Човекът....

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот runner413 » 01 Дек 2007, 20:19

Опа-прочетох поста ти грешно , пропуснах думата "Не". :oops:
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

Мнениеот n0angel0s » 01 Дек 2007, 20:47

Да и както казваш сме зависими от нея и то много.
Тук искам да кажа едно любопитно нещо, което е свързано с прогреса на обществото, а и със собственото ни падение. Не знам до колко е вярно това, но щом се говори, значи има нещо вярно.

Става дума, че германските тайни общества (или изледователи, учени и прочие) се опитват да вместят човешкото тяло в едно напълно машинизирано тяло.. В смисъл да направят от човека машина. И умъртвяват тялото и после се опитват да го съживят в тяло на машина..

Не мислите ли, че това е брутално?! А и ако някой ден Божи това стане реалност.. Хмм.. Тогава може би няма да имаме нужда от природа, а ще сме само купчина желязо. А да не говорим, че материята (телата ни) ще изчезнат. Това е нашия ПРОГРЕС, който с радост ще ни убие : )

Знам, че за много от вас това звучи МНОГО АПСУРДНО, но така ми казаха. За това съм на мнение, че ние сами ще се унищожим.

А имам един учител по география той казваше така "Природата сама на няколко хиляди години си прави катаклизми и изтребва всичко живо, за да може наново да се зароди живота."

Вие как мислите? Дали в мнението му има малко истина?Все пак всички знаем, че природата е функционираща, така както нашето тяло. Дали и тя се чисти? :roll:
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47

Мнениеот venus » 01 Дек 2007, 21:41

След няколко милиарда години Слънцето така или иначе ще угасне.
Имат ли нужда енергийните разуми от енергията на Слъвцето?:)

Шегата на страна, но смисълът на живота е в самия живот, мисля аз. Единственото, което има смисъл, сме ние самите тук и сега.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот Lunohod » 01 Дек 2007, 22:34

runner413 написа:
иначе ние не можем без природата.. Ние сме част от нея. <- Поне според мен : ) : ) : )

Нее ние сме нищо без природата.Ако я няма природата няма да ни има и нас , природата това са растенията и животните които ядем-без природата ние буквално ще умрем от глад....


Бурни овации... icon_eusa_clap icon_eusa_clap icon_eusa_clap

И аз доста се паля на тази тема и странно но тази вечер възникна кратък спор- имат ли животните чувства...За мен винаги е било ясно, че имат и съм ги усещала и виждала проявите и т.н. Много ми е странно защо много хора ги смятат за нещо по-примитивно?! Ами ако ние сме примитивни, което съм по склонна да си мисля?
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот Earth_dust » 02 Дек 2007, 06:55

N0angel0s,по повод на твоя пост.....бях чела някъде, че тези периодични катаклизми, за които говориш, са свързани със Слънцето и някакви негови периоди на максимуми и минимуми. Смята се, че именно периодите на минимуми са причинили упадъка на древните цивилизации...една по една...инки,ацтеки,египтяни,маи и т.н.
Тези "унищожителни" периоди влияят и на фертилността при хората, негативно естествено.Слънцето влияе върху епифизата,която стимулира хипоталамуса,а той на свой ред влияе върху производството на половите хормони естроген и прогестерон у жените.Само да вметна: според психолозите женският ум се контролира повече от дясното полукълбо на мозъка,което контролира речта, чувствата и емоциите, докато при мъжкия доминира лявото, правещо мъжете по-предразположени към движението и практиката.Знаете, че лявото полукълбо отговаря за движенията на противоположните части на тялото-дясна ръка,десен крак и т.н., също както дясното - за лявата част от тялото ни. Ето нещо интересно:на прочутия бюст на египетската царица Нефертити липсва лявото око. На едно друго изображение на съпруга й-Ехнатон, липсва дясното око. Примомням само,че тяхното царуване се свързва с религиозните реформи в Египет, довели до отричане на старите богове и обявяване на Атон(бога на слънцето) за единствен бог. Изображенията на двамата владетели са винаги с някакви деформации,особено явни при Ехнатон, който носи женски черти в тялото си-заоблени бедра и др.Наред с външните деформации, царят страда и от синдрома на Фръолих. Според Морис Кортел, човекът разбил кода на маите, изкуството на Амарна(новата столица на владетелите-реформатори, посветена изцяло на култа към Слънцето) носи много важни послания, закодирани в различните изображения, с които да се покаже негативното влияние на нашата звезда в период на минимум(какъвто най-вероятно е имало по това време в Египет и от чието влияние и царското семейство не може да избяга). Много се отплеснах май...дано не ви се е приспало, докато го четете icon_flowerface
Ако все пак ви е станало интересно може да понапиша още нещо :wink: ....Това е за сега........ :mrgreen:
Аватар
Earth_dust
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 23
Регистриран на: 02 Апр 2007, 06:52
Местоположение: varna

Мнениеот n0angel0s » 02 Дек 2007, 20:15

Earth_dust, все пак Слънцето ни дава топлината, светлината.. То, че слънцето като звезда е много ясно, че ще спре да излъчва топлина. Но винаги ми е било интересно къде е връзнака м/у науката и всичките вярвания и схващания на окултизна(религии, магия, астрални нива и прочие)? ...

Lunohod, бих казала, че животните имат чувства. Като всяко живо същество. Дори елементарен пример: когато стопанин се скара на кучето си, че е направило беля, то животното подвива опашка и вие жално. Това не е ли чувство на вина? И не само при кучетата е така, при всяко животно, с което имаш контакт и сте в много добри отношения. : ) : ) : )
ВсичкиС@Н0рмалниС@моА3нЕ!
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47

Мнениеот wiccan19 » 03 Дек 2007, 14:33

Темата е наистина страхотна и мненията са разнообразни и мн. интересни.
Според мен не само ние не можем без природата и животните и растенията не могат, ние сме част от нея и това, че сме го забравили ще ни докарва бая проблеми за в бъдеще. Може би и затова сме на Земята и затова се прераждаме, докато не осъзнаем духовното в себе си, не израснем и не възвърнем загубената връзка с природата, която ни е дала живот. Тогава може би нещата ще тръгнат на оправяне и стремежът към духовно израстване на съзнанието е може би първата крачка от един мн мн дълъг път и мн продължителен, който обаче се надявам искрено си заслужава на 120%. Утопичен свят на пълна хармония не мисля, че е възможен, даже е малко наивно да си го и мисля, но равновесие и баланс трябва и е изключително необходимо да съществува.
Колкото дали Слънцето ще ни "изтреби" един ден не знам така твърдят учените и таяка би трябвало да стане, но между теорията и практиката има голяма разклика те хората са смятали и че Земята е плоска и център на Вселената, нещата се променят и ще се променят и занапред, не бива да се отрича нито науката, нито религията, защото те са двете страни на един медал така да се каже и когато един ден заработят заедно, а аз силно се надявам да стане така някога, то това ще е ново начало за човечеството (е дано не и след ужасен край :) ).
И така това са ми мислите засега, дано Ви е приятно да ги четете, както на мен ми беше приятно да чета вашите.
Приятен ден ............
Remember me even after you wake up
Аватар
wiccan19
 
Мнения: 9
Регистриран на: 24 Окт 2007, 13:55
Местоположение: BG Sofiq

Мнениеот runner413 » 03 Дек 2007, 15:24

тази вечер възникна кратък спор- имат ли животните чувства...

