"Книга на сенките" намерена, прочетена, скандал?

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот The_Last_Angel » 25 Мар 2007, 15:14

Хора, вампира (баба ми) ми намери "Книгата на синките" и ми вдигна жесток скандал. "Няма да се занимаваш с магии, с лошо око да ни гледат!!!" Прочела я е "От, до" и сега какво да правя? Някой изпадал лми е в такава ситуация? Това не беше на добре да знае инфото до колкото знам.
Аватар
The_Last_Angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 150
Регистриран на: 30 Сеп 2006, 23:21
Местоположение: Somewhere I Belong

Мнениеот kiko » 25 Мар 2007, 16:45

The_Last_Angel да найстина е много гадно тва което ти се е случоло
на мен нащте като ми докопаха записките ми се караха ама общо взето ми се размина леко щото казах че не са мои а на една приятелка :mrgreen:
и след доста време разбраха че всъщтност са мои ама незнам сякаш го очакваха и пак не ми се караха
предлагам ти да излъжеш ако можеш :? знам че тва не е начина ама явно е рано да признаеш че имаш по различни интереси или ако не можеш опитаи се максималко да обедиш баба ти че не правиш нищо опасно а просто ти е било интересно и затва си си правела записки или нещо подобно

дано ти се размине леко пожелавам ти го от се сърце :)
Аватар
kiko
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 23 Сеп 2006, 18:54
Местоположение: sofiq

Мнениеот Wizard » 25 Мар 2007, 20:09

[align=justify]Това е много интересен и Важен момент за всички вас!
Наистина, ако вашето семейство не е "отворено" да приеме вашите интереси към окултните науки е добре да бъдете по предпазливи, относно това каква информация притежавате.

Лично мое мнение е, че НЕ трябва да се криете и да бъдете постоянно в стрес дали ще ви разкрият или не. Това се превръща като гоненията на вещици от средните векове. Добре е по някакъв начин да им подхвърляте за нещата от които се интересувате и така постепенно да им разкриете от какво всъщност се ИНТЕРЕСУВАТЕ, а не че искате да практикувате и т.н.
Това разбира се може да е като предтекст на първо време, пък после като свикнат вашите близки с това какво всъшност четете и изследвате, може и да им разкриете още от това, което всъщност правите.

Знам, че повечето от вас нямат съдбата на такива като мен, да бъдете родени в семейство на потомствени окултисти. Но така или иначе вече хората са много по-възприемчиви, отколкото са били някога. Трябва да се опитате да не криете вашите интереси, защото така много по-лесно ще се научите да практикувате и използвате това, което знаете или ще узнаете...
Желая ви успех в това начинание с родителите Ви.


П.П. До няколко дни ще направим Чат приложение! С негова помощ ще можете да общувате директно помежду си, както и с мен самия.
Аз съм склонен да разговарям с някой родител, който би искал да узнае повече неща за това с каква наука се е захванала дъщеря им или синът им.[/align]
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот The_Last_Angel » 25 Мар 2007, 20:54

Wizard вашите дали ще искат да ме осиновят, а? 8) Аз бях предпазлива, но тя явно е ровила в вещите ми докато ме няма. Май идеята, която имах (да пиша вътре с UV химикалка) не беше лоша. Проблемът е, че ми я конфинскува и сега не знам как да си я поискам. Дали да не и преровя стаята докато я няма? Има вероятност да прочете от нея нещо на някоя съседка и да ме гледат като извънземно или да ми се подиграват в училище. (в нашето даскало ВЕЩЕР значи откачалка)
Аватар
The_Last_Angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 150
Регистриран на: 30 Сеп 2006, 23:21
Местоположение: Somewhere I Belong

Мнениеот DIX » 26 Мар 2007, 11:12

Разтаршувай се малко в стаята на баба ти, или използвай някой ритуал за намиране на изгубен предмет.
Time heals, time kills
Аватар
DIX
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 15
Регистриран на: 27 Дек 2006, 20:31
Местоположение: Blagoevgrad

Мнениеот The_Last_Angel » 26 Мар 2007, 11:57

Чувала съм за такива ритуали, но не ги знам. Би ли пуснал линк?
Аватар
The_Last_Angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 150
Регистриран на: 30 Сеп 2006, 23:21
Местоположение: Somewhere I Belong

Мнениеот DIX » 26 Мар 2007, 12:28

Не съм го пробвал и незнам дали има ефект.
http://www.spellsandmagic.com/lost_found.html
Time heals, time kills
Аватар
DIX
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 15
Регистриран на: 27 Дек 2006, 20:31
Местоположение: Blagoevgrad

Мнениеот witch_88 » 26 Мар 2007, 15:43

защо трябва да криеш.тя така или иначе пак ще те приеме какавто и да си.при мен пък маика ме насочи смисал тя винаги си гледаше на карти и на кафе и когато аз намерих подобни саитове 1 на нея казах и много пъти двете сме седяли до през нощите да четем и ми е помагала сашо за някои ритуалчета.зависи как ги предразполойиш ваще
witch_88
Аватар
witch_88
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 66
Регистриран на: 22 Юли 2005, 13:50
Местоположение: karnobat

Мнениеот Aine^ » 27 Мар 2007, 07:02

Аз не крия такива книги от моите родители, защото така си мислят,че аз чета от интерес, а не от практична гледна точка. Бащ ми преди време видя една книга "Илюстрована гоетия на Алистър Кроули и сексуална инвукация", попитаме занимавам ли се и изобщо вярвам ли в това аз му казах само, ако беше така книгата нямаше да бъде на яве, а скрита. Според него моето е само интерес и стремеж към знание за нещата, които са невидими за обикновения човек :)
Аватар
Aine^
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 86
Регистриран на: 08 Апр 2006, 17:27
Местоположение: v oblacite

Мнениеот Wizard » 27 Мар 2007, 09:19

Да, браво Aine^, много хубава тактика имаш :wink: А и все пак не лъжеш никой, ти се интересуваш от окултното знание, само че не казваш, че може и да практикуваш.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот CaYoTe » 29 Мар 2007, 11:50

Ако знаеш поне малко от радиестезия може да потърсиш с помощта на махало!Моя бяща знае всичко и ме подкрепа :mrgreen: А ако тя е "основвен възпитател"по добре да поговориш с нея а не вечно да се криеш:)и като повдигнахме темата-откъде да си намеря книга с празни листа?
Аватар
CaYoTe
 
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Яну 2007, 13:17

Мнениеот treskea » 29 Мар 2007, 13:22

за книга на сенките ли ти трябва-аз си я прававя в момента моята-купих си една дебела тетрадка речник и я занесох да ми я подвържът с черна кожа даже сега съм поръчала в едно ателие да ми направят древния символ на Хеката да го сложа отгоре и ще стане чудна книга та можеш да си я направиш както ти харесва
Аватар
treskea
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 12 Авг 2006, 20:02

Мнениеот Johney » 29 Мар 2007, 14:58

Аз подготвих нашите леко по леко о отдавна.Сега знаят от какво се интересувам,но не знаят че практикувам.Все пак като видяха книгите "Да яхнеш сребърна метла" и "Свещенната магия на ангелите" не изглеждаха изненадани въпреки че на мен ми беше много притеснено как ще реагират.А сега дори баба ми чете "Да яхнеш сребърна метла" въпреки че тя беше върла противничка на магията.


А междо другото знам ритуал за прекриване на събития от спомените на действащите лица.:)
Ето го:



"Prikrivane na sybitiq" ili da napravim neshto sluchilo se za okolnite taka se edno ne se e sluchilo.


  Това е шамански ритуал, с който да прикриеш определено събитие от вниманието на този които са замесени в него.Използва се визуализация, намерението ти- точно какво да прикриеш и се танцува танца на прикривача.С танца на прикривача инвокираш 4-те настроения на прикриването- безпощадност,лукавство,търпеливост. и благост.Взуализира се "заключващ" сигил, с който заключваш това което не желаеш да бъде възприето.Формулирай намерението си и започни да танцуваш.Танцът е такъв, че те завърта на 45 градуса всеки път. Започвай да го танцуваш отново от посоката в която си в момента-след като с последното движение от танца си фиксирал сигила точно в/у намерението. Думи няма.Танцувай докато уцели6 точно намеррението.Ето го и танца:

  Застани прав с успоредни стъпала на ширината на раменете- колената са леко присвити за по-голяма стабилност.Гледай право напред към целта си.Започни да очертаваш полукръгове -първо с дясната след това с лявата ръка- нека те да започват на нивото на очите и разширяват това което виждаш настрани и надолу.Докато очертаваш полукръга с дясната ръка вдишай- веднага след като го завършиш някъде в областта пред пъпа издишай -очертавайки полукръг с лявата ръка- разширявай възприятието по този начин известно време надясно и наляво.Дръж целта под око в цялото това ново пространство.Когато си готов с това нанеси удар напред с лявата ръка като движението започва от областта на далака и панкреаса( без ръката да се изнася за засилка назад) с опакото на дланта напред( длантта е насо4ена към очите ти пръстите са надясно) ; веднага след това удар с дясната ръка който започва от областта на черния дроб с юмрук право напред.Отпусни ръцете да паднат към тялото. Когато са долу приклекни още малко и приведи леко тялото си напред така че да засилиш ръцете с изправянето да се вдикнат към гърдите. В края на движението китките са от двете страни на гърдите и дланите сочат напред- пръстите навън съответно наляво и надясно- нанеси удар напред едновременно с двете ръце ( внимавай да не натовариш лактите- не е нужно да ки изпъваш за да е силен удара- удряй някъде дотам където си очертал плоскост с полукръговете ( движението прилича на избутване от теб на нещо напред). прибери ръцете към тялото в същата позиция и удряй на нивото на слънчевия сплит по същия начин.Отпусни ръцете към тялото отново приклекни пак приведи се засили се с изправянето отскочи напред с двата крака( като жаба) и удари по същия начин на нивото на панкреаса и черния дроб след като се приземиш.Поигледни към земята - отпусни ръцете до тялото и направи крачка с десния крак напред-сега гледай там, където трябва да стъпи левия ктак ако направи крачка напред- вдигни ръцете с длани навън от двете страни на тялото до областта на панкреаса и черния дроб приведи се напред и в същия момент използвайки силата на навеждането удари там - изправяйки се стъпи с левия крак там и в същото време изтегли нагоре с пръстите на ръцете края на чорап който все едно обуваш чак до зоната на панкреаса и черния дроб. Събуй го веднага след това като пак избуташ с ръце надолу и длани сочещи надолу.Изправи се и отново направи стъпка напред с десния крак. Нека след това дясната ръка направи кръг назад и надолу надгоре покрай главата- когато стигне там пренеси тежеста на предния десен крак ритни напред с левия дясната ръка, която стига отпред и стъпи пак назад с десния.Докато стъпваш пак назад бутай с дясната рука с длан насочена към тялото назад към областта на панкреаса( т.е отляво на тялото) а с лявата свита в юмрук издърпвай назад.( все едно лявата ръка е опорна точка която избутваш назад с дясната. В края на движението двете ръце са отляво дясната пред лявата и си стъпил с десен крак напред- тежестта е на левия.Направи крачка напред и левия крак и започни движение назад и надолу с лявата ръка. Повтори същото отляво - риката минава нагоре покрай главата- риташ с десния крак напред и го удряш с лявата рика пред себе си ( така все едно хващаш нещо м/у ръката и крака) след това избутваш с лявата длан десния юмрук назад до областта на черния дроб. В края на движението си стъпил с ляв крак напред и десен назад.Сега нанеси удар напред първа с лявата ръка с опакото на дланта напред (длан гледаща към очите и присти сочещи надясно и веднага след това с дясната свита в юмрук.Премести с удар ръцете отляво покрай тялото така че в края на движението удара е нанесен в обратна посока на тази в която си стоял в началото ( зад гърба ти ако е по-ясно така) като дясната рика минава по-високо покрай тялото и удря с мекото на юмрука напред( все едно държиш копие) а лявата с юмрук напред като тя удря по-ниско.( за да стане по-ясно нагледно с дясната все едно удряш под дясната пляшка на човек застанал с гръб към теб а с лявата в областта на бъбрека отляво. Удряш с двете ръце едновременно и все пак не удряш човека а намерението си. Тук визуализираш и " заключващия " сигил.Сега погледни към краката си стъпалата ти отново са успоредни но извъртяни на 45 % спрямо първоначалната посока. Направи го пак в тази посока. Танцувай този танц така въртейки се докато успееш да изловиш събитието което те интересува. успех ако имаш въпроси пиши - знам че не е лесно да работиш с тяло но затова пък знам че е много ефикасно



Надявам се да съм полезен :wink:
Аватар
Johney
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 52
Регистриран на: 11 Фев 2007, 17:50
Местоположение: Ботевград

Мнениеот CaYoTe » 30 Мар 2007, 10:30

treskea написа:за книга на сенките ли ти трябва-аз си я прававя в момента моята-купих си една дебела тетрадка речник и я занесох да ми я подвържът с черна кожа даже сега съм поръчала в едно ателие да ми направят древния символ на Хеката да го сложа отгоре и ще стане чудна книга та можеш да си я направиш както ти харесва

а в какво ателие да я занеса?какъв вид ателие имам предвид?и ако си от София направо ме опъти къде?
мерси предварително:):)
Аватар
CaYoTe
 
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Яну 2007, 13:17

Мнениеот treskea » 31 Мар 2007, 13:51

не съм от София ,просто съвсем случайно се натъкнах на място ,където една мацка изработва разни джунджурии, бижута и каквото се сетиш ,та си платих там и тя ми го прави ,тъй че можеш да отидеш навсякаде ,кадето правят такива неща.А за самата подвързия - направи я една шивачка, която шие предимно кожа.:)
Аватар
treskea
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 12 Авг 2006, 20:02

Мнениеот magic_box » 04 Апр 2007, 12:52

а как трябвая да изглейда една добре поддържана книга на сенките...? :oops:
Аватар
magic_box
 
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Яну 2006, 12:57

Мнениеот treskea » 04 Апр 2007, 14:13

ами на този въпрос е трудно да се отговори тъй като тази книга е нещо много лично ,интимна вещ си е ,и всеки си пази своята без да я показва.За мен лично добри подържана ,ще рече добре водена -нещо като магически дневник ,който да ти помога в работата ,а не просто да си драскаш вътре.
Аватар
treskea
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 12 Авг 2006, 20:02

Мнениеот Wanda » 06 Апр 2007, 19:42

Моята книга на сенките си седи отгоре на олтара.. и никой не я пипа :)
Аватар
Wanda
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 15 Юли 2006, 16:42
Местоположение: K0z/\0duy

Мнениеот magica » 07 Апр 2007, 03:27

Wanda написа:Моята книга на сенките си седи отгоре на олтара.. и никой не я пипа :)


Разгледах ти профила, така попаднах на твоя форум. И какво да видят очите ми? Ами същата тема от същата МАЛКА авторка.
Явно сред децата е модерно да се оплакват НАВСЯКЪДЕ.
Но във форума ти и бяха дали много добър съвет- да изчака да порасне и след това, ако още я влече магията, а не е било детска игра за нея, да се пробва отново. Дано да вземе да го спази.
Аватар
magica
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 06 Апр 2007, 15:51
Местоположение: някъде там при истината

Мнениеот The_Last_Angel » 07 Апр 2007, 12:03

хахахах "МАЛКА авторка" ей т`ва ме изкефи :) Спокс вече се опр`иха нещата. Взех си книжлето и бан за стаята ми. Сега стой зад книгите в библиотечката в стаята ми. :)

Magica някой ден ще порастна :wink:
Аватар
The_Last_Angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 150
Регистриран на: 30 Сеп 2006, 23:21
Местоположение: Somewhere I Belong

Следваща

Назад към В казана на Вещицата

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 52 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 52 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта