Rитуал на Идрис Шах

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот Elg » 24 Апр 2008, 10:14

може и да си права
благодаря все пак за разясненията
Аватар
Elg
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 16 Апр 2008, 11:35

Мнениеот zaek » 24 Апр 2008, 12:38

Е мен конкретно ритуала не ме интересува въпреки че като инфо е добър.По скоро ме обхвана любопитство относно въпросната "Книга на силата"Хора бе очите ми изтекаха да я търся в google и или аз съм сляпа или наистина я няма.Та ако някой от вас я има моляяяяя дайте я в електоронен вариант.
А колкото до вас мили деца стига сте задавали глупави въпроси какот казва Nemezius научете се да мислите и тогава действайте.Като искате любов чрез магия на ви една трошете си главите.Ама и тя си е написана съвсем ясно.Ако не знаеш кои са цветовете на слънцето луната и земята къдед си тръгнал-аде малък жокер от мен оранжево,жълто и кафяво(дано не бъркам но аз обикновено такива ползвам за тези елементи,по вещите да кажат) а какво да правиш с плата след тите дни ами дай малко фантазия.Щом не е казано изрично използвай някой от елементите за да се "отървеш"от него.Хвърлете го във река или го изгорете или просто го закопайте в земята все тая.Аде стига ви толкова и внимавайте с кво си играете че тез игри с тез ритуалчета дето на пръв поглед изглеждат безопасни могат дака да ви изгорят ръчичиките че свет да ви се вие дъъъъъълго и продължително.
Аватар
zaek
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 196
Регистриран на: 01 Дек 2005, 13:27

Мнениеот Elg » 24 Апр 2008, 12:51

на 25 не смятам че съм дете
права си, че не знам някой неща
принципно за да работи нещо трябва да вложиш вярата си и енергията си. Плата, конците и други подобни само са материалното на твоята вяра, поне аз така мисля

книгата и аз не я намирам
Аватар
Elg
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 16 Апр 2008, 11:35

Мнениеот Nemezius » 24 Апр 2008, 13:39

Elg написа:на 25 не смятам че съм дете
права си, че не знам някой неща
принципно за да работи нещо трябва да вложиш вярата си и енергията си. Плата, конците и други подобни само са материалното на твоята вяра, поне аз така мисля

книгата и аз не я намирам


На 25.... А аз на колко съм, ако не и з на толкова според теб- роден съм в края на годината и съм още на 24 и малко. Възрастта НЕ е показател! Да, дете си- на развитие, на мислене си още на този етап- разбери го, приеми го и работи над това- някои от нас тук се занимаваме с това от деца и опита ни е научил на тов, което знаем, а не само четене на старите книги и писания, до които някакси сме получили достъп. Искаше разяснения за толкова добре описан ритуал- нямаш си и представа как са описани множество ритуали в старинните книги- само със схема на олтара/храма, 2-3 думи за настройката и, евентуално, заклинанието, макар в повечето да не присъства и да трябва да го съставиш сам- ТОВА е да изпълниш ритуал- да вложиш част от себе си в него.

А до това, че не намираш дадена книга в гугъл... или незнаеш как да я намериш, или не ти е дошло времето за това.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот zaek » 24 Апр 2008, 14:22

Nemezius ме изпревари лекичко но изказа моето мнение.Факта че си на 25 не значи че не мислиш като 10-15 годишна (за да не е грубо) девойка.Да изпълниш даден ритуал е малко като с готвенето- гледаш една рецепта но когато прибавиш към нея собственото си творчество и екперементираш става по вкусно.Разбира се не навсякъде в магията може да се прилага това.Има ритуали които трябва да се изпълняват много точно защото иначе не се знае какви ще са последиците но като цяло всичко се базира на опит и малко да го наречем фантазия и въображение.
Nemezius аз също не мога да намеря книгата в нета,може и да не ми дошло времето както казваш но ако я имаш във електронен вариант или знаеш къде мога да я намеря ще съм ти задължена ако ме осведомиш на ЛС.Мерси предварително
Аватар
zaek
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 196
Регистриран на: 01 Дек 2005, 13:27

Мнениеот Elg » 25 Апр 2008, 05:27

само не разбирам защо трябва във всяка тема да се заяждате с някой, който пита
след като съм нова в тези неща логично е да иникват въпроси
за ваше сведение не мисля като 10 годишно дете
няма да направя нещо, защото така ми е прищракало
за да съм сигурна, че ще ми помогне и найстина искам този ритуал, трябва да знам повече за него
ако можете да помогнете и искате- ок
ако ли не, неразбирам защо трябва да нападате
както казах по горе - всеки си има глава на раменете

благодаря за разясненията
Аватар
Elg
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 16 Апр 2008, 11:35

Мнениеот Nemezius » 25 Апр 2008, 07:01

Elg, това НЕ е заяждане, а целенасочено побутване да започнат и останалите нови да мислят.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот zaek » 25 Апр 2008, 07:17

Nemezius ти си бил оптимист и то голям.Ще се научат да мислят ама в някой друг живот.Нали ввиждаш какво ства.Половината постове са от разни глезлювци дето само викат"дайте ми магия щото го обичам или щото искам да си оправя оценките или щото еди кой си съученик ми е накривил шапката с едно изречение"Вече на пръсти се броим тези дето влизат тука с цел да обменяме опит и да се учим.Малко сме вече тия дето въобще мислим преди да сграбчим един ритуал и юруш да го правим без да си дадем развносметка за последиците от него.Съгласна съм че трябва да се помага на новобранците щото и аз съм била такава и много съм научила точно от тоя форум и от хората тука,но нека се помага на хора които наистина за заинтересувани от света на магията и искат да сенаучат и на хора които наистина имат нужда от помощ ни, на хора с истински проблеми.И послущаите съвета на avanbil относно "Книгата".Аз я прочетох и наистина не е шега работа.
Аватар
zaek
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 196
Регистриран на: 01 Дек 2005, 13:27

Мнениеот ultramarin » 25 Апр 2008, 07:25

за някои звучи като заяждане, за други това е начин да предадат урок на съфорумеца... именно гледната точка определя как ще изгеждаш в очите на другите - на 25, 50 или 15 "психични" години :)

нормално е за едно Дете да се тръшка и да мрънка, че нещо не му се дава в ръчичиките, нормално е за един Узрял индивид да поразмисли какво точно се иска от него и защо го укоряват за поведението му, нормалное за Порасналия на всяко хмм нападение, вместо с обида, да реагира със корекция на поведението И мисленето си :) особено котато критиката идва от някой който е бил запитан за съвет, тоест от някой когото питащщият е приел за по-опитен и по-мъдър от себе си.

темата започна да се ирзажда... единственият смислен пост от тук насетне би бил само отчет на Елг какво е открила по ритуала... ако пожелае да сподели с нас... е, и ако някой друг се сети да пита нещо друго свързано със Идрис Шах :)
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот Elg » 25 Апр 2008, 09:26

прегледах книгата, благодаря
и да прави сте, че са описани само ритуалчета, без пояснение след това какво става
аз лично си давам още време, за да преценя и да осмисля ритуала
не ми се иска да направя нещо без да съм сигурна, че го искам
до сега всичко, което съм правила е имало ефект, но го правя когато се почуствам готова
имаше предложение да изгорим плата или да го пуснем в река, мисля, че с реката ще е моя вариант

и все пак си мисля, че при всеки ще действа различно
благодаря за съдействието
Аватар
Elg
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 16 Апр 2008, 11:35

Мнениеот raflo » 12 Юни 2008, 13:00

някой би ли ми казал дали това е цялата книга на идрис шах която avanabil е сложила или това са само ритуалите във нея
Аватар
raflo
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 49
Регистриран на: 07 Май 2008, 13:34

Мнениеот ultramarin » 12 Юни 2008, 20:31

Идрис Шах е написал МНОГО книги :) Той е известен съвременен изследовател на магическото, езотерическото, мистическото,.... и забележителе Суфи... виж тук: http://www.olsufiev.com/ има линкове, ще намериш и за Идрис нещо
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот ultramarin » 12 Юни 2008, 20:36

и да прави сте, че са описани само ритуалчета, без пояснение след това какво става
ми нормално, щото не е ясно доколко това са НАИСТИНА ритуали, а доколко под формата ритуали, скрити зад алегории, са дадени Уроци за съвсем други неща... всъщност, ако наистина знаехме отношението на суфите, и конкретно на Идрис Шах, към ритаулите, обсъждащите този конкретен ритуал щяхве да се гръмнем... аз лично бях потресен, като четях една от книгите на Идрис миналата седмица, да установя силно агресивни нападки и дори осмиване на всякакви ритулани практики...

лично аз ще помедитирам още доста върху дадения тук ритуал... отмитам че нещо не разбирам, но какво - не разбирам
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот raflo » 13 Юни 2008, 06:25

ultramarin доколкото си спомням за този ритуал и за още един от книгата на силата на Идрис Шах бях чел че са пробвани и имат доста силен ефект.наистина е старнно че за някой от ритуалите не пише как деистват но за други си е описано даже смятам част от ритуалите са доста опасни, неискам да си представям какво може да стане ако някой който немисли преди да направи нещо започне безотговорно да ги прави.нека някой ако е пробвал този или друг ритуал на Идрис Шах да каже как действат ритуалите му.
Аватар
raflo
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 49
Регистриран на: 07 Май 2008, 13:34

Мнениеот ultramarin » 13 Юни 2008, 08:11

Правил съм доста неща по книги на Идрис, и ритуали, и медитации, и други неща... да, имат сила, да вършат работа :) стига да подходиш сериозно и адекватно
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Предишна

Назад към В казана на Вещицата

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 24 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 24 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта