Езотеричното Общество

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот raja » 25 Фев 2005, 19:45

здравей
Преди яколко няколко години аз и няколко мои съмишленици обсъждахме тази идея която днеска лека по лека започна да става факт!
какво представлява това Езотерично Общество?
това е Обединение между различни религии, учения и общества което не цели да ги унищожи а напротив то цели, а да помогне на всяка една по отделно, сигурно ще се запитате как?
аз бих отговорил кратко и ясно с една дума лесно, когато в това общество няколко религии иучения или общества се обединят те ще удържат 10% от буджета си за обществото и като се съберат от всички религии учения или общества парите ще се инвестират или в нова по голяма и красива колисница за Ратха Ятра или за по красиви Муртита за храма на Вайшнавите а може и за изкупуване на някои оригинални старинни текстовее. но къде ще се инвестират парите ще зависи предимно от колектива който ще обсъжда това.
той ще се състои от най вишите членове на пресъединените общества учениея или религии.
освен, че така всяка религия, общество или учение ще има повече финансови средства ще могат да се избгнат и много злоупотреби като например в някои градове има много самозванци които си мислят, че могат да предават йога но я изкревяват до такава степен, че вместо религия това се превръща в някаква секта. отделно така ще може да каним много известни гурута от индия или западни учители.

това е Обществото за сега има подкрепа от едно окултно общество и от няколко източни събратя ако някой има желание да се включи, да зададе въпрос или просто да коментира моля да пишат в форума или на майла (shivananda@abv.bg) благодаря и нека силата бъде с вас
Аватар
raja
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 42
Регистриран на: 25 Фев 2005, 19:37

Мнениеот arcopal » 26 Фев 2005, 21:30

Шивананда! Здравей!
с теб сме си говорили малко по мейла, но аз останах с впечатление, че си предоставил официалната работа на Питонец!!!

Защо не се предстваиш малко повече и не кажеш нещо по-сериозно от фантасмагориите дето ми ги разправят учениците на Сребърна Луна!?

Идеята ти е МНОГО ДОБРА - в момента с няколко другари обсъждаме подобна, ако не същата! НО смяташ ли, че взаимодействието на парично ниво ще е задоволяващо????

Аз имам желание да се включа в подобно начинание, но държа да отбележа че ГРУПАТА в която АЗ участвам е ИЗЦЯЛО НЕПАРИЧНА!!!! При нас всеки сам си прави разходите за каквото сметне нужно, моли другите за съдействие понякога, но ОСНОВАТА е идеята за ОБМЯНА НА ЛИЧНИЯ НИ ОПИТ, не на създаване на склад за старинни скъпоценни джунджурии!

Много ми е интересно ТИ за кои Участници говориш?
Сребърна Луна и Сатанистите от Бургас ли имаш предвид?
А кои са Източните Събратя за които говориш?
Аватар
arcopal
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 41
Регистриран на: 20 Окт 2004, 17:53

Мнениеот EliKarim » 26 Фев 2005, 22:55

Ами да, я обяснете малко повече за тези общества? Поне аз не съм заозната с функционирането им, а още по-малко с финасовите и подобни издръжки.
Аркопал, говориш за Сребърна луна...какво е това участниците и какво практикуват, къде и от кога?
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Михаел » 27 Фев 2005, 13:07

Аз съм навит,но искам повече информация.
Михаел
 

Мнениеот arcopal » 27 Фев 2005, 14:48

*** 'Those who stand before us light the night sky in flame.Our vengeance burns brighter still...
*** Notice from CS : [#ordena] Forumyt na Ordena e http://ordena.board.dk3.com ,a oficialniqt sait na "Sreburna Luna" : http://www.ordena.hit.bg

Питаш какво е сребърна луна!?Прочети и си състави сама мнение!!!

Защо заговорих за тази група ли??? Ами защото доколкото знам Шивананда е организаторът му!!! А пък за Сатанистите отворих дума, защото наскоро Ср.Л. се е "съюзила" с тях... та логично предположих че Раджа Шивананда говори именно за тях!
Аватар
arcopal
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 41
Регистриран на: 20 Окт 2004, 17:53

Мнениеот raja » 28 Фев 2005, 08:45

значи сребърна луна е орден с няколко прости поставени цели:
1 да помага на ученици те в тяхното изратсване по пътя
2 да помага на тези които имат нужда и я потърсят
3 да обединява всички независимо дали се занимават с сатанизъм или не понеже според нас е подобре всички да сме заедно и дадйестваме за една обща цел внместо постоянно да водим войни и др подобни.
отделно ако не ти харесват учениците в Ордена никой нете задължава да седиш в канала. Аз мисля че е добре всеки да си говори в канала за каквото той си реши се пак за това е чата нали, а колкотоод това, че бил виртуален ордена, лека по лека започнахме д аправим щабове из страната.
до тук за сребърна луна а сега за обществото
това общество е обединения едно горомно обединение между всички источни и всички западни учения и религии, вначалото както писах няма да сеработи с пари но по нататак лека по лейка те ще зпаочнат да се вливат в обществото с цел то да може да подържа всички учебния и да мопже да им обновява матрериалната база.
за ся имаме подкрепата на някои будисти, шиваити и вайшнави.
Според мен тази идея има голямо бъдеще понеже бъдещето е в обединението а не в разделянето. ние сме силни и можем да напреднем сериозно когато сме обединени.
както изявих и вписмото си до йога асоцияцията на
Тодор Захариев таказ заявявам и тука, че ако дадено общество не се пресъедини ние ще създадем подобно наше общество и един ден те ще дойдат при нас
Аватар
raja
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 42
Регистриран на: 25 Фев 2005, 19:37

Мнениеот raja » 28 Фев 2005, 08:47

Arcopal за сайта съгласен съм че ежалък а и всичко вътре е объркано но скоро ще бъде поправена тази грешка уверявам те до скоро
Аватар
raja
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 42
Регистриран на: 25 Фев 2005, 19:37

Мнениеот Poison » 24 Мар 2005, 15:45

А ти raja на кое общество си член? Как човек може да се свърже с такова общество?
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01


Назад към В казана на Вещицата

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 10 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 10 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта