Кажете ми нещо повече за пентаграма

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот fly^spirit » 17 Фев 2005, 09:35

Пентаграмата сочеща с връх нагоре символизира човек с разперени ръце и крака.Пентаграмата изразява,четерите елемента-огън,земя,въздух,вода и петия лъч е дух или етер.Символизира още и четерите посоки на света,четерите сезона.В общи линии е символ на кръговрата,на енергията,сътворение.Е за пентаграмата с насочения лъч надолу сте чували че символизира злото.Логично след като лъчът на етера сочи надолу.Забелязала съм,че доста хора разбират под пентаграма-сатанизъм.Въпреки че символът има много по дълбока символика.
Аватар
fly^spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 168
Регистриран на: 12 Авг 2004, 10:45
Местоположение: pomorie

Мнениеот Mixae » 17 Фев 2005, 13:14

Anonymous написа:
Жоро Пентаграм написа:Мортимус, това са твои думи и не ми се измъквай с глупости за Буда какво би станало ако си пазел знанията само за него.Ти се отричаш и измяташ от думите си за по малко от денонощие.Мортимус,ти си най-обикновено модераторче,с болни амбиции....


Напълно съм съгласен. В състояние съм за едно денонощие да променя идеите, нагласите, убежденията, вярата и обсолютно всичко - дори за по малко от денонощие съм го правил. Както ми харесва на момента - така е. Ще кажеш че при мен цари пълен хаос - да таке е

Незнам дали е хаос,или нещо друго,но да си праволинеен е ...нямам думи.Само когато променяме гледните точки,страните и всичко да разменим,да се променим ,после пак и пак и пак, да умеем да играем с личността си,външния си вид,съзнанието,но да имаме една цел усавършенстване.Нищо не е като вчера,нищо не е като днес,утре няма.Бъдещето се гради сега,но така си мислим,утре може да сме мъртви.Утре няма.Само предположения.В една река неможеш да нагазиш 2 пъти на едно и също място.

Леле колко сам тъп.Хаос,ред,термини,определящи,лудница,бъркоч,нищо свързано

енергията е важна,центара,друго всичко е разбирания,термини,философий,теорий,

всичко е едно

едно е всичко

ХАОС

Абе нещо немога да влизам,Mixael
Mixae
 

Мнениеот Мixae » 17 Фев 2005, 13:25

Нещо изперках


Сигорно е от безпаричието


А може и да не ееееее.

толкова сме слепи

глухи

нями

Говорим ама нищо не казваме
Гледаме ама нищо не виждаме
Слушаме ама нищо не чуваме
Всичко е нагоре с краката
Това са ми наблюденията,може и да не виждам.Нищо не е това което е ,това което е не е нищо,нещото е нищо.Немога да го обясня

некой схвана ли нещо
Мixae
 

Мнениеот Марио » 17 Фев 2005, 14:24

Единственото,което схванах,че в момента се напираш в труден период...Имаш немалко проблеми а?

Говорим ама нищо не казваме
Гледаме ама нищо не виждаме
Слушаме ама нищо не чуваме


тази поговорка иначе винаги ми е харесвала...
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот mixae » 17 Фев 2005, 19:30

Абе какво става с тия форуми,немога да вляза нито в един .
mixael
mixae
 

Мнениеот EliKarim » 17 Фев 2005, 21:50

Mixael, май си обзет от приливите и отливите на хаоса :lol:
"... Говорим ама нищо не казваме
Гледаме ама нищо не виждаме
Слушаме ама нищо не чуваме ..." - това определено ми хареса. Това ми напомня на ежедневието на средностатистическия човек...
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Mixae » 18 Фев 2005, 21:06

Външността,не отговаря на вътрешността.И вътрешността не отговаря на външността.Дух,тяло /тяло ,дух.Когато това стане едно цяло,ще получим отговорите на много въпроси.Защо тя се държи така?Защо той е болен?Защо той се смее?Защо мисли така?Защо?Защо?До безкрай...Средностатистически=роботи,овце.Беден=богат,богат=беден.Какво ги определя кой е богат и кой беден.Парите,или щастието?Знаете ли какво е да си инстински щаслив?Мислите ли че парите ще ви направят инстински щасливи?Или властта?Или може би любовтта?Знаете ли какво е да обичаш инстински нещо?А всичко?Можете ли да обичате всичко?Ако обичате всичко ,ще можете и да мразите всичко.Любовтта и омразата са на една права противоположностите.Добро =лошо и така тататък.Значи ако външността не отговаря на вътрешността ,няма равновесие,хармония,губи се центара.Затова боледуваме,външно и вътрешно.Ако щете ми вервайте есега ми дойде.Дали съм прав ще разберем в послецтвие.
МIXAEL
Mixae
 

Мнениеот Wizard » 18 Фев 2005, 21:44

mixae написа:Абе какво става с тия форуми,немога да вляза нито в един .
mixael


Написах ти email с подробности относно влизането ти във форума. Надявам се сега всичко да е Ок :smile:
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Гост » 19 Фев 2005, 10:14

Благодаря
Гост
 

Мнениеот nikoj » 19 Фев 2005, 18:07

Пентаграмата е олицетворение на материалния свят. Светът, в който живеем. Това, че нашият дух е над материята, състояща се от 4 елемента.

................................дух.......................................
............................................................................
............................................................................
............................................................................
въздух..........................................................вода
............................................................................
............................................................................
............................................................................
............................................................................
............................................................................
...................земя......................огън......................

При обърнатата пентаграма, човешкият дух е подчинен да материя icon_color
Аватар
nikoj
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 147
Регистриран на: 07 Фев 2005, 08:45

Мнениеот EliKarim » 20 Фев 2005, 23:27

nikoj написа:Пентаграмата е олицетворение на материалния свят. Светът, в който живеем. Това, че нашият дух е над материята, състояща се от 4 елемента.

................................дух.......................................
............................................................................
............................................................................
............................................................................
въздух..........................................................вода
............................................................................
............................................................................
............................................................................
............................................................................
............................................................................
...................земя......................огън......................

При обърнатата пентаграма, човешкият дух е подчинен да материя icon_color


Страхотно обяснение. Добра идея да бъде обяснено на начинаещи! icon_salut
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Гост » 21 Фев 2005, 17:09

Да сега всичко е наред
Гост
 

Мнениеот Poison » 22 Фев 2005, 13:09

До тук добре. Ама във всеки ритуал ли трябва да присъства пентаграм? Той различава ли се от магическия кръг или нямат нищо общо? Аз ги свързвам, нали все са за защита.
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот nikoj » 22 Фев 2005, 15:30

Gamigin написа:witchcraft.hit.bg
ima dostatachno info


Известно ми е, че младото поколение не харесвате четенето, но надали някой ще си играе да създава филми, които да те научат на магия.
Трябва да се мине по трудния път, така, че те съветвам, ако искаш да се информираш повече, да погледнеш гореспоменатия сайт. Базовите знания по магия няма да ги получиш по форумите icon_bduh

ПП: Все пак малко инфо. Кръгът се изписва, когато искаш да отделиш част от вселената за твое ползване. Пентаграмът не служи точно за защита, но може да се използва и за това. Той се използва да се призове аспект от материята или чрез символиката му да се докаже господството на човека над нисшите и материалните равнища. icon_color
Аватар
nikoj
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 147
Регистриран на: 07 Фев 2005, 08:45

Мнениеот Poison » 23 Фев 2005, 15:31

Еми благодаря. Ти поне правиш опит да обясниш нещо. кой е казал че не ни се чете. Чета си аз ама друг е въпроса колко разбирам. Ти не си ли питал в началото? Всичко ли ти е било ясно? Не вярвам. sad3
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот някой » 07 Мар 2005, 20:33

icon_color
Доста продуктивен ден, за някой от някъде....
ами ако пентаграмата не е модел, а структурата на нашия свят и действа като концентрира енергита, на принципа на подобието.
Защото, ако беше модел нетрябваше ли да е с четри ъгъла?
Не ми отогваряйте, всички сме чели, че има пети елемент... дори филм имаше... icon_color
Но за миг си представете, че тя е двуизмерна проекцияна на енергината структура на нашата планета ... може би.... :-P
ако е така може там да се кре силата и... не в елементите природни.Ако просто тази структора концентрира енергията... ?
И друго нима елементите са 4 или пет ами ако са повече.... и тук къде е първоматрията ?
някой
 

Мнениеот AZA » 08 Мар 2005, 15:24

Аве някой , тъкмо се беше вкарало малко яснота по въпроса и ти вкара съмнения .... винаги има едно АКО .. въпроса е в какво вярваш и какво е доказано .. с практиката и с знанията останали от миналото ...
КраяТ Е СамО ЕднО НовО НачалО
Аватар
AZA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 258
Регистриран на: 10 Фев 2005, 00:40
Местоположение: Plovdiv

:-)

Мнениеот nqkoj » 08 Мар 2005, 19:39

icon_color
знаеш ли AZA ... от практика съм стигнал, до извода че съмнението дава свободата ти да изберехс своята ИСТИНА... а, иначе понятието истина е много субективна категория. Целта на този ми спотинг е да дам друг поглед... определено по различен... странен ... нетрадиционен и да накарам всеки да усети своята истината в магията...

icon_color
В този занаят универсални подходи няма ... всеки сам трябва да намери своя път... а за да може е нужно да види чуждите подходи и да усети.. почуства своя ... това изживяване е най прекрасното в живота на тусещия истината и ако даваш мъдрост .. тя трябва да е сурово състояние... иначе няма да е вкусна на другия.. както храната която някой ти е сдъвкал ... няма вкус
icon_color
icon_blowkiss icon_color icon_bduh
nqkoj
 

Мнениеот Гост » 08 Мар 2005, 20:41

И не си само ти.И аз искам да науча нещо повече за този пентаграм.А тук-само попадам "между курщумите"А кой е този Мортимус,така и не разбрах. icon_bduh icon_bduh :-( Обяснете нещо като хората,ако обичате! :grin:
Гост
 

Мнениеот Poison » 24 Мар 2005, 15:43

И аз не съм кой знае колко наясно ама ще е някой чалнат тип. Според мен мортимус и това Er6m е един и същ образ.
А за пентаграма btw да попитам задължителен ли е в ритуал или не?
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

ПредишнаСледваща

Назад към В казана на Вещицата

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 34 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 34 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта