Вечната борба между шаман и магьосник...

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот LZayn » 26 Яну 2007, 13:05

:) Днес се регистрирах при Вас... и за това реших да видя къде точно съм попаднал :wink:
Този въпрос е малко философски, но според мен всеки, който се докосва до руните, трябва да е наясно към кой от двата типа практикуващи спада...
Е Вие ще кажете!
Аватар
LZayn
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 26 Яну 2007, 10:05
Местоположение: Sofiq

Мнениеот Wizard » 26 Яну 2007, 13:43

Ти зададе ли си въпроса или просто искаш да ни покажеш как можем да разпознаем поредния Спамер?!?


Druido
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот LZayn » 26 Яну 2007, 13:48

Аз знам отговора за себе си... въпроса ми е дали другите хора от този форум са наясно със себе си и с какви подбуди се захващат с Руните
Ти си администратор ... Ако тази тема е Спам за теб - да разбирам ли че не съм добре дошъл?
"Магията няма безопасна ..."
Аватар
LZayn
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 26 Яну 2007, 10:05
Местоположение: Sofiq

Мнениеот Wizard » 26 Яну 2007, 13:56

Много добре, щом като знаеш към "кой от двата типа практикуващи спадаш" :wink: Явно има някакви "типове", за които искаш да ни разкажеш ли, какво ли..., поне на мен да ми стане ясно.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот B-L-O-T » 26 Яну 2007, 14:02

И аз бих искал да разбера рализката между Шаман и Маг и за каква война става въпрос . . .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот LZayn » 26 Яну 2007, 14:11

B-L-O-T написа:И аз бих искал да разбера рализката между Шаман и Маг и за каква война става въпрос . . .


Поне за мен разликата е в подбудите, с които се използва силата на Руните. Ако насочваш определени сили против друг човек, влияеш на събития изцяло от егоистични подбуди, без реална представа за последствията.... това си е магьосничество.
Шаманизма е точния антипод на това.

Основната цел на тази тема е да стане ясно когато се пристъпва към ползването на различни практики, коя е водещата сила за това? Егото или нещо друго и въобще даваме ли си сметка за целите и последствията от всичко което правим!
:wink:
Последна промяна LZayn на 26 Яну 2007, 14:26, променена общо 1 път
"Магията няма безопасна ..."
Аватар
LZayn
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 26 Яну 2007, 10:05
Местоположение: Sofiq

Мнениеот Wizard » 26 Яну 2007, 14:21

Чакай малко, Магьосничество за теб е тогава, когато някои (маг) прави нещо срещу друг (човек), против неговата воля, така ли да те разбирам?
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот LZayn » 26 Яну 2007, 14:33

Ами да... Каквато и да е намеса в живота на друг човек, дори и да е заради "негово добро" Пример: ако маг направи заклинание за да помогне на друг човек , но без негово знание, но за негово добро - е това добро или "лошо" действие е. Когато придобиеш някакви умения е добре да се замислиш как ги ползваш. С тази тема искам да наблегна на въпроса: до колко правомерно ползваме знанията си?
"Магията няма безопасна ..."
Аватар
LZayn
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 26 Яну 2007, 10:05
Местоположение: Sofiq

Мнениеот Wizard » 26 Яну 2007, 14:49

Определенията (титлите) си ги дават хората с цел да се разграничат от останалите. Ако мислиш, че един шаман няма да направи никога магия или даден ритуал срещу друг човек, с цел някаква облага - дълбоко се лъжеш.
Как може да си сигурен, че непременно ще е "лошо", ако помогнеш на някой без неговото знание?
Използването на знанията (магическите) за едни или други цели не е под контрола на когото и да било. Ето за това и църквата, както и много други хора и институции се плашат от знанията, уменията и резултатите от действията на една магия!
Не ми се струва, че шамана прави нещо по-различно, когато "насилствено" се опитва да докара дъжд, на племето си да речем.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот LZayn » 26 Яну 2007, 15:17

Wizard написа: Ако мислиш, че един шаман няма да направи никога магия или даден ритуал срещу друг човек, с цел някаква облага - дълбоко се лъжеш.
Как може да си сигурен, че непременно ще е "лошо", ако помогнеш на някой без неговото знание?
Използването на знанията (магическите) за едни или други цели не е под контрола на когото и да било. Ето за това и църквата, както и много други хора и институции се плашат от знанията, уменията и резултатите от действията на една магия!
Не ми се струва, че шамана прави нещо по-различно, когато "насилствено" се опитва да докара дъжд, на племето си да речем.


Ако направи магия с цел лична облага няма да е шаман, независимо как се изживява. Не може да си сигурен дали твоето действие ще помогне на човека или в най- добрия случай ще облекчи състоянието му (представи си вариант в който неудобството или страданието го подтикнат към истинския път в живота му и ти се намесиш ...) За "насилственото" докарване на дъжд до някъде съм съгласен :) , но поне за него ще е бил помолен да се намеси от хора, които нямат друг избор...
"Магията няма безопасна ..."
Аватар
LZayn
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 26 Яну 2007, 10:05
Местоположение: Sofiq

Мнениеот B-L-O-T » 26 Яну 2007, 18:15

Шаманите помагат на племето си - да , но не са се посветили изцяло на него и да забравят собствените си нужди . Все пак шамана е част от това общество и трябва да помага и на себе си с цел "лична облага" .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот LZayn » 30 Яну 2007, 09:42

Добре де, за да може човек да се занимава пълноценно с подобни неща, не трябва ли първо да се справи с егото си? Вие как мислите?
Когато се изправиш и опознаеш себе си, нещата се променят (продължавам да настоявам, защото във форума попаднах на неща от рода: кажете ми магия за да отстраня конкурент!???? или хаиде да направим любовна магия на някой, за да ни обича, лишавайки го от правото да избира...). В този смисъл всеки човек с възможности се изправя в един момент пред дилемата "маг" или "шаман" - аз или другите. Вие как решихте този проблем? :)
"Магията няма безопасна ..."
Аватар
LZayn
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 26 Яну 2007, 10:05
Местоположение: Sofiq

Мнениеот Wizard » 30 Яну 2007, 14:23

Интересен въпрос! Но дълбоко се съмнявам, че шаманите не използват ритуали за "отстраняване на съперника".
Обикновено клиента е този, който определя правилата. Друг е въпроса дали магът ще се съгласи в крайна сметка да изпълни желанието на клиента си.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот LZayn » 31 Яну 2007, 10:53

:) Разделението е само фиктивно и може би направих грешка като не направих уточнението по- рано. Всъщност разделението е "Аз" или "Ние" - нарекох Шаман практикуващ, който е решил въпроса с егото си (практиката му е свързана с облагородяване на човечеството - за него няма съперници), но затънах в традиционното схващане за шаман. В моето виждане Шаман е човекът борещ се срещу негативни (неестествени енергийни) същности. Някои могат да го нарекът Бял Маг, но идеята е същата... Е Wizard , ако не е личен въпросът: ти направи ли своя избор? Ами другите от форума? Това е...
"Магията няма безопасна ..."
Аватар
LZayn
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 26 Яну 2007, 10:05
Местоположение: Sofiq

Мнениеот Wizard » 31 Яну 2007, 13:16

Лично аз не мога да кажа, че изповядвам само едното или само другото... Човешката природа е такава, че едва ли има място само за един начин на поведение...
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот LZayn » 01 Фев 2007, 08:04

Разбирам ...
А какво мислиш за законите на кармата и енергийните потенциали?
Много хора не са мислили по този въпрос, защото не са усещали натиска на Кармата или поне не са го осъзнали.
Ти изглежда си практикуващ Маг , какво мислиш за това?
"Магията няма безопасна ..."
Аватар
LZayn
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 26 Яну 2007, 10:05
Местоположение: Sofiq

Мнениеот Wizard » 01 Фев 2007, 12:48

LZayn написа:Ти изглежда си практикуващ Маг, какво мислиш за това?


...изглежда, да :wink:
Както и да е, ти вече пак питаш за нещо съвсем различно. Виж темата, която си отворил каква беше. Не става сега да почнем да си говорим за "кармата и енергийните потенциали"... Има други теми за кармата във форума, открий ги и си задай там въпроса.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот LZayn » 02 Фев 2007, 08:23

Темата е свързана, защото избора за който става дума в темата има конкретни кармични последици... но ще те разбера ако не желаеш да отговориш - все пак това е нещо лично (и избора и кармата).
"Магията няма безопасна ..."
Аватар
LZayn
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 26 Яну 2007, 10:05
Местоположение: Sofiq

Мнениеот B-L-O-T » 02 Фев 2007, 09:51

айде да спрем с темата вече ? Може би има разлика в съзнанието на човек наричащ себе си "шаман" и човек наричащ себе си "Магьосник" , но няма борба между двете понятия . Може да възникне борба от самита хора , а не от прозвищата им . Темата е глупава а се пише много . Пишете само Уизард и ЛЗайн - що не си пишете на ЛС ?
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Wizard » 02 Фев 2007, 13:10

Няма проблем да се пише, когато се говорят конкретни неща по темата. Ако не искаш Блот не чети, твоя воля...

Все пак LZayn се прав, че кармата е нещо лично, а и когато можеш и да я "видиш" и евентуално да я промениш, тогава вече е опасно така свободно да говориш за нея.
А това дали избираш дали да бъдеш Маг или Шаман - мисля, че е въпрос на личен избор и това как би се усещал самия ти, къде би се чувствал по-добре, като шаман или маг. Така смятам.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Следваща

Назад към В казана на Вещицата

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 29 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 29 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта