черна магия

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

опасна ли е черната магия за този който я практикува

да
50
63%
не
14
18%
нямам опит и не мога да предцвеня
16
20%
 
Общо гласове : 80

Мнениеот heress » 05 Май 2005, 08:02

може мойте теми да ви се струват малко страшнички но бих искал да ви попитам относно черната магия всяка информация ще ми бъде от полза особено ако е от някой друг практикуващ
благодаря за озивчивоста ви!!!
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот Aghora » 05 Май 2005, 09:18

Не,черната магия не е опасна за опитния магьосник,защото знае как да се защити:в този случай той е само проводник.Последствията са за обекта на въздействие и за "поръчителя",ако има такъв.
Аватар
Aghora
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 36
Регистриран на: 04 Апр 2005, 16:38
Местоположение: София

Мнениеот Shadow Mage » 05 Май 2005, 17:48

Aghora написа:Не,черната магия не е опасна за опитния магьосник,защото знае как да се защити:в този случай той е само проводник.Последствията са за обекта на въздействие и за "поръчителя",ако има такъв.


Aghora, в такъв случай би ли правила нея? И ако не, защо се отказваш щом можеш да се предпазиш от обратния удар. Изключи моралния фактор pls
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот Aghora » 05 Май 2005, 19:54

Привет,Shadow Mage.Това дали бих правила,дали съм правила и т.н. засяга изцяло само мен. ;) Не това е въпросът в анкетата.А моралният фактор не може да бъде изключен.
Аватар
Aghora
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 36
Регистриран на: 04 Апр 2005, 16:38
Местоположение: София

Мнениеот heress » 07 Май 2005, 16:19

според мен ако си достатъчно вещ обратния удар на дали ще те притеснява :lol: :mrgreen: не не се хваля просто казвам че и той може да се пренасочи е разбира се и това е сварзано с известен риск който няколко пъти ми се е налагало да поемам но все пак саветвам начинаещите да не започват директно с черната магия
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот AZA » 07 Май 2005, 18:26

Hm ... az pak nqmam kirlica :(

a otnosno black magic - vsqka magiq e opasna, ako ne si podgotven za neq. spored men ( bez opit ) e po-opasna ot drugite, zashtoto izpolzvash neshtata za "naranqvane" .. a kakto e kazano : towa koeto pravish, shte ti se vyrne troino.
КраяТ Е СамО ЕднО НовО НачалО
Аватар
AZA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 258
Регистриран на: 10 Фев 2005, 00:40
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот CimeriaS » 07 Май 2005, 19:07

AZA написа: a kakto e kazano : towa koeto pravish, shte ti se vyrne troino.

По тази логика дай да нямаме собствено мнение,а да вярваме на някакви принципи,наложени ни от незнайно къде :smile:
Самият страх,че ще ти се върне,нормално е да предизвика това "връщане".
Не съм привърженичка на черната магия,не мисля,че тя помага
с нещо,нито пък би те издигнало като повече от човек.Повече би
те принижила и би спряла истинските ти възможности.(:
А това дали ще се връща,едно от най-незначителните неща е.
Аватар
CimeriaS
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 04 Мар 2005, 00:33
Местоположение: Бургас

Мнениеот heress » 09 Май 2005, 10:33

CimeriaS определено сам съгласен с теб това за трикратноста е пълна заблуда ако беше така сега щях да сам мъртав или по-лошо - Всичко може да се избегне и това зависи изцяко от магйосника

и както вече казах: прекалената параноя е враг номер 1 на всищки магове
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот damnameneus » 09 Май 2005, 11:13

Много интересни мнения, но не мога да се съглася! Всеки, който се занимава с магия знае, че има обратен удар от магията и има и съдбовен удар, който се налага от природата поради нарушаване на равновесието, което е основния природен закон. Обратния удар от магията може да се избегни по много начини, има баенета и ритуали да се прехвърли на живатно или на друго нещо, че даже и на враг, та да отнесе той удара. Ако обаче скъпи мои, някой от вас си мисли, че може да надхитри боговете / съдбата / природата то само мога да кажа, че това е един самозабравил се пропаднал магически глупак!
Извинявам се за грубия тон, но.....

Богинята да Ви закриля!
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Aghora » 09 Май 2005, 21:17

damnameneus написа: Ако обаче скъпи мои, някой от вас си мисли, че може да надхитри боговете / съдбата / природата то само мога да кажа, че това е един самозабравил се пропаднал магически глупак!


Много вярно изказване.Затова неопитните изобщо да не се захващат,най-малкото защото едва ли са наясно как да се защитят/да пренасочат обратния удар.
Аватар
Aghora
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 36
Регистриран на: 04 Апр 2005, 16:38
Местоположение: София

Мнениеот till_it_sleeps » 10 Май 2005, 00:28

не бих казала точно 'неопитните', а тези, които не знаят или пък си мислят, че ще избегнат божествените правила. имам наблюдение, че това доста често се среща и у 'опитни' магове.
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот EliKarim » 10 Май 2005, 15:19

Еми то значи опита им е толкова... Но виж за това, че всеки си е патил докато се научи - това мога да го повярвам.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот CimeriaS » 11 Май 2005, 12:28

heress написа:CimeriaS определено сам съгласен с теб това за трикратноста е пълна заблуда ако беше така сега щях да сам мъртав или по-лошо - Всичко може да се избегне и това зависи изцяко от магйосника

и както вече казах: прекалената параноя е враг номер 1 на всищки магове

Не си ме разбрал май много добре(: Това за трикратността,да,
може и така да е(: Но не си ли се замислял каква полза ще има
живота ти когато правиш само зло?И какво ти ще спечелиш от това?
Едно отмъщение не може да запълни празнотата,както ако ти би
използвал енергията си за далеч по-други неща ;)
Аватар
CimeriaS
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 04 Мар 2005, 00:33
Местоположение: Бургас

Мнениеот heress » 11 Май 2005, 13:01

CimeriaS написа:Но не си ли се замислял каква полза ще има
живота ти когато правиш само зло?И какво ти ще спечелиш от това?
Едно отмъщение не може да запълни празнотата,както ако ти би
използвал енергията си за далеч по-други неща ;)
извинявам се за латиницата 1-во изкам да кажа че не правя само зло дори обратното правил съм много добри неща просто използвам по-тъмни енергия и емоци и да понякога ми се налага да вър6а злини но
в крайна сметка това е неизбежно в борбата която водя а и тези мои злини винаги са имали и положителна страна
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот raflo » 12 Май 2008, 12:20

според мен е гадно да навредиш на някои без пре4ина когато го усетиш на собствен гръб го разбираш
Аватар
raflo
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 49
Регистриран на: 07 Май 2008, 13:34

Мнениеот venus » 12 Май 2008, 13:23

raflo написа:според мен е гадно да навредиш на някои без пре4ина когато го усетиш на собствен гръб го разбираш

Този, който вреди, винаги има причина - неспособността да се справи със собствените си желания. Когато човек стане роб на желанието си, когато всичко останало в живота, освен това, което желае, губи смисъл, става въпрос за обсебване и в такова състояние човекът е готов да престъпи всички закони - и човешки, и божествени. Повечето хора прибягват до магия, когато нямат друг начин да постигнат целта си - а това само по себе си вече е показателно. Когато концентрираме живота си до постигането на една-единствена цела, вече се касае за диагноза. А най-тъжното от всичко е, че желанието или няма да се сбъдне, или ще се сбъдне така, че да съдържа и механизъм за наказание - получаваш каквото си пожелал, но в контекста на такава ситуация, че съжаляваш хиляди пъти за това, че си го получил.

Изобщо, с магията нещата стоят като с банковите кредити. Служителите на банката лъчезарно ти предлагат света, условията изглеждат прекрасни, лихвеният процент.. ех, кой му обръща внимание на фона на всички удоволствия, които се задават насреща ни :) Получаваме накуп много пари, те изчезват стремително и какво остава? Задълженията. Плащаме с години, отдавна забравили вече за какво всъщност ни е бил нужен този заем. И разбира се, плащаме много повече, отколкото сме получили.

Само че в живота плащаме с енергията и чувствата си. А те не са безкрайни и ако сме изконсумирали запасите си в първите години от живота си, ясно е какво ни очаква в бъдещето.

Напълно съгласна с damnameneus.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот Black Beauty » 15 Май 2008, 06:54

Не мога да не се съглася с Венера! Магията за мен не е бяла, черна или какъвто цвят си поискате... важно е насочеността и силата на намерението на практикуващия. Опасно е да си неук, безумно е да мислиш, че си мъдър и всезнаещ. Човек може да се научи да контролира късче от природата и силите, но както казаха тук "равновесието отвръща на удара" - почти като в Холивуд :), откъдето някои "магове" черпят знанията си. Аз съм си начинаеща, чета, попивам и ще практикувам, когато и ако му дойде времето или мястото. От личен опит установих, че егоизмът - да промениш света според собствените си вярвания и стремежи - не води до нищо добро!
The Beauty is everywhere. Just notice it.
Аватар
Black Beauty
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 41
Регистриран на: 24 Фев 2008, 00:42
Местоположение: София

Мнениеот Sirenity » 27 Май 2008, 09:31

Магията може и да не се определя като черна, защото по същество е ЕДНА, но целта с която се използва определено може да се категоризира като черна. Така че това е просто въпрос на терминология.

По въпроса: следвайки правилото на привличането и подобието "Подобното привлича подобно" - напълно естествено е с каквито намерения си изпълнен и каквито вибрации излъчваш - такива и да привличаш към себе си. Та от тази гледна точка - черната магия, лошите настроения, нервите, омразата - всичко това води до последващи неприятни изживявания. Разбира се в различни степени. Но принципът е същия. 8)

Повечето хора прибягват до магия не само когато нямат друг начин за постигане на целта, а и когато ги мързи да изберат ТРУДНИЯ начин и си въобразяват че магията е ЛЕСНИЯ начин. Донякъде е така. Зависи от разбирането. :wink:
Аватар
Sirenity
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Май 2007, 20:19

Мнениеот sin angel » 27 Май 2008, 18:36

моето мнение по темата "черна магия" е: аз лично мисля че магията не е нито черна нито бяла тя е и двете едновременно също така има значение и гледната точка защото това което за един е като черна магия за друг не е и обратното всичко е според зависи
H8 ME
Аватар
sin angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 310
Регистриран на: 21 Яну 2008, 13:15
Местоположение: в мечтите ти

Мнениеот Shedinko » 28 Май 2008, 07:43

sin angel подкрепям те за мнението,че магията няма цвят...Се едно ся да убия някой който ми пречи ...за мен е добре и бих казал бяла магия ,но тоя който искам да го убия едва ли ще мисли така ....
Отворете душите си ...и помирете сърцата си ;)
Аватар
Shedinko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 226
Регистриран на: 30 Авг 2007, 20:45
Местоположение: Бургас

Следваща

Назад към В казана на Вещицата

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 8 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 8 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта