Магически дневник ?

Хаос манияците имат достатъчно място тук да си формират спокойно сферите на Хаоса, както намерят за добре...

Модератор: Nemezius

Мнениеот LuLu » 30 Апр 2007, 13:16

Дневник ... страно никога не съм си водила дневник за това кога какво и как съм го направила просто го правя а направя ли го веднъж мога го повторя отново и отново запеметява ми се като усещане и начин на действия за някой със слабичка памет може и да е полезно .. много зависи от човека а като се има и предвид че наистина като казвате може да се отбелязва поргреса или упадъка на действията много зависи ..
Аватар
LuLu
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 26 Авг 2006, 18:00

Мнениеот Unforgetable » 30 Апр 2007, 16:22

Ами за тези, които са забравили или се правят на приятно разсеяни ще напомня че разликата между тийн дневник и Книга на Сенките е от тук до луната... пък и на връщане...
Аз също не съм си водила дневник и съм напълно съгласна с LuLu че е най-добре да се опитваш да чувстваш това, което правиш, а не да си записваш всяка капка или прашинка, която добавяш...
Колкото до КнС за мене тя си е задължителна, най-добре си записвай в нея какво си постигнал в магията, ритуали и т.н.
All for Love
Аватар
Unforgetable
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 103
Регистриран на: 10 Мар 2007, 12:46
Местоположение: where the wild roses grow

Мнениеот Eleonora » 20 Сеп 2007, 14:09

Ми аз даже не се занимавам с магии, но въпреки това от дете събирам материали по въпроса (хоби си ми е от малка) и си ги стопанисвам с удоволствие. Що се отнася до дневниците - на мен ми вършат работа по принцип. Магически нямам, но имам един от онея детските, и един за сънищата. В този детския - не наблягам на преживявания, а на факти от ежедневието, които предценявам като по - важни. В този за сънищата - на по - осезаемите сънища. После съпоставям сънищата и реалността и по този начин откривам истината в сънищата и някои от техните тълкувания. Но тва си го правя с цел да знам нещо повече за себе си. Ритуали много малко пъти съм правила (с точност два) и никога не съм ги изпълнявала по книга. Аз мисля, че ритуала до голяма степен се влияе от личната нагласа, затова не мисля, че книга с точни рецепти и часове ще бъде от голямо значение.
Аватар
Eleonora
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 37
Регистриран на: 13 Сеп 2007, 13:58

Мнениеот DemonicWolf » 15 Сеп 2008, 12:21

Води си полезно е ! Ще забележиш че съм прав ако не сага то по-нататък!
Защото все ще забравиш нещо след време дали даден риуал или друго !
Has he lost his mind ! ..
Аватар
DemonicWolf
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 14
Регистриран на: 17 Авг 2008, 07:19
Местоположение: Някъде

Мнениеот Mixael » 09 Ное 2008, 09:28

Водя дневник на практиките-как ми се е отразил ритул,за какво е бил,чуства емоции.Когато се прелисти към първи страници се разбира.

Преди съм си мислил че ще запомня...да да , записвам всичко.
Ритуал едва ли да се забрави ако се практикува,но намерението е полезно да се напише(забравя се),метод ,промяната...анализ ,какво се променя от базовия ритуал ...как се нагажда по манталитет...пр.
921
Аватар
Mixael
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 148
Регистриран на: 23 Дек 2004, 00:31

Предишна

Назад към Хаос магия

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта