Вярата

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот venus » 17 Дек 2007, 17:22

В едно село от дълго време не бил валял дъжд. Селяните се събрали и решили всички заедно, мъже, жени, деца, по едно и също време, да се помолят за дъжд. Един мъж и малката му дъщеря започнали да се молят, молили се дълго и пламенно. След молитвата решили да излязат да се разходят. На излизане детето взело чадър. Бащата попитал: "Защо вземаш чадър? Навън грее слънце и небето е ясно." Момиченцето отговорило: "Ами нали се молихме за дъжд? Ще вали."

Когато чух за първи път тази притча, ми направи много силно впечатление. Силата на вярата едва ли някой поставя под въпрос. Но как да повярваме, за да променим ситуация, в която всичко привидно изглежда върви точно наобратно на нашите желания? Как да запазим вярата, когато каузата изглежда загубена? Ще се радвам да споделим опита си тук.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот sasho 142 » 05 Фев 2008, 16:57

Според мен вярата, като визуализацията, осъществява това, което искаш (в случая това, в което вярваш), така са били създадени божествата. А ако не вярваш, подсъзнанието ти те защитава от магическото му влияние, дори от напълно нормални неща... донякъде.
Поне аз мисля така.
Как да вярваш Не знам, сигурно зависи от човека. Аз нямам проблеми да вярвам в нещо, въпреки пречките.
Аватар
sasho 142
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 83
Регистриран на: 04 Фев 2008, 14:12

Мнениеот avanabil » 05 Фев 2008, 23:28

venus написа:В едно село от дълго време не бил валял дъжд. Селяните се събрали и решили всички заедно, мъже, жени, деца, по едно и също време, да се помолят за дъжд. Един мъж и малката му дъщеря започнали да се молят, молили се дълго и пламенно. След молитвата решили да излязат да се разходят. На излизане детето взело чадър. Бащата попитал: "Защо вземаш чадър? Навън грее слънце и небето е ясно." Момиченцето отговорило: "Ами нали се молихме за дъжд? Ще вали."

Когато чух за първи път тази притча, ми направи много силно впечатление. Силата на вярата едва ли някой поставя под въпрос. Но как да повярваме, за да променим ситуация, в която всичко привидно изглежда върви точно наобратно на нашите желания? Как да запазим вярата, когато каузата изглежда загубена? Ще се радвам да споделим опита си тук.


Venus, ти знаеш, че вярата е вяра, защото предполага и съмнение. Аз например за себе, ако можех да избирам, нямаше да избера вярата, а знанието, че нещо ще се случи - така, както е направило момиченцето от притчата - взело е чадър, защото не е вярвало, а е знаело, че ще вали. Всичко опира до това - да накараме подсъзнанието си да заработи в друг програмен режим, гарантиращ резултата.....нали там, където има знание, няма съмнение, но има сигурност и убеденост в абсолютни стойности?
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)


Назад към В казана на Вещицата

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 27 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 27 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта