Муска за защита при пътувания

Публикуваните от вас ритуали са и трябва да бъдат силно и ефикасно работещи.

Модератор: rain

Мнениеот rain » 26 Май 2009, 13:14

Изображение

За защита при дълги пътувания и срещу инциденти и опасности
се изработва следната муска. Изписва се на чист лист хартия,
който се сгъва три пъти на триъгълник и плътно се увива с найлон
или тиксо, след което се увива или зашива в зелено парче плат.
Така приготвената муска се носи около врата на човека по време
на пътуването. Допълнително може да се окади на тамян и върху
нея да се каже Айат ал Курси.
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот Cath » 27 Май 2009, 00:35

странно е, че го публикуваш това, при положение, че скоро именно такова нещо исках да намеря. но (нали знаете, че винаги има "но...") се замислих - добре, в крайна сметка това е нещо чуждо. доста трудно ще да е да го препишеш (камо ли да го разбереш). дали има подобни защитни муски или талисмани, които да са по-лесни, по-достъпни и по-удобни (това малко като в реклама за Bonux с леля Мария)? в смисъл примерно братовчеда ми, който не вярва в тея неща ще пътува и аз искам да го убедя да вземе някакъв талисман с него - колкото и да съм добра, не мога да го убедя да носи странни неща на врата си!

иначе благодаря за инфото, Дъждовний, винаги съм знаела, че мога да разчитам на теб за подобни неща!
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот rain » 27 Май 2009, 06:56

Е, трябваше да питаш по-рано щом е имало нужда :)

За турската муска, ясно е, че идва от чужда традиция и не би било особено лесно да
се работи с подобни неща, без да се познават определни правила. Но в случая, поне
според моите виждания не ми се струва особено трудно. За изписването, в краен случай
може и да се принтира (доста от ходжите директно дават разни ксерокопирани листчета
муски, без да си играят да пишат на ръка). За разбирането и значенията на знаците, около
триъгълниците са имената на Аллах и някои арабски букви с определена подредба и
защитна роля. А след като се изработи може да се носи и в кола или друго превозно
средство или из багажа, ако човек има предразсъдъци да я носи в себе си.

За по-лесни/удобни талсимани или ритуали...по-скоро нещо от западните традиции.
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот Wizard » 29 Май 2009, 21:43

rain написа:Така приготвената муска се носи около врата на човека по време
на пътуването.



Каква е продължителността на действие - всеки път ли се прави нова муска за всяко отделно пътуване или ползваме една и съща, когато тръгваме напът?
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Nemezius » 30 Май 2009, 07:42

Ми, Кате, нещо по-така западно... освен с третия даден от лунните печати - за друг "готов" печат не се сещам. Изработката на този е лесна- сваляне на луната(не е задължително), пречистване чрез ГПР(изпълнен с чертане на соломонови звезди, а не на пентакли обаче) или ИАО(това за по-мързеливите или при наличие на по-малко време), зареждане на печата с намерението и го зареждаш- и една вечер под лунен камък на или поне под лунна светлина да е остави, ако нямаш лунен камък, и готово.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот rain » 30 Май 2009, 08:05

Wizard написа: Каква е продължителността на действие - всеки път ли се прави нова муска за всяко отделно пътуване или ползваме една и съща, когато тръгваме напът?


Ако се прави за един човек, то тя се носи като постоянен талисман при различните пътувания.
За действието, при подобни муски има различно време на действие от месеци до години,
в случая не е упоменато, но е желателно да се прави нова през няколко години и задължително,
ако старата се наруши, скъса или изгуби.
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07


Назад към Заклинания - Ритуали

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 24 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 24 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта