Магия да промени нещо материално?

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот some_spirit » 06 Окт 2006, 14:05

treskea - аз един път вече ти показах, кой умствено е добре и ти казах да се "научиш да четеш", ама твоя си работа. Не ме разсмивай с това :
"че всичко около нас е енергия различни типове(видове енергия) положителна и отрицателна, и всичката тьзи енергия е в синхрон с природата и нещата които се случват около нас."

Знаеш ли къде е нергията, енергията е в главите на хората, другото е материя и там нещата стоят доста различно.

Я сега вие големите магове, защо не направите някоя магия, която има за цел да промени нещо материално. Защото нищо няма да стане,ама абсолютно нищо, възможни са само козметични въздействия върху материалния свят.


И когато пусках моя пост, твоя не бях го видял още, виж че се различават по няколко минути само.
Аватар
some_spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 123
Регистриран на: 15 Окт 2004, 09:52

Мнениеот Марио » 06 Окт 2006, 14:38

Хихи, спиритчо, "всичко е енергия, всичко вибрира", включително и материята. Не просто някаква теория а факт ;) И всичко подлежи на промяна, която от своя страна зависи както от Волята на съответния индивид така и от обстоятелствата, които са винаги са в сила.

Я сега вие големите магове, защо не направите някоя магия, която има за цел да промени нещо материално. Защото нищо няма да стане,ама абсолютно нищо, възможни са само козметични въздействия върху материалния свят.


По принцип е възможна и промяната на материята, но времето, в което живеем просто не го позволява. Какво имам предвид - обществената реалност, в която живеем си има собствена общоприета и валидна за всички вяра/реалност, как например ще можеш да накараш една река да пресъхне след като целият свят около теб Знае, че неможеш ?
Чудесата са отживелица вече :)
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Wizard » 06 Окт 2006, 15:19

Сега, по принцип не ми се говори много-много, но явно има неща, които може и да излязат интересни от тази тема.
Ако ще се прави МАГИЯ, то преди всичко трябва да се попитаме КАКВО искаме да постигнем с нея!

Та така, какво искаш да постигнеш с тази магия, some_spirit?
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот kalenik » 06 Окт 2006, 15:31

С магия не можеш да постигнеш много... Можеш само да си объркаш мозъка и да си мислиш глупости.... Понякога нещата стават така, както искаш не защото си направил магия, а защото си постъпил правилно... и си взел правилно решение... и такива работи...
Аватар
kalenik
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 01 Сеп 2006, 13:13
Местоположение: Perushtica

Мнениеот some_spirit » 06 Окт 2006, 16:10

темата не съм я пускал аз, някой от админите или някой модератор я е преместил, поста ми беше в другата тема дето се търсеше магия за любов.

Ще ви дам един пример. Хвърляте един средно голям камък да можете да го държите в ръката си и после докато го наблюдавате как той се движи из въздуха с помощта на енергийте на съзнанието си правите така че камъка забележимо да забави скоростта си на движение. Това наричам въздействие на разумната енергия или съзнанието върху материята.

Или още по просто със силата на мисълта си да сплескате едно парче желязо, да промените формата му. Чакам вашите магий за тези две неща.
Аватар
some_spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 123
Регистриран на: 15 Окт 2004, 09:52

Мнениеот Wizard » 06 Окт 2006, 16:17

Магически ритуали, които имат за цел да постигнат това, което ти искаш нада ли ще получиш. Не за друго, а просто защото това едва ли е постижимо за голяма част от населението на тази планета и второ, за да направиш това, е необходимо да се изразходи огромен психичен и енергиен ресурс от човесшкото тяло. ТОВА, ако ще е САМО, за да ти се направи кефа на теб, some_spirit, ще е напълно загубено изразходване на енергия....
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот some_spirit » 06 Окт 2006, 16:42

ами не си прав, защото се предполага, че ако можеш да правиш това дето описах с материята ще си доста добър и с другите психични енергии. Защото това с материята е въздействие на нематериална мисловна енергия върху материален обект, а за да го можеш пак ще повторя трябва да си доста добър като цяло с енергийте на висшите светове. Мда магията веднага си обра крушите, нали.

И това наистина беше по повод на treskea там как всичко около нас било енергия и само чакало някой да си поиграе с тази енергия.
Аватар
some_spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 123
Регистриран на: 15 Окт 2004, 09:52

Мнениеот ZefaS » 06 Окт 2006, 17:08

some_spirit вярваш ли в магията? ДА или НЕ ?Чакам точно тук ясен и кратък отговор .
ПП.wisard не трии въпроса ми.Не е много по темата, но искам всички да видят мнението на спирита.
RiseMeHigh
WhereNo1DareToFly
Аватар
ZefaS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 345
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 18:05
Местоположение: София

Мнениеот some_spirit » 06 Окт 2006, 17:29

отговарям - като малък ми разказваха много приказки за вълшебства и магьосничества. И още тогава съм стигнал до извода, че едно от определенията за магия е с помощта на мисловните ти енергий да правиш разни неща. Или аз като се гледам съм човек и това което съм аз всъщност е моята мисъл и това е инструмента ми чрез който мога да направя нещо по-специално.
Аватар
some_spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 123
Регистриран на: 15 Окт 2004, 09:52

Мнениеот B-L-O-T » 06 Окт 2006, 17:33

Аз не обичам думата магия , но е факт , че се излекувах от яка настинка за 1 ден ! Би го нарекал самовнушение , но и то намира място в тези тъй наречени "магии"
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот violetovia » 06 Окт 2006, 17:41

SAS destruktivnite energii moze6 da pri4ini6 golemi BAGOVE na materialnia ni skapocenen sviat NAISTINA LI Ste ZABRAVILI...
Аватар
violetovia
 
Мнения: 8
Регистриран на: 29 Сеп 2006, 18:23

Мнениеот ZefaS » 06 Окт 2006, 17:43

some_spiit просто да или не?
едно от определенията за магия е с помощта на мисловните ти енергий да правиш разни неща

И аз мисля така.Според мен самовнушението и вярата в себе си са мното важни.
RiseMeHigh
WhereNo1DareToFly
Аватар
ZefaS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 345
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 18:05
Местоположение: София

Мнениеот violetovia » 06 Окт 2006, 17:50

da BE PRIMERNO AZ SI ZNAM 4e moze6 da RAZBOLEe6 SPIRITA mI VMESTo DA ME LEKUVA6 i vse pak...
Аватар
violetovia
 
Мнения: 8
Регистриран на: 29 Сеп 2006, 18:23

Мнениеот ZefaS » 06 Окт 2006, 18:02

Братле разболявал съм се само с мисли.Лежа си аз и си мисля как не м се ход на проклетото класно по литература.И решавам да се разболея.И почнах да си мсля, че ме бол глава, че имам температура, че ми е лошо.И спорд теб получили се?На следващия ден би беше лошо, но не бях болен и правих гадното класно докато ме боли глава. BangHead Но на по следващия ден от моите опити да се разболея наистина се разболях.Точно за събота и неделя BangHead .
Всичко това постгнах със слата на самоубеждението.
RiseMeHigh
WhereNo1DareToFly
Аватар
ZefaS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 345
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 18:05
Местоположение: София

Мнениеот violetovia » 06 Окт 2006, 18:16

demek za da vliae6 na materialnia sviat triabva da ispolzva6 energia koiato e s po visoka vibracia ...ZAKON E tVa ti si re6ava6 DAli 6Te ru6i6 ili GRADI6 ne 4e Ima vraska no MAI aKO PAKOSTI6 SISTEMATA POSREDSTVOM ARHANGELITE OTREGULIRVA6E NIAKAKSI NALI???? blob8 Druido
Аватар
violetovia
 
Мнения: 8
Регистриран на: 29 Сеп 2006, 18:23

Мнениеот some_spirit » 06 Окт 2006, 18:18

ZefaS написа:some_spiit просто да или не?
едно от определенията за магия е с помощта на мисловните ти енергий да правиш разни неща

И аз мисля така.Според мен самовнушението и вярата в себе си са мното важни.


и на това ще ти отговоря. Много рядко вярвам на нещо сляпо, ами защо ли, защото просто проверявам как стоят нещата с нещото. Сега ако има нещо за което няма достатъчно факти, данни, аз не вярвам в него разберете, изграждам си някаква представа за това нещо което не мога да го изследвам и тази представа подлежи постоянно на промяна, вследствие на новопоявили се факти относно интересуващия ме обект.

И за да кажете че не съм отговорил, вярвам, но по начина който описах в предния пост.
Аватар
some_spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 123
Регистриран на: 15 Окт 2004, 09:52

Мнениеот some_spirit » 06 Окт 2006, 18:38

и сега ще ви покажа, защо ми е такова отношението към ритуалите и по специално когато някой спомене отрицателна и положителна енергия или пък любимия лав на врачките негативна енергия и как тази енергия била магията която им направена и ...........

Знаете какво е електричество, тече по едни проводници,знаете има прав и постоянен ток, има различчни нашрежения- бол, има различни честоти пак бол - 50hz, 60hz , 400hz в самолетите, да минем към телевизионните сигнали и стигнем до сателитите (защото радиовълните стават благодарение на електричеството), и накрая да спомена само , микроелектрониката и компютрите.

Е разберете вижте вижте какво многообразие има на електрическата енергия.
И сега вие казвате отрицателна или положителна енергия. Голям майтап енергийте който са присъщи на висшите светове и на нашите съзнания, според вас са само две, а всъщност те са много, все едно имаме няколко вида електричество и всеко едно електричество си има много разновидности. Вече сигурно сте разбрали защо се дразня, защото опростявате нещата ама до безкрайност.

Все пак да ви кажа че и аз съм горе долу на същия хал като вас по отношение на тези енергий на съзнанието, нито занам какво са, каква е структората им,свойства и др. неща, но аз когато си имам работа с висшите светове си имам един инструмент, това е моето съзнание който ми казва каква е тази енергия с която са ме облъчили и мога да преценя какво се опитавт да ми направят.
Аватар
some_spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 123
Регистриран на: 15 Окт 2004, 09:52

Мнениеот Lonely Ghost » 06 Окт 2006, 19:58

Тъй като тук стана въпрос за мисловните енергии и енергии на съзнанието се изкушавам да ви споделя нещо, което аз лично доста често използвам.
Имам двама сина, които вече са големи момчета. Когато бяха тийнейджъри и започнаха да излизат по-често с приятели и да закъсняват вечерно време аз естествено като майка доста се притеснявах, къде са, с кого са и разни ей такива родителски щуротии. До едно време изтърпявах, но като мине 23.00 часа вече започват да ме хващат лудите от притеснение. И знаете ли какво правех? Аз и сега го правя, но не толкова често. Започвам да ги "викам" на ум. Затварям очи и започвам да им "говоря" и им казвам: "Хайте, където и да сте, прибирайте се! Тръгвайте! Аз ви чакам! Ставайте, тръгвайте и се прибирайте!..." и все такива мисли от този род. Искам да ви кажа, че не ми се е налагало да ги чакам повече от 30 минути. Е, имало и такива случаи, когато аз си ги "викам", а нещо вътре ми казва "Не, няма да стане." и наистина не успявам, но това са по-редките случаи. В повечето успявам да си ги прибера.
Честно казано, в началото си мислех, че е случайност, но когато това започнах да го правя съвсем целенасочено се убедих, че не е. И други подобни експерименти съм си правила и нерядко успявам. Така че аз съм напълно убедена в това, че мисълта е доста мощен инструмент, чрез който може в някаква степен да се въздейства в един или друг случай.
Lonely Ghost
Аватар
Lonely Ghost
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 81
Регистриран на: 23 Авг 2006, 11:41

Мнениеот bastet » 23 Окт 2006, 11:24

Не мога да се въздържа да ви споделя какво съм си мислила относно защо магията не се получава зрелищна като фокус, като от прикаките, да накара хвърлен камък да не падне, лъжичка да се гърчи като в The Matrix и други подобни. Не знам дали ще се съгласите с мен, но според мен причината наистина е във времето, в което живеем. Първо възприятията на хората - трябва да видим нещо наистина зашеметяващо, с въздействието на 3D киноефект, за да се впечатлим. И разграничаваме техническо постижение от магия. Някога не е било така.

За виртуозен певец или музикант са казвали че има свръхестествена дарба да омае. Сега щом не те омайва колкото половин литър ракия, значи си е най-обикновен музикант.

Художник или скулптор, който има талант, се е считало, че създава образи като живи, почти както правят боговете. Сега ходим да се снимаме за паспорти в кварталното фото.

Хора, които имат физически умения наричаме спортисти и акробати, дори и ако връзват тялото си на възел или чупят тухли с глава.

Като видим някой виртуоз ние всички си казваме - да, ако и аз правех това по цял ден от малък, щях да го мога перфектно. Защо не приемете че и със свръхестествените ви способности е така? Имате заложби да предусещате събития? Как ги развивате? Опитвате се да разберете темата за класното или какво очаква да чуе шефа ви в доклада за месеца. А нещо самовглъбяване, слушане на вътрешния глас, ментални упражнения? 15 минути медитация на ден в най-добия случай. Ами ще си останете завинаги посредствени. Обаче ще имате висше образование, работа, кола, семейство, ще работите с компютър, ще знаете няколко езика.. все неща, които малко пророци са можели.

Такъв е съвременния живот. Преживявате лесно фата, че като малки сте пеели добре, но сега не сте оперна примадона, че сте били добри в васкетбола, но сега не сте в NBA.. а за това, че не можете да огъвате желязо с поглед страдате. А с ръце можете ли? Повечето по-якички селски идиоти могат да огънат монета с пръсти. Аз не мога. Но не го преживявам трагично. Ако ми притрябва огъната монета, ще я оставя на релсите и ще чакам да мине трамвая. А най-добре да я дам на някой просяк, наместо да я огъвам. :wink:

Пътят на една вещица трябва да е изпълнен повече с мъдрост, отколкото с фокуси.
любопитството погубва котката, но възторгът от наученото я връща към живот
Аватар
bastet
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 22
Регистриран на: 28 Фев 2006, 13:47
Местоположение: sf


Назад към В казана на Вещицата

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 36 потребители :: 1 регистрирани0 скрити и 35 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 35 госта