Кажете ми нещо повече за пентаграма

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот baby_witch » 13 Окт 2004, 18:10

Кажете ми нещо повече за пентаграма!Ама не обърнатия?
здрасти!
Аватар
baby_witch
 
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Окт 2004, 21:40
Местоположение: varna

Мнениеот Гост » 13 Окт 2004, 20:08

Ти не спомена ли в една тема в тези форуми че :
"Здравейте аз се занимавам с викане на духове!И да опасно е зависи какво викаш !Аз ги викам по най-извесния начин! Този със буквите в кръг!И до сега винаги се е получавало!Чао"


Що не питаш духовете ? що не питаш себе си? що се излагаш ? - принципно тея отговори изобщо не ме интересуват мен.

Отговори на себе си... laughing9
Гост
 

Мнениеот EliKarim » 13 Окт 2004, 21:14

Mortimus, е ако знаеш нещо за пентаграма защо наистина не обясниш или не препоръчаш. Защо си враждебен?!
Нали за това е този форум...за да споделя, за да се пита и за да се коментира?
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Гост » 14 Окт 2004, 08:03

Бих обяснил на някои който се е опитал да си обясни сам,но е срещнал трудност и иска помощ или нещо не се е получило. На изхвърляния от този род какво да обясниш? Те са най-малкото смешни. Преди години като започнах да практикувам разни ритуали и аз си милисх че няой ще седне да ми обяснява и че ще си намеря учител и разни такива научно-фантастични ;) С практиката осъзнах че никой неможе да направи или да ти покаже това което ти сам трябва да научиш. Може само да поличаваш съвет.

Неможеш да чакаш наготово. Ако аз дам това което съм научил - от него никаква полза неможе да има. То е валидно само за мен си. Тя не иска съвет. Тя иска това което някои е научил сам да и го каже че е по-лесно.

Като видиш желание в някой, кеф ти е да споделиш с него, да обмените опит и т.н. Няма да коментирам в този случай какво присъства и отсъства :)
Гост
 

Мнениеот Wizard » 14 Окт 2004, 10:27

Да има логика в това, което казва Mortimus. Някои неща е по-добре човек сам да си ги търси и научава. Едва тогава ще може да му се обясняват неща, които в извесна степен са му непонятни. Иначе ще се получи нещо като това, което стана след постинга на Zovuya: ....как да науча менталната магия, ама как да намеря истинския дракон, те наистина ли са съществували или са само плод на фантазията на хората... Може би е по добре преди всичко човек да има известна подготовка, дори тя да е само на теория и едва след това да се впуска в практикуването на магия.
За пентаграма има много обяснения, по скоро трябва да имаш по конкретен въпрос, относно пентаграмата (в случая).
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот EliKarim » 14 Окт 2004, 16:56

Мммдаа...
Така си е...наистина не трябва да се чака на готово...Може би Mortimus
ти наистина си прав за това, че няма такъв учител, който на всичко да те научи. Знам го от собствен опит. И аз търсех такъв, някой който да ме въведе, да ми помогне, да ми обяснява...абе да ми даде наготово всичко. Не се оплаквам, оправям се и сама. А и аз искам всичко отведнъж да науча. Както беше това...за любопитството и котките :lol:
Ами да, както казва Wizard трябва нещата поне на теория да се знаят. Но ако кажа, че в този форум някой има "остър език", то това е точно Mortimus. Не го приемай като обида, напротив това би било дори и комплимент.
А относно пентаграма, мисля че той е едно от основните неща в ТЕОРИЯТА. Така че и на мeн би ми било приятно да чета за това. Човек винаги има какво още да научи.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Жоро Пентаграм » 18 Окт 2004, 21:41

Ели, пиши ми на адрес pentagram@abv.bg, тук ти се карат защото така прикриват незнанието си!Модератор-аматьор,няма по лоша комбинация.....
Жоро Пентаграм
 

Мнениеот Гост » 18 Окт 2004, 22:26

Даване на празни надежди и мания за управление (учителство), мисля че е доста по лоша комбинация. Но всяка овца си остава такава докато не разбере че е... И след това идва изборът дали да остане овца (че е по-лесно) или да се пребори с природата си :) - стана като онази реклама на Спрайт. :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen:
Ако ти знаеш толкова, Жоро, е хайде просветли и нас аматьорите, не си стискай знанията само за човек който ще ги приеме безприкословно за истина и няма начин да ти се изсмее - примерно idea1

П.П Забелязал съм практика от някои "практикуващи" или "себетърсещи" е по точна дума, хора, които когато говорят с "обикновени" хора - парадират с доста знания, но в присъствието на други от тези "себетърсещите" - въпросните хора стават несигурни и страхливи да не се изложат. Лесно е да се манипулира масата хора - трудно е да се прави в присъствието на други които могат да те направят за смях - е Жоро ти от кои си ?
Гост
 

Мнениеот Жоро Пентаграм » 18 Окт 2004, 22:35

Аз съм от тези които не парадират пред питащите със знания които не притежавам.Да дадеш насока някому няма нищо лошо,но да наругаеш питащия-това е нелепо!Старая се да събирам знания и умения на принципа на отхвърлянето и възприемането.Някои практики попиват в мен,други рефлектират.Бих говорил за тези неща,които са вече част от уменията ми.За другите мога да кажа без притеснение простичкото "не знам".Но не и да нападам питащия,който и да е той.Съмнявам се в теб.
Жоро Пентаграм
 

Мнениеот EliKarim » 18 Окт 2004, 22:43

Браво бе Mortimus!
Много умно!
Това, че се интересувам от много неща наведнъж и опитвам да разбера неща все още сложни за мен, не значи че не мога да преценя кое е истина и кое не е.
Подценяване ли беше това или на мен така ми изглежда?!
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Гост » 19 Окт 2004, 07:33

Ели - има интерес и интерес. Досега показваш че твоя е от вида интерес = любопитство. Оценката ми за теб е от това което пишеш - ти го отричаш но според мен е меко казано глупост. Да твърдиш че работиш с духове че ги призовваш УСПЕШНО и винаги успяваш и в следващия постинг питаш - кво е тва пентаграм ... еми смешна си ми, как да ти го кажа по друг начин. Пет пари не давам за това какво мислиш ти или някой друг за мен. Правя това и казвам това което в момента сметна за нужно и не ме интересува как ще го разбереш, а в повечето пъти може и да не успееш да вникнеш - не визирам само теб, а по принцип.

Искам да вметна само за Жоро, че да това да говориш наизуст е най-лесното нещо. Ти дали го правиш немога да съм сигурен. Ако разбираш това което казваш - добре. Ако не пак добре ;) Съмнението е добра - харесва ми.

Ако Буда, Ошо и тем подобни, бяха оставили знанието за себе си ? Незнам аз това го считам като черта на егото да криеш това което знаеш само за себе си щото другите не заслужават да го знаят или разни такива доводи.

Да наругая питащия ? о да - трябва да се провокира в хората една съпротивителна сила , която ако се преодолее този човек си отваря съзнанието... аз ще продължавам да си плеща безсмислици пък както се казва - никого не карам да ме чете. Въпрос на личен избор дали да прочетеш или прескочиш icon_blob1
Гост
 

Мнениеот Жоро Пентаграм » 19 Окт 2004, 09:36

"Преди години като започнах да практикувам разни ритуали и аз си мислех, че някой ще седне да ми обяснява и че ще си намеря учител и разни такива научно-фантастични С практиката осъзнах, че никой не може да направи или да ти покаже това което ти сам трябва да научиш. Може само да получаваш съвет.

Не можеш да чакаш наготово. Ако аз дам това което съм научил - от него никаква полза неможе да има. То е валидно само за мен си."

Мортимус, това са твои думи и не ми се измъквай с глупости за Буда какво би станало ако си пазел знанията само за него.Ти се отричаш и измяташ от думите си за по малко от денонощие.Мортимус,ти си най-обикновено модераторче,с болни амбиции....
Жоро Пентаграм
 

Мнениеот Гост » 19 Окт 2004, 12:03

Жоро Пентаграм написа:Мортимус, това са твои думи и не ми се измъквай с глупости за Буда какво би станало ако си пазел знанията само за него.Ти се отричаш и измяташ от думите си за по малко от денонощие.Мортимус,ти си най-обикновено модераторче,с болни амбиции....


Напълно съм съгласен. В състояние съм за едно денонощие да променя идеите, нагласите, убежденията, вярата и обсолютно всичко - дори за по малко от денонощие съм го правил. Както ми харесва на момента - така е. Ще кажеш че при мен цари пълен хаос - да таке е
Гост
 

Мнениеот fly^spirit » 19 Окт 2004, 15:50

Mortimus написа:Да твърдиш че работиш с духове че ги призовваш УСПЕШНО и винаги успяваш и в следващия постинг питаш - кво е тва пентаграм ... еми смешна си ми, как да ти го кажа по друг начин.


Mortimus мисля че тук бъркаш Eli с baby_witch.
Аватар
fly^spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 168
Регистриран на: 12 Авг 2004, 10:45
Местоположение: pomorie

Мнениеот Гост » 19 Окт 2004, 18:43

fly^spirit написа:Mortimus мисля че тук бъркаш Eli с baby_witch.


Опс :) наистина съм объркал. Случва се
Гост
 

Мнениеот EliKarim » 19 Окт 2004, 21:15

Ами това опс не означава "извинявай"!
Аз за духове нито съм писала, нито бих писала...и няма начин да съм смешна...не мисля, че задавам смешни въпроси.
Абе стига с тая агресия!
И не питам какво е пентаграм, аз знам какво е...нооо бих искала да прочета и други мнения. Наистина си ме подценил!
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Lunohod » 20 Окт 2004, 09:38

Добре , че не се обиди за котката ,не беше това целта. А сега ще намеся и други животински видове като : кучето , което лае , но не хапе...Това не най точното сравнение , но се опитвам да кажа че това не го намирам за агресивно а за директно изказване на мнение , което може да е много по полезно от редица "любезности" или обещания и т.н.
Може би трябва да споделя мнението си , че темите , които се обсъждат тук са свързани с редица тайни и дори неща , които рядко се използват на ...да кажем "съзнателно ниво" ( не мога да го обясня по точно )...и такива въпроси обикновено будят най- малко подозрителност и съмнения.Хубаво ,че си даваш сметка , че човек се учи най добре сам.
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот EliKarim » 20 Окт 2004, 17:04

Може и да си прав Lunohod за това, че агресия май не е най-подходящата дума. Така е тук се споделят теми, които наистина биха събудили подозрение, а за мен подозрителни са дори и различните мнения.
За кучета или котки....все тая...това не ме обижда естествено. Но в случая Mortimus ме беше сбъркал с ...незнам и аз с кой...
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Poison » 16 Фев 2005, 14:44

Еми и с мен нещата са подобни. Искам да науча нещо, питам и глей кво става. Никой няма да ти обясни ами ще те нахока. И от цялата работа тук нищо смислено не видях за пентаграма?!
Аз съм виждала пентаграм, ама за какво се използва най-често не знам.
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Следваща

Назад към В казана на Вещицата

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 57 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 57 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 57 госта