За Хопи ... и "хората с две сърца" - автор Marta

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот ODISEY » 14 Дек 2004, 11:55

Marta написа:
Здравейте!
Първо искам да кажа, че много се радвам, че форумът отново е "на линия", "в ефира", или където и да е Чудех се какво ли е станало, но вече няма значение.

Тези дни прочетох разни работи за северноамериканските индианци Хопи. Космологията им е супер интересна.
Реших да предложа една малка част от техните вярвания на вниманието ви.
/Ще го пейстна, `щото ме мързи да го преразказвам/

"… за Хопи именно тези способности - да бъдат в контакт с висшите духове, да служат на плановете на Творението, да предчувстват бъдещето - се явяват висш шамански дар. Що се отнася до парапсихологическите и целителски способности, на тях им се отделя второстепенно значение и никога не са разглеждани като основна цел в процеса на инициация. Въпреки това, и при Хопи, и при Навахо и при други племена има шамани, които се занимават както с битова магия и лечителство, така и с черна магия.
Последните биват наричани от Хопи “хора с две сърца”. Тук разбира се, се има предвид енергийния сърдечен център. При Хопи, които са съхранили верността към традициите, сърдечния център е един и посредством него осъществяват контакт с Твореца. При останалите, които са избрали пътя на злото, се появява втори сърдечен център, който служи за връзка с духовете на демоните."

Само аз ли имам чувството, че "хората с две сърца" са твърде много ... и стават все помече ...


NeoN написа:
Има се предвид нещо друго, което важи за абс всички хора. "Вторият сърдечен център" позволява навлизане в друга холографна реалност, където съществува дуалност (и демони и нисък астрал и магия), а единственият сърдечен център не познава тази реалност. Като правило 90% от хората на земята възприемат реалността чрез фалшивия център. Но напоследък наистина има забележително нарастване на хората осъзнали истината в себе си. Поздрав за добрата податка


Marta написа:

NeoN, това, за което говориш, е съвсем ново за мен и не ми е ясно. Може ли да обясниш малко по-подробно.
Когато говориш за "сърдечен център" същото ли имаш пред вид, което на изток наричат Сърдечна чакра? Никога никъде не съм срещала идеята за две сърдечни чакри в една енергийна система и не мога да си представя как ще е разположена и как ще функционира - нали чакрите са свързани с енергийни канали.


arcopal написа:

според различните системи чакрите не винаги са седем!!!

понякога се говори за 3,5,7,9,12...
друг път за чакри и 3 части на полето
понакога всяка чакра е разглеждана като съставена от по 3 подчакри
друг път се говори за "околочакри"
срещал съм и системи в които нещата се и по сложни, и всяка чакра-център се разглежда като сложна структура съставена от различен брой елементи за всяка от седемте/деветте/дванадесетте
Аватар
ODISEY
WebMaster
 
Мнения: 57
Регистриран на: 20 Май 2004, 18:11

Назад към В казана на Вещицата

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 38 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 38 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта