Една история. Не знам какво да правя.

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот ReiLung » 31 Окт 2011, 11:04

Така... За първи път пиша тук и не съм сигурен дали темата трябва да е тук. Ако съм сбъркал, моля, преместете я. : )

Преди да започна с историята, искам да кажа, че аз съм изследовател на религиите. В момента се занимавам с християнството, таоизма и уикка.

Имам една фигурка на шаман (индиански). Преди, мисля че, месец... Завъртя се надясно с около 50 градуса. Не му обърнах внимание. Може котката да го е бутнала. Оправих го. След около седмица обаче... Завъртя се надясно с 110-120 градуса! Стреснах се. Как фигурите се местят сами? Котката ми не може да го премести толкова. Освен това, дори да можеше, защо точно него?

След като това се случи, не посмях да го пипна отново. Не ми се ще да се карам с богове/призраци/духове и т.н. Нямам особени познания в областта на окултното, та предпочетох да не правя глупости.

Все пак мина седмица-две, престраших се. Оправих го. На другия ден - беше се завъртял със 70 градуса наляво. Откачих. И се успокоих. Сега наистина не смея да го пипам. Просто го оставих да си стои.

Забелязвам, че когато аз не го пипам, той не се движи. Когато се опитам да го преместя, почва да се върти...

Откъде се сдобих с този шаман? Честно казано, не помня точно. Взех го преди 2-3 години от Гърция като сувенир.

Разказах на няколко приятеля какво се беше случило. Единият ми каза, че трябва да го изхвърля и да се отърва от него. Другият ми каза да не го закачам. Попита ме как усещам шамана, като добър или като лош. Не го усещам като зло. Имам чувството, че от него струи някаква зелена енергия с малка примеска на червено. Котката ми е спокойна, което ме успокоява, защото мисля, че ако има нещо, тя трябва да усети по някакъв начин и да се държи странно. Не го чувствам като заплаха, но напоследък имам едно постоянно чувство, че някой ме гледа. Което просто ме дразни!

Но научих нещо. Шаманът преди не се е местил, не правеше никакви проблеми. Преди месец и половина, в период от 3 дена, се случиха два инцидента с котки. Първо, наложи се да прегазя една. Нямах избор, отбих в другото платно, но оттам идваше кола и щяхме да катастрофираме. Какво да се прави, станалото станало. Помолих се котката да се оправи. На кой? И аз не знам. На другия ден една котка се беше качила на едно високо дърво (5 метра...). Не можеше да слезе. Оказа се, че е домашна котка. Запознах се със стопаните, спасихме котката, което беше важното. Но в този ден реших да се помоля на Баст, богинята на котките в египетския пантеон. Имам малка нейна статуйка.

Шаманът започна да бъде "активен" от този момент нататък. Явно съм го предизвикал по някакъв начин, не знам. Какво се опитва да ми каже?

И все пак, това не е всичко. Запознах се с основата на уикка. Това не е пасивна религия, та реших да премина към практиката с tree meditation. Намалих светлината. Запалих няколко свещи. Медитирах за първи път, затова предполагам, че е нормално да не постигна блестящи резултати. Но не това е важното. Започнах да си контролирам дишането, всичко беше наред, започнах да визуализирам, малко трудно, но успях до някаква степен. Между другото, как трябва да виждам себе си във визуализацията - от първо лице или от трето лице?

Но стана нещо странно. Започнах да чувам някакъв шум, не знам какъв, нещо подобно на бас колонки... Котката ми започна да мяучи. Зачудих се какво става. Постоях още малко опитвайки се да медитирам, но си казах "Стига толкова. То се е видяло, че на този шум нищо няма да стане".

Отворих очите си. Нямаше никакъв шум. Никакви бас колонки. Нищо. Звукът изчезна точно в момента, в който си отворих очите. Почувствах се все едно съм се събудил от кратка дрямка. Но се замислих. Отидох при котката си. Втренчваше се в мен и аз я попитах "Какво става, бе, коте?". Само измяука и се разтича.

В момента котката е спокойна, спи в мен. Но наистина не знам какво става. Бих се радвал да чуя вашите предположения, отговори и така нататък. Какво да правя оттук нататък?

ПП: Изключително много съжалявам, объркал съм раздела! Трябва да е в "Молби за помощ" : ( Наистина се извинявам, моля, някой да я премести...
Аватар
ReiLung
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Мар 2011, 15:05
Местоположение: The Solar System

Назад към В казана на Вещицата

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 7 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 7 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта