Книжарница "Пингвините"

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот FeeL_mY_LipS » 11 Окт 2008, 21:04

Здравеите и от мен :) Тааа исках да се оплача от въпростана книжарница влизам аз и се качвам на втория етаж да разгледам книжките с окултна литература и си гледам аз нищо не ми хареса и когато се обърнах за да изляза от книжарницата една от продавачките ме гледаше подигравателно ..... направо няма що на вас да ви се е случвало нещо подобно разкажете icon_flowerface
Аватар
FeeL_mY_LipS
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Мар 2008, 22:54

Мнениеот Марио » 11 Окт 2008, 21:08

За това използвай онлайн книжарници, че да не те гледат подигравателно.

www.knigibg.com
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот FeeL_mY_LipS » 11 Окт 2008, 21:19

не ми е проблемат в онлине пазаруването или обикновенното пазаруване просто ми стана тъпо че ме изгледа така и от една страна се издразних
Аватар
FeeL_mY_LipS
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Мар 2008, 22:54

Мнениеот sirenaangela » 11 Окт 2008, 21:41

Значи на тази продавачка мястото й не е там.На мен винаги ми се е случвало обратното-от много благо отношение, през препоръчване,до предпазливост примесена със страхопочитание.Препоръчвам книжарницата в ,,силвър център,, -Люлин.
Аватар
sirenaangela
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Окт 2008, 13:58

Мнениеот bellastella » 12 Окт 2008, 12:17

Марио написа:За това използвай онлайн книжарници, че да не те гледат подигравателно.

www.knigibg.com


Не само в "Пингвините". Навсякъде е така, с изключение на площад "Славейков", където на никой не му пука какво четеш, търсиш и купуваш. Затова аз си купувам само от онлайн книжарниците. Много пъти дори рискувам, че поръчвам книга, без дори да мога да я прелистя, за да преценя, но няма как - трябват си жертви :)
Аватар
bellastella
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 144
Регистриран на: 06 Яну 2008, 09:10

Мнениеот archangel_metatron » 12 Окт 2008, 12:22

Решението е да не ви пука. защо стрябва да ибръщате внимание на някои които се е отдал на глупавите си порядки са света и смята, че щом ис се насочил към раздел окултизъм си за лудницата. Следа като ви гледат с пренебрежение показате и вие на какео сте способни. На излизане ако ви се случи да ви погледант пренебрежително вие пък ги погледнете с надсмешка - виж се изпита от сивото си ежедневие, неподозираща какво съществува около теб и колко предкрасн е света.
Cogito ergo summe
Аватар
archangel_metatron
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 41
Регистриран на: 04 Апр 2007, 11:00

Мнениеот bellastella » 12 Окт 2008, 12:32

archangel_metatron написа:Решението е да не ви пука. защо стрябва да ибръщате внимание на някои които се е отдал на глупавите си порядки са света и смята, че щом ис се насочил към раздел окултизъм си за лудницата. Следа като ви гледат с пренебрежение показате и вие на какео сте способни. На излизане ако ви се случи да ви погледант пренебрежително вие пък ги погледнете с надсмешка - виж се изпита от сивото си ежедневие, неподозираща какво съществува около теб и колко предкрасн е света.


Принципно си прав, но аз съм от малък град и преди немного време имах следното преживяване. Един мой полупознат, полуприятел седна до мен в автобуса и изненадващо с твърде висок глас, така че да се чуе наоколо сред колегите ми, ми изпраска следния въпрос: "Вярно ли е, че си вещица? Така говорят"
Направо се вледених от ужас и за първи път не знаех какво да отговоря. Точно в този момент бях разпуснала гарвановочерна коса, бях облечена отгоре до долу във черно, гримът на очите ми беше антрацитно черен, почти ориенталски, само с леки тъмно виолетови щрихи. Погледнах тъпо, а той каза: "Виж се как изглеждаш, пък и си си падала по такава литература. Сигурно има нещо вярно"
Ей за това става въпрос в малките провинциални градове :) Колкото и да не ти пука. От тогава всичките ми колеги ме гледат с някакъв страх и гледат да предизвикат някакво умиление в мен
Аватар
bellastella
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 144
Регистриран на: 06 Яну 2008, 09:10

Мнениеот archangel_metatron » 12 Окт 2008, 12:52

bellastella написа:
archangel_metatron написа:Решението е да не ви пука. защо стрябва да ибръщате внимание на някои които се е отдал на глупавите си порядки са света и смята, че щом ис се насочил към раздел окултизъм си за лудницата. Следа като ви гледат с пренебрежение показате и вие на какео сте способни. На излизане ако ви се случи да ви погледант пренебрежително вие пък ги погледнете с надсмешка - виж се изпита от сивото си ежедневие, неподозираща какво съществува около теб и колко предкрасн е света.


Принципно си прав, но аз съм от малък град и преди немного време имах следното преживяване. Един мой полупознат, полуприятел седна до мен в автобуса и изненадващо с твърде висок глас, така че да се чуе наоколо сред колегите ми, ми изпраска следния въпрос: "Вярно ли е, че си вещица? Така говорят"
Направо се вледених от ужас и за първи път не знаех какво да отговоря. Точно в този момент бях разпуснала гарвановочерна коса, бях облечена отгоре до долу във черно, гримът на очите ми беше антрацитно черен, почти ориенталски, само с леки тъмно виолетови щрихи. Погледнах тъпо, а той каза: "Виж се как изглеждаш, пък и си си падала по такава литература. Сигурно има нещо вярно"
Ей за това става въпрос в малките провинциални градове :) Колкото и да не ти пука. От тогава всичките ми колеги ме гледат с някакъв страх и гледат да предизвикат някакво умиление в мен



Тогава когато те е пипитал е трябвало с надсмешка дори с леко театрално представяне да му кажеш "Да" и дали иска да е обект на някои от новите ти заклинания. И накрая когато видиш в очите му страха да се изсмееш и да го изкараш него клоуна в цялата ситуация. Начипна по които можете да отстоявате достоинството си е да отвъщате на тези които ви нападат със собствените им оръжия. Дори когато те ви питат "абе ти вещица ли си" вие можете също да им отвръщате с пикантериики за тях самите.
Cogito ergo summe
Аватар
archangel_metatron
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 41
Регистриран на: 04 Апр 2007, 11:00

Мнениеот ~Talyn~ » 12 Окт 2008, 19:15

Аз съм съгласен с archangel_metatron.Изобщо не ми пука,дори и при такива въпроси.Постъпвам почти по същия начин,когато ме разпитват защо чета това или защо нося еди какво си на врата си...Едно момиче гледа пентаграмата и каза "Това е звездичка на вещиците,нали?" Вцепених се :) казах си "Бре,имало някой,който различава пентаграмите." А за продавачките - и те ме гледат с насмешка...хич не им обращам внимание.А и окултната секция е нон-стоп пълна и може би една от най-копуваните в "Пингвините",така че са свикнали горе-долу да идват клиенти с подобни намерения.Но жалкото е,че повече тази литература се разграща от 50-80г хора,които гледат само как могат да си гледат сами или нещо за хороскопите...Но все пак е нещо.
Поздрави и да не ви пука :)
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Tribal~Pig_74 » 14 Окт 2008, 04:46

Аз пък като си купувах разни книжки от ХЕЛИКОН-а в Бургас и продавачката щеше да получи удар :mrgreen:
-Вие знаете ли какво купувате ?! (държейки гоетия)
-Ам чи да :mrgreen: ...
гледа някво втрещено и трепери...
Akhkharu
Аватар
Tribal~Pig_74
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 26 Юли 2008, 16:04
Местоположение: katabasis

Мнениеот ZefaS » 14 Окт 2008, 05:40

колко мамата laughing1 Никога не са ме гледали, така като съм съм взимал такива книги. Помня че веднъж, не можех да намеря една книга и ги накарах те да ми я търсат и пак не ме погледнаха странно laughing9
"Вярно ли е, че си вещица? Така говорят"

Трябваше да кажеш:
Да и сега ще те превърна в жаба.-и да почнеш да си мрънкащ нянкакви неща които измисляш на място и да го гледаш втренчено. И докато го правиш най-трудното е да не експлодираш в смях laughing9 ако пак стане така послушай съвета ми
RiseMeHigh
WhereNo1DareToFly
Аватар
ZefaS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 345
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 18:05
Местоположение: София

Мнениеот Nemezius » 14 Окт 2008, 05:53

Tribal~Pig_74 написа:Аз пък като си купувах разни книжки от ХЕЛИКОН-а в Бургас и продавачката щеше да получи удар :mrgreen:
-Вие знаете ли какво купувате ?! (държейки гоетия)
-Ам чи да :mrgreen: ...
гледа някво втрещено и трепери...


Е, поне в хеликона са се понаучили кое какво е- едно време само гледаха учудено и в потрес "ама как може такива неща да четете"?!"
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Cath » 14 Окт 2008, 05:59

никога не са ми обръщали внимание какви книги чета, купувам, разглеждам или търся. най-много да съм получила някой и друг учуден поглед. мисля, че преувеличавате - все пак едва ли сме единствените, които си купуват подобен род литература. :)
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Moerin_Elf » 14 Окт 2008, 06:58

Аз пък не съм обърнала внимание как ме гледат....Ми защото сигурно не ми пука особено.Защо ще гледат втрещено и защо ще си мислят и казват-Как може този/тази да си купува такива книги-Като че ли те са пряко потърпевши чрез това действие на клиента-да ,да получат пари.
Преди време и майка ми се чудеше как може да има такива хора-да се занимават с магии,да викат духове .....
Или дори някои друг като ми е казвал такова нещо,аз винаги съм казвала-Ами трябва да има и такива хора.
В повечето случаи реакцията им е да ме гледат тъпо....
WYRD
Аватар
Moerin_Elf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 255
Регистриран на: 06 Апр 2008, 18:15

Мнениеот ekaya » 14 Окт 2008, 07:04

Масово из книжарниците приемат книгата за стока и прилагат спрямо нея характерните за сиренето, кашкавала и праха за пране “пазарни похвати”, че от това на човек може да му се доповоръща. Това е по-скоро, което ме притеснява, че книжарите са вече просто само продавачи в супермаркет, пълен с книги. Радваме когато това ми мнение се опровергава.

Кой как ви погледнал - няма значение, ако вие не му отдадете такова. Ако вие имате по-особено отношение към тази си покупка, т.е. изпитвате известно стеснение или чувството, че извършвате нещо кой знае какво особено и различно, то реакциите, ще са тези, които вече описахте. Интересно ми е какво ще разказвате като тръгнете да си купувате черни свещи, например.

Твърде много се притеснявате за тези неща, а те са съвсем обикновени. Все пак продавачите на книги, сирене, кашкавал и прах за пране са свикнали да не обръщат кой знае какво внимание на това, което продават и много рядко ги интересува нещо повече от крайния тотал.
Lasto beth nin. Tolo dan nan galad.
Аватар
ekaya
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 10 Авг 2005, 13:53

Мнениеот Tribal~Pig_74 » 14 Окт 2008, 09:18

Че мен ме радват :mrgreen: ... Гледаше сякаш ще я изям пък аз оглеждах рафтовете зад нея с идиотската си усмивка и се почесвах...
В пингвините като ида понеже втория етаж е празен се навира някой от персонала и се ослушва покрай мене да не би да открадна нещо, обаче аз имам навика да стоя по 1 час дам и да си избирам... та е много интересно като си седна на столчето и започна да си разлиствам около 5 6 книжки и тя се върти нервно. Мен ме забавлява :mrgreen: . Като идем пък с баща ми той както има навика да прочита половината от книгата преди да я купи направо се вбесяват :mrgreen: .
Следващия път като отида поне ще се опитам да се намеря на приказка и да я поразпитам коя е най-добрата книга за отваряне на чОкрите :) може и на кафе да я викна :mrgreen:
Akhkharu
Аватар
Tribal~Pig_74
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 26 Юли 2008, 16:04
Местоположение: katabasis

Мнениеот Elektra » 22 Окт 2008, 15:58

Въобще не съм забелязала такова нещо - да ме гледат странно, понеже чета някакви определени книги. Иначе като седят да се пазят ми е странно. Но пък това им е работата. Като цяло ми се струват любезни хората. Но може и просто да съм игнорирала някакви неща. Другият път като ходя ще съм по-внимателна. :)
В търсене на Истината!
Аватар
Elektra
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 17 Окт 2008, 12:12
Местоположение: София

Мнениеот KaFFe^ » 16 Ное 2008, 00:06

Ама то като ще те изгледат все едно си изял някой човек, защо изобщо се снабдяват с подобен род книги. Човешката неразбория е толкова голяма че има абсурдни ситуаций в които се питаш дали си за тая планета или са те изпуснали от някоя совалка докато си пътувал из планетите с истинските си роднини :)
Аватар
KaFFe^
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 03 Апр 2005, 14:44
Местоположение: Far Far Away

Мнениеот Tribal~Pig_74 » 16 Ное 2008, 15:38

Аз повече в хеликон няма да ходя, че ще взема да си харесам някоя готварска книга и тая на касата ще получи инсулт :mrgreen:
Akhkharu
Аватар
Tribal~Pig_74
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 26 Юли 2008, 16:04
Местоположение: katabasis

Мнениеот Macabre » 16 Ное 2008, 18:41

аз пък отивам един ден в хеликон и гледам таро-и то много видове и викам я да си купя аз,и като застанахме с още 2 продавачки и те почнаха да ми ги вадят и да ги разглеждахме и ги обсъждахме,абе много доволна бях,и сега съм доволна от тарото.
Tea party with zombies
Аватар
Macabre
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 68
Регистриран на: 31 Май 2008, 12:08
Местоположение: Shumen

Следваща

Назад към В казана на Вещицата

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта