Егрегор

Хаос манияците имат достатъчно място тук да си формират спокойно сферите на Хаоса, както намерят за добре...

Модератор: Nemezius

Мнениеот bori » 20 Яну 2007, 17:49

егрегор,какво е егрегор,какво значи това,и изобщо какво трябва за да създадеш егрегор?За всички които се интересуват,мястото е тук.
Аватар
bori
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 35
Регистриран на: 04 Яну 2007, 09:31

Мнениеот WandaBlenda » 21 Яну 2007, 00:22

Егрегор означава мисъл-форма, създадена от няколко човека(може и от един,но мисълта му трябва да е доста концентрирана:))която влияе на потока на събитията и го променя.Колкото повече хора мислят за дадено нещо,толкова по-силен е егрегора.Мога да ти дам пример със запалянковците на стадиона.Те създават егрегор на победата за любимия отбор, влагайки емоция и неистовото си желание за такава.Митингите,концертите,големите техно партита и т.н. струпване на тълпи също могат да създадат егрегори.От друга страна например парите и секса са с едни от най-силните егрегори на света:)Хората които мислят на тях са просто струпани на планетата:)Тоест всички са в кюпа icon_eusa_dance Например хрумва ми че носенето на лентички в защита на медиците е също вид създаване на егрегор.
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот Dorian » 21 Яну 2007, 07:36

този форум също, както и всички останали ;-)
Walk on the Sun
Аватар
Dorian
 
Мнения: 6
Регистриран на: 16 Яну 2007, 13:31

Мнениеот bori » 22 Яну 2007, 15:40

Осемте стъпки за създаването на егрегор:


Процесът на създаване и унищожаването накрая на един егрегор се състои от осем стъпки:
(1) Формулиране на задачата,която той ще изпълнява;
(2) Решаване относно външния му вид;
(3) Наименуването му;
(4) Изработване на магическия му знак;
(5)Извайване на негово изображение,в което да пребивава,когато не е активен;
(6) Изпълнение на ритуал за вдъхване на живот в него за предварително определен период от време;
(7) Изпълнение на ритуал за унищожаването му,когато настъпи моментът; (8)Унищожаване на физическото изображение.

Първата стъпка при създаването на егрегор е формулирането на целта на неговото съществуване.С други думи,трябва да имате някаква задача или функция,която егрегорът да изпълни.Това би могло да бъде всичко - от защитата на дадена стая или място до,оказване на помощ на даден кон да тича по-бързо в определено съзтезание.

Следващата стъпка,която трябва да направите,е относително лесна.Просто определета външния вид,който искате да има вашия егрегор.

След като вече сте наясно с целта и външния вид на егрегора,който се опитвате да създадете,следващата стъпка е да предложите име за него.Конкретното име,което предложите,в действителност е без значение,стига да не е име,което означава нещо противоположно на предназначението на егрегора.

След като сте решили относно името на своето творение,сте готови да изработите неговия магически знак.Засега трябва да го начертаете просто върху лист хартия,но по време на ритуалното раждане на вашия егрегор от вас ще се иска да добавите този магически знак към физическото изображение на съществото.

Последната стъпка от създаването на егрегора,преди да се изпълни ритуалът на неговото раждане,даден по-долу,е да създадете физическо изображение на съществото.За да го направите,ще имате нужда от невтвърдяваща се глина за моделиране.Можете да я купите от почти всяка книжарница за художествини материали или универсален магазин.Както скоро ще се уверите,много е важно да използвате глина,която не се втвърдява сама.Ако предварително сте решили вашият егрегор да бъде с определен цвят,в такъв случай използвайте глина с този цвят.Ако не сте обърнали голямо внимание на цвета или не можете да намерите глина с избрания от вас цвят,тогава използвайте кафява,жълтеникава или сива глина.

След като се снабдите с глината,отделете известно време за медитация върху образа на егрегора,който сте създали в ума си.Скицирайте го,ако това ще ви помогне.Когато чувствате,че сте сигурни за външния му вид,използвайте глината,за да се опитате да изваете негов модел.Той трябва да е 8 или 9 фута висок и 3 или 4 фута широк,тъй като с фигурка с подобни размери се работи най-лесно.Докато ваете,се концентрирайте върху атрибутите и функцията на съществото,на което създавате изображение,защото тази стъпка от процеса е много по-магическа,отколкото изглежда на пръв поглед.
Аватар
bori
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 35
Регистриран на: 04 Яну 2007, 09:31

Мнениеот WandaBlenda » 22 Яну 2007, 21:12

Това миличка не е ритуал за егрегор, а за сервитор.Знам от къде си го копи-пейстнала това :mrgreen: и там под ритуала има постната същата забележка, а именно че става дума за сервитор :wink: Да беше я прочела и нея.
Ей до това води копи-пействането за актив.
Баба ми понякога ми казва някакви факти за които знам че са лъжа.И като и кажа че не е вярно и че са я излъгали и тя вика:
-Не бе,истина е.Казаха го по телевизията.
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот bori » 27 Яну 2007, 17:59

Но все пак е вярно....
Аватар
bori
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 35
Регистриран на: 04 Яну 2007, 09:31

Мнениеот ChaoS » 03 Фев 2007, 10:07

Всъщност в не един труд съм виждал този ритуал и названието на творението беше "ЕГРЕГОР", а не "СЕРВИТОР". От друга страна, Уанда, това, което ти си описала съм срещал под названието "ЕНЕРГОР", защото се създава от енергията на желанието и волята.
Поради тези факти смея да заключа, че "ЕГРЕГОР" и "СЕРВИТОР" могат да се използват като синоними, също както "ЕГРЕГОР" и "ЕНЕРГОР" и би било добре да се обяснява, когато се говори за едно от тези неща, за кое става дума.

Първите пъти, когато срещах термина "ЕГРЕГОР", бяха със значението, вложено от Бори и чак известно време след като започнах да пиша тук се сблъсках с понятието "СЕРВИТОР". текстовете, които четях тогава включваха и разкази на хора, пътували из света, и техните първи опити с тези създания (особенно много разкази за хора, посещавали манастири в хималаите) и именно от там бях чел, че термина е "ЕГРЕГОР".

Моля да ме извините за този пост, но от бая време на съм влизал и се канех да изкажа тези свои наблюдения и съждения.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот Nox » 17 Фев 2007, 03:59

WandaBlenda написа:Егрегор означава мисъл-форма, създадена от няколко човека(може и от един,но мисълта му трябва да е доста концентрирана:))която влияе на потока на събитията и го променя.Колкото повече хора мислят за дадено нещо,толкова по-силен е егрегора.Мога да ти дам пример със запалянковците на стадиона.Те създават егрегор на победата за любимия отбор, влагайки емоция и неистовото си желание за такава.Митингите,концертите,големите техно партита и т.н. струпване на тълпи също могат да създадат егрегори.От друга страна например парите и секса са с едни от най-силните егрегори на света:)Хората които мислят на тях са просто струпани на планетата:)Тоест всички са в кюпа icon_eusa_dance Например хрумва ми че носенето на лентички в защита на медиците е също вид създаване на егрегор.

Здравей Уанда. Знаеш ли какво си мсиля, нз дали по погрешка си сбъркала, ама нещо дефиницията ти на егрегора много куца, да не кажа, че въобще не си обяснила нищо...
Егрегора е плод на влиянието на няколко души... хубаво, някой хора го разглеждат като евентуално същество породено от конкретните хора, с цел да се повлияе по някакъв начин на нещо...
Само че терминът мисъл форма и примерите които даваш са ама адски неадекватни, ще ти акжа именно защо.
Описваш, че егрегора се създава от концентрирана мисъл, емоция, неистово желание... ми като човек имащ се за достатъчно запознат във влиянието върху света (ма и съм скромен) не мсиля, че описваш начина, по който всъщност група хора би могъл да повлияе на света (такова групово влияние би бил тъй наречения егрегор). И понеже съм нагъл няма аз да го опиша, а ще оставя теб, понеже ти побърза да отговориш. Ще ти дам само следния аргумент, който ще е с примера за медиците в либия, въпреки, че смятам, че е крайно неуместно да се дава пример с това (нз защо всички държат да вземат отношение или да споменат медиците в либия, без да са запознати от първа ръка, с повод и без повод, ама си мисля, че Уизард трябва да се намеси), но понеже ти започна ще лежи на твойта съвест и моя пример:
Ако егрегор можеше да се създаде по начина, по който ти описа - концентрирана мисъл, емоция, неистово желание то, вече медиците отдавна да са били спасени защото предостатъчно концентрирани мисли, емоции и неистови желания е имало ако не от носещите лентички, ако не от близките на медиците то в килиите на самите медици... все пак те са все още затворници... ми не се прави така егрегор. Изглежда всякаш нито ти (поне конкретно с егрегора) нито носещите лентички знаят как да повлияят на нещата.
Hi.По-дълъг подпис не можеOMFG
Аватар
Nox
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 06 Юли 2006, 21:51

Мнениеот WandaBlenda » 17 Фев 2007, 04:20

Виж Nox, не ми се спори,не ми се спами и не ми се флуди :mrgreen: .Намери си някой друг с който да се дуелираш публично :roll: Ако искаш да си полафим, знаеш ми Кю-то icon_occasion
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот ChaoS » 17 Фев 2007, 20:28

Нокс, не, че нещо искам да споря с теб или каквото и да било, но ми направи впечатление, че пропусна нещо при своя собствен пример за медиците.

Пропускаш силното желание на самите Либийци, което се явява в противовес на нашето. Просто ето ти следното: Когато произнесоха присъдата, по техните улици имаше тържествени шествия организирани от либийските граждани.
Ако две сили са с противоположни показатели, но еднаква мощ, те се нлират една друга(или уравновесявзт, ако ти е по-приятно като изказ) и от този баланс се получава застой и липса на промяна.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот Nox » 17 Фев 2007, 20:41

Хаос, самото силно желание нищо не прави... това което описа ти и
Уанда не е начина да се повлияе на събитието.
Това което казваш за двете сили, които се нулират е вярно, но в случая няма изобщо насочване на сили.

Уанда, нямам предвид нито спамене, флудене, дуели и т.н. Ще те помоля да не се опитваш да изкривяваш думите ми.
Казах само, че не описваш правилно процедурата и че не одобравям споменаването на медиците в такъв контекст.
Hi.По-дълъг подпис не можеOMFG
Аватар
Nox
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 06 Юли 2006, 21:51

Мнениеот ChaoS » 18 Фев 2007, 22:07

Прав си, Нокс, пропуснахме някои важни точки.
Едното е, което каза- за НАСОЧВАНЕТО на силите(в случая силната воля и желание и енергийното поле, което се генерира поради тях).
Другото, което е- да, не е хубаво да ги споменаваме в такъв аспект. Просто се чудя... На шествието, което се състоя преди няколко дни...
Любопитно ми е дали някой все пак се сети да канализира и насочи ОГРОМНИЯ заряд, който се сформира тогава...
Вярно, имаше някаква неистова траурност в цялото събитие, сякаш отивахме да се молим за умрели, а не за спасяване на животи, но пак...

И не приемам коментари от сорта на:"Ами защо ти не го направи?" Отговора е прост- защото не мога. :)

Но тогава хората наистина дадоха удивително много материал, от който да се оформи събитие и да се вплете в реалността.

Както и да е...
Нокс, за да не спамим, флудим и такива ми ти други неща, които не са си на мястото...
Ще си призная: МЪРЗИ МЕ ЗВЕРСКИ МНОГО да отида, да си намеря книжката и да препиша тук какво е Енергор и какво Егрегор (или както вече открихме тук Егрегор и Сервитор), за това ти, който пръв се обади за да ни поправиш- моля те, приложи ти онази част от познанието, с която си запознат и би споделил с нас.
Мерси още от сега!
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот Nox » 20 Фев 2007, 01:25

Нищо не съм пропуснал.
Тезата ми е и ще си остане същата, а именно:
Нямало е оказване на каквото и да е било влияние, нито генериране на "ОГРОМНИЯ ЗАРЯД" в следствие на епическото ходене по улицата, "силната" им воля и желания...
Не е проблема, че е нямало някой "велик" да "канализира" на хората "енергиите" (Помежду другото ти как разбра, че никой не е канализирал нищо?!), проблема, е че не е имало никакви енергии.

Виждаш ли, аз дълбоко се съмнявам, че всички присъстващи на шествието са наясно с нещата, които тук се обсъждат като магия.
Човек, който би бил способен да промени развоя на събитията би го направил, и би останал у дома си с увереността в действията си... останалото, което се опитвате да го пробутвате е глупост.

Нз тебе колко те мързи да си намериш книжката, но очевидно е достатъчно, че да не забележиш моята дефиницията на егрегора в първия ми пост, за това ме молиш да ти споделям "познанието си", което така или иначе вече съм написал.
Hi.По-дълъг подпис не можеOMFG
Аватар
Nox
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 06 Юли 2006, 21:51

Мнениеот ChaoS » 20 Фев 2007, 22:39

Хех. :)
::вдига рамене:: Забравил съм, че си дал определението, а на последък не успявам да вляза тук преди 24:00, което значи, че не ми се препрочита цяла тема.

Не съм казал, че никой не е канализирал заряда, както не казвам за какви цели би могъл да се канализира.

Това дали са разбирали или не онова, което тук обсъждаме като магия е иррелевантен. И не съм казал, че именно заради волята и желанието им се генерира заряд, но заради емоциите- да. По принцип колкото повече хора събереш на едно място поради една идея, толкова по-голяма батерия се получава. Това дали тази батерия само ще си седи като такава или наистина ще излъчва вече зависи от други фактори, но в случая- да, излъчваше.

Признавам, не ме бива да прекарвам много време в присъствието на тълпи- уморявам се, призлява ми... Но това са един вид усещания, това сществото ти да се опитва да се противопостави на психическия натиск на колективното съзнание, което се получава при сформирането на тълпата е друго усещане((което ми напомня, че е време да проверя дали някой е поствал нещо по въпроса за психологията на тълпите и ако не- да се сетя къде беше перфектната статия и да я постна)). Но заряда си е трето и различно усещане, което не може да се сбърка с другите две, макар да имат някои общи черти. За това казах, че се получи огромен заряд тогава- просто защото бях там и го усетих.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот nvknvk » 20 Юни 2007, 15:26

Мисля че първо се създава мисъл форма и да тя е от колективно съзнание. Докато сънуваме ние можем да бъдем включени в тази мисъл форма и колкото повече хора се включват с еднакви съждения и мислене толкова по стабилен става този свят и се разширява. Така се раждат нови светове във отвъдното. Въпросът е да егрегора да намери почитатели т.е тези типове хора които имат сходна индивидуалност със този който я е създал. Мисъл формата е система не живо същество което мисли. Развита системата става ЕГРЕГОР. Сатана например разболява хората това е видно при Йов страдалеца в старият завет. Но въпроса е че той наказва с право. Аз със помоща на архангела ми допълнихме системата така че богатите да страдат. Всмисъл аз не мога да знам примерно къде ще се срещнат двама души и да направят катастрофа. СИСТЕМАТА ГО ПРАВИ. Ние си гледаме кефа. Гледаме филми, играем на компютър и т.н. Системата може само да се усъвършенства никой не може да я понижи. Можеш да го кажеш
това става с викове и крясъци(за да ти обърне внимание) аз лично така я премоделирах. Затова системата ме послуша. Системата може да бъде разрушена само с аргументи. Например аз руша християнството защото Христос не обича слабите и глупавите. Той е казал от този който няма ще се вземе и това което има.
Петър Дънов
също говори в този дух
http://forum.abv.bg/index.php?showtopic ... ntry450969
Имам впредвид егрегора Исус Христос гоеори чрез Петър Дънов
Аватар
nvknvk
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 41
Регистриран на: 16 Юни 2007, 13:07

Мнениеот Fufy » 21 Авг 2007, 20:39

амм... хора аз съм МНОГО ама наистина МНОГО нова във.. всичко свързано с магията. Старая се да чета колкото мога повече и да трупам поне малко теория ако не друго докато намеря някои който да ме учи (няма да се справя просто така от нета... тва е ясно) и т.н.
аз лично не разбрах даденото в началото на темата, а именно 8-те стъпки за създаването на егрегор... ам последно вярно ли е или не, защото прочетох доста различни гледни точки т.н. и не ми се изясни нищо :( съжалявам ама имам още много да уча и се извинявам, че досаждам :oops: но ако може някой да ме светне малко ще съм много благодарна
we can find a way
Аватар
Fufy
 
Мнения: 8
Регистриран на: 21 Авг 2007, 19:58
Местоположение: София

Мнениеот Lanukio » 22 Авг 2007, 08:14

Fufy кой искаш да те учи? И защо някой трябва да те учи? И на какво да те учи? И защо като си нова не разровиш малко раздела за начинаещи и да видиш site-овете, които са дадени където има много неща откъде да се започне и не си направиш някакво планче кое след кое е. Експериментите ги одобрявам напълно, но ако четеш всичко отвсякъде ще ти се обърка всичко в главата и накрая ще знаеш по малко от всичко, но нищо конкретно и ако решиш да го подреждаш (въпросното инфо, което си научила) ще ти отнеме доста време.
В тези два реда
няма нищо умно.
Аватар
Lanukio
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 201
Регистриран на: 24 Май 2007, 00:07

Мнениеот demonic » 22 Авг 2007, 09:36

Fufy кой искаш да те учи? И защо някой трябва да те учи? И на какво да те учи? И защо като си нова не разровиш малко раздела за начинаещи и да видиш site-овете, които са дадени където има много неща откъде да се започне и не си направиш някакво планче кое след кое е. Експериментите ги одобрявам напълно, но ако четеш всичко отвсякъде ще ти се обърка всичко в главата и накрая ще знаеш по малко от всичко, но нищо конкретно и ако решиш да го подреждаш (въпросното инфо, което си научила) ще ти отнеме доста време.

напълно си права,а щом си толкова начинаеща както винаги казвам и повтарям първо трябва да започнеш с медитацията за да научиш да си контролираш и използваш енергия ако това не научиш къде си тръгнала не се хващай веднага за трудното първо трябва се научиш на основното и после да продължаваш на пред а и само с четене нищо не става трябва си и практика ;)
QUOT ME NUTRIT ME DESTRUIТ
Аватар
demonic
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 379
Регистриран на: 01 Юли 2007, 20:17
Местоположение: sofia

Мнениеот Fufy » 22 Авг 2007, 18:37

demonic написа:напълно си права,а щом си толкова начинаеща както винаги казвам и повтарям първо трябва да започнеш с медитацията за да научиш да си контролираш и използваш енергия ако това не научиш къде си тръгнала не се хващай веднага за трудното първо трябва се научиш на основното и после да продължаваш на пред а и само с четене нищо не става трябва си и практика ;)


ооо никъде не съм тръгнала. вярвай ми аз и да искам нищо няма да напрява. прочетох всичко, което можах за медирация и изпадане в транс и започвам да се уча. Разбира се, че първо ще почна от там. Това май е единственото нещо, в което съм сигурна. А питам, тъй като забелязах темата, реших да хвърля 1 око и малко не ми стана ясно. Вече разбрах де (за което благодаря на DarkAngel666 :) )
we can find a way
Аватар
Fufy
 
Мнения: 8
Регистриран на: 21 Авг 2007, 19:58
Местоположение: София

Мнениеот kdon4ev » 25 Авг 2011, 21:42

Според мен по горния ритуал е наистина за Сервитор,пробвал съм го действа.А разликата между Егрегор и Сервитор е :
Егрегора е мисло-форма , идея която се подхранва от множество хора или духове , тя нама форма а е просто енергия ,
докато Сервитора има форма и визия,може да има и характер,качества, и може да стане живо духовно същество ако го направи някой по-кадърен и силен маг.
Аватар
kdon4ev
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 37
Регистриран на: 16 Мар 2010, 11:30
Местоположение: pleven

Следваща

Назад към Хаос магия

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта