Нахално плагиатство!

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот rain » 11 Фев 2011, 01:09

Вече съм на мнение, че разделът за заклинания и ритуали трябва да се направи с ограничен достъп. Защо?
Вижте тук: http://mistichno.com/статии/магия/направи-си-сам-арабски-талисман

Тази дама, т.нар. "експерт" най-безочливо ми краде материали, които публикувам в този форум.
Първоначално беше статията за видовете турско-арабски магии и след като й писах публично, явно са я
махнали, но за сметка на това са решили, че все пак трябва да откраднат нещо от тук (материалът от
горепосочения линк), при това променено за уж по-различно.

Хайде, моля ви, сигурен съм, че можете да бъдете и по-оригинални.
Толкова ли ви мързи да дишате, че не сте в състояние да напишете две свързани изречения, при цялото
море от информация в интернет, книги и пр., а трябва непременно да копирате чуждия труд? Но естествено,
че едно копи и пейст по мързелешката ще ви спести напъна на сиво вещество.

Към всичко плагиати, копиращи и други подобни, не мислете, че ще си мълча и ще подминавам очевидната
кражба на труда ми или на този на други потребители от този форум. Дори не можете да осъзнаете на каква
посредственост лъха от вас. Повярвайте ми, че ако реша да ви изкарам кирливите ризи ще ви сдъвча и
изплюя барабар с парцалите и целия антураж. Като толкова ще копирате чужд материал, барем сложете и
името на автора. Така поне, ако не към себе си показвате уважение към хорския труд.

Към всички членове на този форум, ако случайно намерите свой материал писан от вас и публикуван
на друго място без ваше съгласие или пък такъв на друг потребител от тук, не се колебайте да ме
осведомите в тази тема или на лична бележка, от там нататък се заемам лично аз.
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот the_moon » 12 Фев 2011, 11:36

В споменатия сайт " Мистично" , същата тази дама ми предсказа..пълни глупости... Искаше ми много пари(поне за мен 200 лв. са много) , за да направи някакво изчистване на дома ми confused2
Аватар
the_moon
 
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Фев 2011, 18:02

Мнениеот rain » 12 Фев 2011, 12:45

Нека да не коментираме кадърността на врачки и гледачки и да им правим излишна реклама, затова си има отделна тема.
Ако щат и хиляди да искат, като има прости хора да им ги дават, нека после да не се оплакват. Тук говорим затова, че чужди
материали се копират и публикуват безразборно и предполагам не е тайна, че много от тези персони следят какво се пише
тук за да го присвоят умишлено и предлагат на клиентите си. Лично съм бил свидетел, как са се опитвали да ми продават
муска, която съм публикувал тук и която не може да бъде намерена на друго място. Да не говорим и за случая с издадената
преди 2 години книга разпространяваща се по вестникарските будки с 60% информация от този форум (на места директно
копирано с правописните грешки). Кажете ми при тези обстоятелства каква е ползата и смисълът да се пишат каквито и
да било материали и ритуали за да храним нечии усти, особено на разни затлъстели и мързеливи лелки самонарочили
се за експерти, гурута и шамани?!
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот breaker » 12 Фев 2011, 13:32

rain написа:Вече съм на мнение, че разделът за заклинания и ритуали трябва да се направи с ограничен достъп.

Напълно съм съгласен с мнението на rain. Поне да се направи да се преглежда разделът само от регистрирани потребители.
Аватар
breaker
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 32
Регистриран на: 16 Ное 2009, 09:52

Мнениеот Wizard » 16 Фев 2011, 19:49

Съгласен съм за това и беше крайно време, форума за стане изцяло регистриран.
За сега свободни за четене са оставени само темите от форум "Magicgatebg - Окултен форум", без раздела "Молба за помощ". Подкрепям Rain за това, което прави и смятам, че тази "Дама", трябва да попадне в раздела ни за Шарлатани. Rain мисля, ще се справи подобаващо за това.

Както не веднъж съм казвал - MagicGateBg - е сайт за популяризиране на Магия-та като цяло в цялата и многообразност! Това че има шарлатани и глупаци, които да присвояват чужд труд и да търсят парична изгода от това, меко казано това си е направо за удар с дебелата тояга по главата :wink:
Казва ли сме и това АКО ИСКАТЕ ДА КОПИРАТЕ ИДЕИ ИЛИ РИТУАЛИ, ПРАВЕТЕ ГО, НО ПОСОЧВАЙТЕ, че сте взели материала от тук, MagicGateBg!!! Защо не го правите след като сте копирали и сте поставили материала на личния си сайт, който има явна цел да смуче парите на хора в нужда (друг е въпроса дали изобщо им помагате за нещо)?!?!?

Форума вече е само за регистрирани потребители. Ако някой има проблем с достъпа, да пише до мен или някой от модераторите.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот rain » 16 Фев 2011, 20:53

Добро решение, надявам се да е полезно за всички.
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот Cath » 16 Фев 2011, 21:42

И аз го одобрявам! Сега е време регистрираните потребители да започнат да дискутират темите! :)
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот valko » 16 Фев 2011, 22:22

според мен затварянето ще е началото или по-скоро край на този форум.

защо модератори и най-вече администратор не се съберат всички заедно и не сложат защита върху този бизнес, нали са магове?
Целунете ми чакрата!
Аватар
valko
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 97
Регистриран на: 18 Апр 2009, 08:29

Мнениеот Wizard » 16 Фев 2011, 22:38

valko написа:според мен затварянето ще е началото или по-скоро край на този форум.

защо модератори и най-вече администратор не се съберат всички заедно и не сложат защита върху този бизнес, нали са магове?



valko, нищо лично, но нещо не разбирам какво искаш да кажеш. Какво "затваряне" имаш впредвид, че не ми стана много ясно? И другото - "да сложат защита върху този бизнес"... предполагам, че нещо не си доразбрал за какво говорим тук :wink:
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот isein nizamov » 27 Сеп 2011, 18:31

. Кога пък чак се сетих да пиша по тази тема!? Но по-добре късно, отколкото никога. Аз пък до сега се чудих за какво ли имаше тези промени във форума... Да, твърдо подкрепям ограничението, но по един или друг начин шарлатаните ще си намират достъп да крадат информация и събират кървави пари от невинни страдащи хора... Мисля, че трябва да се поработи на изобличаването на всички шарлатани поименно или намери начин, като цяло в България... Жалко е, че някои са си изградили имена... Не знам, ако Господ им спретне страдание, кой на къде ли ще търчи за спасение...!?
Аватар
isein nizamov
 
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Окт 2010, 10:48


Назад към В казана на Вещицата

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 70 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 70 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 70 госта