Заклинание/Наричане против ечемик на окото

Публикуваните от вас ритуали са и трябва да бъдат силно и ефикасно работещи.

Модератор: rain

Мнениеот ~Talyn~ » 05 Ное 2008, 14:58

Ако ти излезе ечемик на окото.Когато се стъмни,преди да си легнеш,взимаш злато(пръстен,накет),заставаш пред прага на входната врата на къщата/апартамента.Натъркваш ечемика около минута със златото,след това чукаш три пъти с пръсти върху него,казвайки “Ечемик мини!”,след това чукаш три пъти на прага със същите пръсти,наричайки “Ечемик тръгни си!”.Наричайте около минута.След това пак натъркайте с златото и си лигнете.На сутринта го намжи с гладна плюнка.
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот ~Talyn~ » 05 Ное 2008, 15:01

Извинете ме за правописните и смислови грешки. :oops: :oops: :oops:
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот bellastella » 05 Ное 2008, 16:25

~Talyn~ написа:Ако ти излезе ечемик на окото.Когато се стъмни,преди да си легнеш,взимаш злато(пръстен,накет),заставаш пред прага на входната врата на къщата/апартамента.Натъркваш ечемика около минута със златото,след това чукаш три пъти с пръсти върху него,казвайки “Ечемик мини!”,след това чукаш три пъти на прага със същите пръсти,наричайки “Ечемик тръгни си!”.Наричайте около минута.След това пак натъркайте с златото и си лигнете.На сутринта го намжи с гладна плюнка.


Ако ечемика е на малко дете под 2 годинки - това се прави от майката ли?
Аватар
bellastella
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 144
Регистриран на: 06 Яну 2008, 09:10

Мнениеот ~Talyn~ » 05 Ное 2008, 16:49

bellastella написа:
~Talyn~ написа:Ако ти излезе ечемик на окото.Когато се стъмни,преди да си легнеш,взимаш злато(пръстен,накет),заставаш пред прага на входната врата на къщата/апартамента.Натъркваш ечемика около минута със златото,след това чукаш три пъти с пръсти върху него,казвайки “Ечемик мини!”,след това чукаш три пъти на прага със същите пръсти,наричайки “Ечемик тръгни си!”.Наричайте около минута.След това пак натъркайте с златото и си лигнете.На сутринта го намжи с гладна плюнка.


Ако ечемика е на малко дете под 2 годинки - това се прави от майката ли?

Хващаш ме на тясно,но нищо не пречи да опиташ.Вчера ми излезе днеска нямам,така че при мен подейства.
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Persa » 06 Ное 2008, 07:33

Ако ечемика е на малко дете под 2 годинки - това се прави от майката ли?[/quote]


Да
Аватар
Persa
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 23 Юни 2005, 07:10

Мнениеот Kotentseto » 06 Ное 2008, 09:48

Най-бързо минава, като се натърка долният клепач с разрязана на две скилидка чесън. Щипе малко, но от вечерта до сутринта няма ечемик.
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот bellastella » 06 Ное 2008, 22:48

Kotentseto написа:Най-бързо минава, като се натърка долният клепач с разрязана на две скилидка чесън. Щипе малко, но от вечерта до сутринта няма ечемик.


Хора, много ви благодаря за съвета, но не съм в състояние да накарам детето ми да разбере, че трябва да потърпи, за да му натъркам оченцето с чесън, златен пръстен или каквото и да е друго.
То бяга, пищи, крещи, вика, удря, хапе и драска. Все пак това е око и се страхувам да не го нараня неволно и да стане по-голяма беля. Направо съм в шах.
Преди два месеца му се появиха такива ечемици и по двете оченца и нищо не помогна, докато не го оперираха. Сега всичко се повтаря и искам да греша, но не греша - ечемика отново тръгва.
Как да подложа такова малко човече втори път на пълна упойка?
Щях да пущам отделна тема за това, но видях, че вече я има - наистина ми е нужна помощ.
Аватар
bellastella
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 144
Регистриран на: 06 Яну 2008, 09:10

Мнениеот Kotentseto » 07 Ное 2008, 09:13

Ба! Не можеш! Айде, сега да го цепят, защото не можеш да го хванеш за 10 секунди и да му натъркаш очето... Виж, може и да е нещо по-сериозно. Очевидно е. Но аз очите на моя дечко ги лекувам с отвара от лайка и с натъркване с чесън.

Успех и да оздравявате icon_flowerface
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот stanislava » 07 Ное 2008, 12:07

Избираш си много стар човек и докато не почине не се дава на детето да яде крило.
Поставяш средния пръст на палеца и го плъзгаш като леко с средния докосваш ечемика,след това чукваш по същия начин на земята-общо 3 пъти-и без наричане става.
Аватар
stanislava
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 31 Авг 2006, 12:28

Мнениеот bellastella » 07 Ное 2008, 13:21

stanislava написа:Избираш си много стар човек и докато не почине не се дава на детето да яде крило.
Поставяш средния пръст на палеца и го плъзгаш като леко с средния докосваш ечемика,след това чукваш по същия начин на земята-общо 3 пъти-и без наричане става.


Благодаря ви! Ще опитам да хвана малчуганчето за тази процедура. Страхувам се само като мърда толкова да не му нараня очето.
Но това с крилото ме заинтригува - значи избирам някой стар човек, може и да не му казвам, какво съм решила и се заричам, че детето ми няма да хапне примерно крило от пиле, докто той не почине, така ли?
Правилно ли разбрах?
Междудругото това съм го чувала със всяка храна, но това примерно аз мога да го направя на себе си, като се зарека, че до живот няма да хапна нещо определено и да държа никога да не хапна такава храна. Сега разбирам, че има вариант да го направя и за детето.
И другото, което ми казаха, но не ми го казаха в пълен вид: беше свързано с растението ечемик, с което нещо се прави и нарича и след това се дава на животно, което яде ечемик. Така и не ми казаха как се изпълнява този ритуал :)
Много ви благодаря за отговорите! :)
Аватар
bellastella
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 144
Регистриран на: 06 Яну 2008, 09:10

Мнениеот Cath » 07 Ное 2008, 13:29

Станислава, може ли малко по-подробно, че нищо не схванах - защо си избираш стар човек? чий пръст къде отива?
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот stanislava » 07 Ное 2008, 14:06

избира се много стар човек и докато не почине не се яде крило-това си е някакво поверие-спазвала съм го,поради това че много често ми излизаше-бабини съвети.
За движението на пръста-по достъпно-представи си че изпробваш диня дали е узряла-начина по който почукваш по кората-само ,че леко към ечемика-почти да го докосне.
Аватар
stanislava
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 31 Авг 2006, 12:28

Мнениеот erhan » 08 Ное 2008, 22:10

БАЯНИЕ ЗА ЕЧЕМИК

Няма значение от деня.Застанете с детето на прага на някоя от вътрешните врати в жилището,като то трябва да е от вътрешната страна а ти от външната.Вземи в лявата си ръка зърна от ечемик.В дясната взимаш по три зрънца и обикаляш с тях три пъти от дясно на ляво окото и казваш;

Ечемиче наметиче,
да те изядат селските говеда.
Селските говеда да ги изядат вълците.
Вълците да се пръснат по горите
и да го разнесат по гори и по реки
по дъжд по вятър.
Къде не мислило на натам заминало!


Духни три пъти в окото и остави зрънцата в една салфетка.
И така три пъти!
Накрая,дай на детето в ръката три жълти стотинки /като трябва да ги погледне/и да ги хвърли през прага като каже "Платено"
Ако неможеш да го придумаш да го каже,го кажи ти но не тогава.
Вземи 9-те зрънца ечемик и ги хвърли на кокошки или гълъби /като гледай да ги изядат/
Ако преди това детето не е казало "Платено",хвърли ти стотинките под някое дърво и го кажи,но след като птиците изкълват ечемика!

bellastella това трябва да помогне.
Аватар
erhan
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 56
Регистриран на: 20 Яну 2006, 16:31
Местоположение: sofia

Мнениеот Murtva » 09 Ное 2008, 20:13

bellastella ако детето е мъничко и неможеш да направиш разни неща с наричания опитай това:Сутрин,когато детето пишка за първи път след като е станало-си намокри ръката с урината му.И намажи ечемичето.Само няколко капчици.Остави го да изсъхне така,не му мий очичките.Повече няма да се появават :).
Аватар
Murtva
 
Мнения: 8
Регистриран на: 17 Юни 2008, 20:08

Мнениеот bellastella » 09 Ное 2008, 21:53

erhan написа:БАЯНИЕ ЗА ЕЧЕМИК

Няма значение от деня.Застанете с детето на прага на някоя от вътрешните врати в жилището,като то трябва да е от вътрешната страна а ти от външната.Вземи в лявата си ръка зърна от ечемик.В дясната взимаш по три зрънца и обикаляш с тях три пъти от дясно на ляво окото и казваш;

Ечемиче наметиче,
да те изядат селските говеда.
Селските говеда да ги изядат вълците.
Вълците да се пръснат по горите
и да го разнесат по гори и по реки
по дъжд по вятър.
Къде не мислило на натам заминало!


Духни три пъти в окото и остави зрънцата в една салфетка.
И така три пъти!
Накрая,дай на детето в ръката три жълти стотинки /като трябва да ги погледне/и да ги хвърли през прага като каже "Платено"
Ако неможеш да го придумаш да го каже,го кажи ти но не тогава.
Вземи 9-те зрънца ечемик и ги хвърли на кокошки или гълъби /като гледай да ги изядат/
Ако преди това детето не е казало "Платено",хвърли ти стотинките под някое дърво и го кажи,но след като птиците изкълват ечемика!

bellastella това трябва да помогне.


Erhan, благодаря ти, точно този ритуал търсех и съм изключително благодарна за помощта, както и на всички, които отговориха. :)
Пожелавам си скоро да пиша и да кажа, че всичко е ОК!
:)
Аватар
bellastella
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 144
Регистриран на: 06 Яну 2008, 09:10


Назад към Заклинания - Ритуали

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 26 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 26 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта