Диалектичният свят

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот Lord Voldemor » 22 Юни 2009, 16:29

Този свят е това,което са се опитали да обяснят бр.Уашовски в Матрицата.Настрана от филма,кое е по-различното,което имам да кажа.
За мен от първостепенно значение е осъзнаването,че целият ни живот,всяка глътка въздух,всяка мисъл-са все излъчени от диалектичния свят.Дори когато си мислим,че правим нещо за да се освободим,рядко това е автентичен порив от вътреживеещият дух-в повечето случаи това е егоична заблуда-а именно егото е ''цедката'',която пропуска диалектичните''заряди''Затова,изчистването трябва да бъде приоритет,а не безразборното ''ПРОБВАНЕ'' на всяка постната техника.Знам,че мнозина може да се изнервят от това,но така стоят нещата,аз не мога да кажа на черното бяло,само защото ще засегна нечии чувства.
Хора,магията е също от диалектиката,тя е нейния най-висш синтез-затова използването и трябва да извисява ,а не да се сдобиваш с диалектични придобивки-това е като златните монети дето на сутринта стават медни.Истинската маг.дейност не е да пишеш по листчета желания или да си играеш на евокация(колко пъти ВСЪЩТНОСТ идва нещо друго?).Истинската магия изисква години сурова подготовка-дето казват старите хора-кръв да се е ляла.
Друго задължително нещо-наличие на огромно количество енергия култивирано конкретно за случая.И всеки минал през подготовката на всичко това,не би го изразходил за ''медни' монети.А за своето освобождение от диалектичният капан.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Назад към В казана на Вещицата

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 22 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 22 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта