BrainWave Generator

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот venus » 27 Дек 2007, 13:14

Малко теория и програма за download

Който реши да пробва, да го прави внимателно, защото с това шега не бива.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот runner413 » 27 Дек 2007, 13:30

Ами не ми отваря линка към теорията затова ще се наложи да попитам какво точно прави? :oops:
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

Мнениеот MrFaust » 27 Дек 2007, 13:45

На мен ми се отваря ... Пробвай оттук :) ...

http://www.bwgen.com/theory.htm

П.С. Информацията е наистина безценна ... Благодаря :)
In hoc signo vinces
Аватар
MrFaust
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 99
Регистриран на: 13 Авг 2007, 20:36

Мнениеот venus » 27 Дек 2007, 17:58

MrFaust написа:П.С. Информацията е наистина безценна ... Благодаря :)


Моля :) Имам известен положителен опит в тази насока
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот Secret_name_ » 27 Дек 2007, 19:21

Може ли някой да поясни малко повечко за тази теория и програмката,защото аз не съм много добре с английския и не ми е много ясно!
Аватар
Secret_name_
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 47
Регистриран на: 24 Окт 2007, 04:48

Мнениеот venus » 28 Дек 2007, 08:31

В общи линии, при различните функционални състояния на мозъка с електро-енцефалограф се отвеждат потенциали с различна честота - известните на всички бета-вълни при будно състояние, алфа-вълни при състояние на релаксация, тета- и делта-вълни при заспиване и дълбок сън; има и други, но тези са основните.

Знае се, че при определена стимулация на сетивата може да бъде повлияна активността на мозъка - както е например при хипнозата. Тези звуци имат за цел да улеснят преминаването към съответно състояние - примерно при медитация. Повечето техники за автотренинг - медитативни, автхипнотични, методът на Силва, методът на Норбеков и много други, които по същество представляват едно и също нещо, целят влизане в алфа-ниво - състояние на будност, но спокойност, поне при мен то е близко до прага на заспиване. Това е състоянието, в което ефективно могат да се повлияват подсъзнателните програми, а подсъзнанието пък е силата, която определя нашата реалност във всеки смисъл.

В Института Монро са разработили програма, която подпомага астралните "пътешествия". Наскоро попаднах на цяла поредица - Brainwave Mind Voyages, където, както се вижда от линка, има по нещо за всеки :)

Аз лично страдам от мигрена, съвсем случайно открих подходящ звук и мога да кажа, че ефектът е доста добър, ако се спазват правилата - да се слуша със слушалки, като има значение левия и десния канал, и за определена продължителност. Ефектът е реален. Все пак въздействаме върху мозъка си и затова трябва внимание.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот avanabil » 28 Дек 2007, 10:31

venus написа:В общи линии, при различните функционални състояния на мозъка с електро-енцефалограф се отвеждат потенциали с различна честота - известните на всички бета-вълни при будно състояние, алфа-вълни при състояние на релаксация, тета- и делта-вълни при заспиване и дълбок сън; има и други, но тези са основните.

Знае се, че при определена стимулация на сетивата може да бъде повлияна активността на мозъка - както е например при хипнозата. Тези звуци имат за цел да улеснят преминаването към съответно състояние - примерно при медитация. Повечето техники за автотренинг - медитативни, автхипнотични, методът на Силва, методът на Норбеков и много други, които по същество представляват едно и също нещо, целят влизане в алфа-ниво - състояние на будност, но спокойност, поне при мен то е близко до прага на заспиване. Това е състоянието, в което ефективно могат да се повлияват подсъзнателните програми, а подсъзнанието пък е силата, която определя нашата реалност във всеки смисъл.

В Института Монро са разработили програма, която подпомага астралните "пътешествия". Наскоро попаднах на цяла поредица - Brainwave Mind Voyages, където, както се вижда от линка, има по нещо за всеки :)

Аз лично страдам от мигрена, съвсем случайно открих подходящ звук и мога да кажа, че ефектът е доста добър, ако се спазват правилата - да се слуша със слушалки, като има значение левия и десния канал, и за определена продължителност. Ефектът е реален. Все пак въздействаме върху мозъка си и затова трябва внимание.


В това състояние може да се заложи всяка програма за изпълнение, нали така? А някой запознат ли е какво представлява "Хеми-синк" -а.
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот venus » 28 Дек 2007, 11:10

avanabil написа:В това състояние може да се заложи всяка програма за изпълнение, нали така?


При мен специално медитацията по естествен път е достатъчна, за да предизвикам определени събития, стига да не ги искам прекалено много.. Но има някои по-трудни за достигане състояния, където brainwave може да бъде от полза. Дори само за идеята на експеримента :)

Спроед мен обаче би било много по-полезно използването му за изчистване на вредните програми на подсъзнанието ни и заместването им съзнателно с полезни. Защото от наблюдения върху себе си и познатите ми хора стигам до извода, че когато в живота всичко се нарежда от само себе си, то е защото подсъзнателната програма е в хармония с природните сили, и обратно. Когато нещата не вървят, има проблем в нас самите и в този случай едва ли биха били успешни и каквито и да е ритуали, защото те действат пак въз основа на силите на подсъзнанието - получаваме точно това, за което сме настроени подсъзнателно.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот venus » 31 Дек 2007, 10:05

Програмата с крак download
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот cant_smile » 18 Яну 2008, 15:10

[Който реши да пробва, да го прави внимателно, защото с това шега не бива.]
Хм,какво имаш предвид? Програмата няма някакви вредни действия нали?
I was born in hell
Аватар
cant_smile
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 64
Регистриран на: 16 Ное 2007, 16:13
Местоположение: Търси ме в безкрая...

Мнениеот venus » 18 Яну 2008, 15:18

Ако изядеш едно яйце, нищо тняма да ти стане. Яко изядеш 40... ще се натровиш. Това е. Да не се прекалява.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот cant_smile » 18 Яну 2008, 15:31

Благодаря! =) Досега не съм ползвала такъв "помощник" в медитацията,вече 3 години...Е,сега ще го дръпна и ще видим резултата... =)
I was born in hell
Аватар
cant_smile
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 64
Регистриран на: 16 Ное 2007, 16:13
Местоположение: Търси ме в безкрая...

Мнениеот cant_smile » 18 Яну 2008, 15:34

Аааа...извинявам се за повторното мнение,но сега като я дръпнах видях за какъв тип програми става дума...Иначе аз ви препоръчвам Natura Sound Therapy,дообогатена е с природни звуци... =) Иначе и тази е добра... =)
I was born in hell
Аватар
cant_smile
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 64
Регистриран на: 16 Ное 2007, 16:13
Местоположение: Търси ме в безкрая...

Мнениеот Magic_Soul » 18 Яну 2008, 16:19

това за какво служи за детектор на лъжата ??? :?
Аватар
Magic_Soul
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 106
Регистриран на: 29 Дек 2007, 20:07
Местоположение: s0fiq

Мнениеот cant_smile » 18 Яну 2008, 17:16

Не,това е нещо като програма за успокояване и спомагане на по-бърза и ефективна медитация.Релакс... =)
I was born in hell
Аватар
cant_smile
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 64
Регистриран на: 16 Ное 2007, 16:13
Местоположение: Търси ме в безкрая...

Мнениеот Magic_Soul » 18 Яну 2008, 18:27

мерси смайл ще ми е от полза :)
Аватар
Magic_Soul
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 106
Регистриран на: 29 Дек 2007, 20:07
Местоположение: s0fiq

Мнениеот danufi » 04 Фев 2008, 12:30

Здравейте, искам да попитам повече за метода Силва. Интересува ме колко време е нужно да се визуализира даден проблем за да се получи резултат - 1 ден, седмица, 2-3 месеца. От скоро го питвам, но за сега не мога да се похваля с конкретни постижения, освен, че релаксирам доста добре и съм все по-позитивно настроен човек. Не че това е малко, но очаквам повече. Има ли някой в електронен вариант книжката за силата на продажбите? Или поне дали мога да си я купя все още отнякъде.
Ще се радвам да споделите вашия опит.
Аватар
danufi
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Фев 2008, 12:17

Мнениеот venus » 04 Фев 2008, 19:40

Резултатите зависят предимно от теб. Ако си начинаещ и се стараеш, ще ти трябват поне 2-3 седмици, въпреки че и това е относително - зависи какво искаш, колко лесно постижимо е и доколко успешно ти се справяш с медитацията. Позитивното настроение е първият реален резултат - на прав път си :)
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот danufi » 05 Фев 2008, 15:24

Благодаря, venus. Случайно да знаеш нещо за книгата за силата на продажбите, къде мога да я открия? Изрових толкова други книги, но тази я няма никъде, няма я и в кницарницата на Нова Епоха. icon_thanks
Аватар
danufi
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Фев 2008, 12:17

Мнениеот venus » 05 Фев 2008, 16:23

Не, за съжаление, но, ако си от София, можеш да попиташ на Славейков - хората там си имат начини да намират всяка книга :) Ето и тук намерих някаква информация. Но всичките книги за метода на Силва се въртят около едно и също, а за останалото може да ти помогне импровизацията :)
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Следваща

Назад към В казана на Вещицата

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 66 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 66 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 66 госта