Ритуал, за да промениш нещата към добро

Публикуваните от вас ритуали са и трябва да бъдат силно и ефикасно работещи.

Модератор: rain

Мнениеот StellaMorgana » 11 Апр 2010, 11:56

Ритуалът е взет от моя позната, която се занимава с окултни науки от доста отдавна. Част от него открих и в нета, но повечето явно е лично творчество. Не съм го изпробвала и нямам идея доколко е ефикасен, та, моля ако смятате, че няма да свърши работа да бъде изтрит.

Необходими материали:
Стъклена купа със сол, малко канела, зелена свещ, банкнота, независимо с каква стойност, 5 монети с различна стойност, бяла торбичка от памучен плат, медальон, който ще носите после.
Ритуалът се изпълнява по време на растяща луна.
Преди да започнете, си вземете душ, като по време на къпането визуализирате как измивате лошия късмет от себе си и той изтича в канала. След като се изкъпете, облечете по възможност чисто нови дрехи. Наредете олтара по обичайния си начин и в средата му сложете зелена свещ в свещник (добре е сами да сте направили свещта). Пред свещника сложете медальона, като верижката му трябва да е около свещта. Направете кръг около свещника с монетите, а банкнотата поставете под медальона. Около този кръг направете кръг от сол и поръсете вътре в кръга канела. Седнете спокойно и визуализирайте искания успех - работа, късмет, добри взаимоотношения и прочие. Останете така, колкото сметнете за необходимо. Запалете свещта и кажете следното заклинание:
"I cast this spell for the world to see
a change in your forever it be,
a change for the better and never for worse,
a change forever but never a curse,
By the power of three I conjure thee, to change forever, so mote it be!"
След това изгасете свещта (но не с дъха си), приберете я на сигурно място, където няма да я пипа никой. Парите, солта, канелата съберете в бялата памучна торбичка и сложете в чантата си. Медальона и торбичката носете, докато се изпълни целта на ритуала, а след това заровете торбичката и свещта в градината. Медальона можете да носите и след това.
Life is a journey!
Аватар
StellaMorgana
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 142
Регистриран на: 17 Дек 2009, 18:13

Мнениеот ultramarin » 13 Апр 2010, 06:34

Този ритуал е КЛА-СИ-КА! Намирал съм го в книги за келтски и друидски практики, чел съм за него в книжки по китайска митология, има го също много добре описан във "Кикота на Шамана"(на руски "Хохот Шамана") на Владимир Серкин. Радвам се да го видя тук и в уикански вариант - поредното доказателство, че щом нещо работи, то се ползва навсякъде. А също и, че формата и оформлението нямат значение, щом съдържанието е запазено!
icon_color
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот Kotentseto » 18 Апр 2010, 07:51

Само един въпрос... А защо канела? Доколкото аз знам в такива ритуали се използва бахар, борови иглички, борово масло...
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот StellaMorgana » 18 Апр 2010, 13:10

Ами и аз не съм напълно убедена защо, но мисля, че канелата се употребява за просперитет. Имайки предвид зелената свещ, може би ритуалът по - скоро е да подобриш нещата за добро в професионалната сфера, материалното благополучие и др. А и както казах, не съм автор, не съм го и пробвала. Може би някой по - знаещ ще иска да сподели своето тълкувание?
Life is a journey!
Аватар
StellaMorgana
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 142
Регистриран на: 17 Дек 2009, 18:13

Мнениеот SoFarAway » 19 Апр 2010, 10:23

Канелата се използва точна за пари, просперитет, късмет и т.н., а също за гадаене и пречистване, чел съм, че също се изполва и в ритуали за защита.
SoFarAway
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 84
Регистриран на: 22 Юни 2009, 16:34
Местоположение: Бургас

Мнениеот ultramarin » 19 Апр 2010, 11:24

Само един въпрос... А защо канела? Доколкото аз знам в такива ритуали се използва бахар, борови иглички, борово масло...
исползването на вещества има два аспекта:
1. индиректен символичен
2. директен химичен (или психо-физиологичен)


1.
исползваш вещество според каквото символизира - ако ти трябва символ на либоф - ползваш листенца от рози примерно, ако ти требе символ на вечния живот - борчета, ако ти трябва нещо друго - пак си подбираш съответния символ... като избора си зависи силно от теб самия - дали ще използваш обкоприет символ или някой личен символ... примерно за мен лично кората от елша е символ на ясновидки сили, докато за един познат символ на ясновидството е планинският кристал - всекиму своето... обаче пък всички ще се съгласим за сичволното значение на каменната сол, медния свещник и прочие...

2.
какво ще избереш зависи и от въздействието му върху сетивата ти - миризма, цвят, допир... дали ще облечеш памучни или копринени дрехи, далище си къпан или потен, гол или не, дали ще ръсиш тамян или черен пипер, бахар или канела, кафе или какао, девесил или розмарин и т.н.

...естествено е и че двете значения се смесват... примерно здравеца, розмарина и девесила определено имат и символични, и физиологични ефекти... например здравеца и индришето са много близки по аромат, но лично аз, правейки ритуал за мъж или жена, бих исползвал здравеца за юнаците, а индришето за момите. Що така - еми щото така... който очи има, ще види, който уши има ще чуе, който може ще разбере, а останалите - да четат повече и да експериментират повече!
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот Kotentseto » 20 Апр 2010, 14:01

Мхм, евангелията и ние сме ги чели. Но канелата се използва за лИбоФ именно, не за успех. Тъй че... Да се ослушаме?
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот rain » 20 Апр 2010, 17:30

С това не мога да се съглася:
ultramarin написа:2.
какво ще избереш зависи и от въздействието му върху сетивата ти - миризма, цвят, допир... дали ще облечеш памучни или копринени дрехи, далище си къпан или потен, гол или не, дали ще ръсиш тамян или черен пипер, бахар или канела, кафе или какао, девесил или розмарин и т.н.


Например в турско-арабски ритуал с изгаряне на зърна от черен пипер той има остра
и дори задушаваща миризма неприятна за сетивата, но пък се използва точно за любов
и привличане. Да не говоря пък за това да си мръсен по време на работа... смята се като
крайно неуважение към силите към които се обръща за помощ, нищо че на някой може
да му е кеф да мирише на пот. От други примери няма нужда. Извод, ако ще правите
нещо или го вършите както трябва или нищо не правите, което естествено си е личен избор.
Но да се правят някакви импровизации и експерименти е твърде несериозно, особено ако
работите с конкретна практика в рамките на определена традиция.


Колкото до самите материали или съставки, дали ще са билки, корени и подобни, в разчлините
култури и традиции те са свързани с различни вярвания в които им се придават опредлени
свойства и значения, а от там вече се използват за конкретни цели. Въпросната канела се
използва при позитивни ритуали, като такива за придобиване на късмет, любов, пари, успех в
бизнеса, пречистване, като честа съставка в билкови талисмани (моджо), в арабската магия и
като съставка за благовония за призоваващи ритуали и т.н. (изчерпателен отговор за всички
приложения трудно би се дал).
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот Nemezius » 20 Апр 2010, 21:55

... с една характеристика казано- "ОГЪН".
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот chikone04 » 29 Окт 2010, 09:40

[quote="StellaMorgana"]Ритуалът е взет от моя позната, която се занимава с окултни науки от доста отдавна. Част от него открих и в нета, но повечето явно е лично творчество. Не съм го изпробвала и нямам идея доколко е ефикасен, та, моля ако смятате, че няма да свърши работа да бъде изтрит.


"I cast this spell for the world to see
a change in your forever it be,
a change for the better and never for worse,
a change forever but never a curse,
By the power of three I conjure thee, to change forever, so mote Щ Ще се радвам ако някой напише как се изговаря на бг заклинанието....
Аватар
chikone04
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Авг 2010, 09:21

Мнениеот StellaMorgana » 29 Окт 2010, 16:32

Искаш транскрибция на български или превод на стиха? Уточни и ще отговоря подробно.
Life is a journey!
Аватар
StellaMorgana
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 142
Регистриран на: 17 Дек 2009, 18:13

Мнениеот Cath » 29 Окт 2010, 18:44

Да четете заклинание от непознат за вас език по транскрипция звучи доста "мистично", но не мисля, че е кой знае колко смислено (освен в случаите, когато се използват заклинания от типа nomina barbara). Много по-добре е да преведете текста и да го изговаряте на разбираем за вас език - така ще осъзнавате какво казвате и ще можете да вложите повече от енергията си за изпълнението му. Забелязала съм, че повечето хора, а най-вече начинаещите това особено много ги притеснява. Наистина има заклинания, в които не бива да се правят проблеми, но в повечето, особено от типа на посоченото тук - няма никакъв проблем!

"I cast this spell for the world to see
a change in your forever it be,
a change for the better and never for worse,
a change forever but never a curse,
By the power of three I conjure thee, to change forever, so mote it be!"

Много, много груб превод:
"Правя това заклинание, за да покажа пред света
промяна в него завинаги,
промяна за по-добро и никога за по-лошо,
промяна завинаги, но никога проклятие,
със силата на три призовавам промяна завинаги, така да бъде!"

Вече от тук нататък всеки може сам да си направи угоден за него превод, аз преведох набързо и без оглед за рима.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Skelletor » 02 Мар 2015, 23:16

Искам да попитам задължително ли е да е медальон? Фатално ли е ако се използва пръстен?
Аватар
Skelletor
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Яну 2015, 13:00


Назад към Заклинания - Ритуали

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта