Карта на Лумиел за защита на живота

Публикуваните от вас ритуали са и трябва да бъдат силно и ефикасно работещи.

Модератор: rain

Мнениеот avanabil » 04 Яну 2008, 21:02

Квадрат на Лумиел за защита на живота




Това е ангелска защита, която се простира на всички нива в рамките на Закона за Кармата.
Защитава душата от страх и изчерпване на силата й;
Защитава ума от повреждане;
Защитава тялото от нараняване и влошаване на здравето;
Квадратът е посветен на ангел Лумиел, един от ангелите на планетата Земя. Притежателят на този талисман е защитен от увреждане на всичките три нива – тялото, ума и душата.
Квадратът се прави от дебел бял картон – в края на крайщата той трябва да изтрае един човешки живот. Трябва да бъде изработен в деня, посветен или на вашия Лунен ангел, или на вашия Слънчев ангел. Ако правите квадрата за някой друг, трябва да се съобразите с неговите ангели. За това действие не съществува специален ритуал, тъй като чертането и оцветяването на символите в квадрата го зареждат със сила.
Решетката на квадрата се чертае с червено мастило. Символите се оцветяват в различни цветове:
Символът на съдбата /пресеченият кръг, който се среща само един път в квадрата/ - в пурпурен цвят;
Физическото сърце – в червен цвят;
Звездата на славата – в сребрист цвят;
Символът на Озирис /символ на ума/ - в златист цвят;
Окото на небето – в небесносиньо;
Символите могат да бъдат очертани с черен контур, а квадратите под тях да се запълнят в съответните цветове;
Буквите на името “Лумиел”, по края на останалите символи, трябва да се изпишат с латински букви и със зелено мастило.
Върху обратната 9страна на талисмана, също със зелено мастило, се написва името на човека, за когото се изготвя квадрата, като се използва Шрифта на преминаване на реката.
Квадрата трябва да се изработи само веднъж, освен ако не бъде изгубен. Може да се съхранява в портфейл, специално изработен калъф или рамка. Много от практикуващите Свещената магия на ангелите съхраняват Квадрата на Лумиел под дюшека на леглото си. Този талисман на силата, наистина е чудесен със способността си да защитава своя притежател.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот avanabil » 04 Яну 2008, 21:09

И въпроса ми е следния: Сред посочените символи не съм сигурна кой символ е Окото на небето и кой е символът на Озирис? На пръв поглед, приемам, че окото си е "Окото на небето", а символът, пресечен с трите хоризонтални линии е този на Озирис, но наистина имам колебания, затова молбата ми е, ако някой го е срещал и може да отговори, да се включи :)
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот Talic » 05 Яну 2008, 15:25

Реших да си направя такъв талисман но имам няколко въпроса, които възникнаха:
Трябва да бъде изработен в деня, посветен или на вашия Лунен ангел, или на вашия Слънчев ангел. < Тези дни как се разбират?

Друго въпросче Целия квадрат ли се оцветява или само съмите символи е нужно да са в цветовете посеочени по-горе

Върху обратната 9страна на талисмана, също със зелено мастило, се написва името на човека, за когото се изготвя квадрата, като се използва Шрифта на преминаване на реката. < Какъв е този шрифт, били показала ?
Живей така, че като умреш и дявола да ти запали свещ.
Аватар
Talic
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 30 Апр 2007, 15:08

Мнениеот avanabil » 06 Яну 2008, 08:21

Talic написа:Реших да си направя такъв талисман но имам няколко въпроса, които възникнаха:
Трябва да бъде изработен в деня, посветен или на вашия Лунен ангел, или на вашия Слънчев ангел. < Тези дни как се разбират?

Друго въпросче Целия квадрат ли се оцветява или само съмите символи е нужно да са в цветовете посеочени по-горе

Върху обратната 9страна на талисмана, също със зелено мастило, се написва името на човека, за когото се изготвя квадрата, като се използва Шрифта на преминаване на реката. < Какъв е този шрифт, били показала ?



Лунният ангел е ангелът, управляващ зодиакалния знак, в който се е намирала Луната в момента на раждане. А ангелът, управляващ зодиакалния знак, в който се е намирало Слънцето в момента на раждане е Слънчевият ангел. Например, ако Слънцето се е намирало в Телец, а Луната в Скорпион, тогава Слънчевият, респективно Лунният ангел са съответно Ханиел и Самаел.

Зодиакални владения на Ангелите:
Овен Самаел вторник
Телец Ханиел петък
Близнаци Рафаел сряда
Рак Габриел понеделник
Лъв Михаел неделя
Дева Рафаел сряда
Везни Ханиел петък
Скорпион Самаел вторник
Стрелец Сахиел четвъртък
Козирог Касиел събота
Водолей Уриел събота
Риби Сахиел четвъртък

За оцветяването е обяснено подробно: Решетката на квадрата е с червено мастило. Името на Лумиел от четерите страни - със зелени букви. Останалите символи може да се изрисуват с черен контур и след това клетките да се запълнят със съответния цвят или пък може да се очертаят със съответния посочен цвят....Това е. Сега за шрифта, който се нарича "Passing the river" - ето какво намерих:


Изображение

Но като се загледах, забелязах известни различия с този, който използвам аз, затова, отдолу като файл давам използваният от мен....точно в този вид не успях да го намеря в нета
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот Talic » 06 Яну 2008, 11:16

Значи аз както съм телец, трябва да го правя в петък... ясно
avanabil Исренно ти благодаря за допълнилното инфо! notworthy
Живей така, че като умреш и дявола да ти запали свещ.
Аватар
Talic
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 30 Апр 2007, 15:08

Мнениеот Alucard » 08 Яну 2008, 05:10

Нали това може да бъде направено от полу идиот. Защото реших да го направя ама нещо не го схващам като цяло.
Аватар
Alucard
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 10 Дек 2007, 20:20
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот avanabil » 08 Яну 2008, 09:02

Alucard написа:Нали това може да бъде направено от полу идиот. Защото реших да го направя ама нещо не го схващам като цяло.


Да, затова е написано и така. Просто чертаеш и оцветяваш... нещо, което се учи в детската градина :)
Ако има нещо неясно, питай, въпреки, че не се сещам какво още е пропуснато :)
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот Lunohod » 08 Яну 2008, 22:36

Определено е достааа... странен този квадрат ...:roll: ... и с Осирис, чийто символ трябва да е този знак. Вероятно наподобява джед стълб...хм, но в тази странна подредба...

avanabil написа:Лунният ангел е ангелът, управляващ зодиакалния знак, в който се е намирала Луната в момента на раждане. А ангелът, управляващ зодиакалния знак, в който се е намирало Слънцето в момента на раждане е Слънчевият ангел. Например, ако Слънцето се е намирало в Телец, а Луната в Скорпион, тогава Слънчевият, респективно Лунният ангел са съответно Ханиел и Самаел........

......



Тези Ангели се смятат за планетарни, не за зодиакални. Приема се, че планетите са символични управители на зодиакалните съзвездия, но акцентирайки върху зодиака, не бива да се пренебрегва планетата. Ако “вземем” Ангела, управляващ телец (при Слънце в Телец)- Ханаел, може да активираме и позицията на Венера, която пък ако е например в Козирог, ще е на територията на Касиел...същевременно ще пренебрегнем Слънцето – Михаел. Нещата са много навързани и този метод е труден за ползване.
Разбира се, всеки сам си преценява.

Мерси за линка, avanabil. Много е полезен с това, че са събрани на едно място различни таблици. Не съвпадат съвсем и с моята азбука, която ползвам от малка, макар че в някои има знаци, които и при мен са били същите и със същите значения и други с различна звукова стойност...Само време да има за анализи...:roll: :roll:
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот avanabil » 09 Яну 2008, 12:37

Да, за съжаление книгата, от която взех този ритуал съдържа съвсем ограничена информация от астрологична гледна точка. Аз също гадая и предполагам, е това е символът на Озирис. А колкото до шрифтовете, какво да кажа - като зададох търсене на "Passing the river", се отвориха толкова много страници, но в нито една не видях шрифта, така, както е публикуван. Това важи и за другите магически шрифтове. Не разбирам защо се получава такова разминаване.... Радвам се, че съм била полезна. :)
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот Poison » 11 Яну 2008, 11:25

Какъв е този шрифт "Passing the river"? От къде е?
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот mandragorko » 11 Яну 2008, 11:57

сестро Poison,ако обичаш да четеш,това е отговор на въпроса ти

"Ангели,помощници в магията",за автора не излъжа за името....
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот avanabil » 11 Яну 2008, 12:29

"Шрифта на преминаване на реката" /"Passing the river"/ е един от свещените ръкописни шрифтове, на който се отправят молбите към ангелите. Според някои източници, това е първоначалната форма на литургичния еврейски и буквите му са като живи символи. Много е важно в момента на писане да се произнася и самата дума, защото по този начин става пълна реализация на силата му - чрез сливане на звук и знак. Посочената по-горе магия, както вече стана ясно е от типа ангелсака магия. В повечето случаи, призоваването на ангелите по конкретен въпрос става чрез "ангелски писма", които се пишат със някой от свещените шрифтове.
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот Poison » 15 Яну 2008, 12:49

Един и същ ли е с Малахим?
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот EliKarim » 21 Яну 2008, 19:01

Не Пойзън. Малахим е много близка до "Passing the river", но съдържа повече букви.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот mandragorko » 16 Фев 2008, 01:28

avanabil написа:"Шрифта на преминаване на реката" /"Passing the river"/ е един от свещените ръкописни шрифтове, на който се отправят молбите към ангелите. Според някои източници, това е първоначалната форма на литургичния еврейски и буквите му са като живи символи. Много е важно в момента на писане да се произнася и самата дума, защото по този начин става пълна реализация на силата му - чрез сливане на звук и знак. Посочената по-горе магия, както вече стана ясно е от типа ангелсака магия. В повечето случаи, призоваването на ангелите по конкретен въпрос става чрез "ангелски писма", които се пишат със някой от свещените шрифтове.


..е един от шрифтовете,използвани за призоваване на ангелите.има още един-Тивански Шрифт,за който става дума паралелно в друга тема,постната от Архимикус...и е един от свещените ръкописни шрифтове,използвани в магията....
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот svetlinen » 31 Авг 2015, 10:16

Привет някой може ли да ми изпрати изображението на е-меил че не ми го зарежда нещо... svetlinen.az@gmail.com


Wizard: Темата е много стара и файла със снимката не може да се зареди. Опитай да потърсиш в google.
Аватар
svetlinen
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Авг 2015, 09:06


Назад към Заклинания - Ритуали

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта