чакрите

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот night_wish » 27 Мар 2005, 09:02

Според източната индийска философия, ние притежаваме 7 главни чакри или психични центрове в нашето тяло. Това са свързващите точки, в които текат сили от едно тяло в друго.Всяка от тези форми е енергична трансформация; промяна в чиста енергия в различни форми и свързва 4-те тела (духовно, психическо, астрално и физическо) наедно. Чакрите са разположени в следните части на тялото:
- Основата на гръбначния стълб
- Пъпа
- Далака
- Сърцето
- Гърлото
- Междувеждието
- Върха на главата
Чакрите се поставят в съотношение с главните акупунктурни точки. 7-те главни чакри са свързани заедно от 3 главни надира, които са паралелни близо един до друг. Средния надир се нарича "Сашумна" и той има неутрален характер. Надира в ляво ( близо до лявата ръка) е "Ида". На другата страна на Сашумна (най-близо до дясна ръка) е "Пингала".Чакрите се виждат в аурата като цветни въртящи се кръгове. Всяка чакра отговаря на даден цвят и звук. Според източната философия чакрите са представени като лотуси, съставени от листа.Има много второстепенни чакри открай-докрай в нашето тяло, но тук ще фокусирам върху първостепенните седем.

"Коренната чакра"
Намира се до основата на гръбнака до перинеума. На първо място тя се свързва с елемента Земя и психич. мирис. Тази чакра извършва вълнообразни движения, така че да изглежда като разделена на квадрати с дупка помежду им. Тя прилича на кръст. Този център има червен цвят.
"Сексуалната чакра"
Намира се над и зад гениталите. Нейн господстващ елемент е Водата и тя е свързана с психич. вкус. Съставена е от шест листа Тя е с ясен отенък на оранжево.
"Слънчев сплит"
Намира се до пъпа и съответства с емоциите и елемента Огън и също психич. зрение (ясновидство). Тази чакра трепти по такъв начин, че разделя себе си на десет вълни или листа.Тя е в отенък на слънчево жълто.
"Душевната чакра"
Намира се на сърцето и съответства на елемента Въздух и психич. допир (усещане). Всяка нейна четвърт е разделена на три части, което прави 12 листа.Визуализира се като отенък на зелено или розово.
"Гърлената чакра"
Намира се в основата на гърлото (щитовидната жлеза) и съответства на психич. звук (ясновидство, проницателност). Тя има 16 листа.В светъл отенък на синьо е.
"Трето око"
Намира се между веждите. Тази чакра е център на психич. сила и може да произведе много психич. ефекти. Изглежда като разделена на две половини. Медитацията на тази чакра се използва като лечение на невротици. Цвета й е ярко индигово мастило.
"Чакра на венеца"
Намира се на върха на главата, (епифизната жлеза) е 7-мата чакра. Тя съответства на астралната проекция и просвещение. Виолетово или бяло са двата цвята, които съответстват на тази чакра.

Чакрите до известна степен заемат мястото на сетивните органи в астралното тяло.
Всяка мечта е пътешествие надалеч
Аватар
night_wish
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 89
Регистриран на: 13 Мар 2005, 11:31
Местоположение: Варна

Мнениеот raja » 27 Мар 2005, 12:34

Браво идеално си ги описала ама имат си имена, защо не си дала имената на чакроте ? :)
Аватар
raja
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 42
Регистриран на: 25 Фев 2005, 19:37

Мнениеот night_wish » 27 Мар 2005, 17:12

ами...само тази информация намерих....6те ми кажеш ли имената че ми е интересно? ;)
Всяка мечта е пътешествие надалеч
Аватар
night_wish
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 89
Регистриран на: 13 Мар 2005, 11:31
Местоположение: Варна

Мнениеот raja » 27 Мар 2005, 19:33

ами виж в статията за Кундалини
Аватар
raja
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 42
Регистриран на: 25 Фев 2005, 19:37

Мнениеот космически лъч » 29 Мар 2005, 09:26

абе може малко тъпо да ви прозвучи icon_bduh , ама от няклко дена, вечерно време започвам да чувствам лек натиск точно там, където е тази последната чакра-на върха на главата. все едно някой се опитва да ми отвори черепа и да ми 'бръкне в мозъка'. пък няма кой толкова да се зори да ми бърка(в мозъка), понеже де да знам, кво толкова има да земе... :oops:
моля ви се, ако нямате обяснение, поне някакво преположение, ще съм ви благодрна.
космически лъч
 

Мнениеот raja » 29 Мар 2005, 16:17

Космически лъч може би някой ти вуздейства енергиино с цел да ти намали силите поне аз така мисля или се е замърсила мн
Аватар
raja
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 42
Регистриран на: 25 Фев 2005, 19:37

Мнениеот Марио » 29 Мар 2005, 17:42

космически лъч според мене чисто и просто ти няма нищо.Прочела си два реда и само си внушаваш,че нещо ти се случва...
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот kosmi4eski ... » 29 Мар 2005, 19:22

от твоите уста-в божиите уши icon_blowkiss
kosmi4eski ...
 

Мнениеот Гост » 03 Апр 2005, 07:38

i sq nqq li ne6to interesno da kzazete o6te /? :roll:
Гост
 


Назад към В казана на Вещицата

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 72 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 72 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 72 госта