Воля, внушение, самовнушение

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот lostsoul » 21 Фев 2008, 22:43

Бих искал да отворя тема за Внушението. По-конкретно бих искал да ви попитам според вас каква е разликата и приликата следователно м/у Самовнушението и волята????
За мен лично поне аз така си го обяснявам
ВОЛЯТА-това е едно качество много мощно,което хората притежаваме, но не всеки от нас използва(признавам си в това число и аз заблуждавайки се,че ще променя това в мен) за постигане общо казано на по-добро ниво на живота.Резултатите от работата на волята са всъщност неща, който ние самите сме желаели силно от цялото си сърце, но в същото това време осъзнаваме факта,че физически е невъзможно, а за финал на целия този процес получаваме това което сме желали истински силно със цялото си сърце като на магия :)
ВНУШЕНИЕТО- несъзнателно въздействие на останалите около теб върху теб на подсъзнателно ниво с съзнателни действия.За обясняващ пример се сещам само:Втълпявана безпочвена комплексарщина.
САМОВНУШЕНИЕТО- това за мен лично отново е мощен инструмент като волята. В този случаи мозъка ти набива стремежа и идеите и желанията на сърцето ти и оставя вече всичко на ВОЛЯТА. Аз поне размишлявам над това според вас как седят нещата.
Feels like God looks like Fool...
Аватар
lostsoul
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 22
Регистриран на: 21 Авг 2007, 13:04
Местоположение: deep inside my soul

Мнениеот Raya » 22 Фев 2008, 00:35

Воля: това, което използвам, за да се преборя с мързела си и това което използвам, за да ми работят нещата
Внушение: всяка глупости или умност, която ми се набива в главата, независимо дали аз си я измислям или друг човек, книга, филм, т.н. ми помагат
Самовнушение: или големия 'филм', в който често се вкарваме, или спасението, за да се изкараме от 'филмите', може да се използва както за лично добро, така и за лично зло, обикновено първото иска повече упорство
тра-ла-ла...
Аватар
Raya
Модератор
 
Мнения: 96
Регистриран на: 06 Яну 2008, 15:54
Местоположение: Neverland

Мнениеот lostsoul » 22 Фев 2008, 22:34

Ами някои да има тогава "сценарии" техники за самовнушения, защото както излиза волята и внушението не можем да контролираме или поне съзнателно докато примерно се моделираме със самовнушението???...
Feels like God looks like Fool...
Аватар
lostsoul
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 22
Регистриран на: 21 Авг 2007, 13:04
Местоположение: deep inside my soul

Мнениеот Raya » 23 Фев 2008, 00:59

Книгите на Уилям Хюит, Луиз Хей, дон Мигел Руиз, Пиер Дако (прихология), филми The Secret, What the bleep do we know. Всъщност можем да контролираме и трите с определена доза практика. Успех :wink:
тра-ла-ла...
Аватар
Raya
Модератор
 
Мнения: 96
Регистриран на: 06 Яну 2008, 15:54
Местоположение: Neverland

Мнениеот sasho 142 » 23 Фев 2008, 07:49

Самовнушението си има и лоши страни- ако нормален човек, ей така, си втълпи, че е суперсилен и за да го докаже отива да смачка един кечист, той ще бъде смачкания violent1 , всъщност добрата страна на самовнушението е свързана със самохипнозата- да успееш да препрограмираш характера си, начина на мислене, рефлексите и бързината си и като нищо ще промениш физическите си характеристики.
Аватар
sasho 142
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 83
Регистриран на: 04 Фев 2008, 14:12


Назад към В казана на Вещицата

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 50 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 50 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 50 госта