Краят на (Западна) Европа

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот eXPerience » 15 Ное 2015, 05:41

В последните почти два месеца почти не съм гледал телевизия и не знам какво точно разгласяват по медиите относно бежанците и терористичните атаки в Париж. Затова реших да предоставя линк към видео (компилация по-скоро), което може да предостави една по-неутрална и по-нефилтрирана гледна точка.

http://www.breitbart.com/london/2015/11 ... ss-europe/

Видеото присъства и в YouTube, но там постоянно търсят пролука в закона, чрез която да го цензурират - първо беше махнато за ден, но ъплоудера заплаши със съд и затова само му спряха звука. И защо ли? Тук ясно се вижда какво точно представляват въпросните бежанци, както и кой стои зад всичко това. Ама със съвсем ясни думи се споменава към края. Вижда се как над 80% от тази сган са мъже, които завземат чужди територии, като просто си нахлуват в тях, чупят, палят сгради и предмети, бият и изнасилват европейски жени и деца, и всичко това, защото никой не ги спира. Къде са жените им? Оставили са жените и децата си на произвола на "войната", която уж се води в техните родни страни? Ясно се вижда какво представлява Ислямът (не е вярно, че е мирна религия с малцинство мизерници, а обратното - най-унищожителната религия с някакво малцинство, което не е напълно вярващо или не я разбира добре и затова са свестни, лично познавам такива), както и кой етнос стои зад всичко това - евреите. Това последното ясно бива обявено от еврейка в края на видеото. А най-лошото е колко са промити мозъците на повечето хора. Дългите години на превръщане на западните мъже в женчовци, на всяване на вина, че само белите хора са расисти, и като цяло на свиване и ходене на пръсти, да не вземе да се обиди някой, дадоха резултат.
Ако някой си мисли, че тази работа не го засяга, или пък че видеото или думите ми са обидни, защото е съвестен мюсюлманин (изключението не отхвърля правилото), нека да погледне в кой континент се намира България, както и от кой сайт чете в момента, и да направи връзката. След това може да спре с политическата коректност и дружно да се съгласим, че царят е гол. А може и да стоим и да се правим на не-расисти и на толерантни, вътрешно надявайки се съдбата на Западна Европа да не ни застигне и да не навлезем в нови Тъмни векове.
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот Phoebe » 15 Ное 2015, 13:42

Нова съм във форума,но ще си позволя да се намеся в темата ти,тъй като известно време се занимавах с арабистика и още ми "пари" от проблемите ,които си навлякох влизайки в тези среди със съответните им вибрации и заставайки твърдо срещу егрегоритe им.
Постнатото видео напълно разкрива характера на случващото се ,но проблемът не е само в политическата коректност или отказът от приемането на истината.Ислямът(култура,религия) и про-арабизмът имат изключително мачкащи и силни егрегори и лично аз още си патя от тях,вече година и половина. ислямът е една изключително 'окултна религия'(то коя ли не е,де,indeed),която е умело построена манипулативно,за да обслужва определени интереси.Самите араби,също съвсем не са лишени от качества,което за мен ги прави по-истински носители на тази окултна система.
Няма такова нещо като "съвестен мюсюлманин." Има си Коран ,Сунна,образецът за живот на пророка им Мухамед,съответно различни течения на исляма (сунити,шииити...).В тоя ред на мисли,ISIS са праведните.Проблемът с исляма идва от две неща:мюсюлмани,които са толкова мюсюлмани,колкото дадени християни,които дори не са чели библията,но много се кефят да носят кръстче и са се хванали към егрегора в съотвената страна..и такива ,които практикуват Taqiya(!),също такива ,които са по-скоро new-age-рчета по душа ,но много им се иска ислямът да е светлина и любов(да ,ама не - https://www.youtube.com/watch?v=lXlZ-jQPYxk ).Реално тези групи ,подкрепяни от политическите ни "либерални" лидери и разни квази-интелектучалчета се опитват да оказват психологически натиск върху мислещите хора,карайки ни да се чувстваме виновни...за какво?Че отстояваме собствената си идентичност? Хубаво,ама проблемът не е само психо-социален или политически,дори не е в това ,че повечето хора не познават тази религия..Проблемът за мен си е енергиен,тъй като всичко започва от другите светове и слиза надолу към 3D ...Доста хора ги е страх несъзнателно от тези егрегори ( и с право)..не веднъж са ме кълняли и урочасвал с очи и думи ,и араби ,и мюслита и арабисти (такива,които до толкова са се впили в егрегора,че са загубили идентичност,но за сметка на това са придобили мощна защита и някое и друго пси-качество,напълно несъзнателно,разбира се ..) и то до такава степен нагло и очевидно (веднъж една така ме гледаше от завист ,все едно се опитва да ме пробие,че нз как не станах и не хванах нещо,с което да й отнеса половината тиква.Всъщност,тя всеки път,когато се "изявявах" ме гледаше така ,погледът й от на боязлива овчица се променяше като на нек;в шибан демон),о да и да не говорим за джиновете и друг негативни астрални същества ,които са ми са се лепнали от маса време насам и ме смучат,на всичко отгоре и не спират да ми сипят обиди и заплахи ,как щели да ме режат и нз си още какво (за справка : Коран 5:33 ; апропо,тази книга може да се използва и като гримоар..).Да не говорим и за покъртилените сценки от местните бакалии и пазари,в които Бай Пешо,който иначе е твърд националист и реди бежанците във фейсбук и на масата,държи се безобразно с всички,но като види Хиджаб-ки и става по-мек и възпитан и от червейче,едва ли не вади червеното килимче за принцесите (за к'вито те се имат,евала нали,,,ама..)...Или случаят ,когато си позволих САМО да си помисля (!) нещо за една хиджаб-ка ,в не съвсем ласкателен уклон, и буквално две крачки по-нататък на улицата ме нападна и наплю един просяк,а един друг по-нататък седеше и ме гледаше гадно,размахвайки среден пръст и наричайки ме на нещо..личеше си ,че хората бяха пообсебени от същности..мда,толкова бързо и силно действат тези неща.Имам още камара случаи - цяла книга,ама няма смисъл да ги изреждам,може би най-запомнящият се за мен беше,когато от небивала кретения реших да се разходя в арабския квартал да си купя талсиманче..Още на влизане мъжете ме огледаха пресметливо, а на излизане един от тях ми каза нещо на арабски с някаква мазна усмивчица и похотлив поглед,което не разбрах..на прибиране(радвайки се ,че живея в Европа и ми се е разминало изнасилване ) в метрото още, започна да ми става зле,помислих,че е е защото не съм яла или неква др глупост ,уви не.Като се прибрах вече стягането в главата и "сученето" и "завихрянето" в областта на гърдите(сърдечна чакра и по-надолу в сплита) стана нетърпимо,започна да ми причернява и да се задушавам без да имам причина затова.Всеки които е бил обект на енергийна пси-атака знае за какво специфично чувство става въпрос!Добре,че се усетих,хванах "талисмана" и го прибрах в една черна кутия и т.н..Веднага ми мина ! И е на такива неща хронично бях подложена цяла година от такива хорица! Само защото съм си позволявала,дори не винаги да говоря,ами и дори да си помисля ( ! ) някакви неща,които са сантиметър в страни от тяхната доктрина или от това ,колко са велики..Доста от тях имат пси способности(виждат аури,четат мисли,кълнат енергийно,силна защита и т.н. .,btw това е окултната причина за носенето на никаба ),съответно те си мислят че са класи над другите(неверниците),точно както си е описано в корана с всички последствия водещи от това. (ах,това сирианско самочувствие - Qur’an, 53: 49 ) ..
Следва резонният въпрос,моята защита ли е толкова слаба и видиш ли,въобразила съм си всички тези неща.Ами НЕ.Много внимателно съм изследвала всичко,твърде много време и енергия и купища информация съм отделила на това.След като прочетох и книгата им , всичко ми се нареди като пъзел.Само на мен ли ми се случва? Ами не,при мен е по-ясно и отчетливо защото Директно им се противопоставих енергийно,без аз самата да имам (тогава) силна защита или по-силен егрегор зад мен..Манипулиране на свободната воля
Сигурно сега ще се чудите за какво ви засипвам с всичко това.Защото реално рано или късно това ще бъде проблем на всички.То вече е !Защото това е окултен форум и смятам ,че точно тук е мястото да се вземе становище относно този въпрос на неговото реално измерение.Защото на мен лично ми е писнало да ме мачкат християнски и ислямски егрегори.Защото не желая тези хора да си мъкнат негативните енергийни същности от зловещата обстановка от която идват и да си разиграват енергийните шаблони,ако не с джихад,то с такиа..Нещата трябва да се назовават с истинските им имена ,такива каквито са ,защото всичко си има общ окултен корен,и за мен единствените същества ,които могат да им се противопоставят енергийно ,това са магове с реално окултно познание,даже викам ние да си направим един егрегор и така да ги пъдим и да се защитаваме от тях ;) Ако не направим това,световният елит само ще седи и ще потрива ръчички колко сме тъпи и лесно манипулируеми ,видиш ли..Петък 13-ти го доказа ;) Btw, по време на един астрален тунел,видях,че имат кошерно съзнание(уммата),бели енергийни влакна,които се контролират ,по този начин се придвижват из Европа и усещат какво се случва с другите членове нон стоп и т.н. Много че чудех дали да споделя всичко това,дали някой ще ме разбере,щото извън окултните среди ,всички автоматично ми бият жълта книжка...религиите на мира..да ..На всичко отгоре,забавното е че картата ми за деня е Смъртта(да се надяваме да не си го отне са ха-ха..)
P.S. ,докато пишех мнеието си усетих много силен натиск,до такава степен ,че получих кратка амнезия и 20 минути не можех да се сетя за какво пиша и какво е хиджаб..смятай...В крайна сметка fight fire with fire !Писнало ми е ,не искам след 5-10 години да ми резнат тиквата ,щото видиш ли.. http://bg.wikiislam.net/wiki/%D0%9D%D0% ... 1%82%D0%B5 мда.. confused2
13 V
Аватар
Phoebe
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Окт 2015, 10:32

Мнениеот Lustre4108 » 22 Ное 2015, 13:08

Някога, с разни магове и вещери сме си говорили за истории, как исляма използва магията за да канализира собственото си влияние на Запад. Нямам предвид, че някъде тайно са се събирали ходжи и прочие, за да кълнат Запада, България и прочие, а че просто обучават на техните практики хора, които биха се интересували от техните).
Независимо дали прегръщате мистично-езотеричния или по-рационалистичните подходи към магията(т.нар. "научен илюминизъм"), ако човек е наясно как работи всичко това, ще знае, че един ритуал(или друга магическа практика) се разпространява като влияние много отвъд практикуващия и мишената, колкото и практикуващите да са изолирани от останалия социум и води до нещо като заразяване.

Не мисля, че Исляма е магическа религия. Това, че доста от ходжите си правят каквото искат, не значи, че шериата я позволява. Да, има мюсюлмани, които са мистично и окултно настроени, даже имат и цели такива секти. Последните такива различават "бяла" от "черна" магия. Но повечето(ортодоксалните) се плашат от магическите практики- водели "до неверие". Няма съмнение, че магията, дори и практикувана от искрено вярващ мюсюлманин или християнин, води до съмнение в ортодоксалните устои на абрахамистичните религии.

Според мен има магическо решение на проблема с ислямизма. Например създаване на сатанинска традиция, която ще е насочена към Шайтан, но ще "щади" християнството, при все че ще запази критичното си отношение към него.Сигурно ще кажете, че това е абсурд и че сатанистите никога не може да са в съглашение с християнския бог, но ще сгрешите. Има куп древни и съвременни традиции, които правят това. Като стара и традиционна такава, бих посочил мексиканското вещерство, което е разпънато "между Бога и Дявола". Така са и доста от европейските направления във вещерството(чели ли сте историята на Мери фон Мосо, изгорена на кладата като вещица-и тя е била такава-имала е пакт със Сатаната, но също така е била и ревностна християнка). И тъй, докато стигнем до Телема, някои форми на Сатанизъм(като Братството на Сатан) и прочие.

Та...това дали два магически архетипа ще са в хармония или дисонанс зависи от този, който прави въпросната магическа парадигма. Бог и Дяволът може да са в синхрон, може и да не са. Християнския дявол може да подкрепя Аллах или обратното Мелек Таус да е в съюз със Исус Христос, а може и да не е...една от многото причини човек да осъзнае, че същности, Богове, сили и прочие нямат обективна природа, а са психологически формули.

Някой, между другото, чел ли е Quird Al-Yezid? Шайтан може да се представи отново като синтетичен архетип, съчетаващ в себе си ислямския дявол+редица европейски стари божества и ще се представи като "най-добрата алтернатива за спасението на Европа", като някой, който ще пази европейците от разруха и т.н. и т.н. След като християнството е слабо и на смъртен ордър, след като то не пази Европа от ислямизация(колко европейци са приели исляма, знаете ли?), то тогава Луцифер ще бъде представен за спасител. Тази традиция или парадигма следва да има много добре изпипана магическа база, при положение че ортодоксалния ислям е уязвим откъм магията.

И точно тук виждам възможност да се прокара една доста интересна идея в християнството, а именно решаване на конфликта между Господ и Луцифер, на помирението на тези две неща и ...началото на така бленуваната Нова Епоха. Въпросът е подобна традиция да бъде добре "изпипана", да е софистицирана, а не създадена джаста-праста, както обичат да правят доста невежи окултисти. Трябват хора- запознати с ислямската традиция, нейните силни и слаби страни, хора вещи в трансперсоналната психология и да, да са вещи в магията. Което, уви, рядко се среща...
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16

Мнениеот Lustre4108 » 22 Ное 2015, 13:42

Относно писаното от Phoebe и за "мачкането" от страна на егрегорите. Много хора са го изпитали това по отношение на монотеистичните егрегори. Изпитали са го много хора, изпитвал съм го и аз. И причината не е точно в самия егрегор - той не мачка хората ей така от злоба, а защото те са му на пътя. Огромна част от съвременните магически и "духовни" парадигми са от клас, по-нисш от нивото на монотеистичния егрегор и затова се получава такова "налягане'. Или пък самите хора имат още доста какво да надграждат в себе си за да станат устойчиви на такива влияния. Лично аз си реших проблема с преминаване през куп парадигми, започвайки от сатанизма, минах през атеизма, после през други неща, докато стигнах до своя концепция за нещата. В крайна сметка, захвърлих мистично-езотерическата рамка, създадена по модел на Елена Петровна Блавадска и реших да търся помирение на магията с науката, но пак не на принципа на създаване на псевдонаука, а психологизацията на нещата. И вече гледам на "критиката" от страна на попове, верующи люде като на хора, затънали в суеверните си страхове и чието отмиране е неминуемо. До голяма степен, атеистите имат право да твърдят, че да си суеверен е по-лошо от това да си вярващ. Фактът, че езотерично-мистично настроеният човек се чувства така притиснат от страна на религиозните егрегори и показва високо ниво на когнитивен дисонанс е показателен.

От друга страна, магията е най-първата религия на света и е майка на всички останали, но тя е и майка на науката. Ако се появи течение в магията, което да докаже на света, че не е нужно да вярваш в разни богове, сили, духове, таласъми и вампири за да правиш успешна магия, устоите на религията ще бъдат сериозно застрашени. Парадигма, която да е неразличима от фентъзи методите и да призовава точно филмови и литературни герои, а не персонажи от автентичните митологии и дава реални резултати! Ноо...затова трябва да се познават детайлно механизмите на действие на магията, вкл и тези, които науката слабо познава или въобще не(като извънсетивното възприятие).
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16

Мнениеот Phoebe » 23 Ное 2015, 12:33

Източникът е един.Той 'дава' "материала" на Създателите за творене на множество Вселени.Всичко в тази вселена е производно и свързано с източника ,но преживява "мислите" на Създателя,които са заложени по начало като програма,един вид той е софтуера,а източникът "дава" хардуера.В началото на сътворението,според кабала и не само , е бил един 'звук'.Той е производното за всичко останало като вибрация в тази вселена и е Законът.И по цял ден да се молите на Източника или създателят -смисъл няма.Нито могат да ви чуят,нито са заинтересовани,тъй като те са НЕУТРАЛНИ. Звукът(мисъл,говорене и т.н.,тъй като всичко става през език,;) е начин да комуникираме със собственото си съзнание,саморазкриващо се за порядъка на Вселената.Познай себе си. Алгоритъма е зададен и всичко в тази вселена действа в хармония чрез закони,които се манифестират на всички нива.Единствената причина да преживяваме връзката си с него е,че сме част от него,негово продължение,като пипалата на гиганстки октопод,който колкото повече се разширява,толкова повече губи контрол върху тях.Със създаването на вселената веднага е започнало и "разпадане" на съзнанието до материи и форми и тъй като всичко е съзнание,енергия,невидима материя,божествена частица,всичко е и Магия.В широк смисъл.Съзнанието е магия и магията е съзнание. Магията е проява на съзнанието само по себе си(както и целият ни 3Д свят) и се манифестира като светоусещане и преживяване не универсалната парадигма или матрица ,в която живеем.С "пропадането" на съзнанието се е обособила структурата на Вселената,с всичко налично в нея,като форми на съзнание-живот и законите ,по които стават взаимодействията. Прескачам един огромен пасаж и стигам до "хипотетичната" част.

Да предположим,че в някаква част на вселената има различни същества ,които са възприемали връзката си с източника почти неопитнена.Напреднали са като цивилизация,минавайки всички етапи.Открили са ,как съзнанието може да влияе на света около нас,чрез мисли,действия,модели.Открили са механизма на осъзнатата магия и как той може да се използва за лично израстване и влияние, в йерархията на Вселената.
Пропускам един огромен пасаж,всеки да се досеща сам, и стигам до това защо всяка религия Е окултна система.Просто защото няма как да не е ! Религията претендира да те свързва с източника и създателя на творението,докато ти отдаваш енергията си на по-знаещи "божествени" същества.Божественото е просто нещо,което над теб в самоосъзнаването за естеството и порядъка на нещата.Съответно ти доброволно отдаваш силата си на него, в замяна на нещо.В случая с монотеистичната религията-на пълен bullshit.Идеята е само да се точи от различни източници,за да се захранва нек'в си YHVH,Allah или там който е още в играта.Ако не вярвате молете се в мое име всеки ден от сърце,отдавайте ми енергията си,ако трябва запалете едни свещи и и ми приносете нещо в жертва,тъкмо ще захраните етерната ми субстанция,да видим дали няма да ми расте енергията всеки ден ;) И колкото повече вярват в мен,толкова по-голям ще става егрегора ми ;) И дали няма започне да мачка другите,които не вярват?Духовна диктатура:)Прескачам християнството ,защото то въобще не е интересно със светата си троица,символа на веруюто,презрението към плътта(Ницше добре го е обяснил)саможертвата на христос ,изкуплението,възкръсването и още камара изсмукани от пръстите нелепи,нелогични глупости.Още по малко пък са ми интересни заблудените магове-опс-свещеници.....светена вода,силата на огъня,силата на мисълта и желанието,молитвите(заклинания),екзорсизмът,обредите,създаването на егрегори,жезълът,дрехите,храмът..всичко.Да въобще не е магия..sure...дядо попе.И ние не знаем рaзликата между висша и нисша магия.И Яхве не е 'извънземно' от по-висшо измерение,което претендира да е бог;)Ако Яхве наистина е 'Бог' и забранява магията,как така заклинанията в негово име в кабала и гоетия вършат работа?Тоя "бог" не беше ли премъдър?Или пак ще си измием ръцете със "сатаната"?
13 V
Аватар
Phoebe
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Окт 2015, 10:32

Мнениеот Phoebe » 23 Ное 2015, 16:08

Ислямът не е нещо по-различно.И той почива на максимата" ти не ме гледай какво правя,слушай ме какво говоря".Магията е естественото състояние на човека ( и не само).доказателство-веднага мога да ви докарам хора,които не само не вярват в магия ,но я смятат са пълна глупост.Това не им пречи да имат способности-сила на намерение,защита,кълнене,вяра в себе си,пси-способности и какво ли още не...Това ,че не е напълно осъзнато,да- не ги прави магьосници.Това че всяка религия забранява магията и идолопоклонстовото е просто проява на монопол върху конкуренцията:)Лицемерие,което дори не е избегнато в исляма,защото "may allah curse you" си е фраза ежедневие за тях https://www.facebook.com/14310874716/vi ... 011984717/ и си има позовавания в Корана. Всяка религиозна книга е нищо друго освен сборник от заклинания,призовавания,отблъсквания,формули,посвещения + малко история , изкривена космология и нравоучения за контрол. Идеята е да се сложи точка върху познанието и съотв. контрол.
Част от псевдо-Ходжите,които са ширк ,разбират това и го смесват с традицията от нисшата магия,получавайки се нещо като "битов ислям" .. който лицемерно се осъжда,но сами преценете кой е по-голям маг ;) https://www.youtube.com/watch?v=ykSK0dzIElE .. Имамите,от друга страна съвсем очевидно и нескрито си проклинат запада и неверниците и има маса видеа на арабски като доказателство.Ето един пример : https://www.facebook.com/wjc.org/videos ... 669749805/ -това ако не е е проклинане,нз какво е ,наистина.. :wink: Тоя говори ,вкл. и чрез жестове,все едно е на пресконфенерция на заклети сатанисти.. Религията се стреми да откъсне връзката на човека от познанието за света ( от тук противоречието с науката и целият измислен дуализъм дух-материя) и замитат всичко под килима,което води до познание на свръхсетивния свят под общото наименование-джинове,шейтан,зло,неправилно : https://www.youtube.com/watch?v=-3Dip3Cewyg .Да не говорим,че самият ислям твърди,че когато човек произнесе шахадата и приеме исляма ,към не го се лепват един джин и един ангел.Това ,за което лъжат обаче е ,че на тези джинове се дава "разрешение" ,чрез този акт и чрез прочитането на сури от още първите глави а Корана,да въздействат и "обсебват" своите носители,а не да го изкушават.Виждала съм го всеки ден,обясних го.Всяка религия дава както плацдарм за работа със същества и форми от други измерения,така и си създава свои такива,за да я обслужват.Съвсем не е нужно да чертаем кръг всеки път и да рецитираме на висок глас,за да призовем нещо,достатъчно е да отдадем силата си на някой от нашия орден(пък бил той и христов или умма:) ..Да не говорим за ритуалните самоубийства(мъченичестото..),с целият обред и четенето на специални молитви ,които са адски улеснени от съвременните технологии-взривът веднага унищожава виталното,ментално и астрално тяло и скъсва сребърната нишка и запраща атомът-душа ,там където отива ;) Или това как вярата ни в нещо определя пътя ни и дали ще попаднем в "рая' или "ада",които са съвсем реални,изкуствено създадени области в астрала(за който също се твърди,че е изкуствено създаден от първите "играчи" във вселената).Да не говорим за поклонението,молитвите(чудя се ако призовавам 5 пъти на ден Луцифер дали ще станем приятелчета? icon_eusa_dance ) ,и още куп други неща.Това ,че хората не знаят точно какво става и как са манипулирани въобще не ги прави неучастници в това.Нещата са твърде сложни.Мислех да давам примери как нисши същности се хранпт с ужаса ,но ще стане твърде gore темата ми.А който твърди,че всички тези явления били архетипи,е доста лесно мога да оборя и Юнг и да посоча как архетипи се създават като вид сублимация,за да символизират нещо,което вече е налично.Това,апропо,обяснява и филмите.
Е сега как тези егрегори(реално посреднiци) и тяхната армия да не ме мачкат,след като със самото си познание аз директно заставам срещу тях и целите им ?
Мислех да пиша и за луцифер,но стана много дълго,само ще се съглася,че той е "изходът " от цялата каша,тъй като реално е единствената сила ,която може да се противопостави срещу на YHVH и компания,тъй като той още от самото начало е бил срещу идеите им.Разни групировки разбират това и вследствие имаме едно манифестиране на неговия образ в масовата ни култура(особено чрез филми като The dark knight rises и Hunger Games ) .И тук вече можем да отворим една доста дълга тема за тайните общества,Алберт Пайк,Кроули,блаватский,теософии,меософии ,ню ейджъри и всякви други неща,които само разкриват част от общото.Но няма смисъл.Който се интересува -знае,а който не-и от 100 кладенеца да му вадя факти,няма да иска да ги приеме.Затова и църквата кудкудяка срещу разни тийн филмчета,източните учения,Дънов,Ванги,Севрюкови и други образи ,щото реално я разкриват какво представлява. https://www.youtube.com/watch?v=RyzgpOx1AFk -от цялата плеяда идиоти тук ,наистина не мога да преценя кой е по-заблуден,все пак прави впечатление ,че само поповете имат разбиране за естеството на нещата,макар и заблудени(докъде стигнах,да защитавам църквата ,леле..)Апропо,тази част нз защо не искаше да се публикува...
13 V
Аватар
Phoebe
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Окт 2015, 10:32

Мнениеот eXPerience » 24 Ное 2015, 19:03

Тези религии идват от това, което на някои хора е познато като "летачи". Не може изобщо да се търси каквото и да е помирение или нещо от сорта с тях.
Основното общо между трите авраамически религии е това, че са скрито възвеличаване на човека и човешката егомания. Техният бог е "най-силният", "най-всемогъщият", "най-премъдрият", "най-всезнаещият" и т.н. (много ми напомня на статии относно предполагаемите "качества" на Ким Чен Ун, за които всеки може да прочете), и след като човекът е създаден по негов образ и подобие, и той би трябвало да е такъв. Човекът, разбира се, е най-съвършеното, най-великото, най-могъщото творение на бог. Накратко тези религии са евфемизъм за вярващите да подхранват егото си, като това пречи на всякакво развитие на индивида. Щом вече си най-съвършеното същество, накъде повече би могъл да се развиваш? В крайна сметка религията на Запад е много силно разклатена и затова хората търсят всякакви други начини да се правят на уникални. Най-малкото нещо ги обижда, възвеличават се в социални мрежи, появиха се разни изкривени форми на Паганизъм, някакви "non-binary gender", други пък, на който им се иска да са вълци, лъвове (което пък е изкривена форма на Шаманизъм), и т.н.

Най-гнусна е религията на евреите. Те са "избраният народ" - най-великите. Всички останали са втора ръка. Затова евреите се бутат да казват кое как трябва да бъде, както споменава онази жена от клипа в първия коментар.
Християните, от друга страна, все са жертви - "Аз съм роден грешен", "Бог ме наблюдава да не съгреша". Но тъй като в днешното общество всичко им е наред, те проектират това върху други - в случая върху мюсюлманите. Цялото това самосъжаление е косвен вариант на егомания.
Мюсюлманите пък нямат такъв елемент на самосъжаление и затова имат по-изразена агресия по адрес на невярващите. При тях е много по-вероятно както си говориш с някого по отношение на техния бог и му зададеш някакъв леко критичен въпрос, да започне да те нагрубява. Виждал съм как на такъв, уж добронамерен мюсюлманин, изведнъж му прищрваква нещо и започва да обижда - да казва на задалия въпроса да върви да се шиба, да гори в ада и като цяло да напада безпричинно. Представяте ли си някой учен да отговори така на неудобен въпрос? Всичко това е типичен начин на вярващият да търси начин да изрази косвено вътрешно как се чувства - от една страна агресия и омраза към другия за това, че не подхранва егото му, от друга пък някаква психопатска тенденция да избива и тормози други. Или ще е чрез Джихад, или пък чрез образа на мъченици, на разпънатия Исус и т.н.
Тези религии се поддържат именно на това - взаимно съгласие между група от хора по даден въпрос. Все едно да се събере някаква групичка от кифли в бара и да се уверяват една-друга колко са готини. Те подсъзнателно знаят, че това няма никаква реална стойност извън техните самоутвърждения, и затова полудяват, ако някой не е на тяхното мнение. Не съм видял някой учен да кара насила другите да вярват в неговата гледна точка. Той няма нужда от това.

Всичко това е най-голямата помия на човешката цивилизация. Не мисля, че може да се търси помирение с тази чума. Аз лично нямам нужда от чуждо одобрение относно моите занимания. Решението е - ако някой има идиотски наклонности, да ги държи за себе си. Защото нека не забравяме от какви дупки идват тези бежанци в европейските развити държави, а искат местните да приемат тяхната култура, която именно е причината да има бежанци на първо място. Логика...
От друга страна пък в Интернет се напълни с хора, които се опитват да доказват как не всички бежанци и мюсюлмани са такива. Хубаво. Ако все пак не се допускат бежанци и религията бъде ограничена максимално, би трябвало да има по-малко атаки, като тези във Франция (а и не само там). Нормално ли е заради чуждо население да жертваме местното?

Изображение

Това, което правят в Европа в момента, е да оставят подобни индивиди да правят каквото си искат, като след всеки техен акт само отново и отново увещават другите как "не всички са такива". Лошото е, че и тук започнахме да ставаме така.

Phoebe написа:Защото на мен лично ми е писнало да ме мачкат християнски и ислямски егрегори.


Между другото, такива реакции също ти хабят енергията в тази посока. Ако все пак няма вътрешно увличане, човек може да говори каквото си иска, без да хаби енергия.
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот Phoebe » 26 Яну 2016, 12:16

Относно събитията в Кьолн, ( и не само там ,потърсете;) ,които преодоляха жестоката цензура в медиите..
Понеже в медийното пространство пак се появиха жалостиви ,пристрастно настроени индивиди( а някои от тях и платени),които се чудят накъде да сублимират и проектират неизживяната си екзистенция(други се стремят да поддържат либералния дискурс,уж от страх за покачване на етническото напрежение),намирам за наложително да разпространявам навсякъде информация ,най-вече под формата на подобни клипчета (нарочно не поствам по-гадните такива)





Следвайки линията сами можете да намерите ОГРОМНО количество от информация (вкл. и на достъпни езици) за т.нар. "култура на сексуален тормоз и дискриминация" в Близкия и Среден Изток..Както се вижда,твърдението,че хиджабът или никабът дори, пази е грешно..



Много съм далеч от това да слизам до нивото на този егрегор и да навлизам в обяснения от политическо и социо-културно естество за оформянето и насочването на това явление.И без това основните причини са ясни.Изостаналостта, характерна за всяка ретроградна система ,особено религиите.Особено тази.Забележителното е ,че това се случа и сред "образованите"



...какво остава за другите..Насилие толкова характерно за крайно патриархалните общества ,където марсовата енергия не може да се реализира чрез по-висши канали.
На фона на това дискусиите,които подемат някои изкривени феминистки и разни култур-разбирачи са нелепи..Разбира се ,че всяка култура си има нисшите инкарнации и девиантни индивиди, и разни неадекватни индивиди без обноски,но това ,което се случва в тези общества е несравнимо с това ,което може да се случи в Западния Бял Свят,тук нещата са несравнимо по-леки ,имат девиантно-индивидуален х-р, винаги можеш да отговориш или да се защитиш,законът си е закон, а в САЩ полицията първо бие/убива , после пита;)Тук това е изключение ,а там ,на изток,е норма.Има и доста мюсюлманки ,страдащи от стокхолмски синдром,подмомагащи тази култура на едно по-банално всекидневно ниво..Защо не питате момичетата,били там на учебен обмен,защо не искат да остават дълго..
Тъжно и нелепо е да се влиза в такива спорове.Затова и няма да го правя.
Само ще вметна, в тоя ред на мисли,че причината в България да нямаме такъв инцидент е ,че всички знаем колко лошо бият националистическите и футболните агитки ;) А и въпреки радикалната промяна в етническия фон в някои точки на София(Център,Овча Купел..),все още нямаме този проблем,който ще имаме ,когато на запад хлопнат границите и евентуално решат да върнат всички "бежанци" на първото място,където са били регистрирани.. confused2
13 V
Аватар
Phoebe
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Окт 2015, 10:32

Мнениеот eXPerience » 06 Мар 2016, 01:18

Случилото се в Кьолн сами си го докараха на главата. Друг вариант, освен удар по главата (символично, а защо не и буквално) и болезнено излизане от тяхното зомбиране, няма. Дългите години на превръщане на мъжете им в безгръбначни същества, а на жените - в непоносими харпии, даде резултат. Да си сърбат попарата. Никакво съжаление за тях. Идеята е да предотвратим това да не се случи и тук и хората да останат (сравнително) нормални.

Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот kdon4ev » 04 Окт 2018, 05:34

Някой от вас чувал ли е и запознат ли е с Проект Джозепе Верди на ФБР?
Аватар
kdon4ev
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 37
Регистриран на: 16 Мар 2010, 11:30
Местоположение: pleven


Назад към В казана на Вещицата

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 8 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 8 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта