Ах,съфорумци....

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот ThunderGoddess » 11 Дек 2008, 09:10

Както виждате от профила ми, на 17 съм, отскоро съм във форума, не разбирам много от магия и съм в процес на прочитане на темите и задаване на въпроси, ако има нещо неясно. Досега не съм чула нито една обидна квалификация от съфорумец и никой не се е държал лошо с мен, а и съм получила отговорите на въпросите си. Причината е проста - прочитам първо темите, преди да питам. Не мисля, че тук има някой, който да има против младите. Смятам за наистина досадно, примерно, събрали се хора, които разбират, направили си форума, искат да направят една по-дълбока дискусия, от която да се обогатят, да научат нещо ново и се появяват някакви малки лекенца, които вчера са разбрали значението на думата "магия" и започват да питат глупави въпроси, като с това развалят темите. Ми неква всяка жаба да си знае гьола, пък.
Memento mori
Аватар
ThunderGoddess
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 13 Ное 2008, 12:24
Местоположение: Олимп

Мнениеот smita » 11 Дек 2008, 17:29

Гледам, че много хора след galina_dim се хванаха за "потупването по главичката" - един разбрал грешно и цяла страница върви във връзка на един израз, а аз имах предвид просто да сте търпеливи към по-малките и по-неопитните, както някой вече спомена. Да, интересувам се от чувствата и психиката на другите, затова гледам да няма обидени. Разбира се това съм аз, а вие действайте както ви се струва за правилно. На никой не насаждам мисли, само съвети. Ето един: Puntina, когато каза "Изчерпах се", мисля че беше права.
Nevermore
Аватар
smita
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Ное 2008, 13:08

Мнениеот puntina » 11 Дек 2008, 19:04

Ще кажа нещо последно и мисля да приключа писането си в тази тема. Когато модовете са преценили,че трябва да нарекат някого с определена дума ,това си е тяхна преценка и ние не можем да ги съдим за това. И ние мислим,че конституцията на България е скапана,но до сега някой да ни е направил забележка за това?! -Не! Тогава нямаше да има свобода на мнението и на словото. Преценил за добре-направил. Дали е наранил някого или не,той сам си преценява. Това е вид укор,който преведен означава :"Засрами се и се поинтересувай". Ние сме обикновени потребители,те са над нас,това дали поглеждат надолу и виждат какво е да си по-нисш от останалите си е техен проблем,а не наш... Човек сам избира и пише съдбата си.
Смита,има някои толкова нахални деца,които като им направиш забележка не разбират от дума и само ,когато им кажеш някаква по-обидна дума,тогава си затварят устите. Същото е и в училищата,в часовете-всички говорят,учителките правят забележка и чак ,когато има оплакване до директорката или учителката излезне разплакана ,има моментно затишие,за това е виновно само лошото възпитание. Разбирам гледната ти точка,но не мога да отрека ,че и в повечето случаи нашите модератори са по-прави.
Аватар
puntina
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Дек 2007, 00:38

Мнениеот smita » 11 Дек 2008, 19:49

Тогава нямаше да има свобода на мнението и на словото

Извинявай putina, но незнам аз ли не разбрах или ти не знаеш какво говориш. Свобода на словото в Бълария до сега не е имало, а изрази от сорта на "ние сме обикновени(портебители), а те са над нас" не ми харесват. Нищо против модераторите, но никой не е над мен и аз не съм няд никой. Почитам разбира се хората с повече опит, но това е различно. Иначе и аз разбирам твоята гледна точка. И мен ме дразнаят въпроси от сорта на "как изглежда пентаграм". В тоя форум е идиотско да зададеш такъв въпрос.
Поздрав!
Nevermore
Аватар
smita
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Ное 2008, 13:08

Мнениеот puntina » 11 Дек 2008, 20:25

smita написа:
Тогава нямаше да има свобода на мнението и на словото

Извинявай putina, но незнам аз ли не разбрах или ти не знаеш какво говориш. Свобода на словото в Бълария до сега не е имало, а изрази от сорта на "ние сме обикновени(портебители), а те са над нас" не ми харесват. Нищо против модераторите, но никой не е над мен и аз не съм няд никой. Почитам разбира се хората с повече опит, но това е различно. Иначе и аз разбирам твоята гледна точка. И мен ме дразнаят въпроси от сорта на "как изглежда пентаграм". В тоя форум е идиотско да зададеш такъв въпрос.
Поздрав!
НЕ като хора ,а като хора с повече права във форума,защото админите и модераторите се грижат за този форум и те са с права над нашите,едва ли ти или аз можем да изтрием тема. А за свободата на словото,искаш да ми кажеш,че когато кажеш на някоя "тъпа овца" тя ще вземе да те осъди?! Как няма свобода на словото?!Разбира се ,че има ,особено между нас -равните,не говоря за по-високите чинове,защото там нямаш право на мнение,съобразяваш се с последствията. Спирам да пиша вече,че направих голям флууд.
Аватар
puntina
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Дек 2007, 00:38

Мнениеот sanguinary » 14 Дек 2008, 21:31

Cath написа:честно да ви кажа, не смятам, че откриваме топлата вода - тези, които са уж горе, тъпчат тези, които са уж долу. и двете вертикални реалности си мислят, че са по-добри, по-способни и по-заслужили заради това, това и онова. сещам се за Смирненски и "Приказка за стълбата".

пък ако ще се пляскаме и ще се галим по главичките, то би трябвало съвсем да изключим децата от цялостната картинка, че започва да звучи някак извратено.

:mrgreen:


Имам един вътрешен глас, който само числата от тотото не ще да ми каже, но до сега не ме е подвеждал. Същият този глас ми казва, че когато Cath, изключва децата от цялостната картинка... и стане дума за извратени неща... присъствието на хора със слаби сърца е непрепоръчително. :wink:
И ако не друго, то със сигурност, този мой глас, не открива топлата вода :wink:
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Предишна

Назад към В казана на Вещицата

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 16 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 16 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта