Хрономираж

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот ZefaS » 12 Авг 2008, 07:36

Така. На всеки му се е случвало да види мираж. примерно като пътува по магистралата как във далечината шусето е мокро, но колкото и да върви напред не наближава мокрия участък, и въпреки това в далечината е все още мокро. Миражите се получават чрез пречупване на светлината. Примерно в пустинята можеш да видиш неща които са на стотици километри, така сякаш са на 20 метра пред теб. Някаде можеше да се види Медина, но във въздуха- като летящ град. Сигурно това е една от пречините да е свещен град за рязаните. Така. Хрономиражът представлява пресъздаване на сцена преместена през времето и пространството (възможно е и само през времето). Само два такива миража са ми известни. Първия- През 180и някоя си някакъв английски кораб обикалял моретата около Британия. Изведнъж във въздуха около кораба се появили много замъци. Това явление може да се наблюдава на точното място, на точната дата за 3 часа (не помня датата). Втория-Свидетели са 2 туриста. Действието се развива пред някакв замък в Англия. Еми то пресъздава битка между англичаните и непомня още кои от 19ти век. Двата туриста се озовават в центъра на битката, сякаш са между духове. Най много хрономиражи се наблюдават през лятото в Сибир (както и сякакви други миражи)
Така. Незнам дали в хрономиражът има нещо "неестестевно", но доколкото съм запознат не е известно как биват пренасяни сцени през времето и пространството. Спорет мен не е просто игра на светлината. Едно е да видиш нещо далечно или нещо нереално, а много по друго е да станеш свидетел на нещо, което се е случило преди стотици години. Ако някой има някакво инфо моля да го постне. И теории са добре дошли.
RiseMeHigh
WhereNo1DareToFly
Аватар
ZefaS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 345
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 18:05
Местоположение: София

Мнениеот Mason » 12 Авг 2008, 08:17

Нарича се енергийно запечатване в предмета, онстанпвката и т.н.
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот Axialler » 13 Авг 2008, 00:33

(оффтопик: интересно е да се отбележи, че на chronomirage гугъл дава липса на резултати, а при хрономираж изникват няколко руски сайта...)
Практически абсолютни доказателства, а в този смисъл и обяснения, за хрономиражът не са представени. И като нещо полуфантастично, той е обект на изследване от уфологията.
Най-лесно бихме приели фактите като заблуда на свидетелите или опит на същите да добият някаква известност, всявайки смут в подредените "норми" на обществото.
Според единият руски източник "хрономиражът е проявление на психичната енергия" и ако мога да доразвия тезата му, лично според мен, затова и най-често хрономиражите представят образи, наситени с такава енргия, които се "запечатват" завинаги на мястото, където са се случили... (както се изказа и Мason).
От тази гледна точка, може да се твърди, че хрономиражите имат връзка с психометрията (това е способността да виждаш събития свързани с човек/предмет, които вече са се случили, главно се осъществява чрез допир или концентрация), но във случая "зрителят" няма дадената способност, а просто е неволен свидетел на "отпечатването" на случката...
Тоест като кадър от филм, хрономиражът се върти и се появява на точно определено място, в точно определено време и точно определени условия, главно метеорологични...

За миражите или още земните рефлекции могат да се намерят достатъчно сведения из интернет... Уикипедия е идеална...

За хрономиражите от единия руски сайт намерих следните описания... (преведени са с Гуугъл-преводача... разбира се за какво става дума, просто е странно звучащо^^ а не ми се занимава да го оправям...)

-- Хан Kuchumu до битка с Руската армия е ярък облак, който се превърна в странно виждане: лявата му армия в битката с руски, снимки бяха изслушани mushketov стачки и саби. Хан видях в тази Мираж за лош omen за себе си. Но битката се случи. И за Kuchuma е фатален.

-- В Псков регион, жителите на селата често се вижда лесно монасите, за разлика от доста модерни. Опитите да улови тези хора във филма завършва с неуспех: вместо цифри, получени постоянно осветени места.

-- През юни на Waterloo през 1815 година, в "битката на народите", беше да победят Армията на Наполеон. Седмица по-късно, тази голяма битка жители гледани Verve потвървърдиха - малък белгийски град.

-- Крит феномен "Drossolides" - лятото на брега на острова преди сутринта, когато все още не се разсее в мъгла, можете да видите странна картина. Над морските вълни в близост до Замъка Франк-Castello периодично възниква историческата битка сцена. Двама войници в армията на старата техника водиха битка, а ясно звуков звук на оръжия, shouting. След известно време, за Мираж, че идва от морето и се движи като облак достигне до стените на двореца и изчезва. Най-известният инцидент, възникнали по време на Втората световна война. Според показанията, отразени в писмена форма с много eyewitnesses на събитията, немски лагер awakened доближава звуци. Време, забелязах, че в странна картина, открита на Призраци, които marched над морето, shkvalny пожар. Но куршуми не причиняват вреди, така че ...

-- Подобно явление е свързано с тайнствен град Kitezhem. Тихи вечерта в друга банка на река Волга Zhiguley завоя пред туристи, зашеметени натъкнаха на града - древния замък, оградена стени, където златен купол на църквите. Градът закрити врати и града отива на стената в Бронирани, въоръжени bows и spears.


Първият случай ми звучи по-скоро като видение, защото ако сметнем за вярно, че не виждаме бъдещето, а запечатаното минало, то тогава това е или спекулация или реално случали се събитие, което обаче не може да се причисли към хрономиражите... Руснаците обаче дават идеята, че времето не е условие за хрономиражът и той може да показва както миналото, така и бъдещето...

Вторият абзац звучи по-...хрономиражно и все пак е малко чалнат... ако образите са били миражни, те МОГАТ да се филмират... Доказателство за това са хилядите снимки на реални, нормални миражи...

Третият параграф, всява още смут в идеята за хрономираж... От Ватерлоо изведнъж след седмица, случката се наблядава от белгийци... Може ли да се движи!?

Единствено четвъртият и петият се класират, що-годе, в идеята за хрономираж...


Естествено всичко това е най-хипотетично казано, тези (хроно)миражи също не могат да бъдат доказани.

Като цяло най-простото обяснение, което бих си дал е силни чувства, от страх/ужас (затова все за битки става въпрос, все за ужаси...) се поражда някакъв вид подсъзнателно дразнение, което от своя страна "събужда" вътрешната енергия, която оставя своя "почерк" на мястото... Явно количеството енергия също е от значение... Затова са ни нужни голям брой стресирани подсъзнания, които най-лесно се получват във военно време и хоп! ето ти видения...

Като други интересни миражи, свързани и не чак толкова с окултното бих споменал Фата Моргана и Брокеновият призрак, като и за двете можете да прочетете в интернет...

Надявам се, да съм бил мъъничко по-ясен отколкото ми се струва на мен, а и информацията ми да е била полезна!
Аватар
Axialler
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Авг 2008, 22:52

Мнениеот n0angel0s » 13 Авг 2008, 10:10

Мои познати са ми разказвали как са били на централни гробища (след 23ч. става това), когато са видели как една лимузина минава през гробовете. Но аз имам друга теория за видяното от тях, защото съм чувала, че след 23ч. мозака на човек отделя вещества, които създават изюзията, че виждат дадени картини(в случея с лимузината).. Вие как мислите това може ли да се нарече някакъв вид мираж?
ВсичкиС@Н0рмалниС@моА3нЕ!
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47


Назад към В казана на Вещицата

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 24 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 24 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта