Кои са 7те чудеса на света ?

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот B-L-O-T » 01 Дек 2008, 19:32

Кои са 7те чудеса на света ?
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Cath » 01 Дек 2008, 19:37

Какво е Гугъл?

отговор:
ЧУДО!
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Deathbloom » 01 Дек 2008, 19:44

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0% ... 1%8F%D1%82

http://en.wikipedia.org/wiki/Seven_Wonders_of_the_World

* Great Pyramid of Giza - Пирамидите в Гиза
* Hanging Gardens of Babylon - Висящите Градини на Вавилон
* Statue of Zeus at Olympia - Статуята на Зевс Олимпийски
* Temple of Artemis at Ephesus - Храмът на Артемида
* Mausoleum of Maussollos at Halicarnassus - Мвзолейът на цар Мавзол
* Colossus of Rhodes - Родоския Колос
* Lighthouse of Alexandria - Александрийския Фар

за жалост почти всички от 7те чудеса на античния сват са разрушени.
статъята на Зевс е била разграбена, градините разрушени, както и мавзолейът, фарът се е срътил от земетресениехрамът на артемида също е бил разрушен. само великите пирамиди си оставят непоклатими.
както беше казано в една книга:
"хората ги е страх от времетто,но времето го е страх от пирамидите"

*ще се опитам да намеря книжката и да постна инфото от там засега това е от мен
Аватар
Deathbloom
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 02 Юли 2008, 21:28

Мнениеот sanguinary » 02 Дек 2008, 01:24

Да, но нали имаше някакво обновяване, в което попаднаха, мисля че - статуята на Иисус в рио (която в началото на тази година беше поразена от гръм), Китайската стена, Мачу Пикчу и... пирамидата в Чичен Ица, построена от маите...
Имаше и още нещо, но с повечето не съм съгласен. protest
Някакъв швейцарец решил, че трябва да се обновят седемта чудеса и хоп, готово. Ами бих попитал тогава аз - аджеба, защо не ги направят 14? Да не би предните 7 да спират да бъдат чудеса или са по-малко чудеса от новите?
Просто още една от простотиите на нашето съвремие...
Или както би казала баба ми "хора без работа".
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот B-L-O-T » 02 Дек 2008, 06:29

А бермудския триъгълник към кое спада ?
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот n0angel0s » 02 Дек 2008, 08:02

Според мен чудесата на света са повече от горе изброените, в зависимост от това кой как ги вижда..
Във всяка местност, сграда или статуя може да се намери смисъл за построяването/ съществуването й/му.
*Пирамидите са построени в чест на Фараоните, но в тях има и нещо тайнствено. Чела съм, а й вие знаете, че в пирамидата има канали, които отнасят душата до света на мъртвите.
*Бермудският триъгалник, знаете е място където много хора са изчезнали. Явно там има голямо магнитно поле и техниката отказва да работи. Но наскоро четох, че именно около бермудският триъгалник, ако не и в самият него се намира Атлантида. Но това са само теории..
*Статуята на Зевс - обичали са хората този бог и в негова чест са го създали. Или просто да го умилостовят и да спечелят доверието му.
* И т.н. за останалите чудеса..

Вие как възприемате тези Чудеса?Какво мистично намирате в тях?Кои са Чудесата за вас? ..
ВсичкиС@Н0рмалниС@моА3нЕ!
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47

Мнениеот Cath » 02 Дек 2008, 08:21

хора, 7те чудеса са характеризирани като такива още в античността, не защото са мистични, а защото са били грандиозни постижения на архитектурата.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Arhimikus » 02 Дек 2008, 14:24

Да, миналата година, ако не се лъжа, избраха новите 7 чудеса на света. (СПАМ: Ако някой иска да види 8-мото чудо на света, да поиска моя снимка :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот tanarel » 02 Дек 2008, 17:02

...аа много лесен въпрос !

отговора е Мг Изображение
Do what thou wilt.
Аватар
tanarel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 146
Регистриран на: 23 Дек 2006, 11:12

Мнениеот ThunderGoddess » 03 Дек 2008, 07:02

Не съм съгласна с повечето избрани нови седем чудеса. Особено разочароваща е тази статуя на Исус в Рио. Тя е строена доста по-късно от останалите чудеса и не смятам, че е била чак толкова трудоемка, колкото Колизеума, например. Освен това там трябваше да попадат АНТИЧНИ чудеса, а не някакви тъпи, християнски истории. Класическите седем чудеса си бяха по-добри, въпреки че само едно от тях е цяло.
Memento mori
Аватар
ThunderGoddess
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 13 Ное 2008, 12:24
Местоположение: Олимп

Мнениеот Sylar » 18 Дек 2008, 20:21

ThunderGoddess написа:Не съм съгласна с повечето избрани нови седем чудеса. Особено разочароваща е тази статуя на Исус в Рио. Тя е строена доста по-късно от останалите чудеса и не смятам, че е била чак толкова трудоемка, колкото Колизеума, например. Освен това там трябваше да попадат АНТИЧНИ чудеса, а не някакви тъпи, християнски истории. Класическите седем чудеса си бяха по-добри, въпреки че само едно от тях е цяло.
Надали статуята на ИСУС е тъпа история!
Аватар
Sylar
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 31
Регистриран на: 16 Дек 2008, 20:41

Мнениеот ThunderGoddess » 01 Яну 2009, 15:55

Не ми се започва спор в темата, но според личното ми мнение, да, както и самият той. :)
Memento mori
Аватар
ThunderGoddess
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 13 Ное 2008, 12:24
Местоположение: Олимп

Мнениеот serafin » 01 Яну 2009, 21:40

Незапочвайте религиозен спор!
Различни хора вярват в различни божества ,но трябва да се отнасят с уважение и към другите религии.
We all need freedom to be powerful
Аватар
serafin
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 118
Регистриран на: 06 Яну 2008, 11:11
Местоположение: Sopot

Мнениеот Black Wolf » 02 Яну 2009, 09:24

serafin написа:Незапочвайте религиозен спор!
Различни хора вярват в различни божества, но трябва да се отнасят с уважение и към другите религии.

Трябва? Кой е казал, че трябва? :mrgreen:
Аватар
Black Wolf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 114
Регистриран на: 10 Окт 2008, 14:27

Мнениеот sanguinary » 02 Яну 2009, 20:51

serafin, до някъде да, но ако го караш на този будистки принцип, то означава, че против нищо не трябва да си, а не само религии. Тогава... може би ще ти повярвам, че мислиш наистина по този начин.
Ти, подобно на, онези, които са на мнение, че мохамеданите само са присъствали в България и кротко са разпространявали религиийката си, която трябва да уважаваме. Аз лично, още тогава им пожелах, да отидат на турската граница, където няколко турци да им присъстват одзад, както и на жените им и тогава да уважат кротката им религия.
Айде на теб няма да ти го пожелавам за сега, но се замисли добре, дали след това ще напишеш същото.
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот serafin » 02 Яну 2009, 21:21

Аз съм пртов много неща в България и като цяло ,НО уважавам това хората да вярват в каквото искат ида почитат какво искат.
We all need freedom to be powerful
Аватар
serafin
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 118
Регистриран на: 06 Яну 2008, 11:11
Местоположение: Sopot

Мнениеот damnameneus » 02 Яну 2009, 22:00

духовният и вярващ човек няма значение каква вяра ще изповядва си е такъв именно защото притежава качествата по които го определяме като духовен и вярващ, а тези по границите и тези диваци по арабския свят, където съм имал възможността да поживея, ами те не са нито духовни, нито вярващи, те са с промити мозъци и няма какво друго да се очаква от една религия, визирам исляма, която е рожба на две други също толкова хуманни религии юдаизма и християнството, не може да бъде по-малко радикален от родителите си, само че именно сега е средновековието на исляма, изчакайте триста години и ще отмине и то, както отмина и християнското, стига да не ни затрият дотогава...и ккато казва Ницше:
"о, колко много излишна жестокост и мъчения са тръгнали от онези религии, които са измислили греха! И от хората, които чрез тях са искали да получат наслада от своята власт!"
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Black Wolf » 02 Яну 2009, 22:23

Не, сега не е Средновековието на исляма - той си е такъв, какъвто е. Християнството също не се е променило. Чисто и просто то вече не играе такава роля в живота, защото светското общество е взело връх в християнския свят.
Промените в Европа се дължат не на това, че християнството е променено, а на това, че обществата е станало светско (т.е., че на християнството е отнета властта, по-просто казано).
Ако и в наше време нещата бъдат оставени в ръцете на християните, ситуацията няма да е по-различна, отколкото в ХV в. примерно... Просто нещата сега не са в техни ръце. :mrgreen:

Иначе нито християнството, нито исляма са се променили. :mrgreen:
Аватар
Black Wolf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 114
Регистриран на: 10 Окт 2008, 14:27

Мнениеот n0angel0s » 02 Яну 2009, 22:54

Черен вълк, нещата относно религията не са се променили, но в много от случаите се изопъчава. Миналата година се разхождах из НДК и насреща ми изкочи едно православно Дете, което ми трърдеше, че мисията на Бога била да запази семейството и след смъртта. Това звучи хубаво, но как ви се вижда да умрете и да видите как мама и тате са плътно до вас в Рая. Не ми се връзва. Просто как ли не изопъчават религията, само и само да лъжат хората.
Друг пример(разказа ми го познат) в малко градче в България (не помня къде) някаква църква изисквала Десятък(мисля, че така беше-10% от доходите ти за месеца) всяка неделя за службата и Бога, обаче някаква жена, позната на приятеля ми, нямала пари да даде, защото не били богати и предпочела да си даде парите на детето.. При което там попа и вдигнал скандал, за това, че дала парите на детето си не на църквата. Е, това е възмотително! Може да не съм най-добрата христянка, но това е прекалено..
ВсичкиС@Н0рмалниС@моА3нЕ!
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47

Мнениеот sanguinary » 03 Яну 2009, 06:44

От сега нататък ще знам, че Бог, всъщност е мисионер :mrgreen:
А този поп, който е нахулил женицата, наясно ли е в кой век живеем?
И да това са по-скоро отраженията, на промените в обществото и масово наложените... модерни възгледи, върху църковните правила и канони, от колкото някаква промяна в самата религия или църква.
Защото... я да го попитаме тоз ми ти поп - ако го направиме държавен глава, какъв ред ще въведе и какви правила... М?
Е, да, няма да ви изгори на кладата, но считайте, че това тук ще бъде тълкувано като акт на нисшите духом и дори престъпление и подронване на християнските норми и устои.
Мале... как го казах. Бе трябваше аз един поп да стана, ама ей го на... не ми било писано BangHead
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Следваща

Назад към В казана на Вещицата

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 9 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 9 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта