Да отблъснем на удар

Публикуваните от вас ритуали са и трябва да бъдат силно и ефикасно работещи.

Модератор: rain

Мнениеот EliKarim » 10 Авг 2008, 18:35

Този ритуал ще върне изпратената ни злоба и трудности от недоброжелател. Връща всичко с голяма сила и има бавен и мъчителен ефект, в зъвисимост от това какво човекът е искал да ни причини. Този ритуал е един вид защита, ако имаме съмнение че някой ни наранява по един или друг начин.
Преди началото поставяме ден по-рано една игла в съд със сол(солница). С тази игла ще се шият букви ако въобще ще се използва този метод с шиенето.

Буквите се пишат отдясно наляво и отгоре надолу. Могат да са нарисувани, могат и да са пришити, тук няма голямо значение тъй като е важно името на човека и неговата рожадена дата(ако се знае). Ако просто се безспокоим дали има атака, правим ритуала без името на някого, само с три букви „ЛЯ” (но тогава ефектът е по-слаб тъй като негативната енергия не се връща при посочения човек а се разпръсква навсякъде). Ако буквите се пришиват, то те се пришиват върху черен плат със сребърни, черни или зелени конци. Ако се пишат на лист, препоръчвам черното. Заклинанието почти се шепти, не трябва да се прекъсва и се повтаря няколко пъти (няма брой пъти), като накрая едва чуто. Добре е този ритуал да се прави в ден сряда, но ако се съчетая с първа или последна четвърт на Луната ще е най-добре. Тук датата не е от такова значение както в други ритуали например. Просто шием(или пишем) и шептим. Оператора предварително е приготвил четири свещи, добре е да са с цвета на конеца. Иглата вече е извадена от солта и готова да се подготви с конец. Ако ще се пришиват буквите на парче плат, то нека предварително начертаем с химикал, молив или каквото ни е удобно буквите, за да ни е лесно шиенето. Ако ще се рисуват, също е добре преди това да са щрихирани с молив за да се прекъсва заклинанието, докато се изпълнява.



За ритуала:

Та така, прави се кръгът, мисловен или предметен(според метода на работа на оператора). Понеже ритуалът е по-скоро с предметни пособия, препоръчвам начертан кръг. След като иглата и конецът са готови се палят свещите, поставени в четирите посоки и оператора започва да пришива буквите. От този момент той не трябва да говори нещо различно от заклинанието, и в никакъв случай не трябва да се смее.
Първо се пише името на личността за, която се прави ритуалът. Използват се буквите на Хонорий, а не нашата азбука или латиница. Ако се знае рождената дата на човека за когото се съмняваме, пише се буквата която отговаря на цифровата стойност. Предварително си ги начертайте. Започва се от дясно на ляво. Отдолу се пришиват три букви – Ля с цифрова стойност 30. Ако нямаме име пишат се само трите знака за „Ля”.
Парчето плат или листа с буквите се носи от човека 9 дни, плътно до тялото. Ако по време на работа ви заболи глава, прозявате се повече или не ви достига въздух, не се плашете, нормално е. Следва затваряне на кръга, свещите угасват, иглата се заравя в пръст, ако е химикал по-добре го унищожете за да не се ползва повторно.


Заклинанието:

Това заклинание трябва да звучи както е било предавано с годините.

„ А (името на недоброжелателя) етеса (рождената дата)А н плапахе гн нуа сн а (вашето име) летедн уедн н не ин дакатрсе”

Името го казваме така както звучи при самите нас за да звучи както е наистина. Другите думи звучат както са написани. Буквите Г и Н звучат носово, а С е с леко придихание отзад.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот EliKarim » 10 Авг 2008, 18:38

В тази тема са всички букви на Хонорий http://www.magicgatebg.com/forum/viewtopic.php?t=104&highlight=
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот damnameneus » 30 Ное 2008, 13:50

По най-голяма случайност попадам днес на този дълбоко интересен обред, Ели, незнам дали не си знаела или сама си изфантазирала този обред, обаче смятам за особено брутално да предлагаш да се правят като защитни обреди с надгробни надписи с незнайно значение и още по малка връзка с Хонорий, още по малко с предложения за произнасянето на тракийските думи и така нататък. въпросното ти заклинание изкопирано оттук оттам е в хипотетичен превод, нито е предавано в годините нито нищо. Доста хора вече се чудят защо съм в конфликт с теб, ето ти я причината. Да, самоуверен съм, арогантен съм, но това си има причина, когато не знаеш, няма да претендираш, че знаеш, няма да си придаваш важности, няма да правиш фасони, няма да си градиш виртуална слава.
Ето въпросното предавано с годините заклинание:

Едва ли някога ще можем да достигнем до пълното и точно дешифриране на този надпис, но въпреки всичко и независимо от това, кое тълкуване ще предпочетем, той носи някои важни представи за тракийския език като цяло и за някои негови граматични особености.

Както вече отбелязахме, за разлика от надписа от с. Езерово, този върху каменната плоча от с. Кьолмен, не е придобил подобна популярност. Причината за това е, че въпреки направените няколко опита за неговото прочитане, както и за евентуален превод, съдържанието на текста, дори и в общи линии, остава загадка и до ден днешен5.

Каменната плоча е открита през 1956 г., при разораването на невисока надгробна могила в местността Зуньово кладенче при с. Кьолмен, Преславско. Плочата, съдържаща надписа е била положена върху правоъгълна гробна камера в центъра на могилата. Трябва да отбележим, че надписът е бил обърнат навътре към гроба. В средата на камерата били положени кремираните кости на починалия тракийски аристократ. Освен това погребението съдържа глинени съдове, както и желязно и бронзово въоръжение.

Текстът се състои от 56 букви (изобр. 2) и по този показател се доближава до надписът от с. Езерово. Проф. Вл. Георгиев смята, че надписът е надгробен и съответно това улеснява неговото тълкуване. Според начина на изписване на буквите, той датира надписът в VІ в.пр.н.е. и предлага следния прочит на текста6:



Текст: Ebar Zes(a) aśn HN etesa igek, a

N blaba(h)e gn!

N ua(s?) sn letedn ued(n), ne in dakatr ś!



По мнението на проф. Георгиев в този надпис известни елементи показват (дако)мизийски особености, поради което той предполага, че езикът на надписа представлява трако-мизийски преходен диалект. Предложеното от него тълкуване на текста е следното:



Превод: Ебар (син) на Зеса(с) аз 58 години живях тук.

Не повреждай този (гроб?)!

Не осквернявай самия този покойник, за да не ти се направи това (= същото)!



Първото нещо, което трябва да отбележим е, че за съжаление тук липсва онази находчивост, която проф. Георгиев проявява при разчитането на надписа от с. Езерово. Разграничаването на отделните думи в текста е неубедително. Звуковият състав, получен в резултат на подобно разграничаване е трудно произносим. Неубедителни са и граматическите конструкции получени в резултат от разграничаване на отделните части на текста. Необяснимо е и защо проф. Георгиев предлага четенето да започне от личното име “Ебар (Ebar)”, което очевидно е ограничено от две доста по-дълги конструкции и следователно не се намира в началото на текста.

Въпреки предполагаемото наличие тук на т.нар. бустрофедон (начин на писане, при който единият ред следва отляво надясно, следващият отдясно наляво и т.н.), след като чете три от четирите съставни части на текста в посока отдясно наляво, проф. Георгиев чете в същата посока и последната част – “N BLABA(H)E GN”, като я противопоставя по този начин на останалия текст. Повечето изследователи приемат този начин на четене, което вероятно им е попречило да забележат, че всъщност текстът е спираловиден и следва без прекъсване, като тази последна част би трябвало да се чете (А)ΝΓΗΑΒΑΛΒΝ.
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот EliKarim » 30 Ное 2008, 18:11

Незнам какво се опитваш да докажеш, покажеш и изтъкнеш, но определон не си заслуава пененето и злобата. Еврика, то голямо откритие си направил. Това и в училище май го казваха. Да беше питал, да ти кажа вместо да ми развиваш теории. Георгиев ми беше и преподавател и моите уважения към него. Обожавам старите писмености включително и траийската, каквато съществува, датова и съм фен на Стефан Гайд. А до ритуала ми, ами не го прави, не се занимавай. Тези твои теории обаче не променят моята ритуална практика и аз ще продъжа да показам това което правя и то има резуртат, независимо какво мисли едно самохвалещо се фанатизирано момче.
Аз показвам само неща които съм изпитвала до една или друга степен и които биха имали полза. Не съм като теб, няма и да бъа.
Спести си глупостите, на който му е бил нужен риталът си е свършил работата.
А това за виртуалната славата...хм...кой твърди че имам такава? Или това те дразни? Това ли било...чудех се от къде тази злоба?! Хм, спокойно, не смятам че градя слава, дори не държа да се набивам на очи. А извън форува, повярвй изградила съм и такава.
Дерзай...ако можеш да го правиш без злоба...
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот damnameneus » 30 Ное 2008, 21:14

Ох, просто това започва да прилича на шоуто без думи, но все пак намерих последни слова и да се опитам да опиша чувствата си... Ако ти си на 30 години, то професор Владимир Георгиев трудно би могъл да ти бъде преподавател, освен в началния курс , тъй като лека му пръст, но той е починал 1986 год. Да оставим тази тема, може да си го спомняш от астрала...
Тракийска писменост няма, има тракийски език, но тракийска писменост досега поне аз незнам. Г-н Гайд, моите уважения, но не цитирай парадоксическа литература, към която той, определено по мнението на нормално мислещите траколози, принадлежи.
За това че не си като мен, никога мила Ели, не съм си помислял, че си като мен. За всеки здравомислещ цялата излагация, в от пръстите изсмукания обред с компилирането на разни нещица оттук оттам, е явна.
За виртуалната слава, да, нямаш такава, но се опитваш да градиш нещо...., а аз лично ще оборвам несъответстващите на истината неща, защото не сме в средновековието, когато грамотните са единици и ти да се смяташ от тях...
Относно фанатизираното, да, фанатизирам съм, гордея се с фанатизма си, гордея се с липсата ми на определението ти за добродетели, липсата на лична определеност по твоите критерии и так далее.

Брутализмът ми е продиктуван единствено от едно, който твърди нещо, този трябва да носи и отговорност за твърденията си и да бъде в състояние да ги докаже. Абсурдно е да се твърди, че ти бил преподавател г-н Георгиев, нека боговете му дадат вечно блаженство, защото аз го уважавам безкрайно, но ти си била тогава на 8 годинки, ако е реална възрастта ти, а аз знам че е.

За дерзаенето, най-малко ти си човекът, към който може да ме свързва дерзаенето, да дръзна, не се надценявай, все пак аз съм доста фанатизиран...
Сега след моя сарказъм, не злоба, опитай се ти...
цитирам:

"Дерзай...ако можеш да го правиш без злоба..."
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот EliKarim » 01 Дек 2008, 16:48

Защо търсиш думи за да си интересен при условие че на мен не си?! Последни думи ли?! О, едва ли... от яд и буталност, както сам се изразяваш още доста ще лаеш насреща... Поне така мисля.
Хубаво е да ме цитираш, но и това правиш от злоба и с явни комплекси. А такива като теб, хора с неясна ориентация към хората, магията, и нагласата към живота в един или друг случай сами изчерпват себе си. Това с фанатизма е по-скоро тревожно... Доста обезспокояващо и пречещо за уединена и разумна практичека работа. Не е за хвалба, по скоро би ти създало проблем, какъвто вероятно и имаш. Това ми прилича на сбирката ти по повод Хеката, която както разбирам се е оказала пълна глупост... Е, тук във форума не може да налагаш нещо подобно защото чак таива наивници няма.

Чудя се ако цитирам Паисий Хилендарски дали няма да изкараш биографаията и за него за да ме осведомиш, че не е сред живите. Ами то и проф. Павлов ми е преподавал, но не онзи Павлов, който пак има профсорска титла в тази насока, но бе председател на БАН и член на Политбюро на живковата БКП.

Но разбирам, явно и това е от стремежа си да покажеш нещо..Каквото и да напишеш обаче, това не прави ритуала ми неефектиен, защото силата на буквите е огромна, а съскането на едно недорасло момче от пловдивско село не би променило нещата.

Та така, за проф. Владимир Георгиев, хм...нека не намесваме името на този изключителен едиковед, чиито творби макар и ценни обявиха за неточни... Неточни не като опит да разчете, а като историческа точност.
Не окриваш топлата вода, във веки учебник има негови цитати мисля.. Бих била безкрайно щастлива ако можеше да слушам негова лекция но уви..

За твое сведене филологическото ми образование стои отделно от увлечението ми към тракологията, а и въобще древите писмености. Аз самата съм правила ритуали с различни букви, на своя език и ефектът е бил поразителен. С траколози прекарах цяло едно лято в опити да завърша друг мой труд.
Споменах проф. Георгиев, но ако беше по-наясно нямаше да ми вадищ от 9 реки води. Това е проф. Никола Георгиев, който до преди няколко години заедно с друг мой невероятен преподаател проф. Донка Петканова разработваха, редактираха и аргументираха редица текстове във връзка със славянското и тракйиско наследство. Макар и възрастен и привърженик на старата школа, той също откри пропуски в теорията на литературата и историческото наследство.

За Гайд няма какво да обсъждам с теб тъй като от доста време работя по неговата теория, независимо че от Института по тракология към БАН се обявиха против предложенията му. Разполагам и с трудовете му и правя други опити с текстове и букви, също толкова интересни колкого са тези на арамейски, или иврит например.
А също така, въпреки че няма как да си наясно след като виждам възгледите ти, друг проф.с почти същото име – проф. Георги Георгиев Марков се обяви срещу Стефан Гайд.

Но както и да е. Ако ще вадиш и други автобиографии и справки ще ми бъде интересно. Но това нито ще промени ритуалната ми работа, нито „виуртуалната слава”, както сам се изрази. Няма нужда от злоба и мрънкане. Може би другите трябва да те похвалят, та евентуално се почувтваш известен или НЯКОЙ за да спреш с уж смислените си изказвания.

Смятам че всеки който би опитал да работи сразлични букви, текстове и тяхната комбинация ... би трябвало да е внимателен. В словото има огромна сила, в подредбата на дадени букви също. Въпросът е да вярваме когато прилагаме нещо.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Cath » 01 Дек 2008, 17:08

EliKarim написа:Смятам че всеки който би опитал да работи сразлични букви, текстове и тяхната комбинация ... би трябвало да е внимателен. В словото има огромна сила, в подредбата на дадени букви също.


Ели, тук си права. Само че не можах да схвана - трябва да си вярваме, докато произнасяме думи, с които твърдим, че сме мъртви?

:?

damnameneus написа:Превод: Ебар (син) на Зеса(с) аз 58 години живях тук.

Не повреждай този (гроб?)!

Не осквернявай самия този покойник, за да не ти се направи това (= същото)!


И друго искам да питам - ти наистина ли ще продължиш да твърдиш, че ритуал, в който се обявяш за труп, може да
EliKarim написа:върне изпратената ни злоба и трудности от недоброжелател


???
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот EliKarim » 01 Дек 2008, 17:22

Cath, никъде не твърдим че сме мъртви. Няма начин да се обявиш за мъртва и това да подейства за такъв тип ритуал. Фразата която damnameneus е копнал не е същата при мен, а и никъде в написаното от мен не ства дума за гроб.
По-скоро тази силна фраза "Не осквернявай , за да не ти се върне същото"е използвана и тук.
А по отношение на буквите, ами да...
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот damnameneus » 01 Дек 2008, 17:29

Така, спорът стана неприятен, и въпреки че в спора се ражда истината, то тя не може да се роди в тебе, дано се роди в останалите поне.

Така както аз не си позволявам личностна преценка за теб, а коментирам знания и постове, така смятам, че ако си достатъчно разумна няма да си позволяваш и ти да даваш преценка за личността ми.

Нито съм отричал силата на словото, нито работата с букви, текстове или каквото и да е, но хората които четат и може би ще практикуват обредите, които виждат тук са опитни зайчета, за да им предлагаш експериментите си. Твое право е да се занимаваш и да изпробваш неща, но НИКОЙ няма право да ползва като опитни зайчета публиката...
За преподавателите ти и т.н. се радвам, но първо се научи да четеш задълбочено и тогава след като видиш: Проф. Вл. Георгиев смята, че надписът е надгробен и съответно това улеснява неговото тълкуване.
да не казваш: Георгиев ми беше и преподавател и моите уважения към него.

Целият останал бълвоч, не е редно да коментирам тук, за да занимавам маса хора, а и като виждам няма много смисъл...

За пореден път обаче ще ти повторя причината да коментирам този обред:
НИКОЙ няма право да кара някой да повтаря, че е покойник и да го пазят и да се надявя с това да си отблъсне удар или незнам си какво. Ако смяташ, че имаш това право да ползваш останалите като опитни зайчета, то просто не си познала...
Поне нека са наясно какво говорят, пък ако искат да го направят и тогава нямам проблем, но да ги въвличаш в лъжа и в практика, което е пробна е все едно да си измислиш лекарство и да го пуснеш на ппроби сред болните.
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот EliKarim » 01 Дек 2008, 17:44

damnameneus, и така не става. :) Виждам че беснееш, но каквото и да напишеш не минава. Личностна преценка няма как да си направиш за мен, след като никой не съм вербувала и не занимавам хората с пари. А от теб вече ми се оплакаха...
Първо, това което съм написала е само част от текст и въобще не надгробния тракйски който Георгиев е коментирал. Другото, което е, в надгробните текстове има и песни...и те са също толкова силни като звучене и действие.
А по отношение на магията, експериментирането е част от нея. Аз продължавам с това, и макар че съм и патила и предупреждавам винги за това, ще продължа. Това е и част от процеса на работа и обучение.
Тук има много начетени типове, има и объркани деца, но опитни зайчета няма тъй като всеки сам преценя за себе си какво да практикува. Ритуалът е изпробван, дори скоро ще опитам нещо подобно но с други древни фрази, носещи огромна сила.
Ако не вярваш просто не прави нищо, но не оспорвай нещо за което си нямаш и представа...
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот damnameneus » 01 Дек 2008, 17:53

Виждаш че беснея ли, е сега вече беснея...
Хубаво е човек да твърди нещо, но винаги трябва да внимава какво твърди.
Грозно е да твърдиш обаче нещо, което е доста далеч от истината, но няма смисъл от цялата работа, и както казват при нас в пловдиските села, КОЛКОТО СИ ПРАВА ТОЛКОВА ХАИР ДА ВИДИШ!
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот EliKarim » 01 Дек 2008, 18:01

Ами бесней си, но настроенията ти не трябва да занимават ниой тук. А и ако се занимаваш с магия, то трябва да умееш да е владееш.
Ако си приключил, моля да не цапаме повече темата с изишни коментари.

За твърдението, за хаира...дам, така е. Човек трябва да внимава и какво си пожелава!



PS: Съжалявам за изпуснатите си често букви... предстои да оправя проблема с клавиатурта си.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Mason » 01 Дек 2008, 18:15

Мдаааааа, Ели обикновено не помага на хората от кармични или други съображения.
Защо ли е тук този странен ритуал?!?!
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот galina_dim » 01 Дек 2008, 18:59

Айде сега да се уточним...

Ели, бъди коректна. Донка Петканова е старобългаристка. Никола Георгиев е литературовед. До тук - много общо с траките. няма що.

Ако имат горните двама съвместна разработка, то аз лично искам да я знам. Ако наистина знаеш за такава, моля цитирай коректно.

Никола Георгиев ми е изключително скъп човек.

Само да не излезе, че си имала предвид НиколаЙ Георгиев.

И как може да си филолог и да пишеш инЪче... Аз бих си изяла дипломата, честно, срамота е. Въпрос на чест и езикова култура.
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот tanarel » 01 Дек 2008, 19:25

Форума се раздвижи
Изображение

..даите да преместим акцента върху обсъждането на нещата
като креативна обмяна на преживявания и проблематиката на
ритуалите и.тн а не върху това дали някои разбира повече от
друг . за мен влизането в спорове при които има лични
нападки е безмислен и показва слабост
, винаги този
които греши ще си мисли че е прав и обратното , този които е
прав никога недопуска , че може и да греши , и никога правия
няма да може да разубеди грешящия , така , че е хабене на
енергия просто .. icon_flowerface
Do what thou wilt.
Аватар
tanarel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 146
Регистриран на: 23 Дек 2006, 11:12

Мнениеот galina_dim » 01 Дек 2008, 20:08

Танарел, въпрос и на възприятие - ако влизаш с нагласата - ей, какъв сеир, това ще виждаш.

Аз НАИСТИНА искам за я знам тази разработка, нищо лично никому, просто би ми била ужасно интересна.

От там нататък всичко е търсене на истината. Не сме на по 5-6 да се дракаме, аз поне така смятам.
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот EliKarim » 01 Дек 2008, 20:56

galina_dim, изушавах се да изтрия коментарите които не с по темата, но реших да отговоря все пак.
Така е Донка Петканова ми преподаваше по стара българска литература, също така ми е помагала в антропология и куп работа по стари писмености за което съм и благодарна. Това не озвачава че тя е тесогръд професор, който се интересува единствено от бългаската литература, която както знаеш не е единствена по нашите земи.
Никола Георгиев пък, дори имаше идеи за ново пренаписване на старите трудове с поправки.
Ако това е сарказъм, хм...не - не съм имала в предвид Николай Георгиев. За разработката - ами търси и ще намериш. Не виждам повод да помагам с идеи след този тон. А и темата е друга.
Няма нужда да коментирам дипломите си, тъй като тя не е една и не виждам общо с ритуала тук. Ако учиш, то мога да ти пожелая да се реализираш с диплома или без нея,...аз успях!
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57


Назад към Заклинания - Ритуали

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 20 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 20 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта