Сценични мистерии - малко физически театър

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот bastet » 13 Дек 2007, 09:32

Снощи бях на спектакъла MEDEA EDEM в Сфумато. Това не му е първия сезон, но аз някяк си все не намирах време да го гледам.

По мое мнение е изумителен - точно така си представям древногръцката трагедия-мистерия, ако трябва ад се представя днес. Много, много добро и силно. Страхотна сценография, добра актьорска игра..

Хареса ми, защото не е префърцунено-митологично. Нали знаете как става сега, всеки чел-недочел, ама в някое лит. произведение или пиеса му се привидели разни ахетипи и а.. йдеее - дай да правим аналогии, ако може по-етно и по-митологично, ама така интеркултурно да ни зазвучи. Ако може да изтъпаним на счената символите на всички гръцки, скандинавски и индуистки божества накуп, най-добре ще е, да се покажем колко книжки сме чели..

В този спектакъл точно това няма да видите. Има само състояния, чисти състояния, без украси и бутафории, а и те самите по-опростенички, а не кооой знае колко сложни, със 100 нюанса и не знам си какви глупости. И си има катарзис, ама в най-чист вид, най-античен. Много ми хареса и отдавна не съм имала такова добро мистично преживяване. Който не го е гледал - да ходи, да не се мота.
любопитството погубва котката, но възторгът от наученото я връща към живот
Аватар
bastet
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 22
Регистриран на: 28 Фев 2006, 13:47
Местоположение: sf

Назад към В казана на Вещицата

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 60 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 60 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 60 госта