черна магия

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

опасна ли е черната магия за този който я практикува

да
50
63%
не
14
18%
нямам опит и не мога да предцвеня
16
20%
 
Общо гласове : 80

Мнениеот МагНаско » 04 Юли 2008, 22:28

Кое е бяло и кое черно ? Кое добро и кое лошо ? защо света е дуалистичен ? А дали има две крайности - или всичко е едно :wink:
истината е някъде там
Аватар
МагНаско
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 186
Регистриран на: 21 Май 2006, 19:58

Ave

Мнениеот heress » 05 Юли 2008, 01:40

Ave хорас, мое ли да ви задам един въпрос?

--.> Какаво прайте тука бе???

Седя си аз в 4h посреднощ след поредния концерт, паля си пурата и що да видя???
1 кило мнения по тема забита от кой знае кога?
Полвината народ ви гледам, сте го ударили на хленч парти, (тип реве ми се ша плачкам :mrgreen: ) а дриугата седите и ми обяснявате как "Не трябвало да се използват магии че туй било лошо и само глваата ш си счупиш с тях.." Поправете ме ако не съм разбрал но в контекста тва излизе.., та дории и модератори се застъпиха зад тая теза.
Да напомням ли че тука е магически форум??
Ако не искаш или те е страх на си цапаш ръцете кво изобщи дириш баба си тука???

Тъй съгласен съм че магията сама по себеси с и е магия и не се дели, и все пак темата а е пусната в далечната 2005-та година, когато все още хората не бяха достатъчно запознати и имаха нужда от разграничаване (що се отнася до емоции и типове енергии които се използват за постигането на желаната матерялна или нематерялна цел). Как се изказах само а? :P
а вярвам, че това пояснение все още е актуално.

Относно вселените, законите, боговете и кво ли не още мнението си съм го казал не веднъж, няма да повтарям, само ще добава че тоя "глупак" който тръгна навремето сам срещу всички вселескии закони и божества, до момента нищо кой знае кво не му се е станало, кой знае може би защото той не иска да му се случват...

За качествата и ценностите, няма нищо по-хубаво от личните ти желания и цели. Целта е хибаво нещо и винаги трябва да я държиш високо. Само мекотело или плужак (извинявам се ако съм засегнал някой, говоря прямо) живеят без цели. и колкото е по-високо , толкова е по хубава победата! Вярно не можеш да промениш света отведнъж, според собствените си цели и виждания, но постепенно може и да успееш....
Важното е да не спираш..
-..> не спирай с бориш!..
Дори и да не поромениш света винаги можеш да живееш въпреки него!

Толкоз от мен
лека вечер 8)
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот Cath » 06 Юли 2008, 12:43

а защо трябва изобщо да променяш света? :? и защо трябва да живееш не в него, а въпреки него? :? и ако твоята цел е да твориш зло, то ти над мекотелите ли мислиш че си? и ако си тръгнал срещу света, къде ще стигнеш?

обясни моля, че не схващам нещо.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот JOKERDAEMON » 09 Юли 2008, 05:08

(относно квинтесенцията на Черната Магия)-уютно ли е на отходната тръба да бъде проводник?
Аватар
JOKERDAEMON
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Юли 2008, 03:57

Мнениеот heress » 09 Юли 2008, 19:15

Cath написа: и ако твоята цел е да твориш зло, то ти над мекотелите ли мислиш че си?


Мислех да не ти отговарям, явно изобщо не си разбрала поста ми, но все пак:
Нокой не говори за зло и добро, моля не бъркай(те) черните изкуства със злото, като понятия. Злото е много относително и неясно нещо. Под черна магия разбирам съвкупност от събития (практики, ритуали и т.н.) за чиято дейност се използват по-нисшите цветове на магията и чиятои енергия съответства на по-долните чакри (червена и черна) - предимно червена. предполагам някой от вас са се вгледали по-внимателно в предния ми пост. За тези от вас които не са ще ако го направят ще видят, че е леко зареден с "червена" емоция (това е малко по-ясно онагледяване на виждането ми за "черна" магия).
Както и да е.
От морална гледна точнка магията може да се раздели на добра или лоша, но това разделение прекалено супективно.

Относто борбата, и т.н... признавам си тук малко се поовлякох, но ето малкоп пояснение и за това:
Няма нищо лошо да търсиш хърмонията в живота. Проблем е единствено тогава когато тя се превърне в подчинение или те ограничава по някакъв начин. Ведага пример: цялата църковна институция е тръгнала уж с блага дума да дава хармония за хората, а в крайна сметка всички знаем какво се получи).
Донкъде това се получава и при духовните водачества, дроидските учения правила, некрономикона и т.н. Говоря за едно ограничаване, както в магията така и в моралните принципи на човека. За това става дума. Говоря за всичките норми и правила които се налагат у хората и магиосниците (в частност), а за мен единствените правила в магията са тези които сам си поставяш, вярно в живота не винаги може да бъде така, за това поне за мен е по-добре човек да живее въпреки всичко, отстоявайки своите вярвания и принципи, отколкото да се кланя (псево или не) на някакви норми и закони наложени му от някъде. Жалкото е че всяко псевдо прекланяне рано или късно се превръща в истинско ( не веднага, може и след поколения).

Може и понякога да съм арогантен, агресивен и казаното от мен не-винаги да се харесва на околните, но в крайна сметка проблема си е техен. Всеки сам кове съдбата си. Аз моята вече я направих...
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот moon_dancer » 29 Юли 2008, 15:06

Магията сама по себе си не може да бъде нито черна,нито бяла.Тя е неутрална.Наричате я черна ,защото човекът ,който я използва, има зли за по-голямата част от обществото цели.Това ,което искам да кажа е ,че зависи от човека ,който я ползва.
Аватар
moon_dancer
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 24
Регистриран на: 14 Юли 2008, 13:20
Местоположение: В лунното сияние.

Мнениеот cant_smile » 29 Юли 2008, 17:51

А зелената,а синята,а розовата магия?! Не можем да делим магията на черна и бяла или на лоша и добра.Това каква е тя зависи от човека,който я прилага и от начина,по който го прави.За мен може едно нещо да е зло,или иначе казано "черно",но за друг това може да е съвсем нормално,дори добро или пък "бяло".Това дали магията е черна,бяла,зелена или оранжева се определя само и единствено от ценностната система на този,който я практикува.
I was born in hell
Аватар
cant_smile
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 64
Регистриран на: 16 Ное 2007, 16:13
Местоположение: Търси ме в безкрая...

Мнениеот Cath » 30 Юли 2008, 08:18

Херес, драги, недей да се улавяш за всяка дума и да развиваш теории, които сме чували вече много пъти. вредиш ли на някого или нещо, това не е особено добре. а когато едно нещо не е добре, то съвсем логично може да означава, че е зле. далеч съм от идеята да обяснявам, точно какъв цвят се явява това, което вие наричате магия. зелена магия, ми звучи също толкова поетично, колкото "La Fee Verte"!
не мога да разбера връзката между търсенето на хармония в живота и църквата. църквата като институция е създадена не с цел да дава хармония в живота на хората, а да подчинява живота на хората за хармонията на църквата. не мисля, че си прав за духовните учения ( ако желаете "водачества"). всеки човек си намира това, което заслужава. ако някой смята, че заслужава друидизъм ( ако желаете "дроидизъм"), занимава се с това. ако пък е решил, че заслужава роман наречен Некрономикон, получава това. търси го, намира го - получава го.
закони е имало, има и ще има. колкото и да ни е неприятно това. доколко ги спазваме вече е друг въпрос. но и от тях си има полза... ;) закон за гравитацията например, или законът за вероученията! не виждам смисъл да тръгваш с главата напред към стената, защото именно това е борбата, за която говорите в моите очи. напред към нови хоризонти, супер си им на правилата! или ако си позволя да цитирам един ... хм... шлагер : "забрави за правилата, ще променяме играта".

питам защо? (пак се сещам за "Параграф 22", хубава книга!!!) сега разбирам да си затворен зад решетки, изложен на смъртна опастност от тези закони и правила, ако е така ОК. но нещо ме кара да мисля, че си водиме един съвсем стандартен живот. работим, учим, ходим на концерти и пушим (някои и пури). мен ме устройва този живот. не ми се върви с боен вик: "Революция!"

И последното, което ще коментирам е "псевдо прекланянето". ако вярваш в нещо, не би се преклонил пред друго. а дори да направиш "псевдо преклонение", не мисля, че ще се преклониш в сърцето си (да, знам колко банално звучи). за справка - "Време Разделно", още една книжка.

хубаво е човек да чете книги - малко или много се ограмотява чрез тях, или най-малкото научава се как да пише прилично.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот heress » 10 Авг 2008, 08:03

Съкровище, говорех против ограниченията в магията, и характера, не против гравитацията, и държавата.... Незнам само кой говори буквално...

айде Приятно четене на книжки ;)
--.> , то полезно

END OF TOPIC icon_toothy icon_toothy
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот Cath » 11 Авг 2008, 10:33

:? вероятно грешката е в мен, че никой и идея си няма за какво говоря. извинявам се публично! sad3
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Lord Njarlathotep » 11 Авг 2008, 10:47

Не се извинявай Кат........ това е твоето мнение по вапроса....... а и Хересз изразява своето........ не виждам смисъл от спор....... всеки е парв за себе си и нека не се опитваме да налагаме нащо виждане за нещата над другите..... всеки живе в свой свят и със свойта истина....... За мен "черната магия" е полезно и освежаващо нещ, но е толкова смъртоносна колкото "бялата" ,вярно позволява си повече свобода но е и подложена на повече гонения и нападки от "бялата" тъй че те са равностойни...... бялата е също толкова смъртоносна както черната......... ако не сте съгласни сравнете прекалено гъстия Мрак и прекалено ярката Светлина........ и в двете не виждаш нищо нали? ивинявам се че се опитвам да налагам и аз свеото мнение...... но това е в природата на всеки човек..... всеки трябва да е прав..... и е дори за другите да не е........ за себе си е...... мисля че има още какво да кажа но сега не се сещам...... приятно спорене от мен.........
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот Cath » 21 Сеп 2008, 15:16

иска ми се да правите разлика между спор и дискусия. аз изразявам моето мнение - обосновавам се; Херес също изразява своето мнение - аз стоя тук, чета, и се опитвам да вникна в нещата. от отговорите, които получавам разбирам, че той не е вникнал в моите думи, дори не се е опитал. а не се е опитал, защото за него това е спор - за мен е дискусия. застанеш ли зад дадена теза, изкажеш ли дадено мнение, трябва да можеш да се обосновеш и най-малкото да го обясниш на незнаещите (в случаят - аз). неприятно е, когато това не се случва.

Лорде, хайде сега обясни какво "освежаващо" намираш в черната магия? :?
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот n0angel0s » 21 Сеп 2008, 16:00

Според мен при черната магия зависи от ритуала, неговата цел, уверенноста, с която го правиш. Черната магия е коварна, но дава много превилегии за власт, притежание и т.н. По филмите бях чувала, че колкото повече си мислиш, че владееш Черната магия, толкова повече тя те владее. Но доколко е така, не мога да кажа.
ВсичкиС@Н0рмалниС@моА3нЕ!
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47

Предишна

Назад към В казана на Вещицата

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 21 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 21 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта