"Книга на сенките" намерена, прочетена, скандал?

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот ~Talyn~ » 01 Мар 2008, 11:14

добре благодаря ви много
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот shestiq_prizrak » 24 Авг 2008, 21:25

sasho 142 написа:Книгата е такава каквато я направиш, а подвързиите, античния вид, писането на ръка са за да се подсили връзката ти с книгата и за да си вложил енергията си в нея.И електронния вариант и старинния си имат своите плюсове и минуси.

Моята "книга на сенките" е доста старичка от времето на баба ми таикато и тя се занимава и има доста стари тетрадчици и ми ослужи с нейна тетрадчица в която да си пиша заклинания опити отвари много яка баба си имам незнам защо момчето са му се скарали или ви правят забелешки това е вашия живот сами си решавате а за подварзии и разни такива няма нужда това е книга на сенките тя трябва да се запази но не чак толкова много. кат видях на баба ми книгата на сенките ако я видите схе падните стара малко накасана ама е доста оригинално.
Аватар
shestiq_prizrak
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Авг 2008, 21:16

Мнениеот rain » 25 Авг 2008, 00:33

Брех, всеки се извъди с по една баба-чудо.
Изглежда, че все пак не са ни толкова изчезнали
някои знания.
Съвет към всички потомци на стари врачки и знахарки,
разкажете повече за практиките на вашите баби и това
с което са се занимавали.
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот Moerin_Elf » 25 Авг 2008, 07:23

Много интересна тема :) Наистина тази тема е от полза за начинаещите :)
При мен как стоят нещата-родителите ми знаят,че се занимавам с разни неща ,брат ми също,но не знаят до каква степен се занимавам и какво точно правя :) Майка ми знае да не пипа под леглото ми в гардероба ,по шкафовете....Няма работа там :mrgreen:
А ако намери нещо ,някакъв предмет-отнася големия скандал :) Затова знае-по-добре да стои настрана :)
Честно казано леко изпитва страх от тези ми занимания и затова не смее да ме пита и разпитва нищо.А с бащата си говорим свободно за тия неща :) Макар че казва ,че са глупости,все пак и той е имал такива занимавки.А брат ми ту вярва,ту не вярва.....
Не ги разбирам тези човеци :mrgreen:
WYRD
Аватар
Moerin_Elf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 255
Регистриран на: 06 Апр 2008, 18:15

Мнениеот Tribal~Pig_74 » 25 Авг 2008, 07:23

Аз грижи с бащата нямам, пък и вървя по неговите стъпки, а за майка ми просто си пиша записките на английски. Половината литература ми е на PC-то, а книгите ги качвам в-у една секция, където майка ми и на стол не ги стига :mrgreen:
За мен воденето на записки с някакъв шифър си остава най-добрата идея или просто на чужд език.
Akhkharu
Аватар
Tribal~Pig_74
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 26 Юли 2008, 16:04
Местоположение: katabasis

Мнениеот Tribal~Pig_74 » 25 Авг 2008, 07:28

При мен в случай на гаф най-много помага клопане със зъби и квичене... Покажи им че това си е лично твое пространство и никой няма право да се навира вътре и дори ако реши да се навре да знае какви шибани ще са последствията.
Akhkharu
Аватар
Tribal~Pig_74
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 26 Юли 2008, 16:04
Местоположение: katabasis

Мнениеот Гасподъ » 28 Авг 2008, 19:11

Не се притеснявам
Бас ловя че и Гандалф го е хокала баба му на времето
Аватар
Гасподъ
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Авг 2008, 23:47

Мнениеот Гасподъ » 28 Авг 2008, 19:28

тоест не се притесняваЙ

п.с.

Някой да знае заклинание за призоваване на "Edit" бутон?
Аватар
Гасподъ
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Авг 2008, 23:47

Мнениеот Tribal~Pig_74 » 29 Авг 2008, 09:34

визуализирай го в ярка бяло-синя светлина :mrgreen:
Akhkharu
Аватар
Tribal~Pig_74
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 26 Юли 2008, 16:04
Местоположение: katabasis

Мнениеот puntina » 29 Авг 2008, 09:40

Тъпото е ,че аз също трябва да се крия от нашите,прибирам всичко-свещи,клечици ,вода и камъчета на скришно място. Проблема при мен е ,че втората ми майка непрекъснато се рови из нещата ми за щяло и не щяло,започна да ми писва,но не мога да я спра. Освен това гардероба с дрехите е в моята стая и не мога да я заключа,тъй като на дядо ми непрекъснато му се налага да влиза в нея. Решението е ремонт на стаята ми и подреждане на мебелите в други стаи,но пък баща ми от две години го мързи да се захване с това,а то вече и мазилката в стаята ми започна да пада. Абе много е гадно да се занимаваш с окултизъм и непрекъснато да има "проверяващи".
Аватар
puntina
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Дек 2007, 00:38

Мнениеот Kotentseto » 29 Авг 2008, 10:15

Добре де... Ама малко това на онази тема за "тийн позьорщина" ми бие, нека ми простят засегналите се. Защо го кръщаваш "занимавам се с окултизъм"?!
Кажи: Освежавам си въздуха в стаята с клечици.
или
Харесва ми да ми свети свещ.
или
Бижутата с камъни ме привличат.
или
Прочетох/научих, че еди-коя-си билка ми помага за еди-какво-си и си я купих.

Ровенето в нещата се случва, ако другите усещат, че криеш нещо. Аз никога не съм крила. На олтара ми си има пентаграма. Когато ме попитаха какво е това, обясних. И толкова. Майка ми подари прекрасен комплект аромалампа, свещи и още подробности към тях... Вярно е, че аз отдавна не съм им в къщата и все пак... Никой не се е притеснил от това, с което се занимавам. Напротив. Когато обясних на майка как да си разположи огледалата в новия си дом, ми беше благодарна. Не ме попита "това окултизъм ли е". Не би й хрумнало дори.

Цялата идея на този пост, който се получи дълъг, без да е мислен като такъв... беше, че ответната реакция в най-общия случай се предизвиква. Като дамата, която "погледнала съпруга си със заплаха за черна магия". Смешно!

П.П. Моля, не търсете обръщения към някой специално. Рядко пиша по такива теми, но когато прочета едно и също за десети път, не ме стърпяват пръстите.

icon_flowerface
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот Tribal~Pig_74 » 29 Авг 2008, 10:16

От тоакъв тип жени няма отърване.... Майка ми е същтата и затова си държа нещата в апартамента на баща ми, защото колкото и да врещя знам, че като изляза веднага ще прерови, но пък баща ми е разбран човек и като му кажа да не пипа няма дори да гледа. Според мен ако тръгнеш да се караш с нея само ще я озлобиш повече и ще и засилиш любопитството.
Akhkharu
Аватар
Tribal~Pig_74
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 26 Юли 2008, 16:04
Местоположение: katabasis

Мнениеот moon_dancer » 29 Авг 2008, 17:47

Със сигурност ще прозвуча като други преди мен,но ще рискувам.Родителите ми предполагам ,че не знаят нищо.Искам да им кажа ,но ме е страх от последствията.Знам ,че не правя нещо неправилно(поне за мен) ,но нямам ни най-малка представа как ще реагират.А веднъж сестра ми започнала да чете моята "Книга на сенките" и тогава направих нещо ,за което съжалявам и сега-излъгах.
Аватар
moon_dancer
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 24
Регистриран на: 14 Юли 2008, 13:20
Местоположение: В лунното сияние.

Мнениеот ~Talyn~ » 29 Авг 2008, 19:15

Майка ми се поинтересува какво правя.Добе.Разказах й първо за чакрите,за енергията,за медитацията,как да релаксира.Тогава тя се поуспокои.Каза ми "Понякога ме плашиш с тези магии!".И за тях обясних лека по лека,нетрябва да се бърза.Тя ме попита за черните и белите магии.Обясних й,че няма такова понятие(за мен).Има магия,със своите добри и лоши страни,но тя е само инструмент в ръцете на човек.Човек решава как да я използва.Като ножа - дали ще нарежеш хляб с него или ще го използваш за убиване.Разбирате ме де :) .Пита ме за вещиците - обясних и погрешното схващане на христяните за тяхното поклонство на дявола.Как те първоначално дават клетва пред себе си и пред Вселената да помагат на хората с добро.Обясних й за равновесието.На нея страшно й улекна.Каза,че трябва да си споделяме и едва ли ще и стане приятно,ако някой друг човек и изтърси на посред вечеря синът ти се занимава с магии.Едва ли ще й стане хубаво.Та поне запознайте родителите си горе доло с какво се занимавате.
Дано помогнах поздрави. :)
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот silver sea angel » 30 Авг 2008, 14:27

Аз на мойте родители им казах, че си купих една интересна книга за тинейджари. След известен период, когато разбрах, 1е и те вярват в магии и дадохда прочетат раздела за родители и ми разрешиха да продължа със заниманията си. Нямах никакви проблеми.
Водата е моята същност
Аватар
silver sea angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 134
Регистриран на: 06 Авг 2007, 12:44
Местоположение: Морските дълбини

Мнениеот n0angel0s » 30 Авг 2008, 15:58

И мойта мамка ми се кара, ма все й натяквам, че ако не познавам нещо достатачно добре няма да се захвана да го правя иии тя млъква.
ВсичкиС@Н0рмалниС@моА3нЕ!
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47

Предишна

Назад към В казана на Вещицата

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 17 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 17 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта