врачки и др. шарлатани

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот venus » 26 Авг 2008, 18:01

ludvig написа:m daa сега вече се видях в коя група съм в групата на циклещите и конете с капаци много жалко за мен че живота и вселената не ме среща сподходящите хора и събития или пък уж случаино подсказани решения както пишат някои хора тук във форума звучи толкова добре може би на някои хора не им се налага да медитират или да търсят и ровят в книги и всичко им идва отгоре много жалко наистина за мен аможе би дори и да ровя в книги и литература не чета правилно но пък какво от това мога да се извиня веднага с темата че духовното развития на този етап не ми е необходимо и е насилствено за този етап на моето развитие както и да е успех на всички

ludvig, приятелю,
знаеш ли колко съм циклила и с колко заблуди съм се преборила и колко трудно е било, за да стигна до това си виждане за нещата? Пиша това, защото съм била и от другата страна и зная какво е. Както и зная, че няма неразрешими проблеми - стига човек да разбере къде точно е проблема и да пожелае да се раздели с него. И не твърдя, че е лесно - но път има. И ако щеш вярвай, но ти си човекът, който най-много може да направи за самия себе си. А ако си повярваш, ще успееш.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот ludvig » 26 Авг 2008, 18:38

да да дааа благодаря ви много
Аватар
ludvig
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 107
Регистриран на: 04 Май 2008, 12:56

Мнениеот paparosko » 26 Авг 2008, 20:25

Имаше някаква притча за Буда, която в общи линии гласеше следното:

Завърнал се Буда след дългогодишно обикаляне из широкия свят.
Запитали го: Е намери ли отговори на въпросите, които те вълнуваха.
Той отвърнал: Да, намерих. Разбрах, че всичко онова, което съм търсел досега е било скрито тук, в мен самия.

Придобитото знание за това, че всички отговори на въпросите ти се крият в теб самия, в твоето съзнание и подсъзнание не означава, че ти не трябва да обикаляш света и да търсиш сам това знание.
Това знание е необходимо да се изстрада, т.е. ти сам да стигнеш до него, до своята истина.

Най-трудно е човек да се самоосъзнае, да се самооцени и да се самопромени. Това е пътя на духовното израстване, осеян с достатъчно подводни камъни.

И все пак, нищо на този свят не е случайно.
По темата: Не е случайно ходенето при врачки, пък били те и шарлатани.
Не се знае дали нещо добро няма да е на зло, а нещо зло да е на добро.
Неведоми са пътищата Господни!

:)
Никога не казвай никога!
Аватар
paparosko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 156
Регистриран на: 21 Юли 2007, 14:57

Мнениеот Магус Трисмегистус » 27 Авг 2008, 07:24

8) Наскоро се бях замислил, че ако в България съществуваха толкова "истински" ясновидци /а не шарлатани/, които пълнят главите на наивниците с обяснения за несъществуващи магии, то те щяха да разиграват акции и валута по борсите, да познават срещите по Еврофутбол, да печелят от хазарт и нямаше да има такси за посещенията. Да, ама не!
Тя и прочутата Ванга беше посредствена и в много случаи - некадърна ясновидка, защото почти нищо не познаваше, та какво да кажем за днешните й "наследници" и "ученици"!

"При сегашните условия човек не може да постигне всичко изведнъж. С очите, които днес има, той не може да вижда всичко. За да вижда всичко, човек трябва да разполага с особен орган. Тогава той ще вижда не само това, което става пред него, но и това, което се върши зад него. Обаче така могат да виждат само истинки културните и благородни хора. Ясновидството, ако се развие в обикновените, те ще направят ред погрешки и престъпления." Учителя - Петър Дънов
Аватар
Магус Трисмегистус
 
Мнения: 8
Регистриран на: 21 Авг 2008, 12:06

Мнениеот venus » 27 Авг 2008, 07:46

Аз не вярвам, че по принцип може да съществува супер точно ясновидство - всичко е с процент вероятност. И няма как да бъде, тъй като бъдещето не е предопределено - то зависи от нашите мисли и постъпки в този момент. Сигурно точно могат да бъдат посочени само съвсем близки събития или фиксирани събития, като физическата смърт. За всичко останало може да се прогнозира, че ще се случи с някаква вероятност, ако човекът продължи да се движи в същата насока. Но човекът има възможност и да се промени, с което променя и бъдещето си.

Прав е Учителя - на много хора им е трудно да проумеят, че развитието на способностите се предшества от развитие на морала.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Предишна

Назад към В казана на Вещицата

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 32 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 32 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта