Честито Възкресение

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот venus » 27 Апр 2008, 08:54

Изображение

Честито Възкресение Христово на всички християни!
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот Enforcer » 27 Апр 2008, 09:26

venus написа:Изображение

.. на всички християни!

Честито да ти е.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Тия, който не са християни нещо си ги пропуснала, обаче. Тука
започвам да редя един ред сълзи и един ред сополи.
icon_flowerface
Взема да се помоля и току виж господ ме чул. :roll:
Аватар
Enforcer
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 202
Регистриран на: 02 Сеп 2007, 08:09

Мнениеот venus » 27 Апр 2008, 09:59

Е, тези, които не са християни не празнуват на този ден, защото няма какво :) Аз лично не се засягам, като не ме поздравят по случай Рамазан Байрам примерно... Но да се чувстват поздравени всички, за които днес е празник :)
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот nick » 11 Май 2008, 17:05

сори, но сега видях тази тема и ....
venus как не те е срам
как можеш да честитиш празник като този на хора, които са гонени и изгаряне живи на клада заради вижданията си и вярвянията си
от същите тия хора.
ти не си за този форум

Уйзи как може да слагаш такива хора за модератори.

----------------------------------------------------------------
IA ZI DINGIR ENKI KANPA!
IA ZI DINGIR MARDUK KANPA!
IA ZI DINGIR INANNA KANPA!
IA ZI DINGIR ENLIL KANPA!
IA ZI DINGIR ANU KANPA!
IA ZI DINGIR NANNA KANPA!
IA ZI DINGIR NEBO KANPA!
IA ZI DINGIR SHAMMASH KANPA!
IA ZI DINGIR NERGAL KANPA!
IA ZI DINGIR NINIB KANPA!
Аватар
nick
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 306
Регистриран на: 30 Мар 2006, 17:41

Мнениеот galina_dim » 11 Май 2008, 18:56

Ник, честита Остара тогава...
Не че се намесвам във верския спор, но забелязвам, че за всеки християнски празник се пуска голямо поздравление... Може ли да се предприеме нещо такова и за другите празници, които малко или много са си езически... (нямам предвид рамазана :mrgreen: )
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот venus » 11 Май 2008, 19:04

nick написа:сори, но сега видях тази тема и ....
venus как не те е срам
как можеш да честитиш празник като този на хора, които са гонени и изгаряне живи на клада заради вижданията си и вярвянията си
от същите тия хора.
ти не си за този форум

Уйзи как може да слагаш такива хора за модератори.

Не, не ме е срам.
Какво общо има вярата с това, което някои си хора са правили с цел личен интерес, криейки се зад вярата? Аз не съм пращала никого на кладата и не, не ме е срам.
А ако Уизи го е срам от модератор като мен, може да ме махне, когато пожелае. Аз не съм венчана за никой форум.

galina_dim,
това е сигурно най-свободният форум в нета - всеки може да поздравява с каквото реши за добре. Аз поздравявам с празниците, които чувствам свои празници. Мисля, че всеки е свободен да го направи.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот galina_dim » 11 Май 2008, 19:16

Определено е така, Венера, но не ти ли е правило впечатление ОГРОМНОТО поздравление за християнските празници винаги по съответния повод на началната страница на сайта? На мен например ще ми е много по-топло, ако видя огромен надпис "честита Лита" например...
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот nick » 11 Май 2008, 20:15

мерси галина честита и на теб.
бих добавил Белтейн, наскоро имаше и пролетния драконов празник.
явно тук се честват само лицемерните християнски празници.
да venus права си в това, никого не си пращала.
но все пак това е форум за магия и доколкото си спомням в библията се заклеймяват всички,
които се занимават с магия и почитат древни божестава да бъдат убити с камъни и разпнати
а ти им честити празник, на кого и какво честитиш?!

----------------------------------------------------------------
IA ZI DINGIR ENKI KANPA!
IA ZI DINGIR MARDUK KANPA!
IA ZI DINGIR INANNA KANPA!
IA ZI DINGIR ENLIL KANPA!
IA ZI DINGIR ANU KANPA!
IA ZI DINGIR NANNA KANPA!
IA ZI DINGIR NEBO KANPA!
IA ZI DINGIR SHAMMASH KANPA!
IA ZI DINGIR NERGAL KANPA!
IA ZI DINGIR NINIB KANPA!
Аватар
nick
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 306
Регистриран на: 30 Мар 2006, 17:41

Мнениеот venus » 12 Май 2008, 08:11

Странно ми е, че трябва да се обясняваме толкова за един поздрав, но - добре.

Наскоро прочетох, че хора, подлагани на хипноза, си спомнят всички детайли от живота, съзнателно забравени - това е всеизвестен факт и за никого не е тайна. Хипнотизаторите обаче запитвали хората и за бъдещето им - и хипнотизираните започнали да разказват, пак с детайли, за това, което предстояло да се случи. Повторили експеримента с други хора - същото. Проверили близките събития - дни, седмици, месеци - събитията се случили точно по описания начин. Хората знаели кога и как ще умрат - докато говорели за това, лицата им се променяли, гласът има ставал старчески; естествено, това не можело да бъде проверено веднага. Но хората знаели. Говорих с мой приятел, който от години се занимава с хипноза - той го потвърди. Това, всъщност, всеки може да потвърди и сам за себе си.

Изводът е, че вярваме или не в прераждането, ние знаем какво ни очаква в този живот. Душата, прераждайки се в конкретно тяло, приема всички условия на съществуване на мястото и във времето, в което се преражда. Ние сме се родили тук, в България, където официална религия е православното християнство. Родена съм в християнско семейство, кръстена съм в православен храм - аз СЪМ християнка. Християнството, както и всяка друга религия, представлява набор от норми, всъщност перефразирани окултни закони, които ни позволяват да живеем правилно и по-точно - да не си създаваме сами неприятности. Всички знаем, че религиите произтичат една от друга, всяка нова религия взема основите на предходната и добавя нещо ново. Но в основата си нещата са едни и същи.

Що се отнася до магията - допреди година изобщо не съм се замисляла за магия, не съм знаела и не съм искала да зная какво е. Не ми е била необходима.

В семейството ми се спазват основните християнски традиции, но залитания няма. Спомням как преди десетина години, в една много критична ситуация, на прага на смъртта, за първи път реших да постя. Родителите ми изпаднаха в ужас - два месеца детето да не яде!! След това ситуацията се разреши от само себе си, а цялото това преживяване много ме промени и много засили интуицията ми. Точно след великденските пости, в периода около Великден, са ми се случвали винаги необичайни и често доста тежки събития, включително смъртни случаи в три поредни години. И това е било свързано с скок в моето духовно развитие - предсказателни сънища, все по-силно развитие на интуицията. Ако преди можех да предвиждам събития в рамките на няколко часа - 2-3-4, около предишния Великден това време стана 20 часа, днес вече става въпрос за месеци, около година - важни събития, които ще се случат в бъдеще и аз го зная днес. Говорила съм и с други хора - подобни способности са се "откривали" и при тях и то без да искат и без да правят нищо по въпроса. И при тях, както и при мен, се сбъдват всички желания - добри, лоши - само да си помислиш нещо и е въпрос на време реализацията му. И винаги е било така, само дето процесите текат все по-бързо. Човек, живеейки живота си, интуитивно разбира как да прави нещата, за да получава това, което иска. И при мен винаги се е получавало спонтанно. И ако преди години отговорът е бил бавен - месеци, години, днес става за седмици и дни. Ако следвам вътрешното си усещане и постъпя правилно, идва бързо възнагаждение, ако заглуша гласа на интуицията и се втурна през глава и сгреша - още по-бързо получавам перване по носа. Казват, че когато на човек се дава много, от него се иска още повече - и е напълно вярно. Колкото повече получаваш, толкова по-малко ти се позволява да грешиш.

Така че разликата между моя начин на живот и на един магьосник е тази, че не ми се налага да правя магия, за да получа нещо - то просто се случва. Понякога нещата се случват трудно и разбирам след това, че не са били оптималният избор - но това е животът, учим се от грешките си. Защото реализацията на желанието винаги включва в себе си и механизъм за коригиране на онази черта в характера, която го е породила.

Що се отнася до отношението на християнството към магьосниците и астролозите - ами има логика. Аз съм живият пример за това, че вратите се отварят пред всеки човек, който е стигнал до определено ниво на развитие, тогава, когато с новите знания и умения няма да навреди на себе си и на другите. Не съм искала да ми се случва това, обратно - винаги съм бягала от окултизма, но то се случва. Непрекъснато срещам хора, които ми споделят свои тайни практики - неща, които ги няма в книгите. Опитвам, виждам, че действа - и нямам дори желание да се възползвам от това. Защото знам, че всичко се плаща и то много скъпо. И в момента, в който се откажа от това да използвам полученото знание, получавам ново.

Но, ставаше дума за Великден - който смята Великден за случаен празник, просто няма усет за силата му. Тази година например, по време на Страстната седмица, изпитах върхово напрежение - на Великден и аз се родих, сякаш светът падна от плещите ми. Говорила съм за това с много хора и дори хора, които не са вярващи, го усещат.

Разбира се, всеки има право на избор - аз съм направила своя в момента на раждането си, това е моят път. За мен Великден е най-специалният ден в годината и тук съм поздравила всички, за които Великден е празник. Няма друг такъв ден, поне според моите усещания - велик е в пълния смисъл на думата.

Не съм постнала нищо на първа страница и не съм натрапила нищо на никого. Аз съм толерантен човек и нямам претенции към вярата на другите - всеки върви в посоката, която интуитивно чувства, че е правилна за него. Всеки има своите енергийни връзки. Поздравявайте се с всеки ден, който за вас е празник - в това не виждам нищо лошо. Тук сме, за да си помагаме, да споделяме знания - нещо, което аз мога да видя от моята гледна точка, може да е недостъпно за човека отсреща и обратно. Мисля, че в това е смисълът да сме тук и сега всички ние.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36


Назад към В казана на Вещицата

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 16 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 16 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта