Мания при повечето новаци...

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот venus » 22 Яну 2008, 18:31

Забрана не може да има, няма механизми, по които да се осигури. Има хора, които разбират от дума, а във форума има достатъчно писано по тези въпроси. Има и хора, които казват "Приемам последствията, да става каквото ще", без изобщо да знаят за какво става дума. Кой може да спре такъв човек? Собственият му опит.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот KaFFe^ » 22 Яну 2008, 18:33

Ех правя сравнение не с цел да впечатля някого :) Начина ми на писане е такъв. Хич не забелязвам да ядеш букви ама аз си намерих пък сега много :) Не си слагам граници сам, това, че се изказах доста рязко си беше наистина моя грешка :) Как да го обясня без да се получи нещо тъпи. Аз си знам кво съм имал предвид, не съм имал за цел да огранича сам себе си :) Тъй аз изразявах себе си относно помощта и правилния път, който за мен е правилен и не съм го налагал на никого :) За разликата в 1, аз имам по различни виждания за забраната, а за целта която тя има ТУК, не виждам какво има да се увеличава. Може и аз да не съм разбрал за кое как се отнася, май имаше предвид поначало както и да е нека забравим за 1. Надявам се с тва да се изгладят различията. Естествено, че ще имаш чувство за хумор :Р Кво по хубаво от истеричния натрапчив и продължителен смях има на тоя свят :)
Аватар
KaFFe^
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 03 Апр 2005, 14:44
Местоположение: Far Far Away

Мнениеот mandragorko » 22 Яну 2008, 18:42

ще дам пример,не по темата,но все пак:
винаги съм си играел с огъня,когато съм пресичал улиците тук в София.знаете-голям град-движението е ужасно.аз изобщо не съм и вярвал,че ще се случи нещо,което ще ме хвърля в ужас и до ден днешен.много пъти съм се разминавал на косъм от смъртта по пътищата.няма да отрека,че който е бил с мен трепери,обяснявали са ми,че ще пострадам....
блъсна ме кола,супер нелепо..пирогов...лекарства за болките...трудност при всяко движение.....здрав съм и сега пиша.тогава гледах,преценявах.всчко бе премерено,тръгнах и..........имах само смътно усещане,че нещо ще се обърка.....видях само фаровете
не знам дали някой ще разбере смисъла на поста ми...просто искам всеки да мисли трезво.....животът ни не е подарък,още повече чуждия,та да го малтретираме с магии и обсебици......
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот KaFFe^ » 22 Яну 2008, 18:48

Мерси за поста. Трудно е да съхраниш себе си и да мислиш равно, както за себе си така и за чуждия и близкия. Радвам се, че сега си добре и си тук да пишеш :)
Аватар
KaFFe^
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 03 Апр 2005, 14:44
Местоположение: Far Far Away

Мнениеот Cath » 22 Яну 2008, 18:48

мисля, че прекалено много се увлякохте в житейските разсъждения. иначе в общи линии съм съгласна с основната идея. и най-вече - когато нямаш какво да кажеш, по-добре си замълчи. може така да си помълчиш известно време, но поне няма да са се изписали всички тези излишно много теми, с безумно съдържание.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Gebo » 29 Яну 2008, 21:37

то е ьубаво да мисли човек...много мнения много мисли ма един не видях да забелязва че първия пост е пълен с правописни грешки :)
иначе няма смисъл да забраняваш на глупака да си чупи главата...
кога сте видели когато някое животно да се самоубива другите да турчат кум него да го спират ;)
Аватар
Gebo
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 66
Регистриран на: 10 Окт 2007, 09:58

Мнениеот Ensifer Ekuresiasti » 29 Яну 2008, 22:02

"Приемам последствията, да става каквото ще", без изобщо да знаят за какво става дума


Тва много готино, чудя се на колко трябва да стана, за да съдя колко знаят другите за какво става дума... Мисля, че някъде около 6 годишен човек осъзнава смъртта, а някъде около 12 - пълното й значение, ако е достатъчно интелигентен. И цената на другите неща.

ПП: Не знам дали това е намек към моята тема, но и да не е, пак ми звучи лейм. Аз съм Бог, а дядо Коледа ми е пророк... айде бе. Всеки си има цел в живота. Някои са готови да дадат живота си, за да достигнат целта си. Това е нормално и естествено, стига целта да си струва. А това го определя отделния човек. Ако той не оценява достатъчно високо своя живот, това просто значи, че неговия живот не струва чак толкова много. Вселената е просто място с прости закони, чието прилагане е безумно сложно:V.
Аватар
Ensifer Ekuresiasti
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 22 Яну 2008, 21:24

Мнениеот avanabil » 29 Яну 2008, 23:16

Ensifer Ekuresiasti написа:
"Приемам последствията, да става каквото ще", без изобщо да знаят за какво става дума


Тва много готино, чудя се на колко трябва да стана, за да съдя колко знаят другите за какво става дума... Мисля, че някъде около 6 годишен човек осъзнава смъртта, а някъде около 12 - пълното й значение, ако е достатъчно интелигентен. И цената на другите неща.

ПП: Не знам дали това е намек към моята тема, но и да не е, пак ми звучи лейм. Аз съм Бог, а дядо Коледа ми е пророк... айде бе. Всеки си има цел в живота. Някои са готови да дадат живота си, за да достигнат целта си. Това е нормално и естествено, стига целта да си струва. А това го определя отделния човек. Ако той не оценява достатъчно високо своя живот, това просто значи, че неговия живот не струва чак толкова много. Вселената е просто място с прости закони, чието прилагане е безумно сложно:V.


Знаеш ли, никога не можем да разберем колко знаят другите. Дори за себе си не можем да го знаем. И това, че всички знаем разни неща, не означава, че схващаме пълният им смисъл, докато възприемаме по силата на автоматизма.... :))
Ако ти си Бог, няма да имаш нужда от Дядо Коледа.... освен ако не желаеш някой друг да ти раздава подаръците /защото за друго едва ли ще ти е необходим/ :)))
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот venus » 30 Яну 2008, 16:29

Ensifer Ekuresiasti написа:Всеки си има цел в живота. Някои са готови да дадат живота си, за да достигнат целта си. Това е нормално и естествено, стига целта да си струва. А това го определя отделния човек. Ако той не оценява достатъчно високо своя живот, това просто значи, че неговия живот не струва чак толкова много. Вселената е просто място с прости закони, чието прилагане е безумно сложно:V.

Когато бях на 18, и аз мислех така. Днес не мисля така. За последната половин година животът и разбиранията ми се промениха на 180 градуса.

Целта в живота се променя - целта, която имаш на 18, вероятно е целта, която мама, татко, приятелите или общството са наложили - да завършиш училище, да учиш в престижен университет, да имаш добре платена работа, красив/а съпруг/а, деца... Познавам хора, които от 18-годишни гонят тези цели и ги постигат. Но не са щастливи, защото това не са истинските цели на човека. За да разберем обаче истинската си цел и призвание, този път е необходим.

И ще ти кажа от личен опит до какъв извод стигнах - целта не оправдава средствата. Няма такава цел, която да оправдае всички средства.

А оценката на живота идва, когато човек наистина се замисли за живота си. Иди в едно онкологично отделение и провери колко от болните хора там не ценят живота си - ценят всеки миг и са готови да се борят със зъби и нокти. Няма живот, който да не струва. Просто всеки вярва, че е над нещата и че ще се измъкне, че на него това не може да се случи.... но нещата се случват.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот KaFFe^ » 30 Яну 2008, 16:59

Нещо може би не на място ще споделя но! :) Когато Венета Райкова направи предаването си с Вера Кучовска, тя какво каза... когато сме малки знаем каква е целта ни от миналия живот, защото сме необременени и чисти далеч от проблемите на човечеството. Целта която имаш на 18... аз съм забелязал, че моите цели не са като на "масата", никога и не съм се старал да бъда като тях. Който си мисли, че ще фръкне с метлата да слезне на земята :) Относно правописа, до сега във всеки пост лично намерих по минимум 1 грешка :) дори и в моите :)
Аватар
KaFFe^
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 03 Апр 2005, 14:44
Местоположение: Far Far Away

Мнениеот venus » 30 Яну 2008, 18:31

KaFFe^ написа:... когато сме малки знаем каква е целта ни от миналия живот, защото сме необременени и чисти далеч от проблемите на човечеството. Целта която имаш на 18... аз съм забелязал, че моите цели не са като на "масата", никога и не съм се старал да бъда като тях.


Това за децата - и аз мисля така, но тук трябва да се определи границата, до която човек е дете. Това горе-долу е до момента, до който вярва в дядо Коледа. Колко от нас си спомнят какви са били целите им на тази възраст? Е, аз помня - исках да стана астроном, но не станах.

Много хора са различни от масата - е, да не са чак много, но има. На 18 всеки иска да е различен и вярва, че е. То е, защото е погълнат предимно от себе си и не забелязва изобщо колко различни са другите.

Нищо лично към никой не влагам тук, принципни разсъждения.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот mandragorko » 30 Яну 2008, 20:52

проблемът тук според мен са поколенията.има голяма разлика във възприятията на моето,това преди и това след мен,поколколения.в момента сме в пиков момент на интернет-децата(на 12 твори вируси :) )
аз съм от преднинтендовите младежи.
аз научих за "коравите неща на живота" по много по-нормален от днешния начин,метод......но това съм,само Аз...А другите?.............
...сравнете се взаимно,кой знае повече-ние,вие или те?-Отговорът,надявам се,скоро съчинение по картинка и доктовка....ужас...съжалявааам..
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот mandragorko » 30 Яну 2008, 20:55

"диктовка".....разсеях се...:)
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот KaFFe^ » 30 Яну 2008, 21:47

:) Личното самочувстиве не трябва да има за цел да се самовглъбяваме в себе си. Вече ми писна да пиша философкси постове ама то се е видяло че темата го изисква. Аз се старая да разбирам останалите... в крайна сметка не разбрах себе си. Останах си бос за самия себе си - не разбрах кога съм се развил, не съм усетил промените в себе си... тва мисля, че е по лошото - когато човек не знае в какво се е превърнал. Баланс бе хора търсете баланса никога няма да сгрешите затова са му казали "Златната среда". Не ми правете забележки за правопис и пунктуация.. имам наченки на депресия - пак жени ест са свързани с тва ама ся няма цивря тука :) ай стягайте са пубертети, лапета и адълтс... винаги премисляйте нещата 2 пъти :) или бройте до 10 преди да вземете решение както казва бабето ми :)
Аватар
KaFFe^
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 03 Апр 2005, 14:44
Местоположение: Far Far Away

Мнениеот venus » 31 Яну 2008, 08:19

Златната среда е едно много хубаво място и много трудно за достигане. Всеки рано или късно стига до този извод, но практическото приложение понякога е трудно. Всъщност непрекъснато се поставяме в ситуации, в които се отклоняваме от него и след това трябва да се връщаме - това е животът.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот KaFFe^ » 31 Яну 2008, 16:38

Дам.. нямам как да не се съглася с теб. Животът е лесно са обяснение действие но трудно за изпълнение. Лошото е, че няма кой да ни научи да живеем правилно, а когато се опитаме все някой ни пречи :) Почти съм се убедил, че всеки период от живота ни е период на доказване и борене независимо с какво/кога/къде/как :) А за магията и новаците мисля, че колкото повече се информират толкова по добре за тях... няма нищо по хубаво от знаещия човек :)
Аватар
KaFFe^
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 03 Апр 2005, 14:44
Местоположение: Far Far Away

Мнениеот Ensifer Ekuresiasti » 01 Фев 2008, 17:53

Всъщност, многото информация за някой, който се тренира е... понякога опасна. Когато имаш 20 метода, за да свършиш едно нещо, е много по-трудно, отколкото когато имаш 3 метода. Претрупването с информация води до крайно разширяване на кръгозора и пренапрягане на възприемчивостта, което води до естествена слепота в някои отношения. Затова хората ползват учители, обикновено.

ПП: Говоря от собствен опит.
Аватар
Ensifer Ekuresiasti
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 22 Яну 2008, 21:24

Предишна

Назад към В казана на Вещицата

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 19 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 19 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта