Rитуал на Идрис Шах

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот lilabel » 12 Апр 2008, 10:36

здравейте!искам да се допитам до всички относно един ритуал, който открих във форума.Отнася се до ритуал на Идрис Шах
"вземете 3 конеца, всеки с по един от цветовете на земята, на слънцето и на луната.вземете ги и ги сложете завързани заедно в керамичен съд.след 6 дни добавете малко естракт от жасмин....."
искам да попитам за някаква информация относно прилагането му.благодаря.
Аватар
lilabel
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 13
Регистриран на: 11 Мар 2008, 20:33

Мнениеот avanabil » 12 Апр 2008, 10:55

lilabel написа:здравейте!искам да се допитам до всички относно един ритуал, който открих във форума.Отнася се до ритуал на Идрис Шах
"вземете 3 конеца, всеки с по един от цветовете на земята, на слънцето и на луната.вземете ги и ги сложете завързани заедно в керамичен съд.след 6 дни добавете малко естракт от жасмин....."
искам да попитам за някаква информация относно прилагането му.благодаря.


Трябва да си наясно, че този ритуал се прави в случай на пълна убеденост, че именно това е човекът, с когото желаеш да се обвържеш. Не зная какво точно те интересува за ритуала, но ако след време срещнеш Любовта в лицето на някой друг, има опасност да попаднеш в патова ситуация. Това не е ритуал от днес до утре - внимавай какво си пожелаваш!
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот lilabel » 12 Апр 2008, 11:16

зная че този ритуал свързва здраво и задълго.съвсем отговорно и осъзнато посягам към него.интересува ме всичко което може да ми помогне при прилагането на ритуала т.е. аз съм решила да го приложа но не съм достатъчно подготвена и искам да ми се помогне да не направя нещо погрешно..
Аватар
lilabel
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 13
Регистриран на: 11 Мар 2008, 20:33

Мнениеот Elg » 16 Апр 2008, 13:42

някой може ли да ми обясни какви са цветовете и материята на конците
Аватар
Elg
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 16 Апр 2008, 11:35

Мнениеот avanabil » 16 Апр 2008, 16:41

Elg написа:някой може ли да ми обясни какви са цветовете и материята на конците


Ето го самият ритуал:

Вземете 3 конеца, всеки с по един от цветовете на земята, на слънцето и луната. Вздемете ги и ги сложете завързани заедно в керамичен съд. След 6 дни добавете малко екстракт от жасмин.
Притиснете всичко заедно. От това ще се получи мастило, с което ще изпишете квадрата. После вземете парче бял плат, което е било накиснато в ечемичена отвара и после изсушено. На тови плат с мастилото напишете квадрата. Той трябва да бъде изписан в първия час на деня, когато може да се вижда. По-добре е да се чака в тъмното с материалите докато стане достатъчно светло, за да можете да ги виждате ясно. После направете квадрата:
/ аз първо направих таблицата и после нанесох буквите вътре/

H B B N N
R H B N R
B R H B N
N B H R B

Когато той е готов го сложете между два плоски камъка в стаята си. Когато е бил там две нощи, изнеси го и кажи имената на двамата души, които трябва да се заобичат, на висок глас. Повтори това 3 дни. Това е всичко.
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот avanabil » 16 Апр 2008, 16:47

avanabil написа:
Elg написа:някой може ли да ми обясни какви са цветовете и материята на конците


Ето го самият ритуал:

Вземете 3 конеца, всеки с по един от цветовете на земята, на слънцето и луната. Вздемете ги и ги сложете завързани заедно в керамичен съд. След 6 дни добавете малко екстракт от жасмин.
Притиснете всичко заедно. От това ще се получи мастило, с което ще изпишете квадрата. После вземете парче бял плат, което е било накиснато в ечемичена отвара и после изсушено. На тови плат с мастилото напишете квадрата. Той трябва да бъде изписан в първия час на деня, когато може да се вижда. По-добре е да се чака в тъмното с материалите докато стане достатъчно светло, за да можете да ги виждате ясно. После направете квадрата:
/ аз първо направих таблицата и после нанесох буквите вътре/

H B B N N
R H B N R
B R H B N
N B H R B

Когато той е готов го сложете между два плоски камъка в стаята си. Когато е бил там две нощи, изнеси го и кажи имената на двамата души, които трябва да се заобичат, на висок глас. Повтори това 3 дни. Това е всичко.


Вече имаше такава тема из форума и ритуала е взет от там.
Наистина трябва да се внимава с изпълнението му, защото след това се създават много силни връзки и зависимости, от които трудно се излиза и това не става безпроблемно. Имайте го предвид!
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот fenix » 16 Апр 2008, 18:11

може ли темата от форума защото не мога да я намеря а не ми се иска да дублирам въпроси, в общи линни мие интересува какво е това "екстракт" от жасмин, не е сушената билка или някакво етерично масло явно?. После по какъв начин точно се завързват конците, какво значи да притиснем всичко, с какво го притискаме. Предполагам че ечемичената отвара значи вода в която е варен ечемик и после е отцедена?! И за последно накрая пише да се повтаря три дни - в смисъл три дни да го държим между камъните и всеки ден да го изнасяме - и после пак между камъните... Много ме е срам колко въпроси ми изникнаха, но ритуала наистина ме заинтригува
enjoy
Аватар
fenix
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 67
Регистриран на: 10 Юли 2007, 14:02
Местоположение: sofia

Мнениеот Elg » 17 Апр 2008, 05:38

наясно съм, че всеки ритуал си носи последствията и трябва да се внимава
но ако е толкова ефикасен и го изпълня както трябва, и човека когото обичам се върне, ще съм ви безкрайно благодарна

много моля по-запознатите и можещите да ни го разясните
Аватар
Elg
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 16 Апр 2008, 11:35

Мнениеот Elg » 17 Апр 2008, 05:43

имам и аз няколко въпроса
изчетох внимателно ритуала
1. цветовете на конците трябва да са - какви
2. един възел достатъчен ли е
3. след като го изпълним ритуала първия път и излезнем навън с плата и кажем имената, какво правим след това
4. как така 3 дни - три дни излизаме и казваме имената ли
5. като приключим какво правим с плата и каманите и конците

и аз задавам мого въпроси, но нали трябва ако ще правим нещо да е както трябва, за да се получи желания резултат
Аватар
Elg
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 16 Апр 2008, 11:35

Мнениеот fenix » 17 Апр 2008, 07:01

за земята - кафяво, зелено, в някои случаи дори черно.
за луната - бяло и сребристо,
за слънцето - златисто, жълто, оранжево, почти всички огнени цветове - поне това съм си записвала някога.
Може и друго да има като разпределение :))
И аз да систематизирам мойте въпроси да е по прегледно:
1. Какво е екстракт от жасмин - етерично масло ли?
2. Как точно се връзват конците?
3. С какво се притиска след това?
4. ечемичена отвара значи след като варим ечемика да прецедим ли?
5. Придържам се и аз към въпроса за трите дни
enjoy
Аватар
fenix
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 67
Регистриран на: 10 Юли 2007, 14:02
Местоположение: sofia

Мнениеот Elg » 23 Апр 2008, 05:08

моля някой да ни разясни ритуала
Аватар
Elg
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 16 Апр 2008, 11:35

Мнениеот avanabil » 23 Апр 2008, 06:46

Elg написа:моля някой да ни разясни ритуала


Ако има нещо неясно по самия ритуал /в което се съмнявам/, прочетете книгата на Идрис Шах!
Конците са от памук. Заливат се с жасминово масло или есенция. Притискат се, така че да останат напоени от маслото за известно време. След това в продължение на три дни се повтарят имената на хората, които трябва да се обвържат. Това е - какво още не е толкова ясно?!
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот Elg » 23 Апр 2008, 07:47

само не се ядосвай
знам, че много питаме, ама аз лично от скоро се занимавам с това и ми се иска да си ги правя нещата както трябва

книгата не я намирам никъде
какво правим като минат и 3 дни, камъните и глиненото съдче къде ги прибираме - в някои ритуали се заравят, в други се пускат във вода, тук не ми е ясно
плата също- какво го правим

чета и по другите теми, че задаваме много въпроси, но ще е добре като има ритуалче, да ни е обяснено всичко - ако може де

благодаря предварително
Аватар
Elg
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 16 Апр 2008, 11:35

Мнениеот Nemezius » 23 Апр 2008, 10:58

Elg, още по-добре ще да е, вместо да искате обяснения, преди това да седнете и да МИСЛИТЕ по това, което не е ясно. Ако се даде всичко "на готово", не получавате същински познания, а чисто и просто информация, която не осмисляте и не се възприема напълно. Едва сед като минат може би ден-два в мислене и преценка на въпросите, ако не се стигне до отговор- тогава питайте и ще се дадат насоки, чрез които да се стигне до отговора. Някои няма да се съгласят с мен- знам това- но според мен това е правилния начин да се дават нещата.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот avanabil » 23 Апр 2008, 11:07

Nemezius написа:Elg, още по-добре ще да е, вместо да искате обяснения, преди това да седнете и да МИСЛИТЕ по това, което не е ясно. Ако се даде всичко "на готово", не получавате същински познания, а чисто и просто информация, която не осмисляте и не се възприема напълно. Едва сед като минат може би ден-два в мислене и преценка на въпросите, ако не се стигне до отговор- тогава питайте и ще се дадат насоки, чрез които да се стигне до отговора. Някои няма да се съгласят с мен- знам това- но според мен това е правилния начин да се дават нещата.


Nemezius, съгласна съм с теб!
Все пак е особено важно ритуала сам "да проговори" във всеки един. В противен случай става така, че се изпълнява последователност от действия само по силата на някакъв автоматизъм и това, както е известно води до НЕУСПЕХ. А после се започва една дълга тирада от въпроси: "....Действа ли?....Ама стана или не?....Нещо обърках ли?.... Защо така?"
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот Elg » 23 Апр 2008, 13:42

съгласна съм с вас
както казах, аз съм нова
преди около година започнах да чета форума, но чак сега се регистрирах
правила съм ритуалчета и влагам много т себе си в тах, някои стават, други не
логично е, когато нещо не е ясно да се зададе въпрос

в една от темите едно момиче беше срязало конеца, а не трябвало и се объркали нещата
тя казва, че не знаела - ми как да знае когато този ритуал навсякъде е пуснат само до там, че да завърже и да носи
както и този
ок- толкова има, толкова са написали, но този който го е пробвал да даде съветче той как го е направил
аз лично мисля, че плата трябва да си го пазя, за да пазя и любовта, но камъните ми е странно какво да ги правя
Аватар
Elg
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 16 Апр 2008, 11:35

Мнениеот Nemezius » 23 Апр 2008, 14:07

Elg, ти обаче пак не схвана смисъла на поста ми: ДА МИСЛИТЕ до какво може да доведе дадено действие... ОДо какво ли може да доведе сряжването на конци, с които е завързано нещо, освен до развързване?! ВСЯКО действие има последици- трябва да се мисли преди да се направи каквото и да било- това е смисъла.
"тя казва, че не знаела - ми как да знае когато този ритуал навсякъде е пуснат само до там"
Именно за това става дума- необмислено действие. Незнанието не е извинение, че не е мислила за последствията, нали?! Да, не е. Трябвало да бъде обяснено... По-скоро трябва да се обмисля- нещо неприсъщо на повечето започващи, знам, за това и (почти) никога не съм давал точни отговори- или ще се научите да мислите какво правите. В противен случай, с какво по ягодите сте се захванали?! Да, мненията ми са рязки, и си има причина за това- да си седните на 4-буквията и да мислите преди да правите каквото и да било, преди да задавате каквито и да било въпроси- само така ще се научите да работите и само, да придобиете опит, а с него и известна доза мъдрост и няма да се налага някой да ви държи ръцете докато действате.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот mandragorko » 23 Апр 2008, 16:34

...абсолютно съгласен съм с постовете на avanabil и Nemezius!!!

...когато решиш,че искаш да изпълниш даден ритуал,задължително е да проучиш всичко,свързано с него-ВСИЧКО!!!-история,произход,кога,как и защо се прави,действия и последствия за теб самия и за околните...
...не можеш да четеш/пишеш,без да си научил азбуката и начина на изговярянето й,нали?...
...магията е материя,към която е нужно да се отнасяме СЕРИОЗНО!!!
...ритуали и заклинания-хиляди,дори и за една и съща цел...но всеки избира най-доброто в даден момент/ситуация,средства,възможности...
...задаването на въпроси е привилегия единствено на тези,които могат и сами да намерят поне половината от даден отговор...
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот Elg » 24 Апр 2008, 07:32

напълно сте прави, съгласна съм, че трябва да съм наясно с последствията
но малко помощ няма да е излишна, за да знам от къде и как да почна, казах ви
няма да ви обяснявам на кой ще прилагам ритуала, и двамата се обичаме, трябва малко помощ, за да закрепя връзката
правила съм някой неща, знам за какво иде реч
просто не ми е ясен съвсем
Аватар
Elg
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 16 Апр 2008, 11:35

Мнениеот avanabil » 24 Апр 2008, 09:58

Elg написа:напълно сте прави, съгласна съм, че трябва да съм наясно с последствията
но малко помощ няма да е излишна, за да знам от къде и как да почна, казах ви
няма да ви обяснявам на кой ще прилагам ритуала, и двамата се обичаме, трябва малко помощ, за да закрепя връзката
правила съм някой неща, знам за какво иде реч
просто не ми е ясен съвсем


След като ритуала при тези пояснения не ти е съвсем ясен и постоянно изникват въпроси в теб, значи това не е твоят ритуал. Приеми го дори така. При мен това е най-сигурния критерий, дали трябва да се възползвам от даден ритуал или не. Не ангажирам никой със становището си - просто споделям нещо, на което също трябва да се обръне внимание!
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Следваща

Назад към В казана на Вещицата

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 36 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 36 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта