Нещо интересно!!!

Публикуваните от вас ритуали са и трябва да бъдат силно и ефикасно работещи.

Модератор: rain

Мнениеот nikoj » 11 Фев 2005, 18:45

На този въпрос не мога да ти отговря. Аз лично никога не съм се интересувал от призоваване на човешки души. Според мен е безсмислено. Може би с течение на времето душата избледнява и се разтваря в астрала, но това е само предположение.
Аватар
nikoj
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 147
Регистриран на: 07 Фев 2005, 08:45

Мнениеот energy » 09 Мар 2005, 23:07

nikoj съвсем ме обърка.. Мислех си че душата е вечна, никога не съм мислела че има разлиха между дух и душа... Значи все пак духа не е вечен щом се слива с Бог и престава да съществува .. тогава какъв е смисълът от всичко което духът е научил?
energy
 

Мнениеот nikoj » 10 Мар 2005, 09:15

Има смисъл. Идеята на прераждането е духът да трупа опит, познание живот след живот. По този начин той става съвършен. След това отново може да се слее със създателя. icon_color
Аватар
nikoj
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 147
Регистриран на: 07 Фев 2005, 08:45

Мнениеот Марио » 10 Мар 2005, 09:29

Само да се добави,че това съвършенство на Духа не се извършва толкова лесно и според мене съвършеността не е константа,винаги има какво повече да се осъвършенства,демек до края на безкрая се лутаме осъвършенствайки се,и ако се помисли малко това духовно съвършенство става трудно достижимо,дори може би невъзможно.Но естествено теоритично погледнато след извършването на това съвършенство,духът се слива с първоизточника.
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот EliKarim » 10 Мар 2005, 11:02

Офф и при мен е една каша. Съвсем се обърках. Имах други представи за понятията дух и душа...

SomoN, с кикбокс ли се занимаваш? Интересно...
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Duality » 27 Апр 2005, 19:58

Айде някой да го разясни това чудо с духа и душата,че съвсем се оплетоха понятията ми :oops:
Аватар
Duality
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 23 Апр 2005, 19:54

Предишна

Назад към Заклинания - Ритуали

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 27 потребители :: 1 регистрирани0 скрити и 26 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 26 госта