Нещо интересно!!!

Публикуваните от вас ритуали са и трябва да бъдат силно и ефикасно работещи.

Модератор: rain

Мнениеот Nether » 22 Яну 2005, 08:36

Ако искаш да вдигнеш от смъртно легло някой болен и да му влееш в тялото живот, според повелята на демона Азазел трябва да подредиш 7 скъпоценни камъка в звездата на Соломон, като в лъчите поставиш кървавия рубин, златистия топаз,небесния сапфир, тайния изумруд, спокойния хиацинт и благородния аметист, а в центъра положиш искрящия диамант, който е господар на всички скъпоценни кристали, тогава ще произнесеш името на болният и ще си сигурен, че той начаса ще оздравее”
Това е рецептата на алхимика от XVI век Теобалд фон Нагелрод от неговия апокрифен труд ”За тайните сили и болести на тялото човешко” Заради тази книга инквизицията го гони почти из цяла Европа.
Че диамантът лекува, вярват още в Древния Египет. Според халдейските жреци той дарява здраве, мъжество и носи победи.
Освен това прогонва черните мисли, избистря ума, вселява в сърцето справедливост.Той не бива да се купува, а да се завоюва или получи в дар.
Според Гален диамантът е камък на мозъка.Така предпазва от кошмари, главоболие, виене на свят, припадаци и лудост. Ако го носи бременна, ше мине леко през родилните мъки и ще добие силно дете.
Това вярване минало през вековете. Кралят – слънце Луи XVI страдал от тежко главоболие.Затова лягал да спи с с диаманти в златен обков на слепоочията. Хенрих VIII имал разширени вени и посипвал краката си с диамантен прах.
Аватар
Nether
 
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Яну 2005, 23:57
Местоположение: София

Мнениеот S-I-R-E-N-I-A » 08 Фев 2005, 13:25

Това наистина е интересно и аз сам 4ела за тези неща и наистина вярвам 4е деистват! icon_compress
Budi 4ovek a ne 4ove4e
Gori no nikoga ne tlei
i ako moje6 smei se na sudbata
za da ne moje tq da ti se smei!
Аватар
S-I-R-E-N-I-A
 
Мнения: 7
Регистриран на: 08 Фев 2005, 12:35
Местоположение: V ada!

Мнениеот Марио » 08 Фев 2005, 16:31

Ако искаш да вдигнеш от смъртно легло някой болен и да му влееш в тялото живот, според повелята на демона Азазел трябва да подредиш 7 скъпоценни камъка в звездата на Соломон, като в лъчите поставиш кървавия рубин, златистия топаз,небесния сапфир, тайния изумруд, спокойния хиацинт и благородния аметист, а в центъра положиш искрящия диамант, който е господар на всички скъпоценни кристали, тогава ще произнесеш името на болният и ще си сигурен, че той начаса ще оздравее”

хех и това колко ще струва?Това според мене е някаква безмислица.Кой ще тръгне да си купова всичките тези скъпоценни камъни пък и къде се е чувало демон да помога при лекуването.
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот nikoj » 08 Фев 2005, 19:39

Това е глупост. Камъните са излишни. А и за да се използва тази система трябва да си адепт в нея.
Чисто теоритично би могло да се вдигне и мъртвец ако се призоват 4-те върховни архидемона. Ограничението обаче е, че ще живее само още 7 години, но без душа. Ролята на демоните е да създадт директна връзка между духа и тялото.
Успех в опитите :grin: :grin: :grin:
Аватар
nikoj
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 147
Регистриран на: 07 Фев 2005, 08:45

Мнениеот Марио » 08 Фев 2005, 20:20

хм nikoj от къде знаиш за този ритуал:)И аз искам да се запозная малко с теорията ;)
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот EliKarim » 08 Фев 2005, 22:00

Хм чувала съм заседемте години без душа и т.н...
Предлагам да оставим това. Отдавна се канех да поставя въпрос за камъните и тяхната сила в магията. Бих призовала всички, ако знаете ритуал с камъни и минерали,моля пуснете нещо тук. Аз поне не съм използвала камък в ритуал, но знам, че много руни или различни подобни писма са били изковавани върху камъни.
Та така, който има инфо за връзката камък-магия:......
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот nikoj » 08 Фев 2005, 22:34

Май споменах във форума, че най-добрата разработка за демоните не само като теория, но и като философия е Свещената магия на Абремелин мага. На български е издадена от Аратрон. Подобни на нея са печатите на цар Соломон и магията на ангелите, но не са добре обяснени. В много от сайтовете на IOT могат да бъдат открити.
Колкото до камъните, не мислите ли, че темите свързани с тях са за раздел вещерство. Тяхното учение е по-тясно свързано с природата и по-добре може да обясни подобни ефекти.
Аватар
nikoj
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 147
Регистриран на: 07 Фев 2005, 08:45

Мнениеот Марио » 09 Фев 2005, 11:40

хм nikoj и да е била издавана вече е изчерпана,тъйче за това те питах:)
И какво точно ще значи 7 години живот без душа,я разяснете малко.
Иначе nikoj кажи ми от коя година е това издание на "свещената..."
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот nikoj » 10 Фев 2005, 01:24

http://www.sacred-magick.com/pdf/Grimoires.html

Тук има достатъчно неща, един чивек да се самоунищожи за една нощ. Така, че бъди внимателен icon_angry

Съветвам те да прочетеш първо Свещената магия и след като я осмислиш, да продължиш към другите текстове.

ПП: Не призовавай демони с чужди знаци. Ако се помолиш, Бог ще ти даде твои символи, които да извикват демоничните създания. icon_blob1
Аватар
nikoj
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 147
Регистриран на: 07 Фев 2005, 08:45

Мнениеот Arhimikus_NA » 10 Фев 2005, 09:52

Не казват ли че "най-черната" магия от всички е некромансията? Защо ви е да безпокоите вечният сън на някой като образно казано не това е смисълът на живота? Лично аз не бих се занимавал да правя зомбита (дори и да го можех), само за да задоволя любопитството си дали ще стане и какво ще стане после. Гледайте първо филма "Заразно зло" и после пак си помислете ;) :-P
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот Марио » 10 Фев 2005, 11:08

Не казват ли че "най-черната" магия от всички е некромансията? Защо ви е да безпокоите вечният сън на някой като образно казано не това е смисълът на живота?

Мисля,че не си разбрал точно въпроса тука:)АЗ се интересувам от всичко,но това не означава,че практикувам всичко.Например,ако чета християнската библия ,това не означава задължително да бъда християнин:)

nikoj благодаря за сайта,но го знаех.Имам и Свещаната магия на АБремелин на англ.,дано ме интересуваше мене българското издание:)Интересуваше ме как така човек ще живее без душа,защото не мога да си го обясня:)
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот nikoj » 10 Фев 2005, 15:46

В Свещената магия това не е обяснено. Описва се само заклинанието, с което може да се постигне ефекта.
Обяснението може да се намери във философията на Кабала. Според нея във всяко свое прераждане духът на човека (той е частица от Бога (Кетер)) създава душа, чрез която се осъществява връзка с материалното тяло. При смърта на човека, духът е извлякъл нужните поуки и захвърля душата (може би тя отива в рая или ада). Когато се призовават духове се призовават душите на хората, които са нещо като празни черупки, но съхраняват мислите и спомените на човека през едно прераждане. При смърта на човека, душата го напуска. Вероятно с въпросното заклинание демоните създават някъкъв посредник между духа и тялото, който временно може да замени душата.
Кабалистите, които успеят да се искачат до определено ниво в дървото на живота сами постигат връзката с духа и в бъдеще могат да използват душите от всичките си прераждания. Ако някой достигне Кетер , той ще умре, тъй като духът му ще се слее с Бог.

:grin: Малко опростих нещата, но в общи линии, това е философията. :roll:
Аватар
nikoj
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 147
Регистриран на: 07 Фев 2005, 08:45

Мнениеот Марио » 10 Фев 2005, 16:40

Благодаря за разяснението nikoj.Значи казваш,духът е безсмъртен,а душата прсто е като задвизваща енергия за тялото.Дано възможността за съществуване на рай или ад за мене е прсто абсурдна.Когато се викат умрелите може ли да се каже,че душата е като някакво отражение от живота на човека,като някакво ехо...
Както и да е били разяснил понятията между душа и дух,защото винаги съм ги имал за едно и също нещо.
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот SomoN » 11 Фев 2005, 01:57

До средата на вашия лаф видях достатъчно глупости!
Отначалото се почудих ,как ще съживяваш мъртвец със скъпоценни камъни!?!След това проследих вашия разговор ... и се натъкнах на "рая и ада" icon_badgrin такива неща няма!!!!
Като замреш душата ти се отделя от тялото ,и отиваше някъде ;)
(забравих къде точно).Под израза некромансия май имаш предвид Некромантия ,това вече е наука за болката и за мрака ,остави я ,не ти трябва!
Духът наистина е безсмъртен ,обаче според някой icon_bduh той се "преселва" в друго тяло ,и понеже има много icon_bduh като мен ,тази теория се е задържала ;) icon_bduh !
За дадения по горе ритуал ,най голямата глупост която съм виждал (ааа ,не ,имам грешка ,по тъпо беше онова с Баал - зелена коприна...веднага се видя ,че е глупост)!!!
Когато имам да ръся още глупости ще си едитна поста ;)
ARAF.
Аватар
SomoN
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 22 Дек 2004, 18:26
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот nikoj » 11 Фев 2005, 03:00

SomoN, да знаеш, че самичък ще ти е много трудно да отречеш (заличиш) вселена, която милиарди са измисляли милиарди години. Но продължавай с отричането, току виж си успял :lol:

Марио, това го взех от една статия във вестник "Черно море":


Древното познание, независимо от коя земна област идва до наши дни, разкрива еднакви неща. Структурата на човека е безкрайно интересна тема, третирана във всички окултни школи и религиозни доктрини. Според тайната доктрина законът за аналогията прониква в цялата природа. Затова и човекът притежава главните елементи, присъщи на цялото творение с неговите основни три свята - духовен, астрален, материален. Към първия принадлежат чистият дух и висшите духовни понятия и подбуди. Към втория спадат разумът, чувството и желанието. Към третия - астралните и физическите тела. Индуските жреци разделят човека на 9 елемента, тръгвайки от духовното поле и стигайки материалния план. Атма е за тях чистия дух, Рупа - най-ниското, физическото тяло и органите му. Теософията се придържа към подобно деление, макар да борави с различни термини. Тя признава 7 тела с увеличаваща се плътност. Материалното, видимото за нас, хората с обикновени възможности, тяло служи за обвивка на по-ефирното и така до духовното, монадното тяло.
Кабала, западното езотерично учение, опростява схемата. Боравейки с трите полета, то посочва 4 тела - дух, душа - разум и чувство, астросом - астрално и физическо тяло.
В тези тела, назовани по различен начин от тайните учения, се крият всички тайни на Аз-а ни. Те изпълняват своите роли, независимо материалната ни телесна обвивка, която възприемаме за себе си. И дали приемаме, или не тези твърдения, истината е една. Ние сме много по-сложни и интересни. И същността ни съвсем не е едно физическо устройство за преработване на материални продукти. Широко разпространената заблуда за отъждествяване на Аз-а, съзнанието с носителите, в които това съзнание работи в момента, може да се извини с факта, че будното съзнание, пък и в състояние на сън, живеят и работят във физическото тяло. А човек го познава като самия себе си. Напредвайки в ученията, човек може да схване истинските условия и да започне да се обучава да гледа Аз-а си като притежател на неговите носители. Посветените, хората с повече знания умеят да се отдръпват от носителите. Те разбират, че вън от носителите живеят в много по-пълно съзнание. На такова ниво човек разбира, че не е това, което е. И променя цялостното си отношение към живота. Издига се в областта на промените и случайностите на познатия ни смъртен живот. Или образно казано - човек започва да чувства разликата между давещия се, блъскан от вълните и човека, стъпил здраво върху скала, в основата на която вълните се разбиват, без да го достигат.
Съвременната наука доказва древните твърдения
Все повече научни открития стават достояние на широката публика. Руски физици, под ръководството на известния професор Волков, вече са доказали не само теоретично, а и експериментално теориите за човешките тела. Относно Духа проф. Волков пише: "Физическото тяло на човека е феномен на плътния свят, а човешката психика (душата, въплътена в тялото) въплъщава в себе си закономерностите на Тънкия свят. Но съществува един обединяващ ги или разединяващ трансцедентален космически принцип - това е Духът. На Духа му е безразлично какво ще прави, той действа безгрешно. Духът внедрява, управлява, обединява психиката с тялото, създава тяхното структурно-функционално единство. Духът, превръща психиката в телесно единство или в Едно - в тяло-психика. Това се случва още в момента на зараждането на всеки човек. Пак той, Духът разединява психиката и тялото в момента на умирането и прекратяването на земния живот на човека в биологичен смисъл. Проф. Волков смята, че след смъртта на биологичното тяло Душата се отделя от трупа, изменя свойствата си, но продължава съществуването си в други форми в Тънкия свят, по присъщите й закони на функциониране, в очакване на следващото земно превъплъщение. (Из "Телопсихика на човека. Синтез на научни, философски и религиозни знания").
Енергиите, обгръщащи всеки материален обект, са неописуемо красиви и наситени с цялата информация за него. В човека е заложена възможността да ги вижда. Необходимо е да прогледне, да отвори заложените в него качества и да ги използва.


Тук има още една интересна статия за душата и духа:
http://magicaura.com/article.php?ArticleID=133


Не съм съгласен с всичко в тези статии, но те дават някакво описание на явлението при различните учения. Аз ще ти дам малко по-различно обяснение.
Според Кабала Бог създава вселената от себе си. Казано е също, че хората са създадени по Негов образ и подобие. Погледнато обективно, това е така. Кабалът е учението, обясняващо как е създадена вселената и човека и по мое мнение (аз обаче съм пристрастен), то е най-доброто обяснение.
В Кетер възнива Бог от нищото. Той започва да гради вселената от себе си. Бог е непознаваем за нас, хората, тъй като той е възникнал на място, където няма пространство и време (затова ние не можем да го разберем и осмислим). За да създаде пространството той изгражда няколко сфери в себе си, внасяйки принципите на хаоса в Хохма; на реда в Бина; на изграждането в Хесед на разрушението в Гебура. В Тифарет има пространство и Бог може да е множествен. В сферата на Тифарет Бог съществува като духовете на хората и другите неща, които притежават дух.
Някъде бях чел, че хората са измислили времето. Това донякъде е така. В следващите сфери се заражда времето. В Натцах съставните части на Бога се разделят още повече, но те са и свързани помежду си. Чрез емоцията ние и вселената се отъждествяваме като единно цяло. Тук вселената почва да чувства времето.
В Ход вече съществува разделянето между частиците на Бога. Те получават независимост и мисъл. Мисълта съществува, но съществата във Ход (включително и хората) са сравнително статични.
Истинското време и истинското пространство, такова каквото го познаваме ние, се проявява в следващия свят - Йесод. Това е астралния свят, в който всичко е възможно, а формата е нестабилна. В този свят, за разлика от предишните формата съществува обективно. Тук душите са формите на духовете.
В Малкут, последната сфера, формата е стабилна, а пространството и времето са утвърдени. Това е светът, в който властва логиката, но на който са чужди мисълта и емоцията. Човешката мисъл е възможна, защото душата, чрез етерното тяло се свързва с мозъка на хората, позволявайки им да мислят и чувстват. Реално е един вид логичен компютър, който ни свързва с по-фините материи. (Може би си установил колко са трудни логическите операции по време на астрални пътувания или по време на сън. Тогава дори събирането на две числа е почти невъзможна задача.)
Ако обобщим. Единният Бог е в Кетер, духът на човека е в Тифарет, а душата в Йесод.

В Тифарет няма време, и свързвайки се с нашия дух, ние можем да научим много не само за миналите, но и за бъдещите ни прераждания. От друга страна един дух след като е изживял един живот, той захвърля душата и започва да изгражда нова при следващото прераждане. Да душата е именно ехото на един живот.
Обективно е възможно в астрала да съществува рай и ад (ако си чел Тери Пратчет, там има един Смърт, който отвежда всекиго там, където смята, че трябва да отиде). Вярващите, които много са съгрешавали (а повечето правят именно това), изпращат душите си право в котела. Съвестта на всеки от нас е съдника, който отсява наученото през един живот.
Самият дух обаче също не е безсмъртен. След като е научил всичко, което трябва да научи, той се слива с Бог и престава да съществува.
Аватар
nikoj
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 147
Регистриран на: 07 Фев 2005, 08:45

Мнениеот SomoN » 11 Фев 2005, 10:07

nikoj написа:SomoN, да знаеш, че самичък ще ти е много трудно да отречеш (заличиш) вселена, която милиарди са измисляли милиарди години. Но продължавай с отричането, току виж си успял :lol:

Точно за това не съм сам icon_badgrin
Всъщност според християните ,Бог е създал вселената ,според Мюсюлманите еди кой си я е създал и т.н.
На коя от всичките версии да вярваме???
И откъде знаеш ,че първата религия е била Християнската???
И защо според теб земята трябва да бъде създадена от някой ,а не от нещо?!?
Ето ти една теория откъде идваме ние ->Големия сблъсък създава земята ->Метеорит пада на земята и трепе динозаврите ->идват маймуните -> ето ни и нас :grin:
ARAF.
Аватар
SomoN
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 22 Дек 2004, 18:26
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Гост » 11 Фев 2005, 10:37

Ако прочетеш някои есета, които разглеждат естеството на религиите ще установиш, че всички проповядват едно и също - да почиташ Бог и да бъдеш добър с околните (най-вече със свещениците :grin: ).
Каквито и имена на Бога да измислят, не се променя факта, че върховният творец е един.

Лично аз вярвам в терията за големия зрив. Тя не отрича божественото начало (за повече информация се обърни към писанията на Бенедикт Спиноза).
Гост
 

Мнениеот Марио » 11 Фев 2005, 10:45

eeeee nikoj благодаря за разяснението:)))От това,което прочетох най-доброто обяснение май ти го направи ;) 10Х!Ще ми препоръчаш ли някакво заглавие за Кабала?

Сомон кикбоксйорчето се обади а ;) Върви ли бокса а?
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот nikoj » 11 Фев 2005, 10:50

Това вече съм го писал в темата Кабала (статии):

Дайън Форчън - "Мистичната кабала" и Гарет Найт - "Практическо ръководство по кабалистичен символизъм". Това са най-добрите ръковоства за стартиране на кабалистичен мистицизъм. Те не могат да се използват за правене на магия. В тях обаче се съдържа философията й.
Книгата на Найт е и едно своеобразно ръковоство за гадаене с таро.
Аватар
nikoj
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 147
Регистриран на: 07 Фев 2005, 08:45

Мнениеот Марио » 11 Фев 2005, 15:58

един дух след като е изживял един живот, той захвърля душата и започва да изгражда нова при следващото прераждане. Да душата е именно ехото на един живот.

nikoj тука имам един въпрос.Какво мислиш,че става с душата след смъртта.Умира ли и тя или отива някъде?Какво е твоето мнение?
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Следваща

Назад към Заклинания - Ритуали

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 25 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 25 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта