Предубиване на сили

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот be » 28 Фев 2008, 20:07

Здравейте. Значи от много време се опитвам да придубуа по-специфични сили ... Имам в предвид способности от рода невидимост , пирокинеза , теликинеза , левитация и прочие... Най-голямата ми цел и мечта е да мога да развивам супер скорост... Мнението ми е от типа на децата дето гледат Хари Потър, обаче наистина искам да освоя и тази част от материята . Значи мислех си, че ще стане с договор с демон или да се свържа с Бог и да направим нещо като свързване... Мина много време и не съм спирал да търся . Моля ви помогнете ми ако знаете нещо.. Искам да пробвам с инвокация, но силите ми не достигат до пълен контакт, защото не ползвам ритуали или заклинания . Ако може дайте някакви инвокации за богове или същества, които биха ми помогнали, а ако имате опит или идея по въпроса ще съм ви невероятно благодарен . Много голяма нужда имам от това и наистина ще съм много радостен ако ми помогнете .


С уважение бе :)
Аватар
be
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 03 Дек 2007, 22:36

Мнениеот be » 28 Фев 2008, 20:09

Извинете за правописните грешки ( включително и заглавието ) ,но много бързах . Чакаше ме работа. Надявам се това не е проблем .
Аватар
be
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 03 Дек 2007, 22:36

Мнениеот Enforcer » 28 Фев 2008, 20:13

be написа:Здравейте. Значи от много време се опитвам да придубуа по-специфични сили ... Имам в предвид способности от рода невидимост , пирокинеза , теликинеза , левитация и прочие... Най-голямата ми цел и мечта е да мога да развивам супер скорост... Мнението ми е от типа на децата дето гледат Хари Потър, обаче наистина искам да освоя и тази част от материята . Значи мислех си, че ще стане с договор с демон или да се свържа с Бог и да направим нещо като свързване... Мина много време и не съм спирал да търся . Моля ви помогнете ми ако знаете нещо.. Искам да пробвам с инвокация, но силите ми не достигат до пълен контакт, защото не ползвам ритуали или заклинания . Ако може дайте някакви инвокации за богове или същества, които биха ми помогнали, а ако имате опит или идея по въпроса ще съм ви невероятно благодарен . Много голяма нужда имам от това и наистина ще съм много радостен ако ми помогнете .


С уважение бе :)

Аха .. Това ми напомня една сбирка на евангелисти. Не съм присъствал но ми беше разказано от един приятел присъствал случайно. "Виждате ли брат един кой си ? Той имаше болно дете но много много се молеха и вярваха с жена му и то се излекува." Този "брат" не е бил и женен даже - случайно го познава лично. Блаженни са вероющите.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Можеш със медитация и тн. Пробвай - само силна вяра трябва. Свържи се с бог и се моли и то хоп ще стане.
:P
Аватар
Enforcer
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 202
Регистриран на: 02 Сеп 2007, 08:09

Мнениеот sasho 142 » 28 Фев 2008, 20:14

Ами най-добрия начин определено е с практика. :) Така можеш да развиеш и допълнителни сили, които не си очаквал(аз например като опитвах да позная едни цветни карти,започнах да "виждам" цветовете с пръстите си)
Аватар
sasho 142
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 83
Регистриран на: 04 Фев 2008, 14:12

Мнениеот be » 28 Фев 2008, 21:32

sasho 142 написа:Ами най-добрия начин определено е с практика. :) Така можеш да развиеш и допълнителни сили, които не си очаквал(аз например като опитвах да позная едни цветни карти,започнах да "виждам" цветовете с пръстите си)


Еми проблема не е във виждането на цветове,а че това е нещо много силно. Да пребориш някои физичен закон, поне за мен е трудно де...
Аватар
be
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 03 Дек 2007, 22:36

Мнениеот wiesmann » 28 Фев 2008, 22:07

Не искам да те убидя,но много филми си гледал.Пакт с "демони,богове,ангели...." е много,ама много лоша идея.Първо човека ,който ги призовава ,по-вишите от тях, трябва да е изключителен и да има огромен опит и сила.Телекинезата не е умение,което изисква инвокиране,просто много практика за трениране на тялото и духа.В здраво тяло ,живее здрав дух.Същото се отнася за тези другите способности,които изброи.Аз спецялно никога не съм практикувал нещо,за да правя "циркове" на някой,а по-скоро да прескоча границата на телесните ми и психични възможности.

Поздрави
Аватар
wiesmann
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 14 Фев 2008, 14:41

Мнениеот be » 28 Фев 2008, 23:01

Да ти кажа :) Филми не гледам много . А щом искам да ми дадеш инвокация и самия факт, че имам силата да ги викна до някаква степен без инвокации, би трябвало като си знаещ, да ти говори нещо . А за това колко съм развит нито знаеш, нито нищо. И все пак :) ти благодаря за мнението .
Аватар
be
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 03 Дек 2007, 22:36

Мнениеот be » 28 Фев 2008, 23:03

Аз за договор с демон и свързване с Луцифер или Сатан имам, ама не ща да стигам до там.
Аватар
be
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 03 Дек 2007, 22:36

Мнениеот jema » 29 Фев 2008, 05:52

придобиване на сили или там каквото е става с практика и голяма доза отговорност,търпение и постоянство.разбира се има ритуали,които биха ти дали и начален тласък,но всичко идва от теб.потърси отговора вътре в себе си.
jema
 

Мнениеот jema » 29 Фев 2008, 05:55

придобиване на сили или там каквото е става с практика и голяма доза отговорност,търпение и постоянство.разбира се има ритуали,които биха ти дали и начален тласък,но всичко идва от теб.потърси отговора вътре в себе си.
jema
 

Мнениеот Enforcer » 29 Фев 2008, 06:31

be написа:Аз за договор с демон и свързване с Луцифер или Сатан имам, ама не ща да стигам до там.

Имаш договор значи. Явно са те прецакали нещо. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Блаженни са вероющите ха-ха-ха. You made my day.
Аватар
Enforcer
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 202
Регистриран на: 02 Сеп 2007, 08:09

Мнениеот tanarel » 29 Фев 2008, 08:32

be написа:Здравейте. Значи от много време се опитвам да придубуа по-специфични сили ... Имам в предвид способности от рода невидимост , пирокинеза , теликинеза , левитация и прочие... Най-голямата ми цел и мечта е да мога да развивам супер скорост... Мнението ми е от типа на децата дето гледат Хари Потър, обаче наистина искам да освоя и тази част от материята . Значи мислех си, че ще стане с договор с демон или да се свържа с Бог и да направим нещо като свързване... Мина много време и не съм спирал да търся . Моля ви помогнете ми ако знаете нещо.. Искам да пробвам с инвокация, но силите ми не достигат до пълен контакт, защото не ползвам ритуали или заклинания . Ако може дайте някакви инвокации за богове или същества, които биха ми помогнали, а ако имате опит или идея по въпроса ще съм ви невероятно благодарен . Много голяма нужда имам от това и наистина ще съм много радостен ако ми помогнете .


С уважение бе :)



За последен път ще го обесня/според моита гледна точка/
за така мечтаните физически ефекти - те са в латентно състояние
във всеки от нас - при едни повече , при други по-малко проявени.
Те не са основния смисъл на Великото Изкуство , а са само производна
от заниманията ви с него , така , че ако искате да ги притежавате
няма да стане само с медитации /не , че не са полезни/
за мен наи- прекия път до тях е чрез издигането ви на по-високо
духовно стъпало - това е .

