Арабски амулет за прогонване на зли духове

Публикуваните от вас ритуали са и трябва да бъдат силно и ефикасно работещи.

Модератор: rain

Мнениеот damnameneus » 06 Мар 2006, 15:52

Това е арабски амулет за прогонване на зли духове, както се вижда тове е хептаграма, в която са вписани седемте печата на Соломон и ред 122 от сура № 6 - sawaqit hada hatam Sulayman 'alayhi s-salam

Изображение
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот EXARP » 06 Мар 2006, 16:01

Тъкмо забелязах че има нещо познато и след това прочетох за печатите, а знаеш ли откъде е произхода на този амулет?
ELEXARPEN COMANANU TABITOM
Аватар
EXARP
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 252
Регистриран на: 18 Сеп 2005, 08:18
Местоположение: NIBIRU

Мнениеот damnameneus » 06 Мар 2006, 16:32

в смисъл от коя част на арабския свят ли е, ако имаш това предвид, мога само да кажа че предполагам от Алжир, тъй като е от една презентация на австрийски учен на тема магия и повечето примери които дава са от алжирски неща. Иначе ако имаш предвид като книга, нямам идея. Има доста арабски книги за ходжите като наръчници, повечето са доста редки обаче, тези които се ползват в България са турски най-често - една доста популярна е Йълдъзнаме.
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот EXARP » 06 Мар 2006, 16:39

А за какви зли духове става дума, не ми се вярва да е универсален?
ELEXARPEN COMANANU TABITOM
Аватар
EXARP
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 252
Регистриран на: 18 Сеп 2005, 08:18
Местоположение: NIBIRU

Мнениеот Nac » 06 Мар 2006, 17:11

Обикновено зли духове се има предвид,джини,джинове и други подобни....
damnameneus,може ли да сложиш още подобни талисмани и амулети от арабската традиция?
Аватар
Nac
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 103
Регистриран на: 01 Сеп 2005, 21:54

Мнениеот Dido » 09 Мар 2006, 20:44

Току що поглеждам темата и просто зяпнах от изненада. Точно преди 4 гонини открих подобен талисман в един пясъчник на село. От едната страна е изписан с такива букви, а от другата има изображение на Мохамед. Сигурно се питате, откъде знам това - ами показах го на един приятел турчин и той ми каза, че това действително е арабски, но разпознава само някой символи.Обеща да ме запознае с ходжа, който да ги разчете , но след това отиде в Истамбул и все още е там.
Да доопиша предмета - от метал е (но не знам какъв - бял на цвят), два преплетени квадрата с вписана окряжност, в която са въпросните букви. По самите ъгли няма печати на духове, а само цветя. На единият ъгъл е направен клуп, на които вероятно се нанизва за шия. От другата страна има също окръжност, но в нея е образа на Мохамед(за това моят човек беше сигурен). Изобразен е седнал и облечен с роба до земята. Около главата му има светъл ореол.Лявата му ръка е вдегната нагоре и на нея или каца, или излита от нея някаква птица. Сега в момента се заглеждам и каточе ли той държи нещо в ръката си и го подава на птицата.
Моля, ако някой е наясно какво представлява това нещо - да каже. С ГУГАЛ не ми провървя.
Аватар
Dido
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 47
Регистриран на: 15 Яну 2006, 14:37
Местоположение: Авалон

Мнениеот EXARP » 09 Мар 2006, 20:57

Мммм, доколкото си спомням, според корана е голям грях да се изобразява лика на пророка Мохамед. А мисюлманите са много набожнихо хора, даже според мен вярата им е сляпа. Доказателство за това е реакцията им след като наскоро един карикатурист нарисува Мохамед като терорист ...(не сам много сигурен като какво беше). Така че много не ми се вярва лика на тази плочка да е бил този на Мохамед
ELEXARPEN COMANANU TABITOM
Аватар
EXARP
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 252
Регистриран на: 18 Сеп 2005, 08:18
Местоположение: NIBIRU

Мнениеот Nac » 10 Мар 2006, 02:15

Dido,ако е възможно снимай го и постни снимка на този предмет.
Аватар
Nac
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 103
Регистриран на: 01 Сеп 2005, 21:54

Мнениеот Dido » 11 Мар 2006, 21:35

Ето две снимки на предмета. Извинявам се за качеството, но ги снимах с телефона си.
Не споменах по - рано, но открих този диск вдясно близо до металният предмет, в същият пясък. Тои идеално пасва в окръжноста, на която личат следи като от лепило.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Dido
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 47
Регистриран на: 15 Яну 2006, 14:37
Местоположение: Авалон

Мнениеот Nac » 11 Мар 2006, 22:29

Интересен медальон.
Този диск в дясно си е от него и можеш да си го залепиш посредата.
За изображението не би трябвало да е на Мохамед, според религиозните догми.
Относно значението, това може да е талисман или амулет, а може просто да e някакво религиозно украшение.
Относно арабските надписи, най-добре го занеси на човек, който разбира, за да ти обясни точно.
Аватар
Nac
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 103
Регистриран на: 01 Сеп 2005, 21:54

Мнениеот debika » 11 Мар 2006, 23:27

Ако е за гонене на демони , дали е редно въобще да бъде взиман от мястото му.Дали това няма да доведе до лоши последствия!
Аватар
debika
Модератор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 12 Сеп 2005, 12:12

Мнениеот damnameneus » 12 Мар 2006, 08:41

наистина е добре да го занесеш да ти разчетат какво пише, но това определено не е Мохамед. Имах предположение да не би да е християнски но да е на арабски, защото и това е възможно, изображението прилича доста на християнско, обаче осемлъчната звезда пък от своя страна е мюсюлмански символ също и се среща доста в контекста на исляма. Нека погледне някой текста.
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Dido » 12 Мар 2006, 10:51

Вчера се видях с един познат, който реставира икони. Беше сигурен, че това е св. пророк Илия. Показа ми икона с подобно изображение. Проверих в Гугъл и на изображения се виждат неколко подобни.
Аватар
Dido
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 47
Регистриран на: 15 Яну 2006, 14:37
Местоположение: Авалон

Мнениеот WandaBlenda » 12 Мар 2006, 15:25

Имам познат арабин сириец, който е християнин.Той разправя 4е в Сирия си има голям ареал от християни от време оно.И двете религии си съжителстват мирно и тихо.Той самия има медальон на мадоната с младенеца с надпис на сирийски.Между другото твърди че истинските сирийците са светлооки и светлокоси с бяла кожа.По това се познавало дългото и чисто родословно дърво.Той самия е със сини очи и родителите и братята и сестрите му също.И се надува от това щото това доказвало че е чистокръвен сириец.Не съм много наясно с историята на арабския свят но е факт че с очите си съм виждала християнски медальон със арабски надпис.Така че всичко е възможно за този който е на снимката.Може да е на някой завоевател който е минавал през България.Или на пътуващ търговец.Страната ни е с такова географско разположение-кръстопът.Исторически погледнато са минавали какви ли не орди,завоеватели,посетители и пътешественици.
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот damnameneus » 12 Мар 2006, 21:57

Хора, каква е тази история сега - християнска и мюсюлманска писменост. Ами има достатъчно много араби християни, и това че текстът е на арабски не пречи да е християнски по съдържание.
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот kemal86 » 17 Юли 2012, 09:13

Да,в Исляма е забранено да се рисуват образи на Аллах и пророците ! И има и арабска,и християнска писменост ! Относно амулета рисува се,написва се арабския надпис и после к`во ? Нещо ,не се ли увива в плат,както са наще практики ?
Аватар
kemal86
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 32
Регистриран на: 06 Юни 2012, 07:45


Назад към Заклинания - Ритуали

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта