Относно алкохола и ритуала.

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот Darknell » 29 Окт 2008, 23:41

...но все пак искам да знам.
Какво може да се случи, ако да речем изпия една бира или 50г водка?
Разбирам че алкохола пречи на концентрацията и т.н., но все пак?
Някой опитвал ли е или е предпочел да не рискува?
А представете си, че ви се наложи (и моля, без коментари от сорта на "Кога ще ми се наложи..." и т.н., винаги може да се наложи, и то в най-неподходящ момент, сигурен съм)
Това е.
Много ще съм ви благодарен, ако ми отговорите без обиди и порицания.
Нека оставим това на скептиците ;)
Аватар
Darknell
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 30 Апр 2008, 16:29

Мнениеот sirenaangela » 30 Окт 2008, 00:07

Не мисля ,че е проблем ако си пийнал едно и се чувстваш сякаш не си го пил,т.е. владееш се перфектно.
Аватар
sirenaangela
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Окт 2008, 13:58

Мнениеот Raya » 30 Окт 2008, 18:25

Като цяло не се препоръчва да се правят ритуали, когато си пил. Но това важи от човек до човек, някои правят 'чудеса' пили и ритуалите им работят за часове-дни, други ги оплескват здраво и освен евентуално главоболие на другия ден в последствие им се отразява и дадената дейност. Моето мнение дори за някои да е тъпо-ами ако решиш- пробвай. Като всичко останало това, което важи за теб може да не важи за друг и обратно, в този смисъл не казвам, че ти препоръчвам да пробваш, но това е най-точния начин да разбереш за себе си. Другото е, че зависи какъв ритуал искаш да правиш. И какво си пил. И колко си пил... и т.н.
Евентуални опасности са, че ако човек е пил повечко се мисли за безсмъртен и това няма да му се отрази добре в ритуални дейности...друго...изговарянето на думи е затруднено. И все пак в крайна сметка всеки сам преценява за себе си ако има глава на раменете, с която да прецени, така че според мен решението си е твое.
тра-ла-ла...
Аватар
Raya
Модератор
 
Мнения: 96
Регистриран на: 06 Яну 2008, 15:54
Местоположение: Neverland

Мнениеот B-L-O-T » 30 Окт 2008, 18:49

Darknell за какви рискове говориш че аз за нито един не мога да се сетя ?
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Tribal~Pig_74 » 30 Окт 2008, 19:10

Алкохола отпуска. Не следва ли концентрацията да е по-голяма ако не си се удавил де ?
Akhkharu
Аватар
Tribal~Pig_74
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 26 Юли 2008, 16:04
Местоположение: katabasis

Мнениеот bellastella » 30 Окт 2008, 21:39

Raya написа:Като цяло не се препоръчва да се правят ритуали, когато си пил. Но това важи от човек до човек, някои правят 'чудеса' пили и ритуалите им работят за часове-дни, други ги оплескват здраво и освен евентуално главоболие на другия ден в последствие им се отразява и дадената дейност. Моето мнение дори за някои да е тъпо-ами ако решиш- пробвай. Като всичко останало това, което важи за теб може да не важи за друг и обратно, в този смисъл не казвам, че ти препоръчвам да пробваш, но това е най-точния начин да разбереш за себе си. Другото е, че зависи какъв ритуал искаш да правиш. И какво си пил. И колко си пил... и т.н.
Евентуални опасности са, че ако човек е пил повечко се мисли за безсмъртен и това няма да му се отрази добре в ритуални дейности...друго...изговарянето на думи е затруднено. И все пак в крайна сметка всеки сам преценява за себе си ако има глава на раменете, с която да прецени, така че според мен решението си е твое.


Е, аз пък не откривам опасност в това да си пил преди това. Дори моята досегашна практика потвърждава пиенето като плюс, вместо нещо друго. И разбира се да не е чак толкова много, че накрая да се издрайфаш върху олтара :))
Аватар
bellastella
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 144
Регистриран на: 06 Яну 2008, 09:10

Мнениеот mandragorko » 30 Окт 2008, 22:28

...растителното опияняване определено върши чудеса...
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака


Назад към В казана на Вещицата

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 59 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 59 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 59 госта