Животните определено си имат чувства и това неможе да се оспорва.Аз съм имал и рибки и папагали и котка и хамстери и какво ли още не и винаги са ми били интересни техните реакций когато им говоря или им се карам.Абе казано с няколко думи "Сякаш разбират какво им говори човек".
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

Мнениеот rosisto1 » 03 Дек 2007, 19:19

незная защо не гледате по-глобално на въпроса Човека е енергия част от съвършенната енергията на ВСЕЛЕНАТА тук сме за да станем и ние`такава енергия;Но при вещиците и вещерите ще стане малко трудно.
Аватар
rosisto1
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 24
Регистриран на: 29 Сеп 2007, 19:17

Мнениеот runner413 » 03 Дек 2007, 19:37

Тук разглеждаме въпроса за това какво е човекът във всяко едно отношение.Физическо , психическо , енергиино , целта на съществуването ни и какво би било без нашето съществуване-все въпроси засягащи човека и неговото съществуване.
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

Мнениеот rosisto1 » 03 Дек 2007, 20:17

Аз разбирам какво разглеждате но го разглеждате много лично а всъшност Човека е част от едно цяло `иначе сроред мен всичко е безмислено`
Аватар
rosisto1
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 24
Регистриран на: 29 Сеп 2007, 19:17

Мнениеот Lunohod » 04 Дек 2007, 00:15

rosisto1 написа:Аз разбирам какво разглеждате но го разглеждате много лично а всъшност Човека е част от едно цяло `иначе сроред мен всичко е безмислено`


Да, права си. Мисля, че задълбахме в позицията на...животните. Въпросът е да не забравяме, че сме едно цяло... :?
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот sanguinary » 04 Дек 2007, 03:00

Тази тема не мога да пренебрегна. Но понякога, когато чета това, което мислите, се чудя дали наистина го мислите. Нищо лично никой, но някои хора говорят едно, а правят съвсем друго, както е типично за един бял човек. Трудно това се превъзмогва, трудно някой превъзмогва нисшите си пориви, защото това е свързано с ограничения, въздържания и лишения, а белият човек е алчен и ненаситен.
Ако погледнете назад, ще ви се избистрят много факти.
Не човека, а именно белия човек е онзи, който е консуматор и който не цени и не почита тайнството и го скверни. Именно белия човек е ракообразнта клетка на планетата. Достатъчно показателно е това, че той сам е осъдил на смърт, изтезавал и убил собствения си "Велик Баща".
Бих цитирал много велики личности, преки свидетели на това, за което говоря и дори с такава идея започнах да пиша. Няколко истории, за невежеството и немърливостта на белия човек, към самият него и съответно към всичко, което не разбира. По-добре е, обаче, да не разравям жаравата.
И не става въпрос само за Северна Америка, а за целия свят. След като някъде е стъпил бял човек, след него оцеляват единствено онези, които успяват да пребоядисат. Иначе казано, сега всички са бели. Всички се стремят към своя "напредък" пред съседа си, приятеля си и роднината си, като на някакво състезание. Мерната единица за успех е завист. Колкото повече хора ти завиждат, толкова си по-успял.
Независимо какво трябва да убиеш, оскверниш или обезличиш, дори себе си и собствения си баща, а да не говорим за няколко гори, животински видове или растения, важна е личната изгода.
"И когато бъде отсечено последното дърво и убит последният елен, тогава нека белият човек яде и диша парите си"
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот runner413 » 04 Дек 2007, 13:07

То кога пък се разделяме на "бели" и "други" , това някакъв вид дискриминация ли е?
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

Мнениеот Earth_dust » 04 Дек 2007, 13:08

Sanguinary - много прав за съжаление.......
Аватар
Earth_dust
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 23
Регистриран на: 02 Апр 2007, 06:52
Местоположение: varna

Мнениеот rosisto1 » 04 Дек 2007, 21:06

да можеби в 19-20век белия човек е символ на насилие.развитие.прогрес.но развитието на човешкия род не започва с белите.В Египет не са били бели .Китай също за Атлантида не зная но .и там е имало не малко насилие бих казала дори повече.
Аватар
rosisto1
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 24
Регистриран на: 29 Сеп 2007, 19:17

Мнениеот rosisto1 » 04 Дек 2007, 21:36

Sanguinari защо си толкова огорчен от белите .съгласна съм че говорим едно .мислим друго .а правим трето .но то е за да наперим най -истинското не разбирам защо апокалипсиса на Земята трябва да поемат само те .
Аватар
rosisto1
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 24
Регистриран на: 29 Сеп 2007, 19:17

Мнениеот sanguinary » 04 Дек 2007, 23:08

Не мисля да ти давам готови отговори, росисто. Напротив, отговори си ти. Не се съмнявам в познанията ти, относно древните народи, но вземи възможно най-безмислените прояви на насилие, с които си запозната по тяхното време и ги сравни с тези на белия човек от началото на неговото съществуване. Едва ли имаш нужда от исторически данни, хронология и статистика, за това ще ти я спестя. Ако успееш да намериш някъде в историята на която и да е друга раса - посегателства над жени и деца,просто ей така, за демонстрация на надмощие или варварщина, ако успееш да намериш животински или растителни видове, заличени безвъзвратно от лицето на Земята от тяхната ръка, тогава ще се съглася с теб.
Да, имало е кръвопролития, не само в древен Египет и Китай. Имало е навсякъде такива, но никога толкова безидеино и немърливо. Често и аз недоумявам смисъла на някои ритуали на Ацтеки, Маи, Инки (всички сме гледлаи "Апокалипто" поне) и за това не съм им особен фен. Но дори и при тях, тези наглед безсмислени действия, са ритуали. За тях това са послания към техните богове. При северноамериканските племена няма такива ритуали, които да се отнема живот на някой. Защо? Защото няма такава йерархия? Защото не са цивилизовани? Защото са диваци? Кажи ми ти, rosisto1. Да, воювали са помежду си, от чисто спортен характер, за възмъжаване, тогава не е имало спортове. Всичко е било със строго-определени правила. Никога няма да видиш вожд на някое племе да прати на война народа си. За това си има боен вожд, който може да се отъждестви с един съвременен треньор по някакъв спорт. "Що за глупост е това да се гордее белия човек със скалпове на жени и деца? Що за глупост е да се гордее със скалпове на велики войни, убити в гръб или умрели от болести, с които те са ги заразили?". Тези т.нар. диваци, rosisto1 са били много по-цивилизовани дори от съвременният бял. И ако не същото, то подобно е било положението и при останалите древни народи. Колкото са по-диви, колкото по-свързани са с природата, толкова са по-извисени духовно и имат по-стабилна ценностна и приоритетна система.
А относно кръвопролитията в древността. Росисто... та дори и вълците защитават ловните си територии, семейството си и достойнството си. И тези ли кръвопролития ще сравниш с глупостта и варварщината на белия човек? И те ли смяташ, че трябва да "отнесат апокалипсиса и гнева на природата"?
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот rosisto1 » 05 Дек 2007, 18:59

Sanguinari не си прав че белите са убивали безмислено
преди новата ера не зная.но след това всички злини на белите са в името на божества в името на християнството в името на някакви
в много случай `измислени ` религии .съгласна съм .че безогледно са налагали своята вяра и не са били толерантни към останалите култури .но ти сам казваш меко казано.че силния оцелява.Аз също много уважавам и не случайно не споменах индианците и тяхната култура.както индийската .но защо едната все още я има и като държава а другата я няма .като изключим Мексико .А ЗАЩО да не си поговорим и за исляма
при тях повечето вярващи не са бели.и не смятам че са по-хуманни от белите.
Аватар
rosisto1
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 24
Регистриран на: 29 Сеп 2007, 19:17

Мнениеот runner413 » 05 Дек 2007, 19:07

Добре нека да обсъдим хуманноста на Християните , Мюсюлманите и Индианците.Каква е разликата между тези хора и кое определя едните като по-малко хуманни от другите? sad11
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

ПредишнаСледваща

Назад към В казана на Вещицата

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 70 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 70 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 70 госта