Изображение
Do what thou wilt.
Аватар
tanarel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 146
Регистриран на: 23 Дек 2006, 11:12

Мнениеот ultramarin » 29 Фев 2008, 08:48

интересно питане... на много нива... но като цяло бесмислено проучване на отговорите... и все пак, ето и моя отговор:

Това което искаш да постигнеш, тези умения, наричат се СИДХИ и се придобиват по ВСЕКИ един път на развитие на себе си, по който поемеш. За сериозния занимаващ се, отделящ ежедневно време за работа над целта си, такива Сидхи се появяват още в края на първия месец, но значително сериозни стават едва в началото на ДЕСЕТАТА ГОДИНА (това е според 15-вековните наблюдения и статистики на една Школа), като за всяко следващо поколение времетоза развитието им се скъсява средно с по около месец-два... исключения се набльдавата само при отделни хора - ако не си роден с това, забрави, чакат те 10 год ,усилена работа - друг път няма, ако си решил СЕРИОЗНО да постгинеш таквиз умения. Съществува и версия на придобиване на Сидхи за около година-две, на базата на изчистена Психотехника... но там без Учител няма да стане, щото просто тряббва да ти покаже техниката(такива няма да намериш онлайн), всеки си ги крие тези техники, щото си дава сметки колко са опасни... съответно изискванията им към хората с които да споделят тези техники са безумни(аз поне, след две години усилия да отговоря на тези изисквания, така и не се класирах и се отказах и трягнах по дългия, бавен и утапкан път)...


И още малко теория - Съществува едно грубо разделение на пътищата за духовно развитие:

1.Вътрешни пътища - е тия си ги знаем, най-распространеното схващане и методика: "търси в себе си и ще намериш света", "божието царство е в теб", "едно със Силата да станеш трябва ти, дааа", медитирай, месдитирай и пак медитирай по тоия пътища... който тръгне по тоя път, обикновено намира... нещо, обикновено стига до края му, това е доооста утъпкан път, много е писано за него... сериозните адепти на тоя път са доста социално активни, но се харектеризират с едно, да го нареча "недействане", те оставят нещата да се случат сами, "Силата ги води"... или поне така изглужда за нас, външните
Това се тежки, трудни пътища, изискват(и развиват в човека) много сила, воля, упоритост, но дават много, още на първите стъпки... сбъркяш ли нещо, няма проблеми, просто си даваш почивка и се връщаш в нормата от само себе си! Тове е доста важен момент де, който май не се разбира много-много... наскоро в една тема имаше питанка какво да се НАПРАВИ за да се въренм в нормалното... ами НИЩО, колкото повече се прави тука, толкова по-зле ще става(след като веднъж си сбъркал)...

2. Външни пътища - магия, чудесия, сидхи, ритали, въздействия, магически инструменти, заклинания, астрали, ментали, ангели, демони... това също е класически път, и в най-чистия му вид, е това което търсиш... в БГ знам само двама такива хора, ако потърсиш, ще намериш(предполагам, че има и други), доста по-опасен път, доста по-сериозен... малцина постигат сериозен напредък по тоя път, почти всички тъпчат в началото му... сериознити адепти на тоя път, знаят силата си, не се свенят да я използват, но са хирурзи, посмъртно няма да разбереш за някой че е адепт, ако е майстор в тоя път, освен ако самият ти не си доста напреднал... а ако тръгнеш сам по тоя пък какво? Еми нищо, всички в тоя форум(така мисля) сме избрали да се развиваме без учител... просто, в този случай, също както и в горния, 10-20, че и 30 години не ти мърдат за сериозни успехи... е, ако посветиш по 8 часа на ден на тая работа, сигурно и по-бързо ще стане :) само едно сравнение ще ти дам:
Училище Маг - Курсовете по "обща ескрасенсорика" са около... месец-два, може би едно 8-10 урока...
Московско Училища По Магия и Езотерика(едно от многото там): курса по "ясновиждане и развитие на финно възприемане" е година и половина два-три пъти седмично... има и други варианти де, имаше един за два месеца, но през ден, има всякакви... просто ориентир трябва да имаш какво да търсиш, да распознаваш сериозното от несериозното, професионалния подход от любителския
Методиките на тоя път са по-лесни от вътрешните, но дотса по-опасни, оклепеш ли работата(а това може да стане с нещо съвсем дребно, примерно издишаш малко по-шумно по време на ритуал и това се приме за магическа команда от някой дух) то последствията са тежки, иска се много смелост и воля за да се развиваш по тоя път и мноого да се внимава, щото той дава страшно много, но след известно време, силата трябва да се заслужи... с отговорност, и грешките трябва да се поправят с много работа, с много действие, тука няма покой, тука има влияния, въздействия, нищо не става само... трябва яко да се бачка...

3,4, 5... Други пътища, има всякакви такива, колкото искаш, повече или по-малко те имат аспекти от горните два, с някои исключения... важното е да решиш над какво ще работиш... в началото може и от всечко да четеш, да правиш, да опитваш, но само докато се ориентираш, след това... хубаво е да се спреш на 1, 2, айде 3 системи и да работиш по тях само, да си концентрираш усилията без да се разкхвърляш и да се трудиш за целта си...

ето, аз съм избрал две системи - едната от Външния Път, и една от Вътрешния... и така си допълвам... давам си сметка, че не може всичко на тоя свят да постигнеш, спрял съм на ученията на Суфите и ги допълвам с една система за развитие на ясновидски и магически способности, щото такива не са застъпени особени увно в суфиските учения... толкоз! Чета и други неща, сравнявам, от време на време исползвам неща от другаде, но съм се съсредоточил на ЕДНО... почти всички са така - всеки избира това което го влече...

Съветвам да си избереш ЕДНА до ТРИ чисто магически системи за да работиш по тях, и една медитативна практика(коята естествено може да включва чмного видове медитивни упражения)... и постепенно да се съсредоточиш на техники които развиват СИЛА, които пестят ЕНЕРГИЯТА... но те предупреждавам, че това е ОПАСЕН път, не толкова труден, колкото опасен... мда...


така мися аз - всичко по-горе е ОБЩИ приказки! Разбира се, няма такова нещо като вътрешни и външни пътища и системи... това е само едно грубо и приблизително разделение, което направих за яснота, за да изразя идеите си и само като приближение и окрупняване трябва да се възприема :)
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот ultramarin » 29 Фев 2008, 08:54

мда, и да добавя, мисрля също като танарел - уменията "не са основния смисъл на Великото Изкуство", всъщност въобще няма нужда от Искуството за да ги развиеш... нз, дали стана много усно от горния ми пост.. в Искуството те са или страничен ефект или помощтни
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот wiesmann » 29 Фев 2008, 08:58

be написа:Да ти кажа :) Филми не гледам много . А щом искам да ми дадеш инвокация и самия факт, че имам силата да ги викна до някаква степен без инвокации, би трябвало като си знаещ, да ти говори нещо . А за това колко съм развит нито знаеш, нито нищо. И все пак :) ти благодаря за мнението .


Не искам да ставам банален,но никаква инвокация няма да ти даде тези способности.Първо трябва да си наясно със същността на инвокацията и какво всъщност са тези демони,ангели и т.н.?Къде се намират те?Мога да ти кажа къде се намират,едновременно навсякъде и никъде,както в човек,така и във вселената.Когато ги призоваваш,ти ги стимулираш както в теб така и околу теб.Много грешно смятат някои хора,че това са същества с човешки разсъдък.Те имат дотолкова "разум" колкото всяка една енергия носи и информация със себе си,те не са добри,нито зли,просто пазят баланса в реалноста.
The spirits of the Goetia are portions of the human brain. Their seals therefore represent methods of stimulating or regulating those particular spots (though the eye).

The names of God are vibrations calculated to establish:

General control of the brain. (Establishment of functions relative to the subtle world.)
Control over the brain in detail. (Rank or type of the Spirit.)
Control of one special portion. (Name of the Spirit.)

Физически способности се получават единствено чрез тренировки на тялото и духа да работят в едно.Не може да развиваш единствено ума си и да очакваш магически някаква супер сила или бързина.
Аватар
wiesmann
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 14 Фев 2008, 14:41

Мнениеот wiesmann » 29 Фев 2008, 09:09

ultramarin написа:мда, и да добавя, мисрля също като танарел - уменията "не са основния смисъл на Великото Изкуство", всъщност въобще няма нужда от Искуството за да ги развиеш... нз, дали стана много усно от горния ми пост.. в Искуството те са или страничен ефект или помощтни


Най-точното мнение досега,наистина и според мен не това е целта на духовното развитие и съвършенство icon_eusa_clap
Аватар
wiesmann
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 14 Фев 2008, 14:41

Мнениеот be » 29 Фев 2008, 10:57

wiesmann благодаря ти много :) . Мнението наистина е много точно и ми даде да разбера някои неща, които на последък доста често ми се казват ;) . Еми ще видя какво ще правя и определено за опасността знам и съм изпитал някои нещица, но се справям. А за труда ... няма как да ти се даде ако не се трудиш или заслужиш.


Търпение и смирение пред силата .
Аватар
be
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 03 Дек 2007, 22:36

Мнениеот sasho 142 » 29 Фев 2008, 11:13

be написа:
sasho 142 написа:Ами най-добрия начин определено е с практика. :) Така можеш да развиеш и допълнителни сили, които не си очаквал(аз например като опитвах да позная едни цветни карти,започнах да "виждам" цветовете с пръстите си)


Еми проблема не е във виждането на цветове,а че това е нещо много силно. Да пребориш някои физичен закон, поне за мен е трудно де...

Просто ти давам пример.

Обърни внимание на това, което са казали Ултрамарин е Ваисманн, защото е най-добрия отговор.Жалкото е, че поне според мен не си от онези хора на които като им кажеш, че нещо не може така, веднага поемат друг път ( не се обиждай и аз не съм от тях, а и те не са много).Сигурно искаш да опиташ все пак, затова ще ти помогна, докато мързела не те пребори.

Предлагам ти да оставиш кинезите, защото 2 пъти на ден 2 часа медитация и 2 часа упражнения най-малкото е непосилно, поради това, че няма да ти стигне времето.Да се опиташ да развиеш различните форми на психометрия (гадаеене, екстрасенс и всичко подобно) , макар и не толкова яко, е по-добър избор.Ако се замислиш ще видиш, че е сто пъти по-полезно и ако знаеш всичко ще можеш да имаш перфектно съществуване.Освен това много по-лесно се придобиват такива способности, опитвай каквото искаш- гадаене, усещане, разговар с призраци, да разбираш информацията свързана с един предмет като го дакосваш, видения във времето- много по-лесно тези неща ще бъдат на твое разположение.Надявам се ето този ритуал да ти помогне- http://www.magicgatebg.com/forum/viewto ... highlight=

Ако искаш този път това е, но наистина обикновенната магия си е по-добра.
Аватар
sasho 142
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 83
Регистриран на: 04 Фев 2008, 14:12

Мнениеот be » 29 Фев 2008, 11:28

Много ти благодаря :) Наиситна много и то най-вече за невероятното мнение :) ,което на мене много ми допадна :) Еми аз съм мързелив и затова не се занимавам с теликинеза и пирконеза и прочие ( поне не с алтернативните начини ) ... ако мога да се изразя така де... :) само с пирокинеза за няколко минути се опитах обаче пламъка подлудя и спрях понеже не можах да го загася :) от първия път :oops:

Еми благодаря ти много за мнението и информацията, която ми даде :) Ако имаш още такива нещица ми пиши . Ще ми е приятно да си контактуваме . Ако искаш ми драсни и ще ти дам скайпа си :) icon_thanks icon_thanks icon_thanks
Аватар
be
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 03 Дек 2007, 22:36

Мнениеот wiesmann » 29 Фев 2008, 11:36

be ,има много по-безопасни начини на инвокация от призоваването на Луцифер и подчинените му.В тези случеи душата ти бива обладана от чуждо присъствие.При тези "сили" най-лошото е,че на пръв поглед всичко е безвъзмездно,ама в действителност си губиш душата,ако не можеш да ги контролираш.По-добре е да се опиташ да направиш връзка с "бог",поне знаеш,че няма какво да губиш,ако са ти искренни намеренията,точно като рицарите в средновековието,които са черпели силата си от връзката им с бог.Има една много хубава книга в библиотеката на сайта "Grimoire Turiel",там ще намериш много добри и изпитани инвокаций на "бог" :wink:
Аватар
wiesmann
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 14 Фев 2008, 14:41

Следваща

Назад към В казана на Вещицата

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 60 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 60 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 60 госта