Моля за съвет

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот Air » 14 Окт 2008, 09:44

Нямам много време, затова започвам направо. Моля да не обръщате вниамние на терминологията, която използвам, а по-скоро на Това което имам в предвид :).И така:
Откакто се помня съм бил въздух, дори когато разбрах същността на земята дълго време се чудех дали да я приема в мен и до каква степен.Но, както всеки елемент и въздуха си има много недостатъци. Например, забравям. По много и много често.Несериозен съм към живота си, тялото си и същността си.Но все пак , обичам въздуха заради нещо, което е дълбоко в моята лична същност, необременена от въздействието на елементите, и това е рисуването.Когато съм рисувал най-любимите ми творби никога не съм мислел какво точно правя.Просто се отпускам и позволявам на мислите ми да летят.Някои от тях можете да видите тук - http://www.photoshop-bg.com/forum/index ... =0&start=0 . Но, в началото на тази година реших да понапредна в живота от гледна точка на социално развитие - работа, нещо което мога да покажа на хората и да бъда уважаван заради него. И така, започна едно чудене което приключи преди около месец.Реших да разделя аурата си на две части, лява и дясна.В лявата част, която определям като страната на чуствата реших да поставя въздушната си същност, а в дясната която считам за практическа - земната същност. И нещата започнаха да се получават. Но, естествено не напълно.Както знаем, въздушната същност е много непостоянна, никога неможе да определим към какво се стреми и какво ще направи. Това не ми пречеше преди, защото още бях ученик. Но сега съм на 23 години, а когато човек расте растат и отговорностите, затова имам нужда и от земната. Но немога да ги съчетая.Нещо не работи както трябва. Когато пусна еднакви потоци въздействие върху себе си, те се неутрализират и се чуствам празен.Когато пусна повече от въздуха, започвм да забравям отново, не ме интересува дали ще ходя на лекции, дали ще правя това което знам че трябва, и искам да правя, просто ме мързи.Но знам, че ако оставя нещата така за по-дълго време, то въображението ми ще се засили до степента, която ми трябва.Ставам интровертен, леко ми се завива свят когато седя, гледам в една точка и мисля за нещата, а след това просто започвам да рисувам.:) И много искам нещата да са така, но немога да си го позволя все още. Ходя на работа, ходя на лекции, през останалото време свиря и спя, а въдуха може да разруши всичко това.затова ми трябва помощта на земята.Един "скок" между двете същности се осъществява за около 2-3 дни до напълно спиране на единия поток и пускане на другия. И сега незнам какво да правя. Искам да съчетая двете неща. С прости думи - да бъда весел, да имам въображение, да остане интровертността, лекото замайване и меланхолията, спонтанните решения и лекомислието, но то в такъв смисъл - да не се замислям за неща които немога да променя; но също така да бъда отговорен към себе си и задълженията си... Незнам как мога да уравновеся личността си по този начин, че и двата потока да ми въздействат равномерно, или да мога да правя тоя скок за няколко секунди пак не би било зле.:) Ако някой има идеи, предложения или просто си мисли нещо, ще го помоля да ми го изложи в писмен вид. Лек ден на всички.
Аватар
Air
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 28 Фев 2006, 20:21

Мнениеот degagement » 15 Окт 2008, 07:54

Ами просто те мързи да се постегнеш.
Споко - мързела е проблем на всички, които се занимаваме с тея работи.
Друг вариант е да се научиш да се променяш. Хаос-варианта е да променяш дребните си навици. Гепваш един наслуки и го променяш. После го забравяш и започваш с друг.
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот Марио » 15 Окт 2008, 08:51

Air, рядко се изказвам ласкаво за хората, но рисуваш прекрасно. Все едно че си изкарал тези картини и от моята глава. laughing9

Колкото до въпроса ти, имам чувството, че вече си намерил отговорите, но все пак искаш да чуеш и чуждото мнение, нали? :mrgreen:
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Nemezius » 15 Окт 2008, 10:44

Air, наистина не е лесно това, което правиш... особено когато оставяш различните аспекти на личноста си да се противопоставят, вместо да поработиш над това да се допълват. Да, интелекта на въздуха напълно спокойно може да се допъва със стабилноста, която дава земята ;) . Просто седни да помислиш малко- защо ти е да ги противопоставяш, когато можеш да ги допълниш една с друга.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот galina_dim » 15 Окт 2008, 20:31

Имам триъгълник въздух в хороскопа си, изключително доминантен. В последните години съм все с мъже-земя. Работи :)
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот Air » 15 Окт 2008, 22:03

@ degagement - аз питах за нещо друго, което ще поясня надолу :)
@Марио - Благодаря за диагнозата :). Иначе отговора не съм го намерил, обикновено като сложа мислите си в ред и някои неща ми се изясняват, а това се случва най-вече след като ги напиша:). Но случая не е такъв.
@Nemezius - Не желая да ги противопоставям, просто ми се струва че така се получава, че едното ще навреди по някакув начин на другото и от това ме е страх, да не разваля баланса, защото наистина нямам никакво намерение да ставам абсолютна земя :|. Незнам как да поработя, защото незнам точно какво да направя, за да се допълват без да си пречат, и всяко да е на 100%.Ще ми е интересно да чуя предложението ти, все пак точно затова съм пуснал тая тема.
@galina_dim - Имам една приятелка земя, с нея се разбираме адски добре, и се допълваме и наистина нещата си пасват:). Дай боже всекиму.
П.С. Единствения елемент, който неможах да разбера е водата...пък съм бил с момиче вода цели три години. И пак немога да си извадя нито един извод за този елемент.Някой да има да каже нещо по въпроса?
Аватар
Air
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 28 Фев 2006, 20:21

Мнениеот Nemezius » 16 Окт 2008, 06:00

Air, знам че не искаш да ги противопоставяш- иначе нямаше да пуснеш темата. Споко, това се получава при повечето хора, които работят с елементите- още от деца им се наслагва стандартното противопоставяне на Въздух-Земя и Огън-Вода. Когато се повтори това многократно, особено на крехка възраст, това си навлиза на подсъзнателно ниво.
Как да се премахнеш една такава блокировка от подсъзнанието- това не мога да ти кажа, строго индивидуално е и всеки си има собствени методи. Иначе варианти много- "набиване" на внушения(пряко или чрез (само)хипноза), медитиране над свойствата на двата елемента(тук търси общото м/у тях; в какво/как се допълват един друг) и т.н.- ТИ единствен можеш да разбереш как да ги комбинираш за себе си. Само един съвет- когато искаш да ги комбинираш- не ги разделяй както си направил в аурата си. Как очакваш да работят добре заедно и едновременно с това- разделени ;)
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum


Назад към В казана на Вещицата

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 39 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 39 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта