Теорията на окултизма за вас е..

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Трудна ли ви е теорията на окултизма(в каквато и да е насока) за вас?

Да
1
4%
Не много
3
11%
Понякога, има неща, които не разбирам
8
29%
За да я разбера трябва да ми се обясни
1
4%
Не, разбирам я много добре и ми е забавно да я изучавам
15
54%
 
Общо гласове : 28

Мнениеот n0angel0s » 10 Юни 2008, 07:42

[align=center]На всички ни е известно, че четенето на дебелите книги е скучна работа за нашето общество. А като се има напредвид, че изкуството окултизъм е обширна, трудна за възприятие(понякога), специфична със свойте термини и характерни особенности терминология, желая да чуя и вашето мнение..[/align]
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47

Мнениеот sin angel » 10 Юни 2008, 08:19

На всички ни е известно, че четенето на дебелите книги е скучна работа за нашето общество

зависи си от книгата ако четеш нещо което ти е интересно и те вълнува не мисля че дебелината на книгата би те притеснило (поне при мен е така) :)
H8 ME
Аватар
sin angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 310
Регистриран на: 21 Яну 2008, 13:15
Местоположение: в мечтите ти

Мнениеот Moerin_Elf » 10 Юни 2008, 09:14

sin angel написа:зависи си от книгата ако четеш нещо което ти е интересно и те вълнува не мисля че дебелината на книгата би те притеснило (поне при мен е така) :)


И аз съм на същото мнение :)
Да,Окултизма си е изкуство,наистина и в едно изкуство (зависи какво е точно),не е важно толкова с мозъка да възприемаш информацията.Не мозъка запомня тези знания,а съзнанието и душата :)
Поне според моите мирогледи е така :) Може и да греша,незнам :)
Но за това изкуство се иска сърце :) Както всяко едно.
Ако изучаването на термините е трудно....значи това не е за теб.
Не ти ли се е случвало ,n0angel0s да знаеш някакво "явление" или нещо друго свързано с окултното ,но да не знаеш,че то е такова :) И научаваш чак когато чуеш термина ,с който се нарицава това явление.
Какво искам да кажа- тези термини,тези системи са само насока ,затова как да се научим да правим това изкуство :)
Бих дала пример-баща ми :) Има разни умения ,но не е чел разни дебели книги ,с които да ги развива,той просто ги е развил :) Не ползва сложни окултни термини,за да умее :) И когато подхванем с него такава тема,той всеки път ме пита-а това как трябва да се нарича на окултен език.Това как го наричате? :mrgreen:
WYRD
Аватар
Moerin_Elf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 255
Регистриран на: 06 Апр 2008, 18:15

Мнениеот n0angel0s » 10 Юни 2008, 10:44

Значи на мен това ми е много добре познато. Да, зависи си от книгата и какви интереси има човека към дадената теория.. Но аз търся мнението ви понеже ми е любопитно да разбера вие какво мислите по въпроса, понеже познавам хора, които не казват, че теорията е излишна и налитат на практиката.. ама доколкото знам без теория практиката не може.. вие как мислите?
ВсичкиС@Н0рмалниС@моА3нЕ!
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47

Мнениеот Moerin_Elf » 10 Юни 2008, 11:56

Е нормално :) Къде си тръгнал да пишеш ,без да знаеш азбуката.Къде си тръгнал да четеш,без да знаеш буквите :)
Същото е :)
WYRD
Аватар
Moerin_Elf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 255
Регистриран на: 06 Апр 2008, 18:15

Мнениеот n0angel0s » 10 Юни 2008, 14:44

да това ми е известно, но например дайте заглавие на книжка, която може да заинтересова човек, и да събуди мързеливото му съзнание..например на тема лечителство.. там теорията е малко суха
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47

Мнениеот Arhimikus » 10 Юни 2008, 16:41

Когато нещо ти е интересно, и го изживяваш с цялото си същество, би трябвало да ти е интересна цялата материя. Окултизма не е изключение. Не може да ти е интересна природната магия, а да не искаш и да чуеш за елементите. Не може да искаш астрлано пътуване, а медитацията ти да е скучна. Всичко е взаимносвързано. Не може, например, да искаш да практикуваш лечителство, без да познаваш енергийните системи на тялото, и да не си запознат с физиката и физиологията на човешкия организъм.
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот Kotentseto » 10 Юни 2008, 16:41

Не-ангелче, интересът към това, което наричаш теория, за мен поне е неизменна част от заниманията ми изобщо. Примерът с лечителството не е особено подходящ, защото за да се занимаваш с това, трябва да имаш над минималните познания по химия (за билкарството), за енергията и как тя въздейства (за рейки), за минералите (при камъните) и прочие.
То е ясно, че няма как изведнъж да станеш практик. В стабилната основа е разковничето.
Аз сега съм се заровила в астрологията, например. Не съм проявявала интерес преди - явно сега ми е времето. Давам ти го за пример, защото няма как да си изготвиш карта, ако не знаеш що е планета, слънчева система, какво представляват домовете и т.н.
Надявам се ми схващаш идеята - ако ти е скучно да четеш, значи не е това материята, за която си готов и/или предразположен.

С поздрави!
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот Moerin_Elf » 10 Юни 2008, 17:01

Архи и Котенцето,казаха същото което казах и аз :) Само дето по-обширно :)
Не мисля ,че е правилно и ,че е нормално да ти е "суха" теорията.Значи може би не си за това нещо :) Или още не си готов за това нещо :)
WYRD
Аватар
Moerin_Elf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 255
Регистриран на: 06 Апр 2008, 18:15

Мнениеот n0angel0s » 10 Юни 2008, 20:31

До тук казаното ми е пределно ясно за какво става дума. Аз самата чета на малки части, но често и в повечето случаи по 2-3 кники на куп.

Идеята ми бе да разбера вашето виждане, което показвате, за теорията.. Да относно лечителството теорията е суха, особенно темата за билки: предназначение, видове, за какво се използват, кога се берат, сушат и т.н.

Другата ми идея бе тази:
Тук във форума има хора навътре в материята и други, които още се лутат. Ако тук по-мъдрите споделят своите виждания, за теорията, защото за днешната младеж е на мнение, че да четеш - "АПСУРД".. та ако споделят мнение, и например как една по-суха теория са я направили интересна, то може би начинаещите мъдреци ще се светнат за ползата от теорията. Защото този форум е създаден да си Хелп-ваме, но когато се нагъчка с въпроси от сорта на "Ама снощи нещо чух, тва муха ли беше или..".. На всички е досадно.
Например: някои са гласували, че теорията им е трудна, добре да напишат едно постче, да посочат къде им е трудно или в коя теория, сигурна съм, че все някой ще се намери да му обясни дори на ЛС, а не пред целия форум.
По този начин се надявам по-младите да се заинтересоват от дадена теория и да я хванат сериозно да я изучат, а не да мислят, че всичко дето лети се яде.. И най-вече да не задават, повтарящи се въпроси..Да се научат сами да намират отговора, и само по-сложните неща да им се казват. Защото съм сигурна, че повечето знаещи са черпили знания не само от разказите на другите, ами и от истината, която намират в четенето на книгите, така както и тази истина вътре в тях..
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47

Мнениеот sin angel » 10 Юни 2008, 21:15

добре хубаво е че искаш да направиш нещо по-интересно,но този който иска сериозно да се занимава мисля че сам ще разбере,че първо трябва да прочете теорията и чак след това да премине към практиката имам предвид че той просто няма избор,защото като не е прочел и като незнае за какво става въпрос няма как да постигне резултати в каквото и да било ако човек се захване с нещо сериозно това означава че той се интересъва от това и го влече и не би му било скучно да чете това което го интересува като в същото време си и дава сметка че без начално знание няма да постигне никакъв напредък!!!
H8 ME
Аватар
sin angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 310
Регистриран на: 21 Яну 2008, 13:15
Местоположение: в мечтите ти

Мнениеот venus » 11 Юни 2008, 08:54

Един учен, който много уважавам, беше казал, че СЛУЧАЙНОСТТА ПОМАГА НА ПОДГОТВЕНИЯ УМ. Тоест, човек трябва да има въпрос, да полага усилия да намери отговора му и тогава и Вселената ще му помогне - чрез книга, която ще отвори"случайно" на необходимата страница, чрез филм, чрез случайно дочут разговор някъде си... пътища много. Но човекът трябва да знае какво точно търси, за да го намери.

От опит знам, че не може да се чете всичко и във всеки момент - знанието идва, когато действително се нуждаем то него. Преди 2-3 месеца например намерих всички отговори на въпросите си в една книжка, която се е мотала пред очите ми 10 години и буквално не съм забелязвала.

Това е, четете това, което ви се чете в момента. С утрешния ден ще се появявт нови интереси и нови книги ще се разтворят пред вас. Ако смятате, че някоя книга е много важна, пък не ви спори, значи просто не е дошъл моментът за нея.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот n0angel0s » 11 Юни 2008, 12:47

Еми тогава се обръщам към начинаещите - питайте .. Понякога терминологията понякога се нуждае от обяснение..
ВсичкиС@Н0рмалниС@моА3нЕ!
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47

Мнениеот wiesmann » 11 Юни 2008, 13:02

Бих искал да направя едно малко сравнение между окултист и учен.Както знаем,окултизма се занимава с нещата за,които науката не може да намери рационално обяснение.За окултистът,ученият е глупак,който се опитва да рационализира всичко без да осъзнава,че ние хората създаваме реалноста околу нас.Ако не съществува духа"живот",няма и материя,ние само възприемаме материята,но тя не съществува,единственото,което притежаваме е волята,която свързва нашите мисли и чрез,която вземаме решения и възприятието,което пречупва сигналите от външния свят.
Аватар
wiesmann
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 14 Фев 2008, 14:41

Мнениеот Kotentseto » 11 Юни 2008, 19:09

Хм, нима тогава за учения окултистът е глупак, който се опитва да ирационализира всичко, несъзнавайки реалността?
И кои сме "ние", що възприемаме само материята?
И тогава що е материята, ако всичко се основава на чистата воля? icon_flowerface

Донякъде съм съгласна с позицията ти. Ала така не харесвам крайностите.

С поздрави!
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот n0angel0s » 11 Юни 2008, 19:58

Аз не намирам нищо лошо в това да си учен. Мисля, че дори има учени, които се занимават с окултизъм..
ВсичкиС@Н0рмалниС@моА3нЕ!
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47

Мнениеот Lunohod » 14 Юни 2008, 00:14

Явно е безполезна за разни хора...За мен не е. Човек трябва да знае с какво си има работа и да е информиран...Но хайде стига съм "спамила" сред "великите"...
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот B-L-O-T » 03 Юли 2008, 19:51

На тоя пък му е "забавно" да изучава :) . Бати отговора
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот puntina » 04 Юли 2008, 13:43

С времето човек се учи постепенно,не може от първият път да знаеш всичко,понякога има неща ,които не разбирам,но нали за това са книгите,за да се науча да ги разбирам.Няма значение дали мразя да чета или не,знам,че това четене обогатява знанията ми,също толкова ,колкото да си кореспондирам с вещи хора в тази област.За мен е интересно да се занимавам с окултизъм или просто да го изучава,дошла съм тук,за да се науча,а не да се оплаквам. :) За сега жъна успех.
Аватар
puntina
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Дек 2007, 00:38


Назад към В казана на Вещицата

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 45 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 45 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта