Действителността

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот Lustre4108 » 19 Фев 2015, 18:11

Skinless написа:Май проблема се корени в това, че вярвам, че другите го могат, Но когато аз направя нещо и въпреки, че резултата се вижда от други хора, аз се съмнявам в себе си. .


Това е разбираемо. И можеш да си имаш сериозни неприятности, ако "просто вярваш", без да подлагаш на съмнение, без да обмисляш, да мислиш критично! Ей на това е една от първите причини да сложа тая рамка на мислене в магията, за която говоря. То не са били свалящи луната, то не са били съживяващи мъртви, даже познавах и такива, които твърдяха, че бяха създали Вселената. Още по-страшни са тия, които ще те обвиняват в грехове, които няма как да се докажат. Мен са ме обвинявали в най-зловещи дела: от разкъсване на някаква енергийна решетка над Азия, от злонамерени и опустошителни атаки(а аз си пазаря в мола тихо и кротко), от влизане в пакт с разни черни дракони, в това, че съм кълнял домашните любимци на тоя и оня и...абе добре е, преди човек да се хване с магия, да прочете подробно някой учебник по психиатрия. За да знае как да се пази от разни психари, защото такива може да решат всичко и да решат да си отмъстят. Знам за случаи разни да се чакат с ножове за да се колят. Да не отварям дума за ставащото в разните магически ордени, че там е още по-страшно. Стоенето далеч от магическите среди и силното недоверие към хора, занимаващи се с окултизъм е по дефолт.
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16

Мнениеот eXPerience » 20 Фев 2015, 12:42

Skinless, и пак изпадаш в тълкувания.
На мен книгите на Алексей Ксендзюк ми помогнаха най-много да изляза от тези рамки, с които всеки е отраснал. Подходих с краен скептицизъм към цялата тема и дори се чудех "защо ми е всичко това" и "каква магия мога да правя с неговия подход". Но в крайна сметка нещо в мен се пречупи и се научих да обръщам внимание на енергийни процеси, които по принцип никой не забелязва. Много е хубаво, че авторът е крайно критичен към всяко нещо, с което се сблъсква. Например веднъж описва случай, в който си ляга да спи в леглото, а след това се събужда във фотьойла в другата стая (ако не го бъркам с друг автор). Все пак Ксендзюк не си мисли веднага, че е направил супер яката магия за телепортация (както хората в примерите на Lustre4108, които просто и откровено са малоумници), а избира най-простото обяснение, а именно - насън е станал от леглото, отишъл е при фотьойла и е седнал там, без да помни всичко това. Проблем е, че книгите му са изключително тежки за четене (поне на мен ми бяха). Той изследва изключително задълбочено и подробно човешкото съзнание от ЕНЕРГИЙНА гледна точка и как то отразява околната среда - не съм виждал друг автор да дава такава подробна информация.

http://www.spiralata.net/s.php?SearchTy ... 4%E7%FE%EA

А ето и лекция на самия Ксендзюк пред читатели:



Другите части от лекцията могат да бъдат намерени в "Подобни". Ако някой не разбира руски, не мога да му помогна по друг начин, освен да му препоръчам сайт, откъдето да го научи. Искам да обърна внимание на още нещо, което е малко встрани от темата, но понеже стана дума за псевдо-учители, ще го вмъкна.

Информация за рождения ден на автора не намирам, но лекцията е заснета през 2012 година, а първата книга на Ксендзюк излиза през 1995. Той едва ли е бил на 15-20 години, когато я е написал, и едва ли я е написал още на първия ден, след като е започнал занимания. Т.е. на видеото той трябва да е над 40 годишен, а може и 50. А като на колко годишен изглежда? Напреднали майстори на бойни изкуства и йога (не говорим за баби от пенсионерския клуб, които вчера са се научили да достигат с ръце върховете на пръстите на краката си), магове от различни магически системи и т.н. изглеждат по подобен начин - все едно са покрити с някакъв восък или грим, който им пречи да остареят и да се набръчкат като другите хора, освен ако вече не са съвсем, съвсем стари. Гледал съм обясненията на жена, занимаваща се с йога и тантра и, бидейки на над 30 години, изглеждаше по-млада и по-красива от която и да е 20 годишна, а енергията, която излъчваше, можеше да бъде почувствана от всекиго, освен може би от мъртъв човек... Разбира се, само приблизително предполагам възрастта на тази жена - беше изключително трудно да се изкаже някакво число. За съжаление, не мога да намеря видеото. Но така или иначе, и насън, и на живо, и на снимка/видео - все е трудно да се прецени точната възраст на такъв човек. Ако даденият маг е наситен и с неорганична енергия, то той може да изглежда направо хипнотизиращо приятен или пък доста страховито. Възможно е чрез медитация да се създаде постоянно подсъзнателно усещане за излъчваща се "светлина" към другите хора, като това усещане ги привлича. Но при мен този ефект се изгубва за около месец, ако не го поддържам (което си коства време всеки ден). Докато в случаи, като този с Ксендзюк, това вече е един вид "вградено" в самата му физическа тъкан, макар и при него да е сравнително слабо изразено - има други с много по-силно и пленяващо излъчване. Но все пак това изисква многогодишен опит.
За сравнение, нека всеки да обърне внимание на разни заклети вярващи в религии, или пък разпалено подкрепящи някакви безполезни идеи (например разпалени футболни фенове, заблудени "патриоти" и т.н.) - много от тях изглеждат спаружени и издухани, все едно са болни от някаква болест, а всъщност някои от тях нямат и 30 години. Ксендзюк много хубаво обяснява в книгите и в лекцията как и защо се получава такова енергийно изтощение.
Не казвам, разбира се, че всеки маг трябва задължително да изглежда по описания от мен начин (все пак аз дадох пример за две крайности), а по-скоро че ако някой изглежда така, то има нещо, което той не споделя с всекиго. :wink: Мен лично този начин на преценка на нещата не ме е подвеждал досега.
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот Skinless » 21 Фев 2015, 12:24

Аз не разбирам руски и ще се радвам, ако препоръчаш сайта.

Напълно съм съгласна с външния вид на хората. Аз ходя на тренировки по бойни изкуства и сенсея изглежда по млад отколкото реално е!

Не мисля, че повече ще тълкувам, защото това търсене на логичното всякаш ме отдалечава. Разбира се, няма и да съм сляпо вярващ, но.... да, ще намеря баланса. Пък ако нещо неразбирам има към кого да се обърна. Въпреки че, като цяло имам куп въпроси, някак не мога да питам всеки....
Fly To Stay Alive
Аватар
Skinless
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 15
Регистриран на: 21 Авг 2014, 16:40
Местоположение: София

Мнениеот bodnostrokulum » 23 Фев 2015, 13:41

аз съм на 35 и изглеждам на 20
icon_eusa_dance редовно стряскам хората, като им кажа на колко съм happy2
Аватар
bodnostrokulum
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 19
Регистриран на: 17 Ное 2014, 07:58

Мнениеот Lustre4108 » 26 Фев 2015, 18:59

bodnostrokulum написа:
Lustre4108 написа:Успешни магове- атеисти са: Алистър Кроули


скоро четох, че се е провалил отвсякъде като маг

http://disinfo.com/2015/02/aleister-cro ... t-opinion/


И аз съм чел много неща...като например, че той е бил просто британски шпионин, който е бил инструктиран да проповядва някаква идеология, която МИ6 му била заръчала да разпространи...други разправят, че сестра му била курва, ама той нямал сестра. Чел съм, че Кастанеда е шарлатанин, защото си измислил дон Хуан, преписвайки всичко от Кроули. В нет-а може да се срещне какво ли не. Иначе днес почти всички окултни ордени и парадигми са преживели провал. Най-вече, Орденът на Златната Зора и ИОТ - чийто провал има гротескни размери(битката с Ледения Лорд). Лично аз малко вярвам на писаното за този и онзи, предпочитам собствения си опит.
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16

Мнениеот bodnostrokulum » 06 Мар 2015, 07:08

Lustre4108 написа:Най-вече, Орденът на Златната Зора и ИОТ - чийто провал има гротескни размери(битката с Ледения Лорд). Лично аз малко вярвам на писаното за този и онзи, предпочитам собствения си опит.


Ако ти си пише разкажи малко за тази битка, че ми стана интересно.
Декември 2014 кандидатствах за членство в ИОТ и не ме приеха 8)
Аватар
bodnostrokulum
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 19
Регистриран на: 17 Ное 2014, 07:58

Мнениеот Lustre4108 » 11 Мар 2015, 17:57

Имах материали по темата, пък и нямам много време, затова ще бъда кратък. Така нареченият Леден Лорд е бил някакъв адепт в ИОТ, с неонацистка ориентация, явно фен на нордическите практики(доколкото ми е ясно, той работи с Ледените великани от нордическата митология). Между него и ордена настава конфликт - за какво точно, има много противоречива информация, така че не са ми ясни подробности. Но ИОТ изгубва битката. По същото време ИОТ търпи още един удар - Питър Карол ги напуска, под влияние на разни други хора, които са го отказали от идеята му и сега е захванал друг свой проект, който по мое мнение изглежда повече обещаващ Arcanorum College по идея на "невидимия университет" на Тери Пратчет(лека му пръст), където можеш да учиш Хаос магия и Либер МММ от извора.
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16

Мнениеот Elektra » 23 Мар 2015, 20:08

Lustre4108 написа: Лично аз малко вярвам на писаното за този и онзи, предпочитам собствения си опит.


Разбира се, че всеки може да си напише каквото си иска и да се вярва на всичко не изглежда разумно. И общо взето има смисъл да четем за дадена организация само от хора, които я познават отвътре... :roll:

bodnostrokulum, какво се случи с кандидатстването? Имаш ли идея зашо не са те приели? :?

Колкото до реалността, мисля че представата за нея зависи до определена степен от нивото на развитие.
Сещам се за една максима: "Това, което е истина за хората е лъжа за боговете. Онова, което е лъжа за хората е истина за боговете."

Но спрямо конкретния въпрос - Skinless , според мен е съвсем ясно:

"Действително ли мога да правя нещо или не?" Ако има резултат, значи умееш да правиш нещото. Добре, ако е 1 път - може да е съвпадение, но ако се повтаря - доста ясно е. Умението се проверява на практика. Както пишеше в една хубава книга "Много лесно е да се убедим, че сме велик магьосник в безопасното пространство на своята глава" (или нещо подобно).
Лично за мен ключови са резултатите. :wink:
В търсене на Истината!
Аватар
Elektra
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 17 Окт 2008, 12:12
Местоположение: София

Мнениеот bodnostrokulum » 24 Мар 2015, 14:02

Elektra написа: bodnostrokulum, какво се случи с кандидатстването? Имаш ли идея зашо не са те приели? :?



След предварителното "интервю" ми беше отговорено, че на този етап се разминаваме и да опитам след една година отново. Разпитваха ме на три етапа, не ми отказаха веднага, явно все нещо ги заинтригувах...
Аватар
bodnostrokulum
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 19
Регистриран на: 17 Ное 2014, 07:58

Мнениеот Skinless » 24 Мар 2015, 14:40

bodnostrokulum Може ли да кажеш в какво горе долу се е състояло интервюто?

Относно Действителността: Ами колкото са хората на земята, толкова различна ще е "действителнотта" на всеки от тях. Може би някъде има абсолютна истина с абсолютна действителност - незнам. За сега за мен няма нито едното от двете. Всичко е 50 на 50. Може би съм още твърде млада, за да имам някакво категорично мнение за света около нас. За момента четането и опознаването на чуждите действителности, и в по-късен етап опита ще изгради у мен някаква представа за света и действителността в която ще живея.
Fly To Stay Alive
Аватар
Skinless
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 15
Регистриран на: 21 Авг 2014, 16:40
Местоположение: София

Мнениеот Elektra » 25 Мар 2015, 17:49

bodnostrokulum, мерси за инфото :wink:

Skinless, съвсем нормално е нашата представа за действителността да се променя с придобиването на знания и опит. И така с напредването откриваме повече и повече действително неща. То и ако го погледнем в съвсем извън магическа гледна точка - когато сме на 15 действителността ни се струва някаква, когато станем на 25 разбираме, че нещата са доста различни; същото вероятно се повтаря и на 35, 45 ... 75. А ако активно учим е още по-нормално. Всъщност би било странно ако представата ни за реалност не се променяше с времето. За мен това би означавало, че не сме мръднали и с метър... :P
В търсене на Истината!
Аватар
Elektra
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 17 Окт 2008, 12:12
Местоположение: София

Мнениеот eXPerience » 29 Мар 2015, 22:25

Понеже стана дума за Кастанеда, ще опиша един пример как тълкуванията могат да "модифицират" дадена система дотолкова, че накрая резултатът да няма НИЩО ОБЩО с това, което е било в началото.

От една страна има хора, които практикуват по книгите на Кастанеда. Но от друга има и такива, които приемат написаното за 100% литературна измислица. Какъв процент е измислица и какъв - истина, в случая няма значение, но някои хора явно са успели да получат вдъхновение от книгите. Един пример за това е Джордж Лукас със своите "Междузвездни войни". Има множество прилики между двете произведения.
- Фразата "Ние сме същества от светлина" си е най-безсрамно изкопирана.
- Концепцията за Лична Сила, която направлява магьосника, но също и бива направлявана от него, Лукас взема и превръща в блудкава, детинска идея за някаква универсална "Сила", но все пак запазвайки двете качества, които изброих.
- Има също и дребни детайли, като например хора, които надскачат многократно собствената си височина; възможността само за някои хора да бъдат магьосници (или в другия случай - джедаи) и др.
- Но най-осезаемият за мен елемент е Неорганичната енергия, която Лукас успява да "прихване" от последните книги на Кастанеда и да изрази под формата на невъобразим технологичен напредък в последните епизоди на сагата. Това е една от асоциациите, които Неорганичната енергия предизвиква. Другата е на много силна магия, мистика, енигма.

В Интернет могат да бъдат намерени по-подробни списъци, изготвени от хора, които са вложили повече време и усилие в намирането на прилики.

Но така или иначе "Междузвездни войни" е просто някакъв си филм, нали? Не. От сагата възниква една съвременна религия, която се нарича "Jediism". Основният им труд (или поне преди няколко години беше) се казва "The Great Jedi Holocron" - за тези, на които им се иска да хвърлят по един поглед. Това е едно огромно книжище, пълно с празни философии и малко основна информация за чакри, енергията "Чи", йога и други подобни. Ето тук е основната разлика между тълкуването и Магията - магьосникът може да използва "старото", за да синтезира нова информация, или най-малкото да достигне до нея самостоятелно, докато обикновеното човешко мислене може само да копира и комбинира.

Тази религия "Jediism", въпреки че е ясно откъде точно е произлязла, пак има много последователи, а след 2000 години сигурно ще бъдат убивани хора, които не вярват, че Йода наистина е съществувал. Бях чел за някакъв, който бил изгонен от обществено място за това, че не искал да си свали качулката от главата. Честито! Имаме още една идиотска религия, която на практика няма нищо общо с основната идея, от която е тръгнала, но пък може да послужи за подхранване на егото. Основателите може и да са имали добри намерения, създавайки тази философия, но резултатът е по-различен от очакваното. Сигурно има хора, които си мислят "Моята религия не е такава". Точно такава е. Може да се проследи произхода на "Jediism", в книгите на Кастанеда е описан произхода на монотеистичните религии, а който се е занимавал достатъчно време с Демони, Джинове и т.н. ще може да разпознае откъде идват някои езически религии, които от една страна не са глупави, защото са най-малко изкривени спрямо действителността, но от друга страна не винаги е сигурно кое как трябва да се разбира, защото всичко много се е променило от момента на възникването им. Но всички вярвания тръгват от някакво магическо знание, с което хората започват да си играят на "развален телефон". Превръщат го в нещо, което да създава фалшив уют за егото им. Това е все едно инженер на създаде някаква сложна машина, а хората да я използват да им повтаря колко са умни, красиви, способни и колко е важно тяхното мнение, но пък и колко са ощетени от живота.
Щом не може да се достигне собственоръчно до дадена информация/обект, това е религия. Дори и "патронът" на тази религия да е напълно реално същество, ако религиозният няма как да го намери (и да е сигурен, че е намерил това, което трябва), а цялото взаимодействие с него се състои в някаква пасивна вяра, това пак е безполезна религия.
Както вече бе подчертано и в други коментари, опитът трябва да определя разбиранията. Тогава това вече не е религия, а Магия (или пък наука, в зависимост от използваните средства).
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот Lustre4108 » 31 Мар 2015, 10:46

Макар че не членувам в техния орден, не съм голям фен на парадигмата им, харесвам една от "клаузите" на кредото на Ордена на Вампира: "аз знам, че всички мои [магически] действия са фантазия, но [резултатът от] магията е реален". Тоест, дали ще са на Кастанеда митовете, летачите и пр, дали ще е която си щеш религия, дали ще са на Петър Дънов или Кроули трудовете, на Блавадска и Рьорих бълвочите - всички персонажи(богове, същности, възнесени учители, шамбали и пр) са измислица. Те не съществуват в обективния свят - който иска, нека го докаже пред камера, научен екип и прочие. Но пък в замяна на това, демоните, ангелите и пр живеят в съзнанието на човека и ...не, не са точно измислица, а негови градивни единици. И дори и там, те все още могат да свършат достатъчно поразии.

Та по въпроса за Междузвездни войни, много ми се върти идеята да се развие някаква магическа практика и ритуална система точно въз основа на филма - има вече достатъчно такива джедайски храмове и те са повече като процент от нео-езичници и атеисти. Не е нужно хората да "вярват" също директно в тая митология - вече има храмове на нордическите богове и други нео-езически организации(вкл и Уика), които не вярват в боговете, но практикуват ритуали, магия и пр. и са успешни. Същото може да се направи(аз съм експериментирал в тая насока) с Толкин, Урсула Ле Гуен, пък дори и Старгейт(също имам резултати с техните митове, ползвайки ги в контекста на НЛП). Между другото, една от най-силните, успешни и очарователни мои магически опитности е с екшън герои. Именно така може да се докаже на хората и също така да се зашлеви един достатъчно силен шамар в муцуните на разни религиозни фанатици, изкукуригали окултисти и празнодумстващи, досадни скептици, че не е нужна религия или "вяра" в свръхестествени същества, божествени сили или пък отвъдни светове за да има работеща магия и че тя е просто един психически феномен, който науката не е открила(или пък може и да се прави, че не познава). Най-интересни ще ми бъдат религиозните фанатици, които ще твърдят, че магията е дело на Дявола и падналите ангели- сигурно те ще се преструват на Йода, Билбо Бегинс или Транспортер(който ще бъде паднал ангел, който ми се явява като Франк Мартин за да транспортира душата ми директно в Ада). Или пък изкукуригалите магьосници, които свалят луната и пр...
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16

Мнениеот myurid » 31 Мар 2015, 17:25

богове, същности, възнесени учители, шамбали и пр) са измислица. Те не съществуват в обективния свят - който иска, нека го докаже пред камера, научен екип и прочие. Но пък в замяна на това, демоните, ангелите и пр живеят в съзнанието на човека и ...не, не са точно измислица, а негови градивни единици.
честно казано, не виждам никаква разлика между ангелите и демоните и между боговете, същностите, шамбалите, възнесените и прочие - всичките ми се струват еднакво недоказуеми пред камера, и еднакво живеещи в съзнанието на човека...

Не е нужно хората да "вярват" също директно в тая митология - вече има храмове на нордическите богове и други нео-езически организации(вкл и Уика), които не вярват в боговете, но практикуват ритуали, магия и пр. и са успешни. Същото може да се направи(аз съм експериментирал в тая насока) с Толкин, Урсула Ле Гуен, пък дори и Старгейт(също имам резултати с техните митове, ползвайки ги в контекста на НЛП). Между другото, една от най-силните, успешни и очарователни мои магически опитности е с екшън герои.
споделям тази позиция от всички възможни страни. Браво за експериментите! За жалост обаче нищо не можем да докажем с подобни опити... опитвах едно време, но или не съм бил достатъчно убедителен, или опонентите ми недостатъчно впечатлителни - днес съм на мнението, че който не иска да види, напук очите си ще затвори, ама няма да ти позволи да го убедиш... само така мога да си обясня очевидните безмислици, в които ние хората вярваме с векове понякога.
Аватар
myurid
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 64
Регистриран на: 28 Юни 2012, 15:58

Мнениеот Lustre4108 » 31 Мар 2015, 19:50

Да, не можем да го докажем научно- съгласен съм. Но и като цяло, психологията не е много много научно доказуема - резултатите често не се потвърждават от други учени(т.нар. репликация), нямат нужната статистическа повторяемост, но все пак психологията(макар и лицемерно) се приема за наука. Целта ми на това изказване е не да направим и магията такава(след като психологията не успява, защо пък да искаме това от магията - явно съзнанието не се подчинява на тия закони). А да подтикна към това и другите да експериментират в същата насока. И така да изчистим магията от мистицизма и суеверието, което ще я направи не само по-чиста като практика, не само по-здравословна, а най-вече, успешна.
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16

Мнениеот eXPerience » 31 Мар 2015, 23:00

Lustre4108 написа:Те не съществуват в обективния свят - който иска, нека го докаже пред камера, научен екип и прочие.


Бих се обзаложил, че няма да доживеем това събитие. Никой няма да захвърли спокойното си съществуване, за да демонстрира магия пред учени и в резултат да започне преследване с две групи от хора: Едната - от желаещи да ги обучава, а другата - от религиозни фанатици с факли в ръка.
Още повече че след време ще се създаде нов култ, който да боготвори въпросния човек.
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот Lustre4108 » 01 Апр 2015, 14:29

eXPerience написа:
Lustre4108 написа:Те не съществуват в обективния свят - който иска, нека го докаже пред камера, научен екип и прочие.


Бих се обзаложил, че няма да доживеем това събитие. Никой няма да захвърли спокойното си съществуване, за да демонстрира магия пред учени и в резултат да започне преследване с две групи от хора: Едната - от желаещи да ги обучава, а другата - от религиозни фанатици с факли в ръка.
Още повече че след време ще се създаде нов култ, който да боготвори въпросния човек.


А може и друго да стане- разни зли езици говорят, че такива индивиди ги приемат военните и правителствата на работа на висок хонорар. Демонстрации е имало, както преди, така и днес. Като пример за такива силни и успешни екстрасенси можем да посочим Вера Кочовска, лека й пръст или Ванга, които са представлявали интерес за руски и дори японски учени.

Ако науката натрупа достатъчно доказателства, че пси-явленията ги има(а тя го прави) може да затвори веднъж завинаги устите религиозните фанатици. Наскоро един корнуолски професор на име Дарил Бем беше провел серия от експерименти, целящи да докажат съществуването на ясновидство и някои от тях получиха позитивно потвърждение(репликация - т.е. че други учени са ги повторили успешно). Един друг известен скептик взе че млъкна и призна, че друг експеримент който цели доказването на извънсетивно възприятие заслужава научно внимание. Карл Сейгън пък сам е писал, че има експерименти, заслужаващи научно внимание(извънсетивно възприятие, въздействие върху генератор на случайни числа и прераждане). Въпреки тоя успех, засега се мълчи, защото не са достатъчни данните, за да се зашлеви фаталния шамар по муцуната на църквата. Необходимо е да се проучат нещата, да се намери истинско обяснение(а не щуротии ала псевдоквантова физика или измислените теории на Шипов). Ако науката покаже, че ги управлява тия неща успешно, че може да ги отключи у всеки, те ще престанат да са чудеса и паранормални/свръхестествени явления и църквата ще млъкне. А може и да дойде края й.

Призоваване и следователно съществуване на развъплътени същности никой не е демонстрирал. Тук и аз се съмнявам да се получи нещо. Но много хорица си твърдят, че си контактуват я с ангели, я с дяволи, я с Баба Яга. И не, това че може да правят пари от това е най-малкия проблем. Има всред тях изкуствени манипулатори, които са за затвор и дори за разстрел. Но най-лошото е, че вярващите в разни такива същности(и че си говорят с тях) са стигнали до незавидно положение - от провал, ниско самочувствие, липса на увереност в себе си до раздвоение на личността. Питал съм "експерти" в окултизма, как ще отсееш въображението и психозите от реално контактуване с разни отвъдни същности и те казват - ами няма критерии. Е, щом няма, значи окултистите не бива да се сърдят на онези с белите престилки като им препоръчват лекарства. Или...просто следва да махнем суеверието и мистицизма и да погледнем на магията и останалите духовни практики през една по-разумна призма....
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16

Мнениеот Lustre4108 » 17 Апр 2015, 21:02

Skinless написа:Май проблема се корени в това, че вярвам, че другите го могат, Но когато аз направя нещо и въпреки, че резултата се вижда от други хора, аз се съмнявам в себе си. Почвам да си мисля, съм си въобразила и нищо не съм направила. Че всичко, което мога е заблуда. Затова ми и беше чудно как мога да разбера кога един човек се заблуждава спрямо това, което прави и кога не. Имам чувството, че дори да мога да правя да кажем бурии, или да манипулирам водата, пак ще се опитвам да намеря нещо на което да припиша тези неща. И ако някой ме пита, аз нищичко не умея. А може би наистина не умея. Макар, че когато човек се нагласи на енергийната вълната, където не уме нищо, то той наистина не умее нищо. Пък и ако само го повтарям, май накрая ще го предизвикам. Нали на това ни учи Транссърфинга? Това, за което мислим, това и получаваме. " Излъчването на мислената енергия, матереализира потенциално възможен вариант." - Вадим Зеланд.
Също така попадам на много хора, които казват " Аз мога това и това", а реално са празни думи.
Може би първо трябва да направя нещо и чак тогава ще повярвам в себе си. Или за да направя нещо първо трябва да повярвам, че го мога.


Благодаря Ви за мненията и обясненията.


Точно затова НЕ препоръчвам и на теб и на когото и да било друг начинаещ да влиза във форуми и да се свързва с други "колеги". Или си намери свестен учител, или започни сама да четеш и практикуваш, докато натрупаш опит, а дори и след това трябва да внимаваш с кого се свързваш и как. И най-важното - ех, айде да не се повтарям за критичното мислене. Тия неща на по-млади години в развитието ми и на мен ми бяха проблем. И срещнах окултисти, които бяха толкова деструктивни, толкова извратени, които можеха да ме съсипят психически. Вервай ми, повечето от окултистите са или за лудницата или за затвора. Ще ми се да издам книга за това из "тия среди" какви зомбита се движат насам натам. Да, ще се явяват такива, дето ще те убеждават колко са могъщи, колко са силни и извисени, а ти колко си зле...как нищо не можеш(и естествено, само с тях ще можеш да постигнеш нещо минимално)...как нищо не си постигнала в живота...също така, други може да твърдят, че аурата ти е пълна с мръсотия и гадости и само да минеш покрай другите, ще ги "бъгнеш". Трети ще те обвиняват в смъртни грехове, за злини, които си вършила, а ти хал-хабер си нямаш. Да, ще има и по-безобидни психари и идиоти, дето ще те съдят според тяхната си "философия" или "парадигма", ще ти натякват колко си недуховна...каква робиня на гнилата "Система" си и че "никога няма да си свободна, ако не направиш еди какво си", как с твоите практики "си храниш летача" и не следваш техния единствен истински път...Ще има такива(а те са много), които ще те накарат да се откажеш от твоите разбирания, за да те дръпнат в тяхната парадигма(това с финансова изгода) и ще те убеждават на колко погрешен път си. Или ще те вербуват да се друсаш, да се занимаваш с твърде долнопробни неща и пр. Запомни: всред окултистите е ПЪЛНО с ОТРОВНИ гадини, които са за изтребване. Контактуването с тях подлага на риск три ценни неща за теб: психическото и физическото ти здраве, благополучието ти и не на последно място - магическото ти развитие.

Ще попиташ защо го правят? Най-честите причини, за които се сещам са няколко. Първо, защото окултизма, във вида, в който го познаваме (мистерийните традиции на древността на страна) е повреден, особено "популярния" и привлича най-вече психично болни, неуспели, изхабени от живота индивиди, идиоти и прочие. Ако не ми верваш, прочети на Кроули "Магия на Теория и Практика", там той го е описал това. Това е една от причините да търся начин да преразгледам тия мистерийни древни традиции, читавите духовни пътища и прочие през нова призма, този път хармонизираща с рационалното мислене и науката. Второ - защото самия окултизъм, пак във вида, в който го познаваме, някак не се вписва в психологическият и "психо-енергийният"(съжалявам за тоя термин, ама нямам по-добър) фон - просто парадигмите са остарели, амортизирани, вместо да дърпат нагоре, те свалят надолу. Това е причината доста умни, свестни и обещаващи хора в началото да деградират заради окултизма. Да не говорим, че повечето съвременни пътища се създават изкуствено и се манипулират от онези, които са ги създали(като Хаос Магията). И не, не значи, че съвсем няма свестни и читави парадигми, въпрос на късмет е да ги открие човек. Но дори и тогава, ако човек не внимава...ако върши глупости...ако се самозабрави, резултата ще е плачевен.

И да, има и начинаещи кандидат- гуру, които искат да си създадат култ от сляпо-следващи и обожаващи ги последователи. То не са били сатанисти, то не са били неоезичници, във ФБ познавм един дето се прави на Свръхчовек, ницшеанец, пълен нещастник, неуспял в нищо и събира около себе си само стари к****. Други го правят за власт и за пари. Има и четвърти, които просто вършат "мръсната работа на някого": окултизмът, в доста случаи не става за духовно развитие но в замяна на това става за контрол над хората. И онези, които се занимават с управление на голям брой човешки маси го знаят.

Та...не ти пиша това, за да те плаша. И не за да ти кажа, че всички окултисти са такива, но не мисля, че имаш нужния магически и житейски опит да ги различиш. Питай и другите ни общи познати за тия нефелни същности, дето се подвизават из "средите". Не ги наричам хора, защото не са - отдавна у тях не е останало нещо човешко. Ако през средните векове църквата е горяла такива...бих застанал твърдо зад нея. Ама съмнявам се - то по-големи черни магьосници от църковните "отци" има ли?Друг е въпроса че и самите християни в много случаи са същото нещо, ако не и по-лошо, но няма да ги обсъждам тук.
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16

Мнениеот eXPerience » 20 Апр 2015, 14:59

Lustre, тези хора ми изглеждат като обикновени сектанти. Има разлика между това да говориш с убеждение и авторитет за нещо, и такива "заплахи" от вида "Ако не правиш еди-какво-си, ще стане еди-какво-си." Нищо няма да стане. Но авторитетът всъщност си е много важен. Това е една от причините религиите все още да имат преднина в брой "вярващи" пред науката. Науката много често признава "не знам", докато религията винаги всичко "знае", дори и с цената на откровена лъжа.
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот Lustre4108 » 21 Апр 2015, 16:11

eXPerience написа:Lustre, тези хора ми изглеждат като обикновени сектанти. Има разлика между това да говориш с убеждение и авторитет за нещо, и такива "заплахи" от вида "Ако не правиш еди-какво-си, ще стане еди-какво-си." Нищо няма да стане. Но авторитетът всъщност си е много важен. Това е една от причините религиите все още да имат преднина в брой "вярващи" пред науката. Науката много често признава "не знам", докато религията винаги всичко "знае", дори и с цената на откровена лъжа.


Експириънс, ти потвърждаваш моите думи по-горе. Аз точно за това споменах по-горе, че магията(и други духовни практики като медитация, астрология, йога, които са доказали своята ефикасност) е по-конструктивно да се изчисти от мистицизъм, религия, суеверие, теософия, антропософия, псевдонаука и да се рационализира. Тогава ще престане да бъде привлекателен за разни зомбита и е вероятно тогава свестните и прогресивни индивиди да му обърнат внимание. Просто за момента в повечето случаи, уви, от него са привлечени болни и разлагащи се индивиди. Дали са сектанти или не е въпрос на уточняване. Сектантът винаги е болен. Що се касае до авторитетите, аз се доверявам на Дайън Форчън за това, че в окултизма няма място за такива, поне за момента, докато не се разбере действителният му modus operandi, а не да се базират на нещата на суспекции, предположения, фантазии и пожелателно мислене.

Колкото повече човек ВЯРВА, предполага, допуска, приема, толкова повече стои на подвижни пясъци. Това може да е привлекателно, особено за въпросните зомбита, които споменах - дава им утеха че са нещо, а не са човешката измет, която представляват и те с радост поддържат заблудите си, че и вербуват и други да им ги захранват с ресурси, пари и психическа сила. Но това не може да трае вечно, рано или късно кулите на тия рухват и остават на сухо.И тогава идва съмнението. Идва реалността. Идва гладът...
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16

ПредишнаСледваща

Назад към В казана на Вещицата

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 10 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 10 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта