"Книга на сенките" намерена, прочетена, скандал?

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот magica » 07 Апр 2007, 16:22

The_Last_Angel написа:Сега стой зад книгите в библиотечката в стаята ми. :)


Т.е. е скрита, което ще рече, че още те е страх, че домашните ще ти я вземат да я четат- минимум. Родителите ти гледат на заниманията ти като на детско увлечение. Вкопчила се в това, което си постигнала до тук и не разбираш нуждата ДА чакаш, да добиеш житейски опит и да развиеш интелект. Бързаш. Забави ход. Знам, че ти е трудно. Но забави ход. Сега е време да осмисляш, а не да взимаш бан за стаята си.

Зная, че ще пораснеш.
Аватар
magica
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 06 Апр 2007, 15:51
Местоположение: някъде там при истината

Мнениеот Child Of Nature » 12 Юли 2007, 08:41

Много неприятно да ти намерят Книгата на Сенките, особено ако в нея сте описвали преживяванията си. За това книгата се пише на някоя магическа азбука. Хах, можете да я закопчеете с колан и да и сложите катинар, но това ще е леко зловещо.
Имам едно въпросче - ако едната ви книга се изчерпа и се нуждаете от нова, тогава какво правим? Мислих си да откъсна всеки лист от старата си книга и да го прикача към новата. Не искам да преписвам всичко или пък да трупам хиляда тома книги, а не ми се иска да затрия инфото в нея. Не че има някакви особени ритуали, но повечето ми окултни преживявания са описани подробно там, както и сънищата ми и по-важните ми таро гадаения. confused2
~H. Parallax~
Аватар
Child Of Nature
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 55
Регистриран на: 09 Юли 2007, 13:03
Местоположение: Bourgas

Мнениеот МагНаско » 03 Авг 2007, 01:14

Един съвет към всички който имат подобни проблеми! Спечелете доверието на вашите и когато разберът за вашите интереси няма да ви критикуват толкова а може дори и да ви поткрепят УСПЕХ
истината е някъде там
Аватар
МагНаско
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 186
Регистриран на: 21 Май 2006, 19:58

Мнениеот magic_man » 03 Авг 2007, 07:52

а за книгата на сенките трябва специална книга ли трябва да се купи или най обикновенна тетрадка
Аватар
magic_man
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 82
Регистриран на: 13 Юли 2007, 05:49
Местоположение: Бургас

Мнениеот demonic » 03 Авг 2007, 07:55

аз лично съм си купила една тетрадка ама от тези с твърдите корици и много дебела и ми върши перфектна работа,не мисля че трябва да си купуваш отделна книга,защото това много лично и ценно нещо,това е като таен дневник,само твое и не трябва "специална" книга :)
QUOT ME NUTRIT ME DESTRUIТ
Аватар
demonic
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 379
Регистриран на: 01 Юли 2007, 20:17
Местоположение: sofia

Мнениеот Lanukio » 04 Авг 2007, 09:35

Child of nature това нещо, с което се занимаваш и което се води магия по определение, за година-две ли го практикуваш или за цял живот, а може би дори за няколко. Ако толкова държиш да записваш почти всичко и ако мислиш да се занимаваш качествено, което изисква години, то най-вероятно ще натрупаш доста книжки. Проблема ти се решава от части ако използваш компютър за целта, както някои правят-има своите плюсове и минуси. Не съм фен на Книгата на сенките, в началото е забавно и подържа въображаемата мистика, че правиш нещо специално и тайно, но веднъж насочиш ли се към практиката и даде ли тя резултати, записките остават настрана.
В тези два реда
няма нищо умно.
Аватар
Lanukio
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 201
Регистриран на: 24 Май 2007, 00:07

Мнениеот Fufy » 21 Авг 2007, 20:49

ау това е гадичко (обръщам се към The_Last_Angel ;) ) но хубавото е, че си си я взела обратно :) общо взето аз не мисля да казвам нищо на никой от семейството ми, защото няма да се развие по добър начин. Единствената ми възможност е да си крия книжлето и да си мълча като рибка.
Благородно завиждам на тези, чиито семейства ги подкрепят :) кой знае.. един ден може и аз все пак да съм като вас :)
we can find a way
Аватар
Fufy
 
Мнения: 8
Регистриран на: 21 Авг 2007, 19:58
Местоположение: София

Мнениеот Sabrea » 21 Авг 2007, 23:37

Родителите ми все още не са ми набарали каквото и да е било...един път като влязох в стаята си й видях как майка ми тръгва да взима нещо от олтара ми и така се разпищях ,че жената се стресна чак..изпаднах направо в истерия,след като се успокоих й обясних възможно най-спокойно ,че това е моят олтар и ако ще света да се срути да не ми го закача..от тогава нито тя нито сестра ми пипат,а баща ми не влиза в стаята ми така или иначе.Колкото до тяхната реакция,че се занимавам с такива неща...амиии майка ми не е очарована,нито баща ми де ...сестра ми по-скоро я е страх,но си мислят ,че това са глупости от сорта 'ала бала портокала' и един заек изскача от шапката...
Аватар
Sabrea
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 16
Регистриран на: 17 Авг 2007, 12:01

Мнениеот demonic » 22 Авг 2007, 04:13

хахах значи аз съм благословена с мойте родители и двамата знаят за мойте интереси,баща ми не разбира и за това не смее да пипа,а пък майка ми знае и не пипа ;)
QUOT ME NUTRIT ME DESTRUIТ
Аватар
demonic
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 379
Регистриран на: 01 Юли 2007, 20:17
Местоположение: sofia

Мнениеот Fufy » 22 Авг 2007, 18:40

ох те мойте ще ми кажат че са глупости и ще ми забранят да си губя времето с "такива простотии".

demonic, евала на родителите ти ;)
we can find a way
Аватар
Fufy
 
Мнения: 8
Регистриран на: 21 Авг 2007, 19:58
Местоположение: София

Мнениеот demonic » 22 Авг 2007, 18:42

е момиче ти си на 20 (поне така си написала) как ще ти забранят на мен не ми кудето съм няква пикла а на теб хич не им обръщай внимание ;)
QUOT ME NUTRIT ME DESTRUIТ
Аватар
demonic
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 379
Регистриран на: 01 Юли 2007, 20:17
Местоположение: sofia

Мнениеот treskea » 25 Авг 2007, 21:16

моят съпруг много ми се подиграваше в началото,но в последно време виждам един страх в очите му особено след някой спор или по пикантен скандал ,когато млъкна и му кажа много да внимава.Естествено моето си е чиста проба манипулация не съм чак толкоз веща в занаята ама пък при него има резултат заради някои съвпадения които го накараха да си мисли че аз съм причината -да знаете голям купон е. :mrgreen:
Аватар
treskea
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 12 Авг 2006, 20:02

Мнениеот Sabrea » 25 Авг 2007, 22:58

забавно е да :wink: ама само понякога...една от причините да се разделя с бившето си гадже беше страха му от мен или по точно да не му направя нещо..хах ми след като не ми вярва значи не е за мен така или иначе...
Аватар
Sabrea
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 16
Регистриран на: 17 Авг 2007, 12:01

Мнениеот ~Talyn~ » 29 Фев 2008, 21:51

иска ми се да "събудим" тая тема,като пак я подхванем! аз лично се притеснявам от майка ми и баща ми какво ще кажат,а за баба ми СУПЕР жена! помага ми с всичко:трябват ми свещи,трябват ми ароматни пръчки аре на магазина (извадих късмет защото и тя си пада по такива работи ама да не е "прекалено",иска да се занимавам умерено).Наще смятат това за пълни глупости и гледам да не говоря за такива неща пред тях,а аз имам голям мерак да се занимавам... и мисля че тая тема е много добра за начинаещи-как да се справим в неудобна ситуация!
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот avanabil » 01 Мар 2008, 08:24

treskea написа:моят съпруг много ми се подиграваше в началото,но в последно време виждам един страх в очите му особено след някой спор или по пикантен скандал ,когато млъкна и му кажа много да внимава.Естествено моето си е чиста проба манипулация не съм чак толкоз веща в занаята ама пък при него има резултат заради някои съвпадения които го накараха да си мисли че аз съм причината -да знаете голям купон е. :mrgreen:


Това, което правиш едва ли е най-удачната тактика, която можеш да си изградиш спрямо съпруга си. Ти сама каза - манипулация. Ние нямаме право да манипулираме и да афишираме увлеченията си по магията.
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот sasho 142 » 01 Мар 2008, 09:03

На мен не ми забраняват само се отнасят с презрение към окултното.Дразни ме, че майка ми не се интересува, защото и тя има известен опит, който дори не осъзнава, а сестра ми ми вярва, но не иска да се занимава с магия, от мързел, пък и едва ли магията ще приеме толкова несериозен човек.
.
Аватар
sasho 142
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 83
Регистриран на: 04 Фев 2008, 14:12

Мнениеот venus » 01 Мар 2008, 09:03

~Talyn~ написа:иска ми се да "събудим" тая тема,като пак я подхванем! аз лично се притеснявам от майка ми и баща ми какво ще кажат,а за баба ми СУПЕР жена! помага ми с всичко:трябват ми свещи,трябват ми ароматни пръчки аре на магазина (извадих късмет защото и тя си пада по такива работи ама да не е "прекалено",иска да се занимавам умерено).Наще смятат това за пълни глупости и гледам да не говоря за такива неща пред тях,а аз имам голям мерак да се занимавам... и мисля че тая тема е много добра за начинаещи-как да се справим в неудобна ситуация!


Ти с твоята баба имаш солиден гръб :) Най-добрата защита е искреността и защитаването на собственото мнение. Ако родителите ти знаят, че се интересуваш и не прекаляваш, те ще бъдат спокойни за теб, особено ако наблизо имаш и баба си. В крайна сметка ще приемат нещата. Хората се притесняват само от нещата, които не разбират.

Лично аз предпочитам електронния вариант на дневник, най-вече защото мога да се връщам, да допълвам, да редактирам, да вмъквам картинки и да копирам големи текстове, намерени в нета, които са ми били важни към момента, да вмъквам картинките на картите Таро, когато питам за важни неща, вместо да ги описвам. И си има определено предимство - парола :) Мисля, че е много по-важно личната информация да бъде защитена, отколкото красиво подвързана с кожа и чудесии.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот ~Talyn~ » 01 Мар 2008, 09:37

добре де навсякъде тук пище,че книгата трябва да е подвързана с кожени корици и др. аз я имам за ся прекопирана на компа и мися да я кача на диск,и да я извадя като листи формат горе-доло А4 и ще я сложа в папка. Въпрос - задължително ли трябва да я препишеш на ръка тая книга,неможе ли както аз си я планирам,да я извадя?
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот sasho 142 » 01 Мар 2008, 09:46

Книгата е такава каквато я направиш, а подвързиите, античния вид, писането на ръка са за да се подсили връзката ти с книгата и за да си вложил енергията си в нея.И електронния вариант и старинния си имат своите плюсове и минуси.
.
Аватар
sasho 142
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 83
Регистриран на: 04 Фев 2008, 14:12

Мнениеот venus » 01 Мар 2008, 10:10

Човек се свързва на енергийно ниво с всичките си вещи, както с книгата, така и с компютъра. Не мисля, че е необходимо да я преписваш на ръка, нито че е задължително да бъде на хартия. Замисли се за какво ти е - да следиш развитието си с помощта й, да се връщаш назад и да си припомняш откъде си тръгнал, да следиш "съвпаденията" между събитията в живота си и практиките си и природните явления. В този смисъл няма никакво значение дали ще е на хартия или в електронен вариант - важна е информазията, а не формата. Ако предпочиташ да пишеш на хартия и ако имаш възможност - прави го. Но ако се притесняваш, че ще попадне у някого... Не виждам смисъл да се робува на форма, която все пак за маговете от предишни времена е била единствена. Това си е мое мнение, все пак. На мен ми е по-удобно да редактирам файл, отколкото да пиша в тетрадка и да добавям листове и листчета.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

ПредишнаСледваща

Назад към В казана на Вещицата

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 35 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 35 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта