Магически дневник ?

Хаос манияците имат достатъчно място тук да си формират спокойно сферите на Хаоса, както намерят за добре...

Модератор: Nemezius

Мнениеот Марио » 30 Юли 2006, 18:39

НаВсЯкЪДе пИШе КолКо Е ЗадЪлЖиТелнО ВодЕнЕТО на МагиЧеСки ДнеВниК, КолкО е БилО пОлезно И ДоБрО, КаК По ТоЗИ НАЧин МоЖе дА Се наБлЮДаВа ПроГреСа Ти И Т.н... Аз ПЪк Ще ПиТаМ: Е, Па ЗаЩО !? ПрЕдИ вРемЕ ВодИх дневник ВсеКиДневно, От ИзВЕсТно ВреМЕ Го ЗахВърлих И ПракТикаТа МИ ЗнаЧиТелНО се ПоДоБрИ.

ВиЕ БаТкоВЦИ И СесТрИцИ - МаГеСнИцИ ТаКиВА, каКво МиСлитЕ И каК ще ПосъВеТВаТе ГоРКОто МомЧеНцЕ ?
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Shadow Mage » 30 Юли 2006, 19:38

Аз никога не съм водил подобен, но понякога мисля че може да се водят някакви записки - просто понякога е полезно най-малкото да засечеш времето за действие на някой ритуал или ако се налага да си припомниш колко време остава от даденото на някой дух да свърши някоя задача :)
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот AryanSun » 30 Юли 2006, 19:40

Магически дневник не,протоколни тетрадки имам и си пазя
тази от еноховите процедури по отварянето на Етирите
(или моята "Видение и Глас" по подобие на Кроули).

За нещо специално водя,но иначе не.
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот ChaoS » 03 Авг 2006, 13:24

И аз самия никога не съм си водил дневник.
Всми... Да, може да е полезен за да следиш прогреса си и да, ще ти трябва, ако искаш да се включиш в някоя група, която го изисква за инициацията.
Но иначе, поне според меню не е задължителен.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот Nox » 03 Авг 2006, 22:00

Нищо вярно, всичко позволено. Акот ти помага - ползвай. За някакви ритуали и сигили не ти трябва особено, но за запис на практики по МММ е полезен, понеже можеш черно на бяло да видиш прогреса от работата.
Аватар
Nox
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 06 Юли 2006, 21:51

Мнениеот Dido » 04 Авг 2006, 22:10

Аз водя магически дневник откакто практикувам. Полезността му за мен се изразява в това, че не мога да запомня всичко, което съм правил, както и какво е повлияло на успеха или неуспеха ми - дали някое питие, храна, пълнолуние, аромат и т.н.
Друго, за което го водя е, за да мога да прочета на трезва глава какво се е случило и да си взема някой забележки. Понякога чета неща в дневника си, които не намирам в нито една книга и страшно се учудвам, че това е написано от мен.
Дневникът не е задължителен, но за мен е препоръчителен.
Аватар
Dido
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 47
Регистриран на: 15 Яну 2006, 14:37
Местоположение: Авалон

Мнениеот AMON RA » 05 Авг 2006, 19:43

И аз не съм водил дневник, бях решил да го правя но се отказах, но като прочетох мнението на ДИДО се позамислям малко дали да не го направя
МАГИЯТА Е ВЪВ ВАС
Аватар
AMON RA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 195
Регистриран на: 06 Юни 2006, 19:58

Мнениеот FireSun's Viking » 05 Авг 2006, 21:04

Dido написа:Аз водя магически дневник откакто практикувам. Полезността му за мен се изразява в това, че не мога да запомня всичко, което съм правил, както и какво е повлияло на успеха или неуспеха ми - дали някое питие, храна, пълнолуние, аромат и т.н.
Друго, за което го водя е, за да мога да прочета на трезва глава какво се е случило и да си взема някой забележки. Понякога чета неща в дневника си, които не намирам в нито една книга и страшно се учудвам, че това е написано от мен.
Дневникът не е задължителен, но за мен е препоръчителен.

И аз мисля точно като тебе, това е нещо много полезно. Ти го каза точно както аз мисля няма с какво повече да допълня казаното.
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот The_Last_Angel » 01 Окт 2006, 19:55

Аз тези дни ще почна да практикувам (набавям си материали в момента) и ще си направя. В дневник с катинар и в него ще пиша с химикалка с мастило видимо на УВ лъчи :wink: Корнелия Александър лесно се не дава. Ще се гордеете с мен! angel12.gif
Поправка: Корнелия Александър ми е вещерското име. Иначе се казвам С.Д :wink:
Последна промяна The_Last_Angel на 01 Окт 2006, 21:38, променена общо 1 път
Аватар
The_Last_Angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 150
Регистриран на: 30 Сеп 2006, 23:21
Местоположение: Somewhere I Belong

Мнениеот ZefaS » 01 Окт 2006, 20:01

http://www.magicgatebg.com/magic/bos/index.htm ето ви нещо по въпроса. Според мен е важно да си вадите дневник.
RiseMeHigh
WhereNo1DareToFly
Аватар
ZefaS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 345
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 18:05
Местоположение: София

Мнениеот ZefaS » 02 Окт 2006, 07:32

Марио едва ли някога твоят хумур ще ми омръзне.
Амин
Стефани, желанието е много важно, но мисля, че се престараваш. Дори и някой да прочете дневника ти едва ли ще има някаква полза от прочетеното.
RiseMeHigh
WhereNo1DareToFly
Аватар
ZefaS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 345
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 18:05
Местоположение: София

Мнениеот The_Last_Angel » 02 Окт 2006, 11:36

Мисълта ми беше, че ще ме помислят за смахната.
Sometimes I miss you...
Аватар
The_Last_Angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 150
Регистриран на: 30 Сеп 2006, 23:21
Местоположение: Somewhere I Belong

Мнениеот Arhimikus » 02 Окт 2006, 16:24

Ми Марио, да ти кажа ако имаш добра памет не си води, ако мислиш цял живот да практикуваш, е тогава май ще ти трябва. Погледни въпроса от пректическа гледна точка ;)
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот Марио » 02 Окт 2006, 19:21

Всъщност Архимикус съм на малко по-друго мнение в момента. Опитът е вътрешен, това дали ще го записваш на хартиен носител или не, няма голямо значение.

Въпреки това, разбирасе при някой практики самото записване и отбелязване на прогреса е от значение.
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот ChaoS » 02 Окт 2006, 20:44

::вдига вежди и се усмихва::
Хей... Хора, дневника е по избор, не го ли разбрахте?
::вдига рамене::
До вътрешно сещане, нагласа и нужда си е дали се води или не.
Това според мен е тема, която не е нужно да се разисква.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот magica » 06 Апр 2007, 16:29

Марио написа:НаВсЯкЪДе пИШе КолКо Е ЗадЪлЖиТелнО ВодЕнЕТО на МагиЧеСки ДнеВниК, КолкО е БилО пОлезно И ДоБрО, КаК По ТоЗИ НАЧин МоЖе дА Се наБлЮДаВа ПроГреСа Ти И Т.н... Аз ПЪк Ще ПиТаМ: Е, Па ЗаЩО !? ПрЕдИ вРемЕ ВодИх дневник ВсеКиДневно, От ИзВЕсТно ВреМЕ Го ЗахВърлих И ПракТикаТа МИ ЗнаЧиТелНО се ПоДоБрИ.

ВиЕ БаТкоВЦИ И СесТрИцИ - МаГеСнИцИ ТаКиВА, каКво МиСлитЕ И каК ще ПосъВеТВаТе ГоРКОто МомЧеНцЕ ?


Горкото Момченце? Търси съвет от батковците и от Сестриците?
Значи сега, Какиното, ей ти един много Какин съвет:
Ако искаш да се отнасят към теб СЕРИОЗНО, спри да се държиш като Горкото Момченце иначе това и ще да си останеш. Сега ще получиш отговор според МРЪНКАНЕТО СИ. Предупреждавам, че отговорът ми ще бъде ЛИГАВ като поста ти. Друго не заслужаваш, ГоРКОто МомЧеНцЕ.

Водел дневник, не му харесало, спрял го... И какво - Всемирен проблем ли настана бе какино? icon_eusa_clap Ой, на кака сладинкото то! Дайте му кърпа бе! :mrgreen:

Я по-добре удари една медитация над една конкретна част от изречението, дето си го смърцаплясъл в началото на поста си:

НаВсЯкЪДе пИШе


Марче, на кака хвъркаво глухарче мило...

Онова на раменете си, за да изпълняваш ЧУЖДИ хрумвания ли го ползваш? Сладур! Ама какин ненагледен! Само кажи ДА и ще ти представя дъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъълъг списък с мои хрумвания, да ми ги изпълниш. icon_eusa_dance icon_eusa_clap

То може и да пише да скочиш от 5-тия етаж, бе, кака. :wink: Ама ти ще скочиш ли, само защото НАВСЯКЪДЕ го пише? Ако ще скачаш, кака, драсни една тема кога и къде, ще ходя да те гледам, обещавам (дори ако за целта ще трябва да си взема отпуск).

Дай сега, сладък, да си дойдем на думата за дневника.

Какиното, въпросът не е в това да си водиш дневник и да си пишеш вътре за идеята, че правиш нещо.

Въпросът е КАКВО пишеш вътре. Защото ако пишеш ГЛУПОСТИ, значи МИСЛИШ глупости и ПРАВИШ глупости.

Или какъв извод следва от горното какин?

ПрЕдИ вРемЕ ВодИх дневник ВсеКиДневно


Водел Си дневник ЗА ИДЕЯТА, а не защото ти е ТРЯБВАЛ. Ами какин, то ти личи, ще ме прощаваш.

И с магия ли затова се занимаваш, какин - ЗА ИДЕЯТА и защото ВСИЧКИ ТАКА... icon_eusa_clap icon_eusa_clap icon_eusa_clap
Аватар
magica
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 06 Апр 2007, 15:51
Местоположение: някъде там при истината

Мнениеот Марио » 06 Апр 2007, 19:07

Напомняш ми на сестра ми:) И тя по същия начин ме поставя на място. Забавно laughing9

Ако беше написала всичко това на 30 юли миналата година, щях да започна да се вайкам и да се оправдавам, колко съм бил прав, колко крива си била ти.

Сега обаче... Права си како, за всичко :wink:
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот magica » 07 Апр 2007, 03:30

Марио написа:Напомняш ми на сестра ми:) И тя по същия начин ме поставя на място. Забавно laughing9

Ако беше написала всичко това на 30 юли миналата година, щях да започна да се вайкам и да се оправдавам, колко съм бил прав, колко крива си била ти.

Сега обаче... Права си како, за всичко ;)


Хубаво. icon_eusa_clap icon_occasion
Аватар
magica
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 06 Апр 2007, 15:51
Местоположение: някъде там при истината

Мнениеот EliKarim » 09 Апр 2007, 19:08

Предполагам 50% от тинейджърите(айде да не вдигам%-те)си водят дневник. Това ми прилича по скоро на лично тефтерче или от рода на лексиконите и готовите дневници (с глупости) които продават по книжарниците... За миг се замислих дали в случая дневник=книга на сенките?
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот magica » 09 Апр 2007, 20:43

EliKarim написа:Предполагам 50% от тинейджърите(айде да не вдигам%-те)си водят дневник. Това ми прилича по скоро на лично тефтерче или от рода на лексиконите и готовите дневници (с глупости) които продават по книжарниците... За миг се замислих дали в случая дневник=книга на сенките?


Както вече написах: Не е важно ДА ПИШЕШ, а да напишеш нещо СТОЙНОСТНО. Който колкото и както се справил. Уви, един е Айнщайн... И май е мъртъв... :roll: Останалите на тази планета, т.е. поне едно 99% от нас, не можем да стигнем славата на Айнщайн... :roll:
Аватар
magica
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 06 Апр 2007, 15:51
Местоположение: някъде там при истината

Следваща

Назад към Хаос магия

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта