Възможно ли е пълното изтриване на човек ?

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот SnowFeary » 06 Мар 2005, 22:51

Възможно ли е завинаги да изчезнат тялото, душата и духа на човек?
SnowFeary
 

Мнениеот EliKarim » 07 Мар 2005, 11:24

Не. Тялото може да изчезне, това е само материя... духът и душата не.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Гост » 07 Мар 2005, 12:42

SnowFeary написа:Възможно ли е завинаги да изчезнат тялото, душата и духа на човек?


Разбира се че може. Когато материята се слее с материята (тялото умре) и когато душата се слее с духа (хаоса) и тя умира (умира като душа)
Гост
 

Мнениеот AZA » 08 Мар 2005, 15:28

Eli написа:Не. Тялото може да изчезне, това е само материя... духът и душата не.

Защо да не може бе Ели, както е казал гостът , винаги има хаос в който нещата се губят или променят до неузнаваемост ... все пак и душата и духът и тялото са материя , макар и от различен тип и вид ...
КраяТ Е СамО ЕднО НовО НачалО
Аватар
AZA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 258
Регистриран на: 10 Фев 2005, 00:40
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Arhimikus_NA » 08 Мар 2005, 19:53

Чакаите, чакаите! Тялото изчезва, да. Но духа и душата не мисля че могат да изчезнат. Дори след като сее слеят, те не отиват в хаоса, те отиват от там от където са произлези...
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот EliKarim » 08 Мар 2005, 20:34

Arhimikus написа:Чакаите, чакаите! Тялото изчезва, да. Но духа и душата не мисля че могат да изчезнат. Дори след като сее слеят, те не отиват в хаоса, те отиват от там от където са произлези...


Еми и аз мисля така. Просто си разбирам и тълкувам нещата по друг начин.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Гост » 11 Мар 2005, 17:12

Arhimikus написа:Чакаите, чакаите! Тялото изчезва, да. Но духа и душата не мисля че могат да изчезнат. Дори след като сее слеят, те не отиват в хаоса, те отиват от там от където са произлези...


хах и от къде са произлезнали ?!? icon_blob1

хайде за отговор просто ми дай синоним на Хаос
Гост
 

Мнениеот Arhimikus_NA » 12 Мар 2005, 13:37

Ох.... не мисля че Божествената светлина може да се нарече хаос, но щом така си мислиш, нека е хаос :) Много думи, много изрази, един смисъл.
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот Snowfeary » 16 Мар 2005, 10:10

Значи след като умрем се сливаме с Хаоса и след това може да излезем под формата на куче, дорво, цвете, дъжд, вятър или части от всичко взети заедно.
Snowfeary
 

Мнениеот Poison » 24 Мар 2005, 15:41

Snowfeary написа:Значи след като умрем се сливаме с Хаоса и след това може да излезем под формата на куче, дорво, цвете, дъжд, вятър или части от всичко взети заедно.


Като дъжд и вятър не вярвам да излезеш ама като куче или някво друго животинче напълно възможно. Тва според мен няма нищо общо с хаоса. поне за мен всичко е предопределено или наредено в строг ред. Стига с тоя хаос.
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот Марио » 24 Мар 2005, 19:01

Поизън кефят ме отговорите ти,лишени от всякакъв смисъл.Пишеш без да си имаш и понятие какво пишеш,яко :mrgreen:

Snowfeary значи сега ще ти кажа,какво мисля по този въпрос...Сливаме се с Хаоса,не когато умрем,а когато постигнем т.н. духовно съвършенство,когато сме научили всичко,което може да се научи.Какво значи Хаос ли?Това е първо източника,нарича се още Бог,Божествена сила,Висша сила и т.н.Имена много,определения много,смисъл - един.

Според мене е нелепо твърдението,че можеш да избираш след Смъртта да се прераждаш в животно или пък природно явление.Мисля,че всяко едно прераждане протича зад стените на човешкото тяло.ю

Поизън,какво стига с този Хаос?Ако не го разбереш и той няма да те разбере,ако той не те разбере невиждам смисъл да живееш:)Пътят на всяко езотерично учение е точно това,да разбереш смисъла.
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот мързи ме да се логна » 28 Мар 2005, 08:06

Anonymous написа:
хайде за отговор просто ми дай синоним на Хаос
безпорядък
мързи ме да се логна
 

Мнениеот Гост » 31 Мар 2005, 10:52

MaRiO написа:Поизън кефят ме отговорите ти,лишени от всякакъв смисъл.Пишеш без да си имаш и понятие какво пишеш,яко :mrgreen:

Snowfeary значи сега ще ти кажа,какво мисля по този въпрос...Сливаме се с Хаоса,не когато умрем,а когато постигнем т.н. духовно съвършенство,когато сме научили всичко,което може да се научи.Какво значи Хаос ли?Това е първо източника,нарича се още Бог,Божествена сила,Висша сила и т.н.Имена много,определения много,смисъл - един.

Според мене е нелепо твърдението,че можеш да избираш след Смъртта да се прераждаш в животно или пък природно явление.Мисля,че всяко едно прераждане протича зад стените на човешкото тяло.ю

Поизън,какво стига с този Хаос?Ако не го разбереш и той няма да те разбере,ако той не те разбере невиждам смисъл да живееш:)Пътят на всяко езотерично учение е точно това,да разбереш смисъла.


Това че ти си на 15 и разбираш, не значи че всички останали които са на тази възраст имат нещо в тиквите :)

Не гледай на хората през собствената си призма - гледай ги острани. В момента я пречупваш през себе си - причупи се ти през нея

Хаоса те прави гъвкав - да можеш да се разлееш навсякъде.

От тук може да излезне и "Хаосът е постоянен в промяната си " :mrgreen:
Гост
 

Мнениеот Марио » 31 Мар 2005, 11:01

Много добре казано и е напълно правилно.Но интересно ми е само,защо не си си написал името?

Както и да е,ще се размисля върху казаното.
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Arhimikus_NA » 31 Мар 2005, 16:01

Доколкото ми е известно, ние сме на най-високото еволюционно стъпало на нашата планета. Всеки от нас е преминал през всички фази на живот и превъплъщение. Като се започна от атом-минерал-растение-животно-човек. И ... мислите ли че можете ако сте минали този етап, който значително по-ниш в духовно отношение да се върнете към него... самите вие в съзнателния си живот ще искате ли да живеете по-зле като можете да живеете по-добре? (Примерно).
Затова не се залъгваите, поне според мен, а и не само, човек може да се прероди в човек, а не примерно амеба. Няма да има логика да се връщаш назад във еволюционното си развитие като можеш да вървиш напред :smile:
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот Wizard » 31 Мар 2005, 16:33

При самоубийците обаче нещата не стоят така. При тях се наблюдава едно известно връщане назад в развитието им. Не съм сигурен какво точно се получава, но със сигурност израстването им е в обратна посока.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Arhimikus_NA » 31 Мар 2005, 16:46

Ами може, сигурно да поправят някои грешки в структурата си. Защото тяхно задължение е да живеят, не да слагат край на живота си, пък и нали всички сме се запътили към място, където е важно да живееш тук и сега, за да можеш да стугнеш до там :)
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот Shadow Mage » 31 Мар 2005, 17:24

Mario, защо ли си мисля, че госта е Мортимус :lol:
Доколкото ми е известно за самоубийците - те не се връщат към животинска форма, а по скоро при следващото им прераждане страдат от някакъв недъг в мястото, което е бил нанесен удара - но все пак това е мое мнение :oops:
А и мисля че има и значение причината за самоубийството - дали е по съдба, дали е продиктувано от някакъв вид вмешателство или е по техен личен избор - все различни ситуации с различно отражение :?
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот Snowfairy » 31 Мар 2005, 20:31

Не мисля че самоубийците отиват в ада или се връщат няколко нива по- долу. Според мен всеки е дошъл на земята да изживее нещо пък дори и самоубийство. (Предполагам, че не им е никак лесно.)
Snowfairy
 

Мнениеот Poison » 01 Апр 2005, 18:41

Марио, нищо не си написал?! Да не си замислен нещо върху думите на този гост дето може и да тоя Мортимус?!
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Следваща

Назад към В казана на Вещицата

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 27 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 27 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта