Ритуал на Пратеника

Публикуваните от вас ритуали са и трябва да бъдат силно и ефикасно работещи.

Модератор: rain

Мнениеот danzi » 21 Авг 2015, 15:25

Здравейте. Във форума срещнах мнение, в което се говореше за книгата на Паулу Коелю "Дневникът на един маг" и по-конкретно за този ритуал. Изразява се в следното:

1. Седни и се отпусни напълно. Остави съзнанието ти да блуждае където си пожелае. Нека мисълта ти тече без всякакъв контрол. След известно време започни да си повтаряш: „Сега аз съм отпуснат и очите ми спят съня на света.“
2. Когато усетиш, че съзнанието ти вече за нищо не се тревожи, си представи огнен стълб отдясно. Направи така, че пламъците да са живи и искрящи. Тогава кажи тихичко: „Заповядвам на моето подсъзнание да изплува. Да се отвори за мен и да ми разкрие своите вълшебни тайни.“ Изчакай малко. Концентрирай се само върху огнения стълб. Ако изникне някой образ, то той ще е проявление на твоето подсъзнание. Опитай се да го задържиш.
3. Все така запазвайки огнения стълб отдясно, започни да си представяш друг огнен стълб отляво. Когато пламъците хубаво се разгорят, кажи тихичко: „Нека силата на Агнеца, която е във всичко и във всички, да се прояви и в мен, докато призовавам Пратеника. Нека (името на Пратеника) да се появи пред мен сега.“
4. Поговори с твоя Пратеник. Той ще се появи между двата стълба. Обсъди специфичния си проблем, помоли го за съвет и му дай необходимите заповеди.
5. Когато разговорът ви приключи, отпрати Пратеника със следните думи: „Благодаря на Агнеца за чудото, което сторих. Нека (името на Пратеника) се връща винаги когато го повикам, а когато е далеч, нека ми помага да осъществявам делата си.“
Забележка: При първото призоваване или при първите призовавания, в зависимост от способността за концентрация на онзи, който извършва ритуала, не се назовава името на Пратеника. Казва се само „Той“. Ако ритуалът е добре изпълнен, Пратеникът веднага би трябвало да разкрие името си посредством телепатия. В противен случай настоявай, докато научиш името му. Едва тогава започни да разговаряш. Колкото повече се повтаря ритуалът, толкова по-силно ще е присъствието на Пратеника и по-бързи неговите действия.

Имам няколко въпроса. 1) Някой практикувал ли го е? 2) Пише, че Пратеникът нито е добър, нито е лош. В този ред на мисли, ще иска ли нещо в замяна от мен или стига само да му благодаря и да се отнасям уважително? Тъй като не е споменато нищо в описанието на ритуала, както изрично на демоните се заплаща с кръв, да речем. 3) Може ли да го помоля да помогне на друг член на семейството ми или само за неща, свързани с мен? Ако се сещате за някакъв съвет, който може да ми е полезен, моля да ми споделите. Благодаря!
Поздрави!
Аватар
danzi
 
Мнения: 9
Регистриран на: 12 Сеп 2014, 20:44

Мнениеот StealthMG » 21 Авг 2015, 21:57

Това ми звучи като нещо от рода на Некрономиконския Наблюдател, ако не е и същото, но под по-различна форма. А и се сещам и за един от 50-те който също може да влезе в тая роля с голям успех. Ако е това, което си мисля, то са прави - пратеника, който ще дойде ще зависи от това, какво ти представляваш. И съответно ще се развива заедно с теб.
Аватар
StealthMG
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 35
Регистриран на: 29 Окт 2014, 12:44

Мнениеот danzi » 22 Авг 2015, 00:52

А мислите ли, че е безопасно? С демони се страхувам да се занимавам. Пратеникът уж е персонален помощник, който мисля, че не иска нещо в замяна, но не намерих информация. Затова питам, ако някой има опит, да сподели как е.
Аватар
danzi
 
Мнения: 9
Регистриран на: 12 Сеп 2014, 20:44

Мнениеот StealthMG » 22 Авг 2015, 08:30

Ако тръгнеш да гледаш кое е безопасно и кое не е, по добре изобщо не се захващай с тези неща. Некрономиконския наблюдател (Бандар) може и да не е същото като това, което описваш, но нещата са доста сходни - Бандар те пази, учите се взаимно един от друг, помага ти в ритуали и развитие, дори "носи" някой от заклинанията които правиш към тези, за които са предназначени. Някой го определят като Висше Аз, други ката заспала или скрита част от самия теб, дори съм срещал описанието му като ангел от тип Сефирот (т.нар. Бойни ангели охранители). Енергията му е изключително силна. Малко неща са ме стряскали така, както неговата енергия при 1-вото му призоваване, а аз доста трудно се стряскам от "необичайни" прояви. И да, Бандар иска приношения - всеки месец по 1 такова, макар да можеш да пропуснеш ако не го ползваш. Самото приношение не е кръв или нещо подобно. Служи преди всичко за засилване на енергията у и присъствието му в материалния свят. Също така ако смяташ да го използваш в някой от ритуалите и не си правил приношение, просто можеш да го направиш преди това и да си продължиш с ритуала след това. Колкото до тоя от 50-то, той е наистина Пратеник - ако нещата, които правиш се провалят и не стигат до "ушите на Боговете" той има за задачата да им ги занесе лично и да се погрижи поне да ги чуят.
Аватар
StealthMG
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 35
Регистриран на: 29 Окт 2014, 12:44

Мнениеот danzi » 22 Авг 2015, 14:25

Много благодаря за изчерпателния отговор.
Аватар
danzi
 
Мнения: 9
Регистриран на: 12 Сеп 2014, 20:44

Мнениеот danzi » 24 Авг 2015, 00:10

Направих призоваването на Пратеника. Силната концентрация е нещо, което трудно постигам. Вероятно затова не Го видях, нито ясно разбрах името Му, но някакви букви ми се появиха мъгляво. Ще продължавам, докато не успея напълно. Но едно е сигурно - почувствах се странно, когато Го призовах. Определено имаше някаква енергия, която имах чувството, че ме изпълни.
Поздрави!
Аватар
danzi
 
Мнения: 9
Регистриран на: 12 Сеп 2014, 20:44

Мнениеот Lustre4108 » 07 Мар 2016, 15:55

Пробвал съм го преди без успех, нямам много добро мнение за нещата на Паулу Коелиу. Ако толкова те е страх, че нещо може да е опасно, вземи мерки- направи си ритуал за защита, който мислиш, че би ти свършил работа.
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16


Назад към Заклинания - Ритуали

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта