Мания при повечето новаци...

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот DarkMagicMaster » 12 Дек 2007, 22:58

Въпрос защо винаги като се появи някой нов и няма просто какво да каже започва с тема в която изобразява сили.Тези сили никога не са полужителни те винаги са били зли сили които те немогат да контролират или се започват с едни от няй-често срещаните въпроси дали ми е направена магия защото вчера се съпнах...Никога не видях някой да се присаедини така да си намери всичко сам да научи нещо да зададе въпрос за нещо което не може да разбере.А не както винаги да чакат всичко на готово и да повтарят темите...Да обърнем внимание на любовната магия въобще тя необходима ли е.И каква любов може да има там като знаеш че другия (омягьосания) въобще не те обича ами ти си го манипулирал то да беше това, най-често срещани въпроси от този тип са
как да унищожа връзка ее никой не попита как да събере двама разделени ами само искате да рушите тук всеки търси начин да нарани някой.Е на това ако му викате сила....На къде сме тръгнали и защо този форум не започне едно развитие във всичките си свери както и с материали така и със споделяне на опит в тях.Стига с безмислени теми нека пита само този който наистина има нужда от помощ.Винаги първо се опитайте да отговорите на въпросите ако вече не откриете отговор питайте не чул от някаде що така....Ех ех ех чуда се дали този път ще има критики или някой ще се съгласи с мен...
И последно не търсете всички отговори в магията някои може и да решите сами искам да отслабна ми ще спортувам, в живота няма лесни начини за решаването на проблемите винаги първо опитвайте да ги решите сами по нормалния начин ако вече не стане и вече незнаете какво да правите тогава се обърнете към магията.Тя нее по лесен начин тя дори е по-труден...
И още нещо щях да казвам ма си оплетох мислите и ако ми дойде някога ще го напиша отдоло.........
буу....
Аватар
DarkMagicMaster
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 88
Регистриран на: 10 Юли 2007, 17:31

Мнениеот Talic » 12 Дек 2007, 23:08

DarkMagicMaster написа:
как да унищожа връзка ее никой не попита как да събере двама разделени ами само искате да рушите тук всеки търси начин да нарани някой.Е на това ако му викате сила....На къде сме тръгнали и защо този форум не започне едно развитие във всичките си свери както и с материали така и със споделяне на опит в тях.Стига с безмислени теми нека пита само този който наистина има нужда от помощ.Винаги първо се опитайте да отговорите на въпросите ако вече не откриете отговор питайте не чул от някаде що така....Ех ех ех чуда се дали този път ще има критики или някой ще се съгласи с мен...


Съгласен съм с тоя абзац... има истина... а най-голямата истина се крие в изречението което съм подчертал
Живей така, че като умреш и дявола да ти запали свещ.
Аватар
Talic
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 30 Апр 2007, 15:08

Мнениеот Lunohod » 12 Дек 2007, 23:57

Дарк, аз съм ама много съгласна с аргументите ти. Просто такъв е живота(не знам дали по принцип) и на това попадаме като актуално и като ефект. Но това не значи, че се дължи на форума, него (форума) го пишат всякакви. Просто има различно приложение. Някои си търсят израз на злобата и слабоста, някои си търсят приложението, някои просто си сверяват часовниците и т.н.
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот ZefaS » 13 Дек 2007, 19:30

Това относно любовната магия е напълно вярно. Половината постове са относно нея. Дори не ги и отварям. И най-дразнещото е, че всеки път петат едно и също вместо просто да потърсят малко. И тези хора, ако някой е обърнал внимание, после престават да пишат. Интересува ги само някой да им каже- Да така ще стане. И най-много се дразя като се забъркват с нещо без да имат идея какво правят. Защо да ми пука за живота им щом на самите тях не им пука?
RiseMeHigh
WhereNo1DareToFly
Аватар
ZefaS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 345
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 18:05
Местоположение: София

Мнениеот avanabil » 13 Дек 2007, 20:25

ZefaS написа:Това относно любовната магия е напълно вярно. Половината постове са относно нея. Дори не ги и отварям. И най-дразнещото е, че всеки път петат едно и също вместо просто да потърсят малко. И тези хора, ако някой е обърнал внимание, после престават да пишат. Интересува ги само някой да им каже- Да така ще стане. И най-много се дразя като се забъркват с нещо без да имат идея какво правят. Защо да ми пука за живота им щом на самите тях не им пука?


Тук има много хора с необходимата теоретична и практическа база, които понякога изпитват трудности при осъществяването на даден ритуал. И следва логичният въпрос какво би постигнал един абсолютно начинаещ, току-що регистриран заради някакъв конкретен свой проблем в личната сфера. И, което е по-успокояващото в случая, тези същите хора дори е пресилено да бъдат наречени "абсолютно начинаещи", защото едва ли са осъзнали необходимостта да се отдадат на такава алтернатива като окултизма. Аз продължавам да твърдя, че не хората си избират магията, а магията си избира хората. В това отношение аз съм напълно спокойна, защото се получава нещо като да вкараш един първобитен човек в компютърния център на НАТО....например :)))
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот Alucard » 13 Дек 2007, 20:26

Като нов в този форум съм напълно съгласен с DarkMagicMaster. Затова аз не се бъркам много в темите за магия неразбирам много просто а има една много хубава поговорка: " Ако ти е писано да се обесиш няма да се одавиш".
Аватар
Alucard
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 10 Дек 2007, 20:20
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот Villy » 13 Дек 2007, 23:10

DarkMagicMaster, поклон! Така става винаги! Търси се телекинеза, черна магия, любовна, но и аз бях що-годе така. Не се ядосвай, повечето новаци не са наясно и са заблудени от филмите, които гледат. Лошото обаче е, когато някои, които се занимават с магия от известно време си продължават с тея глупости.
All woman, pure predator...
Аватар
Villy
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 08 Дек 2007, 20:59
Местоположение: Pazardjik

Мнениеот FireSun's Viking » 13 Дек 2007, 23:21

Всяка монета има две страни, всеки човек гледа страната на която е паднала монетата и въобще не го интересува другата.
А относно онова е зло, а другото - добро .... е същото както и при монетата.
Druido
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот KaFFe^ » 22 Яну 2008, 00:08

Аз като нов - е нов от 2 години съм регнат ама вече казах, че бях възпиран а и си позабравих с времето за тва местенце. Нека да изразя мнението на начинаещия и на новия. Разбира се, че съм съгласен с теб. И аз си имам мечтите и аз си имам нереалните желания, ама си знам до каде ми стигат и не правя "оригиналните" изцепки - как да инвокирам едисикой зъл бог примерно :) Проблемът не е в това, че тук няма информация, проблемът е,че те идват с грешна и непълна информация след някое жестоко фентази/аниме дето са се замеряли с магически топки и ала бала :) на 18 години съм и от много време знам какво представлява магията в малките си аспекти - роднини и познати са ме открехнали от рано. А към форума, моето мнение е, че трябва да има 3 раздела. Обучение/Въведение, Обмен/Осъвършенстване, и вече другите темички за писаници и драсканици също може и още 1 разделче. Знам, че май не е много редно ама да си направим 1 книга на сенките със уводните неща дори и само образец на книгата. Аз като един сърчър из дядо Гугал е просто се побърках от инфо. Верно много е НО ако е на БГ е здъфкана и неразбираема, ако е на ЕН аз може и да знам ама няма само аз да я чета :) Да се сформира 1 отряд за превод не на книги а на ритуали и специфични части за които се пускат примерно заяфки запитвания за да става обмена по точен, бърз, акоратен и да бъде полезен за всички - определено трябва да има ред. Така или иначе този форум трябва да си е като дневник за всички нас - все пак в голямата си част той е обучаващ :) Вие учебник без номери на уроците или страниците виждали ли сте :)
Аватар
KaFFe^
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 03 Апр 2005, 14:44
Местоположение: Far Far Away

Мнениеот Wizard » 22 Яну 2008, 01:18

Така е, опитваме се да подреждаме информацията по раздели. Но съгласи се, че тук форума се посещава от всякакви хора и не всеки може да се орентира, особено, ако е начинаещ. Има си секция за начинаещите, има и търсачка. Все пак за окултното знание не е необходима помощ, а усилия и търсене. Ако знанието е предназначено за теб, ТО само ще дойде при теб.
Иначе идеята ти е много добра, но едва ли ще има хора които ще я подкрепят. То и сега има инфо колкото искаш, особено в библиотеката. Но до сега още никой нищо не е превел и качил след това във форума, за да го предложи като инфо на останалите.
Аз и моите колеги се опитваме да ви предложим достатъчно инфо, но сега ако седнем и да превеждаме... нека да оставим това и на вас потребителите, нека инфото да е взаимно, а не еднопосочно.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот KaFFe^ » 22 Яну 2008, 03:55

Оу оу :) от вас не се иска това ни най пък малко да вършите извънредна работа. А за разделите пфф пределно ми е ясно, бил съм модератор на не малък гейм форум. Ясно ми е как стават работите и мога да ви влезна в положението. Това с превода не е модераторска работа, а нов екип от мембери с добри познания по английски на доброволни начела ;) Аз не исках да ви критикувам, че не си вършите работата ;) само изразявах моя поглед над нещата... както всичко останало да си МОД не е лесно :) Абе квото и да си говорим, без книжле работата не става особено за новаците. Аз от форума няма се науча да стана "1 ниво" маг ;) то като се почне от медитация, ти от форум няма как да се научиш първо докато си намериш подходящата техника и дъра бъра :) тук е по скоро за ориентиране в различните зони и вече след като си преминал началните работи :) Надявам се тва с превода/обмяна/заявки/книгата да стане реалност в близкото бъдеще но въобще не го стоварвам на вас :) Има достатъчно интелигентни хорица тука които сигурно ще могат и искат да се заемат ако имат време, щото то туй време и за мързел не стига :)
Аватар
KaFFe^
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 03 Апр 2005, 14:44
Местоположение: Far Far Away

Мнениеот n0angel0s » 22 Яну 2008, 06:57

Ми за днешната младеж и всички нови е много по-лесно да направиш мръсно на някой.. Но малко са тези, който разбират, че трябва да има оравновесеност на силите(добро - зло).
Аз също мога да кажа за себе си, че не съм много на Ти с теорията, но винаги гледам да не правя много злини освен, ако няма основателна причина за това, и след това да го компенсирам с нещо добро..
Но за да има такава оравновесеност, трябва човек да познава себе си много добре и да си сложи граници на чувствата.
И преди да направи дадена стъпка трябва да я обмисли добре..
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47

Мнениеот venus » 22 Яну 2008, 11:21

В момента превеждам една страхотна книга, която дава рационално обяснение на магията - нещото, от което нашият ум толкова се нуждае.

Това е бил моят път, който интуитивно съм открила сама за себе си, минавайки през всякаква информация, и той ми е донесъл добри и много бързи резултати, което ме кара да си мисля, че е един правилен път (вероятно един от многото). Намерих книгата наскоро и за мен тя е едно последно потвърждение на онова, което вече съм утвърдила за себе си на базата на моята интуиция и опит.

Ще преведа колкото мога от тази книга - ще я намерите в темата Основи на магията. В Любовна магия, защото 90% от хората, които идват в този форум, идват по този повод. Това не значи, че тези неща се отнасят само за хората, които искат да правят любовна магия. В тези важни теми в Любовна магия ще споделя моя опит и книгите, които на мен са помогнали - това са чисто практически техники, медитационни и упражнения за концентрация, които имат много бърз ефект. В повечето от тези книги дори не се споменава думата магия, но те са наистина магическите книги - тези, които ни дават рецептите за самоусъвършенстване, осъзнаване и овладяване на собствените ни способности.

Е, да, медитация не звучи толкова романтично, колкото инвокация на демон. Но ако прочетете внимателно това, което съм написала до момента, ще разберете, че няма инвокация без медитация. Има една малка група хора, които имат развити способности по рождение и за тях магията е нещо лесно, естествено и случващо се от само себе си. Но онези, които нямат това щастие или нещастие, ще трябва да извървят дългия, но сигурен път към развитието на тези латентни способности. Ако им се върви, разбира се :-)

Съгласна с avanabil, че магията намира хората - подготвените хора.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот mandragorko » 22 Яну 2008, 11:30

...дори не се споменава думата магия, но те са наистина магическите книги - тези, които ни дават рецептите за самоусъвършенстване, осъзнаване и овладяване на собствените ни способности....ЦЕЛТА НА ЗАНЯТИЯТА:))
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот venus » 22 Яну 2008, 11:35

Да, контролът над света минава през контрол върху самия себе си. Контролът върху самия себе си пък е толкова продължителен и енергийно-изискващ процес, че изгубваме желанието си да контролираме света :-)
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот KaFFe^ » 22 Яну 2008, 17:21

Всички знаем, че забраната не води до спиране на любопитството. Проблемите при новаците си е тяхен, но влияе на нас като "гилдия". Никой неможем да възпрем да направи нещо нередно, просто трябва да се сложи 1 темичка много светеща и привличаща вниманието в основата на форума с няколко етапа, отговори и неща които не трябва да бъдат правени за доброто на дееца. Мисля, че ще бъде по утешаващо за здравомислещите и излишна помощ няма :)
Аватар
KaFFe^
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 03 Апр 2005, 14:44
Местоположение: Far Far Away

Мнениеот mandragorko » 22 Яну 2008, 17:35

имам малко въпроси към КАФЕНЦЕТО:)
1.тук не се налагат никакви забрани
2.забраната не се стреми да спре,а да увеличи любопитството
3.обърни внимание на правописа и словореда
4.какво е "нас",какво е "гилдия"("като" за благозвучие ли е?)
5.хората винаги са се стремяли да избягват лошите /отрицателни неща в живота си,макар и да лишаваме някого от право на избор
6.вярно,че форума напомня на карта(много яка карта),но все пак не бих го сравнявал с магистрала,още повече да поставям сигнали,табели,звънци......
7.всеки е дете,в друга тема казах,че физическо и духовно развитие не са синоними;всеки се учи докато е жив,а по принцип твърдим,че само на децата се показва какво/кога/как/защо и еди какво си бла бла..
8.здравия разум не би могъл да се утеши с подобни нелепи предложения,при положение,че те може да са идейни,но едва биха били изпълними в тези условия на поведение от страна поне на хората влизащи тук..

офф....не се заяждам,но не одобрявам част от киноманията.....
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот KaFFe^ » 22 Яну 2008, 17:55

Сигурно ще имаме противоречия и в друга тема затова ще ти го кажа тука, нито се засягам нито се убиждам. Ако си искал да се заядеш щеше да ми кажеш 1 куп глупости а не мисля, че си толкова ... как да се изразя нисш :) Много си ми приятен дори :) сега да отговарям :Р
1. аз казах същото
2. и това го казах
3. Аз така си пиша, и не съм имал преди проблеми и съм разговарял за това с учителите ми по БЕЛ - не е проблем :)
4. Тук ще кажа, че аз направих грешката да се счета за един от вас. Със думата "Гилдия" имах предвид тази мини общност която сте се събрали тук с 1 общ интерес, занимание, начин на живот. Думата "като" си е паразитна дума - доста мислих над това изречение което си апострофирал. Сложих го защото може някой да има друго мнение, че тук не е нещо ОБЩО а е нещо Чуждо :)
5. Понякога на човек му е трудно без помощ да избегне лошото тъй като той е винаги по лесния вариант.
6. Тва беше малка жега относно "светещата тема". А за форума на какво напомня, на мен ми прилича на записки на интересни личности. Дори от 1 пост несвързан с магията пак можеш да научиш нещо :)
7. Пак ще кажа, от помощ НО желана помощ няма вреда.
8. Всичко е преодолимо. Това, че казвам нещо под формата на идея не значи, че трябва да е точно такава и точно по този начин да бъде въведена. Затова е форум за да се виждат и други мнения и в крайна сметка да излезне шлифовън диамант. Скоро ще натрупам опит и за себе си и във форума и ще мога да имам самочувствието да кажа "Ние".
Аватар
KaFFe^
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 03 Апр 2005, 14:44
Местоположение: Far Far Away

Мнениеот KaFFe^ » 22 Яну 2008, 17:58

Не ми стигна мястото и за още нещо. Какво беше това за " киноманията " аз проблем с това нямам :) не виждам и къде сам намекнал за такова нещо.
Аватар
KaFFe^
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 03 Апр 2005, 14:44
Местоположение: Far Far Away

Мнениеот mandragorko » 22 Яну 2008, 18:15

1.забраната не води до спиране на любопитството/!!!!/забраната не се стреми да спре,а да увеличи любопитството (има разлика,нали?)
2.правописът ми е слабост,макар понякога и аз да изяждам букви!
3.Ти:Тук ще кажа, че аз направих грешката да се счета за един от вас. -не съм казвал,че не си един от нас,аз съсщо си имам трески за дялкане,но не се деля,но не се и имам за нещо повече или по-малко от другите!!!!!!!
Ти:... която сте се събрали тук с 1 общ интерес, занимание, начин на живот.-поставяш си сам границите......недей,не хапем(всички "ние")
4.лошото е винаги по лесния вариант-кой ти каза,че е така,зависи от ситуацията и гледната точка!има една интересна мисъл:правата линия е по-къса.......
5.Ти: Тва беше малка жега относно "светещата тема"-и аз имам чувство за хумор(оценявам интилигентните подметки[ не за обувки]):)
6.от желана помощ няма вреда-който търси-намира,колкото и да се опитваш ,няма да убедишлесно някого в нещо(хората обичат да се правят на интересни-искам/не искам....)
7.диамант-има и по красиви от него....
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Следваща

Назад към В казана на Вещицата

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 50 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 50 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 50 госта