Тема за Филми

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот Irnik » 02 Ное 2010, 01:13

Генезис/lnception

Резюме : Дом Коб е опитен крадец, несъмнено най-добрият в опасното изкуство на извличане-крадене на ценни тайни от дълбокото подсъзнание в състояние на сън, когато мозъкът е най-уязвим. Необичайната способност на Коб го е направила много търсен в този коварен нов свят на корпоративен шпионаж, но го е превърнала в беглец, взимайки му всичко, което е обичал. Сега на Коб му се предлага шанс за спасение. Една последна поръчка може да му върне живота, но само, ако успее да постигне смятаното за невъзможно- генезис. Вместо да трябва да направят перфектната кражба на идеи, Коб и неговият специален екип ще трябва да посадят една. Ако успеят, ще е перфектното престъпление. Но нито добрата подготовка, нито познанията им могат да подготвят екипа за опасния враг, срещу когото ще се изправят. Враг, който само Коб може да предвиди.

Общо взето Леонардо Ди Каприо го раздава нещо като хакер на сънища. Филмът е интересен.
Истинскиятврагевътревтеб.
Аватар
Irnik
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 19
Регистриран на: 27 Авг 2008, 14:19
Местоположение: Lovech,Veliko Turnovo, Sofia

Мнениеот billy_dzen » 22 Ное 2010, 18:23

Каквито магьосниците, такива и препоръчаните филми ...
С 2 или 3 изключения, всичко тук, за съжаление е жива трагедия !
Не искам нито да обиждам, нито да съдя, нито да се заяждам - просто не мога да се стърпя да не отбележа, че това, което се случва тука е крайно обезпокоително и е толкова далече от темата, колкото Хари Потър от Икстлан.
Аватар
billy_dzen
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Окт 2010, 22:29

Мнениеот Trismegist » 22 Фев 2011, 16:23

Да добавим филма Zeitgeist- 1-ва част .
Мълчанието е злато !
Аватар
Trismegist
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 340
Регистриран на: 28 Юли 2004, 20:15
Местоположение: Made in Bulgaria

Мнениеот Cath » 22 Фев 2011, 16:32

Имаше известно количество глупости в този филм в частта за религията. Определено ме отказаха да гледам 2ра част. В общи линии, мнението ми е, че филма е прехвален - не виждам нищо феноменално в широко известните факти, с които се занимава Zeitgeist.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот SoFarAway » 22 Фев 2011, 20:51

На Цайтгайст, мястото му не е в тази тема(eдинствено първата част може да се каже, че съвсем слабо засяга нещо близко до окултното) да не говорим пък да обсъждаме силните и слабите му страни, този филм беше пуснат с цел и я изпълни и все пак е добре, че някой го спомена, макар форума да е с друга насоченост.
SoFarAway
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 84
Регистриран на: 22 Юни 2009, 16:34
Местоположение: Бургас

Мнениеот Samsara » 28 Фев 2011, 20:48

Anselma написа:
Samsara написа:Въпросът ми е, гледали ли сте смислени игрални филми засягащи духовното, изразяващи идеите за усъвършенстването и прераждането...


Потърси "Нощно Слънце" (Night Sun, Il Sole Anche di Notte), ако не си го гледала. Филмът е на братя Тавиани и е по разказа на Толстой "Отец Сергий".

Също, "Носталгия" на Тарковски е великолепен филм на подобна тематика, но Тарковски малко трудно се гледа и не всички го харесват/разбират.

Благодаря ти много icon_eusa_clap Поне единият успях да открия.

Добавям към списъка и
The Lovely Bones/Очи от Рая, много е езотеричен.
Аватар
Samsara
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 08 Окт 2008, 20:50

Мнениеот Trismegist » 29 Мар 2011, 19:23

Cath написа:Имаше известно количество глупости в този филм в частта за религията. Определено ме отказаха да гледам 2ра част. В общи линии, мнението ми е, че филма е прехвален - не виждам нищо феноменално в широко известните факти, с които се занимава Zeitgeist.


Доста общо говориш, колкото да не кажеш нищо.Става въпрос за конкретно познание и конкретни факти, които във филма според мен са презентирани коректно.

Има неща, които са факти, но това не ознаава, че са истина.Надявам се някой да разбира смисъла на това твърдение.Че фактите - не са истина :) ! Тоест не защитравам, нито отрицавам този филм, това оставям на зрителите.
Мълчанието е злато !
Аватар
Trismegist
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 340
Регистриран на: 28 Юли 2004, 20:15
Местоположение: Made in Bulgaria

Мнениеот Cath » 30 Мар 2011, 17:53

Трисмегист, да ти кажа, мисля че доста по-добре от мен си се справил с това да не кажеш нищо. А глупостите в частта за религията, за които говоря, бяха представянето на измислици за историческа истина. Нямаше нито конкретно познание, нито конкретни факти. Или до колкото ги имаше доста конкретно бяха грешни.

Колкото до фактите, които не са истина бих искала да чуя един такъв. :)
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Trismegist » 31 Мар 2011, 08:58

Ето ти един факт, който не е истина - човекът умира, това е факт - но не е истина! Оправяй се!

Аз лично не съм присъствал в миналото, нито съм записвал историята, която сега четем.Така, че не мога да комантирам това, кой факт е верен и кой не е.Но мога да видя кой в какво е убеден и кой в какво не е убеден.

Там където хората виждат факти - аз виждам убеждения.
За мене филмът беше, като благословия, защото ме освободи от някои психологически бариери.А за други може да е бил проклятие.
Мълчанието е злато !
Аватар
Trismegist
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 340
Регистриран на: 28 Юли 2004, 20:15
Местоположение: Made in Bulgaria

Мнениеот Cath » 31 Мар 2011, 10:29

Всеки с убежденията си. Човекът умира това е факт и на всичкото отгоре е и истина. Това, което остава безсмъртно е "енергията на интелекта", както казва проф. Фол, а интелекта, душата или изобщо енергията съвсем не е човек. Оправяй се ти!

Гледайте филма (Zeitgeist). Всеки един такъв филм е добра цедка. Да ти кажа, нещата, които са обявени вътре като едва ли не нови открития и разбулвания на истини, можеше съвсем спокойно да ги откриеш дори във форумите предшественици на Меджик Гейт, в шоутата на някои небезизвестни комици и в статиите в списанията с подобна тематика. И ето идва някакво момче и се сеща да направи филм за тези неща, които са до болка познати на повечето хора. Е, тези които не са били запознати може и да са се почувствали благословени, разбира се.

Това което аз казах обаче е, че филмът не предлага нищо ново. И да ти кажа аз не го почувствах нито като проклятие, нито като благословия, а просто и единствено като една тривиална скука с лоша анимация.

Гледайте го, разбира се, после всеки сам да си направи оценка. :wink:
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Wizard » 01 Апр 2011, 15:36

На скоро гледах много интересен за мен филм - The Adjustment Bureau | Агенти на съдбата (2011) - темата на филма е всъщност ние хората ли контролираме живота си или сме "контролирани" от някого или нещо... :wink:
Ако гледате този филм, много неща ще ви се сторят невероятни и измислени, НО за други, със сигурност са такива, каквито са разказани във филма. Лично аз подкрепям идеите във филма и се радвам, че има вече филм, който мога да посоча, КАТО ПРИМЕР на идеите и мислите си, които споделям с близки и приятели. Поне се радвам, че сега няма да ме смятат за единственият "луд" с подобни идеи... :)
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Arhimikus » 24 Апр 2011, 22:17

Изображение
Този филм ме накара да се замисля над някой неща.
Можете да си го свалите от тук (директен даунлоуд от kolibka.com) или тук (като торент). Субтитрите са тук (kolibka.com). Рилейза е един и субтитрите са за него. Приятно гледане!
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот Entelekheia » 10 Юли 2011, 08:01

billy_dzen написа:Каквито магьосниците, такива и препоръчаните филми ...







Евала. (:
Иначе, като киноман не гарантирам стопроцентова окултистка стойност на филмите по- долу, постнати от мен, гарантирам обаче всякаква друга възможна стойност, за каквато можете да се сетите. И ще прощавате за липсата на резюме ( то в имдб достатъчно си пише? (: ), но като един истински Нарцис предпочитам да си споделя собствените мисли за филма.

http://www.imdb.com/title/tt0133093/ - Матрицата. Вечният филм. „Just a human.“ е някаква безсмъртна фраза, както и свързаният с нея момент, най- малко заради нея е препоръчително да се гледа. Да не говорим, че както е даден за фантастика, така е и много далеч от измишльотина и алабализми.

http://www.imdb.com/title/tt0114148/ „Pocahontas, that tree is talking to me!“ „Than you should talk back.“ „What could you say to a tree?!“ „Anything you want.“
Не зная доколко скептично гледате на анимации, но в „Дисни“ ( а особено в този филм ) особено има една магия. От онази, вътрешната, сещате се. С риск да се отклоня от темата ще споделя, че именно в „Дисниленд“ се излекувах само със седене от най- страшната възможна болест за мен.

http://www.imdb.com/title/tt0947798/ - Черен лебед. Кой е най- големият ни враг.

http://www.imdb.com/title/tt1234548/ - Мъжете, които се взират в кози. Ако беше идея малко по- малко лигав, щеше моментално да ми се нареди сред любимите. Все пак, има някои много добри попадения.

http://www.imdb.com/title/tt0112817/ - Мъртвец. Труден е за гледане, муден и скучен. Но е, как да ви го кажа, шедьовър. Пък и няма как да не добавя нещо с Джони Деп, към когото имам доста специално отношение.

Иначе, от вече прегледаната тема, одобрявам The others и Inception, за Цайтгайст съм съгласна, че не струва, а и доколкото си спомням беше документален. Документални филми на окултна и псевдодуховна тематика - колкото щеш, но да включиш в пълнометражен филм със сюжет някакъв по- дълбок и вечен смисъл, общо взето, е това, което прави „художествения“ филм хубав.
Отделно бих препоръчала да гледате някоя от екранизациите на „Алиса в страната на чудесата“ и „Коледна песен“, като моите лични фаворити са дисниевските, но е въпрос на вкус, предполагам.
Аватар
Entelekheia
 
Мнения: 9
Регистриран на: 05 Яну 2011, 13:52

Мнениеот RunedCleaver » 04 Дек 2011, 17:49

Горещо препоръчвам "Истории за Духове'' . :)
Ето линк : http://vbox7.com/search/?completed=0&vb ... 0%B2%D0%B5 но за жалост е лошо качеството :oops:
Аватар
RunedCleaver
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Ное 2011, 19:41

Мнениеот cnaiper » 21 Окт 2012, 20:27

Наистина хубава тема,но позабравена като гледам така ... имаше много добри попадения,но ми убегна един доста добър филм ( Поне за мен ) който би трябвало да Ви е добре познат,а именно :
http://zamunda.net/details.php?id=20145&hit=1 - The Blair Witch Project / Проклятието Блеър 1вата част - Мисля,че описанието не е нужно,но все пак да се придържаме към сценария :) Трима студенти заминават да направят филм за месна легенда в "Мериленд" - Проклятието Блеър.Влезли в гората,но така и не се върнали - В първата част не очаквайте спецялни ефекти и каквото и да било друго снимано е с потребителска камера..
Ето я и 2рата част която вече не изглежда толкова реална,но пак не е за изпускане.
http://zamunda.net/details.php?id=102291&hit=1 - Book Of Shadows : Blair Witch II / Книга от сенки : Проклятието Блеър II ,а ето го и описанието -- Филмът е създаден по действителен случай.Студенти от Бостънският университет останали очаровани от случите за трите изчезнали кинодееца, изчезнали в Мериленд и те решили да отидат в същата гора и да разберат какво наистина се е случило.
Надявам се да съм бил полезен и да Ви харесат 2та филма.И ще помоля ако някой знае такива филмчета по действителен случай ( да чел съм че проклятието блеър е медиина инсценировка,но всеки има право да вярва в нещо ) все пак да ги сподели и тях :) Лека вечер от мен
Аватар
cnaiper
 
Мнения: 5
Регистриран на: 16 Фев 2012, 14:37
Местоположение: Bulgaria / Sofia

Мнениеот bodnostrokulum » 07 Апр 2015, 12:00

Изключителен филм, препоръчвам на всеки който се интересува от Психонавтика.

Altered States

http://www.imdb.com/title/tt0080360/

Altered States is a 1980 American science fiction-horror film adaptation of a novel by the same name by playwright and screenwriter Paddy Chayefsky in his only novel he ever wrote and his final film. Both the novel and the film are based on John C. Lilly's sensory deprivation research conducted in isolation tanks under the influence of psychoactive drugs like mescaline, ketamine and LSD.
Аватар
bodnostrokulum
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 19
Регистриран на: 17 Ное 2014, 07:58

Мнениеот Lustre4108 » 07 Апр 2015, 19:11

bodnostrokulum написа:Изключителен филм, препоръчвам на всеки който се интересува от Психонавтика.

Altered States

http://www.imdb.com/title/tt0080360/

Altered States is a 1980 American science fiction-horror film adaptation of a novel by the same name by playwright and screenwriter Paddy Chayefsky in his only novel he ever wrote and his final film. Both the novel and the film are based on John C. Lilly's sensory deprivation research conducted in isolation tanks under the influence of psychoactive drugs like mescaline, ketamine and LSD.


Чак пък да го определят като хорър е твърде пресилено:) Иначе хубав филм, наистина!
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16

Мнениеот bodnostrokulum » 08 Апр 2015, 09:19

Мда и за не мисля, че влиза в категория хорър.

Самия учен на който е посветен филма е доста интересен също, може да го разгледате : http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0% ... 0%BB%D0%B8
http://www.johnclilly.com/
Аватар
bodnostrokulum
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 19
Регистриран на: 17 Ное 2014, 07:58

Мнениеот bodnostrokulum » 13 Апр 2015, 10:36

Inauguration of the Pleasure Dome (1954)

Изображение
Аватар
bodnostrokulum
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 19
Регистриран на: 17 Ное 2014, 07:58

Предишна

Назад към В казана на Вещицата

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 8 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 8 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта